Licensed to Border Swimming Champ. Meet Hy-Tek's Meet Manager 5/2/2006 07:47 PM
                 Suntan Classic 2006 - 4/28/2006 to 4/30/2006                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
13-14 Meet R: * 5:39.99        2003 Marissa Campbell, LOBO                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hobson, Jorgi L           14 Lcat-NM              5:42.41    5:52.47    9  
      37.37   45.08   45.79   43.99   52.06   51.22   38.09   38.87
  2 Ruddell, Andrea D         13 CA-NM                6:07.78    6:14.65    7  
      39.99   46.08   47.89   46.14   54.84   55.16   43.75   40.80
  3 Moore, Alexandra B        13 Lcat-NM              6:15.22    6:25.24    6  
      42.03   49.98   49.47   46.66   55.97   56.32   43.33   41.48
  4 Canavan, Alexandra S      14 Lcat-NM              6:14.18    6:35.01    5  
      41.53   50.38   50.51   49.10   59.30   59.17   42.52   42.50
  5 Clark-Van Brundt, Abra H  14 UN-NM                6:10.00    6:44.78    4  
      46.19   58.02   49.59   46.61   59.79   58.52   44.35   41.71
  6 Utnage, Deanna M          13 Lcat-NM                   NT    8:06.09    3  
      54.32 1:07.21   59.76   57.24 1:14.63 1:10.52   52.55   49.86
 -- You, Susan                14 Lcat-NM              6:02.71         NS  
 -- Gandarilla, Gabby         13 Desert Sharks-BD     6:19.46         NS  
 -- Keck, Erin J              13 COM-WT               6:10.81         NS  
 -- Morrow, Chelcie M         14 Desert Sharks-BD     6:31.56         NS  
 
Event 1  Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
15&O Meet Re: * 5:31.77        2003 Katie Schmitt, PAC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodworth, Megan I        21 UN-PN                5:05.17    5:42.40    9  
      34.22   39.92   46.97   44.62   49.54   50.39   38.49   38.25
  2 Freeburn, Kelly A         20 UN-NM                5:35.00    5:46.08    7  
      34.66   40.63   44.06   43.01   51.79   53.69   39.09   39.15
  3 Lillhage, Nicolin A       20 UN-NM                5:38.00    5:47.87    6  
      33.15   38.69   46.21   44.12   49.84   52.34   42.43   41.09
  4 Thomson, Maggie L         22 UN-NM                5:24.67    5:49.74    5  
      36.62   39.51   47.44   46.36   50.49   51.47   38.74   39.11
  5 Perkins, Amber M          16 Desert Sharks-BD     5:43.52    5:53.25    4  
      37.23   43.98   47.08   46.39   50.57   51.93   39.07   37.00
  6 Avalos, Lizzy G           16 Desert Sharks-BD     5:45.84    5:54.42    3  
      35.92   41.62   46.31   44.78   52.15   53.76   40.87   39.01
  7 Hernandez, Simone A       15 Fbb-BD               5:38.16    5:55.16    2  
      40.74   47.81   47.97   45.38   48.04   47.58   39.78   37.86
  8 Bowles, Maddi M           17 UN-NM                5:50.00    5:56.62    1  
      36.72   43.64   47.14   45.64   51.14   52.25   40.58   39.51
  9 Salazar, Nena I           16 PAC-NM                    NT    6:01.92  
      41.18   49.83   44.90   43.84   51.98   51.59   39.87   38.73
 10 Erives, Marcela C         16 Fbb-BD               5:54.46    6:05.85  
      35.17   41.62   48.41   46.53   52.20   53.43   43.35   45.14
 11 Kleyboecker, Mollie R     15 Duke-NM              6:20.97    6:11.20  
      40.05   47.58   45.71   44.78   55.34   55.52   42.04   40.18
 12 Stanton, Elora M          17 Fbb-BD               6:01.32    6:50.71  
      38.98   49.89   54.90   53.22   58.96   57.31   48.54   48.91
 -- Gamboa, Nancy M           16 Desert Sharks-BD     6:10.45         DQ  
      39.18   48.59   50.31   50.27   55.94   57.13   43.84   41.55
 -- Busch, Mandee L           20 UN-PC                5:40.00         NS  
 
Event 2  Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
13-14 Meet R: * 5:08.67        2001 Peter Wicklund, SWAT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Rafa R         14 Desert Sharks-BD     5:10.94    5:20.43    9  
      33.29   39.74   41.51   40.50   46.31   46.03   36.91   36.14
  2 Mortensen, Jake G         13 Lobo-NM              5:34.15    5:34.33    7  
      34.99   40.70   43.37   40.77   49.93   49.03   37.81   37.73
  3 Lopez-Plancarte, Damian   14 Kirtland-NM          5:55.17    5:43.42    6  
      36.67   45.45   46.48   42.84   47.65   48.85   38.78   36.70
  4 Alexander, Garrett R      14 High School Club-AZ       NT    5:46.72    5  
      34.76   41.27   46.98   43.39   51.88   52.06   41.09   35.29
  5 Martin, Chase L           14 COM-WT               5:24.94    5:47.25    4  
      34.55   43.48   45.65   44.72   50.58   51.57   38.20   38.50
  6 Leung, Ming               13 Lcat-NM              5:35.61    5:48.46    3  
      37.82   43.14   43.46   43.76   50.60   49.03   40.21   40.44
  7 Jones, D.J. L             13 CA-NM                6:14.60    6:07.21    2  
      39.29   44.92   48.79   49.03   53.84   52.69   41.04   37.61
  8 Hartenstein, Ted A        13 High School Club-AZ  6:18.54    6:19.96    1  
      38.86   47.47   51.08   48.99   54.14   55.64   42.32   41.46
  9 Shou, ZhuangZhuang        13 Duke-NM              7:06.16    6:36.81  
      43.88   52.76   51.61   45.45   58.42   57.63   46.14   40.92
 10 McNair, Evan P            14 Amarillo-WT          6:35.52    6:47.43  
      37.55   46.06   53.79   51.94   59.88   59.89   51.48   46.84
 -- Lira, Luis M              14 Desert Sharks-BD          NT         NS  
 -- Gonzalez, Ruben G         14 Desert Sharks-BD     5:28.13         NS  
 
Event 2  Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
15&O Meet Re: * 4:56.71        2005 Douwe Yntema, KAC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peyro, Edgar A            17 Desert Sharks-BD     4:56.96    5:05.06    9  
      30.74   35.70   39.68   39.54   45.00   43.69   36.64   34.07
  2 Busby, Taylor S           16 Kirtland-NM          4:51.69    5:18.19    7  
      30.44   36.92   40.77   39.18   45.72   46.49   39.22   39.45
  3 Ivy, Reid E               15 Lcat-NM              5:25.69    5:31.68    6  
      33.37   40.87   43.29   42.54   48.39   48.05   38.78   36.39
  4 Solis, Oscar E            16 Desert Sharks-BD     5:17.07    5:35.90    5  
      34.53   40.77   42.31   40.64   50.22   50.88   38.21   38.34
  5 Rempe, Philip P           15 Kirtland-NM          5:33.17    5:43.59    4  
      34.50   42.52   48.08   45.54   50.89   49.17   37.00   35.89
  6 Homans, Parker A          17 UN-NM                5:30.60    5:45.30    3  
      35.30   39.16   47.37   43.17   50.85   51.32   40.36   37.77
  7 Lunsford, Isaac S         16 High School Club-AZ  5:42.32    5:57.57    2  
      34.95   42.49   48.73   46.13   55.08   54.25   38.61   37.33
  8 Salas, Josh F             16 Desert Sharks-BD     5:52.77    6:08.28    1  
      36.57   43.41   47.36   45.94   54.27   55.75   43.22   41.76
  9 Sacoman, Sean A           16 Duke-NM              5:46.84    6:13.89  
      40.51   46.46   50.20   47.10   54.06   54.78   40.69   40.09
 10 Jimenez, Michael J        15 Desert Sharks-BD          NT    6:14.41  
      36.52   42.37   49.06   45.99   57.70   57.82   43.89   41.06
 -- Amezcua, Miguel R         15 Desert Sharks-BD          NT         NS  
 -- Gonzalez, Carlos A        16 Desert Sharks-BD     5:12.39         NS  
 -- Contreras, Boni J         17 Desert Sharks-BD     5:11.29         NS  
 
Event 3  Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J              12 Fbb-BD               5:45.89    5:48.71    9  
      34.30   40.64   42.89   42.91   51.12   53.48   41.87   41.50
  2 Erives, Paula C           12 Fbb-BD                    NT    5:59.19    7  
      36.02   43.91   46.28   45.37   52.01   53.65   41.71   40.24
  3 Madero, Moranda R         12 Lcat-NM              5:58.29    6:03.88    6  
      36.35   43.33   45.82   44.28   58.24   56.87   40.43   38.56
  4 Summers, Kristal A        12 Lobo-NM              6:09.84    6:12.58    5  
      38.24   47.88   48.56   46.39   51.13   52.17 1:28.21        
  5 Rempe, Clara L            12 Kirtland-NM          6:21.10    6:29.30    4  
      41.09   49.10   48.17   48.10   57.35   57.74   43.91   43.84
  6 Hirschi, Faith E          12 WETT-BD                   NT    6:30.09    3  
      40.84   49.11   47.65   45.30 1:00.53   59.08   45.47   42.11
  7 Stubblefield, Alyssa F    11 COM-WT                    NT    6:51.28    2  
      46.91   58.78   48.19   47.92   59.58   58.84   46.31   44.75
 -- Berent, Dana M            11 Duke-NM                   NT         NS  
 
Event 4  Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stubblefield, Seth K      12 COM-WT               5:31.87    5:36.52    9  
      31.43   39.54   45.26   42.93   49.54   50.78   39.62   37.42
  2 Solis, Luigi M            12 Desert Sharks-BD     6:00.00    5:57.64    7  
      34.28   42.75   46.21   47.18   52.71   56.32   40.21   37.98
  3 Homans, Henry F           12 UN-NM                6:15.00    5:58.06    6  
      36.53   44.80   47.56   44.70   53.16   53.62   40.44   37.25
  4 Martin, Kevin D           12 COM-WT               6:18.27    6:05.95    5  
      40.40   45.67   46.86   46.29   55.72   53.58   38.35   39.08
  5 Milam, Mitch P            11 COM-WT                    NT    6:18.78    4  
      40.19   46.52   48.18   46.88   55.75   56.46   42.45   42.35
  6 Portillo, Anthony A       12 WETT-BD                   NT    6:26.20    3  
      40.94   48.47   47.53   45.90   51.30   52.82   41.73   57.51
  7 Alvarado, Roberto E       11 WETT-BD                   NT    7:05.24    2  
      48.72 1:00.41   54.30   55.26   58.98 1:01.39   43.57   42.61
  8 Rempe, Gregory M          12 Kirtland-NM          7:41.00    7:13.42    1  
      44.18   57.65   56.50   53.32 1:01.30 1:01.99   48.64   49.84
  9 Paz, Jonathan R           12 Lcat-NM                   NT    7:20.55  
      48.54 1:01.42   52.68   51.95 1:03.34 1:04.60   49.65   48.37
 
Event 5  Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
13-14 Meet R: * 10:18.38        2004 Amber Perkins, DSSC                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dixon, Rachel A           13 Lcat-NM                   NT   10:21.50    9  
      34.38   38.23   39.62   39.64   40.12   39.74   40.08   39.47
      39.93   38.96   39.45   38.79   39.17   38.60   38.45   36.87
  2 Salopek, Sheila H         14 Lcat-NM             10:18.98   10:29.08    7  
      35.39   38.99   40.38   39.59   40.18   39.49   40.38   39.80
      40.09   39.34   40.16   39.13   39.61   39.31   39.49   37.75
  3 Moore, Alexandra B        13 Lcat-NM             11:05.17   11:14.91    6  
      36.83   41.70   42.77   43.17   43.79   43.03   39.28   47.27
      42.44   43.00   41.88   42.46   42.66   42.14   42.14   40.35
  4 Saiz, Dionne E            14 CA-NM               11:15.49   11:19.53    5  
      38.12   41.88   33.87   52.40   35.76   49.84   43.04   42.75
      43.08   42.37   43.59   42.73   39.17   45.85   38.36   46.72
 -- Lore, Kasey B             14 S W A T-BD          11:26.74         NS  
 
Event 5  Girls 15 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
15&O Meet Re: * 9:54.83        2004 Marly Pineda, KAC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barr, Brittany K          18 UN-AZ                9:53.77   10:04.69    9  
      34.88   37.90   37.96   38.12   38.39   38.11   38.33   38.12
      37.57   37.66   37.89   38.09   37.91   38.09   38.35   37.32
  2 Kaufmann, Karen A         20 UN-PC                9:55.43   10:07.55    7  
      35.00   38.07   38.30   38.24   38.37   38.16   38.06   38.54
      37.66   38.41   38.07   38.24   38.70   38.68   38.19   36.86
  3 Leasure, Kara N           16 PAC-NM              10:26.14   10:15.02    6  
      34.59   38.34   38.92   37.92   39.08   38.81   38.84   38.55
      38.35   38.81   40.05   38.88   39.16   39.03   38.96   36.73
  4 Bohm, Carolyn K           20 UN-NM               10:02.00   10:17.51    5  
      34.49   38.08   38.55   38.69   39.25   39.34   39.36   39.08
      39.62   38.94   39.34   38.78   39.54   38.80   38.82   36.83
  5 Idler, Alissa L           17 UN-NM               10:16.64   10:18.52    4  
      34.95   37.66   38.51   38.52   29.60   48.11   39.21   39.24
      39.47   39.28   39.56   39.65   39.46   38.73   38.84   37.73
  6 Thomson, Elisabeth J      18 Lcat-NM              9:32.20   10:27.24    3  
      34.73   37.71   38.13   38.55   39.05   38.24   34.11   44.30
      35.78   44.18   39.57   40.31   36.49   44.89   38.41   42.79
  7 Williamson, Michelle R    17 Lobo-NM             10:46.31   10:36.97    2  
      35.17   38.78   40.34   40.23   39.84   40.34   40.28   40.65
      40.07   40.35   40.05   40.20   40.04   40.20   40.02   40.41
  8 Hernandez, Simone A       15 Fbb-BD              10:21.81   10:46.14    1  
      35.63   39.04   39.36   40.28   40.44   41.00   40.54   40.63
      41.07   41.34   41.42   41.22   41.43   41.37   40.95   40.42
  9 Kleyboecker, Mollie R     15 Duke-NM             11:08.07   10:48.72  
      36.20   38.87   40.53   40.23   41.39   40.89   41.57   41.30
      41.49   41.22   41.92   40.62   40.91   40.79   40.82   39.97
 10 Erives, Marcela C         16 Fbb-BD              11:30.09   11:11.52  
      36.46   40.68   42.47   42.89   43.13   43.54   43.58   43.28
      43.39   43.51   42.86   43.67   41.39   42.05   41.28   37.34
 11 Holcomb, Rachel M         15 S W A T-BD          11:40.01   11:14.12  
      35.35   37.74   40.46   40.30   42.76   42.22   43.44   43.12
      43.91   42.81   44.46   43.71   44.41   43.59   44.09   41.75
 12 Rice, Christina           15 Fbb-BD                    NT   13:59.95  
      43.91   51.26   52.65   53.22   53.77   53.39   54.04   53.86
      54.06   55.19   54.42   54.40   53.08   53.54   52.48   46.68
 -- Dupuy, Sandra C           24 Lcat-NM              9:42.25         NS  
 
Event 6  Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
13-14 Meet R: * 9:30.12        2005 Herbie Behm, KAC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez-Plancarte, Damian   14 Kirtland-NM         10:30.48   10:31.68    9  
      35.17   38.85   40.85   40.44   42.33   41.17   40.04   39.32
      40.50   40.52   40.00   39.22   38.36   41.09   37.84   35.98
  2 Thomson, Joshua           14 Lcat-NM             10:08.42   10:34.31    7  
      34.88   39.14   40.62   41.11   41.81   40.35   41.26   40.32
      39.70   40.80   40.27   39.65   37.73   40.14   38.51   38.02
  3 Alexander, Garrett R      14 High School Club-AZ       NT   10:42.74    6  
      33.22   38.04   39.61   40.80   41.18   42.15   41.23   41.73
      41.40   41.28   42.42   42.48   40.92   41.41   40.70   34.17
  4 Sacoman, Drew P           14 Duke-NM             11:31.16   10:52.15    5  
      35.64   40.05   40.88   40.92   41.74   40.73   42.07   41.51
      41.62   41.30   41.62   41.18   41.28   40.85   41.23   39.53
  5 Winstead, Leif M          13 Lcat-NM             10:48.53   11:10.41    4  
      34.51   39.39   42.51   44.12   43.10   43.64   43.08   43.83
      43.57   42.79   42.63   43.78   41.90   41.95   40.81   38.80
  6 English, Tim A            14 Lobo-NM                   NT   11:36.06    3  
      38.02   42.47   42.71   43.19   43.67   43.91   44.24   44.37
      44.98   44.96   44.08   45.02   46.29   43.43   43.85   40.87
 
Event 6  Boys 15 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
15&O Meet Re: * 9:07.43        2005 Douwe Yntema, KAC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Busby, Taylor S           16 Kirtland-NM          9:29.17    9:43.90    9  
      31.75   35.36   36.42   36.71   37.01   37.02   38.38   37.84
      37.96   37.20   37.13   36.89   37.83   36.65   35.69   34.06
  2 Travelstead, Ben A        21 Lcat-NM                   NT    9:50.65    7  
      31.57   35.43   36.64   37.32   37.73   38.08   38.17   38.08
      37.87   37.63   37.93   37.69   37.58   37.30   35.89   35.74
  3 Thomson, William P        16 Lcat-NM              9:16.50    9:53.51    6  
      32.34   35.77   36.51   36.98   36.00   39.23   37.85   37.70
      37.76   37.89   37.37   37.92   33.35   42.42   37.59   36.83
  4 Cordry, Kyle E            18 Lcat-NM              9:49.37   10:28.57    5  
      31.87   36.09   38.95   39.06   42.01   40.96   41.84   41.13
      41.28   41.91   41.97   39.35   41.88   38.47   35.91   35.89
  5 VanDyke, Justin V         17 UN-NM               10:15.00   10:37.49    4  
      33.01   37.80   39.83   39.41   39.96   40.45   40.81   40.89
      40.46   41.78   41.12   42.22   39.81   41.17   40.32   38.45
  6 Sacoman, Sean A           16 Duke-NM             10:01.08   10:40.64    3  
      37.16   41.43   40.98   41.06   40.40   40.33   39.78   40.17
      40.47   40.31   40.25   40.75   40.28   39.64   39.34   38.29
  7 Rempe, Philip P           15 Kirtland-NM         11:09.25   10:54.83    2  
      35.13   39.79   40.47   40.86   42.08   42.15   41.27   39.80
      42.89   42.21   42.55   40.17   44.00   41.47   42.18   37.81
  8 Regenie, Jordan L         15 Duke-NM                   NT   12:24.00    1  
      36.23   43.15   45.11   46.48   47.93   47.96   48.86   47.50
      49.03   48.02   48.55   47.60   48.38   46.35   47.56   45.29
  9 Munoz, John E             16 Fbb-BD                    NT   12:39.11  
      35.18   42.15   45.96   46.14   47.72   47.12   48.80   48.29
      40.77   57.66   50.49   49.37   50.31   49.03   50.46   49.66
 -- Wilkinson, JJ H           53 Fbb-BD                    NT  X13:19.47  
      44.60   47.16   50.10   50.83   50.78   50.32   50.99   50.78
      51.50   51.25   52.06   51.18   51.72   50.53   49.43   46.24
 -- LeRoy, John               69 LCATM-NM            16:00.00  X15:59.39  
      44.47 1:04.95 1:00.68 1:01.48 1:00.60 1:03.58   59.64 1:00.71
    1:01.12 1:00.87 1:00.57 1:00.59 1:00.23   59.94 1:01.04   58.92
 -- Higgins, Alex B           15 Duke-NM                   NT         NS  
 
Event 7  Girls 6 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea              6 EPAP-BD                54.40      47.99    9  
  2 Abney, Sarah I             6 Lcat-NM              1:02.12      59.71    7  
  3 Murphy, Halie              5 EPAP-BD                   NT    1:07.44    6  
  4 Davenport, Annika N        6 PAC-NM                    NT    1:07.86    5  
  5 de la Garza, McKenna E     6 Fbb-BD               1:39.90    1:15.61    4  
 
Event 7  Girls 7-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olavarria-Gallegos, Alma   8 CA-NM                  44.63      41.27    9  
  2 Edwards, Victoria R        7 WETT-BD                46.88      44.74    7  
  3 Adame, Ilse                7 EPAP-BD              1:20.65      45.15    6  
  4 Carr, Emma L               7 EPAP-BD                54.73      46.57    5  
  5 Wickesberg, Tyler B        8 CA-NM                  50.36      47.73    4  
  6 Trujillo, Lanneya R        7 WETT-BD                   NT      57.86    3  
  7 Posadas, Ximena            7 WETT-BD              1:01.94    1:00.13    2  
  8 de la Garza, Shannon L     8 Fbb-BD               1:03.76    1:04.74    1  
  9 Utnage, B'Elanna N         7 Lcat-NM              1:27.22    1:06.87  
 10 Sayre, Katelyn M           7 Lcat-NM              1:01.59    1:07.23  
 11 Deng, Aretha J             7 Lcat-NM                   NT    1:17.88  
 -- Arias, Karen               8 S W A T-BD                NT         NS  
 
Event 8  Boys 6 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leung, Kean                6 Lcat-NM                   NT    1:07.47    9  
  2 Hawton, Max J              5 Duke-NM                   NT    1:14.94    7  
  3 Kirken, Vittorio R         6 EPAP-BD                   NT    1:22.25    6  
 
Event 8  Boys 7-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baca, Victor G             8 WETT-BD                36.96      38.61    9  
  2 Felix, Alejandro A         8 EPAP-BD                44.56      40.16    7  
  3 Saucedo, Oscar             8 Fbb-BD                 41.14      41.92    6  
  4 Miller, Sean P             8 EPAP-BD                   NT      44.54    5  
  5 Alvarado, Oscar D          8 WETT-BD                46.74      45.17    4  
  6 Temple, Kyle A             8 Lcat-NM                41.60      47.77    3  
  7 Hawton, Patrick R          7 Duke-NM                52.54      50.54    2  
  8 Hunt, Tyler J              8 WETT-BD                53.57      53.61    1  
  9 Olavarria-Gallegos, Che    7 CA-NM                     NT      55.78  
 10 Vizoso-Marino, Johan       7 Lcat-NM              1:24.52    1:08.79  
 11 Park, Edward               7 Lcat-NM                   NT    1:13.10  
 
Event 9  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 32.95        2005 Anika Apostalon, DUKE                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny                9 Fbb-BD                 32.32      32.28*   9  
  2 Zamora, Felicia A         10 Seals-NM               32.18      33.73    7  
  3 Hirschi, Sydney A         10 WETT-BD                34.70      35.27    6  
  4 Newman, Jordin E          10 COM-WT                 34.12      36.34    5  
  5 Franz, Eden                9 UN-NM                  36.79      36.54    4  
  6 Trujillo, Vianney         10 WETT-BD                36.16      37.09    3  
  7 Cole-Fletcher, Ayana N    10 Kirtland-NM            36.21      37.52    2  
  8 Larson, Frannie G          9 Aqua Shocks-NM         38.81      37.70    1  
  9 Gutknecht, Olivia M        9 WETT-BD                37.97      37.96  
 10 Vargas, Josephine         10 Lcat-NM                36.82      38.19  
 11 Smith, Tierra F           10 Fbb-BD                 38.66      38.53  
 12 Wermer, Anna J             9 PAC-NM                 44.12      38.75  
 13 Kawamoto, Eileen H        10 CA-NM                  38.23      39.24  
 14 Martin, Keely V            9 COM-WT                 37.96      39.51  
 15 Little, Sydney M          10 Lcat-NM                40.35      39.60  
 16 Hawton, Julia K            9 Duke-NM                40.31      40.79  
 17 Atkins, Lauren A          10 Lobo-NM                43.12      41.34  
 18 Garcia, Olivia K          10 Lcat-NM                43.89      42.30  
 19 Summers, Kelsey S          9 Lobo-NM                47.10      42.76  
 20 Apostalon, Yana C          9 Duke-NM                40.71      43.08  
 21 Agosto, Abigail R         10 Aqua Shocks-NM         50.96      43.43  
 22 Laryoshyna, Valeria       10 Fbb-BD                 43.09      43.55  
 23 Abney, Alyssa C            9 Lcat-NM                42.01      44.56  
 24 Hinkel, Kayla M            9 Lcat-NM                45.41      46.97  
 25 Milam, Peyton P            9 COM-WT                 41.64      47.59  
 26 Herrera, Nataly M         10 Lcat-NM                   NT      47.94  
 27 Burns, Madi M             10 Aqua Shocks-NM            NT      48.31  
 28 Marquez, Marisa A         10 CA-NM                  59.37      51.77  
 29 Beeman, Colleen N         10 Aqua Shocks-NM       1:06.06      52.54  
 30 Pino, Melanie F           10 CA-NM                  55.82      53.16  
 31 Utnage, Marina E           9 Lcat-NM                54.31      56.29  
 32 Craig, Sam N               9 Aqua Shocks-NM            NT    1:09.80  
 -- Horton, Avery N           10 Kirtland-NM            50.64         NS  
 -- Gregory, Katie N           9 WETT-BD                41.95         NS  
 -- Martinez, Daniella S      10 Lcat-NM                55.63         NS  
 -- Olavarria-Gallegos, Luna  10 CA-NM                  44.73         NS  
 -- Boushka, Chelsea S        10 EPAP-BD                54.75         NS  
 -- Sudduth, Ivy L             9 COM-WT                 46.31         NS  
 -- Dressel, Nicki             9 Fbb-BD                    NT         NS  
 
Event 10  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 31.92        2005 William Licon, WETT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S              10 EPAP-BD                33.36      33.96    9  
  2 Posadas, Hector A         10 WETT-BD                36.16      35.96    7  
  3 Licon, Michael D          10 WETT-BD                35.98      36.16    6  
  4 Adame, Mariano J          10 EPAP-BD                39.32      36.64    5  
  5 Johansen, Delaplaine S     9 Lcat-NM                39.56      36.74    4  
  6 Ortiz, Joseph M           10 Lcat-NM                36.25      37.82    3  
  7 Masci, Guiliano A         10 GSG-NM                 41.00      38.13    2  
  8 Griego, Manny F           10 Fbb-BD                 40.32      38.99    1  
  9 Davenport, Matthew N      10 PAC-NM                 42.04      39.89  
 10 Murphy, Michael B          9 EPAP-BD                52.95      42.82  
 11 Saucedo, Ivan              9 Fbb-BD                 42.85      44.07  
 12 Fasano, Phillip A          9 Kirtland-NM            49.62      44.80  
 13 McLelland, Duncan F        9 Kirtland-NM            42.75      45.89  
 14 Sayre, Russell A          10 Lcat-NM                44.40      47.86  
 15 Canavan, Ian A            10 Lcat-NM                42.96      51.24  
 16 Hagist, Christopher L      9 COM-WT                 56.24      57.80  
 17 Proctor, Wesley S          9 Lcat-NM                   NT    1:03.15  
 -- Keck, Ryan J              10 COM-WT                 36.30         NS  
 
Event 11  Girls 6 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abney, Sarah I             6 Lcat-NM              2:20.16    2:23.20    9  
    1:08.70 1:14.50                                                
  2 Murphy, Halie              5 EPAP-BD                   NT    2:46.86    7  
    1:20.27 1:26.59                                                
 
Event 11  Girls 7-8 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olavarria-Gallegos, Alma   8 CA-NM                     NT    1:50.77    9  
      53.35   57.42                                                
  2 Edwards, Victoria R        7 WETT-BD                   NT    1:52.11    7  
      51.82 1:00.29                                                
  3 Carr, Emma L               7 EPAP-BD              2:03.27    2:05.25    6  
      56.62 1:08.63                                                
  4 de la Garza, Shannon L     8 Fbb-BD               2:23.93    2:18.21    5  
    1:05.97 1:12.24                                                
  5 Sayre, Katelyn M           7 Lcat-NM              2:31.80    2:34.30    4  
    1:13.61 1:20.69                                                
  6 Posadas, Ximena            7 WETT-BD              2:44.85    2:43.09    3  
    1:15.82 1:27.27                                                
  7 Utnage, B'Elanna N         7 Lcat-NM              2:34.37    2:45.94    2  
    1:19.20 1:26.74                                                
 -- Arias, Karen               8 S W A T-BD                NT         NS  
 
Event 12  Boys 6 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leung, Kean                6 Lcat-NM                   NT    2:39.60    9  
    1:13.91 1:25.69                                                
  2 Kirken, Vittorio R         6 EPAP-BD                   NT    3:24.27    7  
    1:38.56 1:45.71                                                
 
Event 12  Boys 7-8 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baca, Victor G             8 WETT-BD              1:36.98    1:45.04    9  
      49.92   55.12                                                
  2 Saucedo, Oscar             8 Fbb-BD               1:42.23    1:47.09    7  
      52.74   54.35                                                
  3 Miller, Sean P             8 EPAP-BD                   NT    1:49.25    6  
      56.73   52.52                                                
  4 Temple, Kyle A             8 Lcat-NM              1:43.70    1:51.27    5  
      52.11   59.16                                                
  5 Hawton, Patrick R          7 Duke-NM              2:04.82    2:09.83    4  
    1:05.53 1:04.30                                                
  6 Olavarria-Gallegos, Che    7 CA-NM                     NT    2:13.89    3  
    1:04.51 1:09.38                                                
  7 Alvarado, Oscar D          8 WETT-BD              1:58.62    2:20.58    2  
    1:03.88 1:16.70                                                
  8 Vizoso-Marino, Johan       7 Lcat-NM                   NT    2:32.42    1  
    1:11.08 1:21.34                                                
 -- Park, Edward               7 Lcat-NM                   NT         DQ  
    1:12.46 1:20.40                                                
 
Event 13  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:26.13        2003 Danya Contreras, EPAP                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny                9 Fbb-BD               1:17.80    1:22.31*   9  
      39.70   42.61                                                
  2 Zamora, Felicia A         10 Seals-NM             1:16.35    1:24.23*   7  
      40.73   43.50                                                
  3 Hirschi, Sydney A         10 WETT-BD              1:23.17    1:24.58*   6  
      41.38   43.20                                                
  4 Franz, Eden                9 UN-NM                1:27.34    1:27.98    5  
      42.79   45.19                                                
  5 Newman, Jordin E          10 COM-WT               1:23.85    1:30.31    4  
      44.67   45.64                                                
  6 Cole-Fletcher, Ayana N    10 Kirtland-NM          1:40.51    1:36.35    3  
      48.71   47.64                                                
  7 Vargas, Josephine         10 Lcat-NM              1:39.45    1:39.07    2  
      46.79   52.28                                                
  8 Smith, Tierra F           10 Fbb-BD               1:40.73    1:40.35    1  
      48.57   51.78                                                
  9 Larson, Frannie G          9 Aqua Shocks-NM       1:52.04    1:40.80  
      49.31   51.49                                                
 10 Trujillo, Vianney         10 WETT-BD              1:29.09    1:41.30  
      49.61   51.69                                                
 11 Martin, Keely V            9 COM-WT               1:37.33    1:42.89  
      50.02   52.87                                                
 12 Laryoshyna, Valeria       10 Fbb-BD               1:42.12    1:45.27  
 13 Hawton, Julia K            9 Duke-NM              1:52.40    1:47.56  
      52.01   55.55                                                
 14 Summers, Kelsey S          9 Lobo-NM              1:41.01    1:48.35  
      54.26   54.09                                                
 15 Abney, Alyssa C            9 Lcat-NM              1:46.17    1:48.62  
      52.28   56.34                                                
 16 Apostalon, Yana C          9 Duke-NM                   NT    1:51.09  
      54.47   56.62                                                
 17 Atkins, Lauren A          10 Lobo-NM              1:43.39    1:51.67  
      54.69   56.98                                                
 18 Milam, Peyton P            9 COM-WT               1:51.31    2:00.91  
    1:01.44   59.47                                                
 19 Garcia, Olivia K          10 Lcat-NM              1:54.98    2:01.53  
      59.85 1:01.68                                                
 20 Herrera, Nataly M         10 Lcat-NM                   NT    2:10.70  
 21 Agosto, Abigail R         10 Aqua Shocks-NM       2:06.97    2:13.53  
      59.44 1:14.09                                                
 22 Utnage, Marina E           9 Lcat-NM              2:04.57    2:15.05  
    1:03.66 1:11.39                                                
 23 Craig, Sam N               9 Aqua Shocks-NM            NT    3:03.16  
    1:23.26 1:39.90                                                
 -- Hinkel, Kayla M            9 Lcat-NM              2:05.97         DQ  
      57.38 1:00.91                                                
 -- Pino, Melanie F           10 CA-NM                     NT         DQ  
    1:05.37 1:14.68                                                
 -- Burns, Madi M             10 Aqua Shocks-NM            NT         DQ  
 -- Gutknecht, Olivia M        9 WETT-BD              1:29.69         DQ  
      44.57   48.35                                                
 -- Olavarria-Gallegos, Luna  10 CA-NM                1:57.18         NS  
 -- Beeman, Colleen N         10 Aqua Shocks-NM       2:28.30         NS  
 -- Boushka, Chelsea S        10 EPAP-BD                   NT         NS  
 -- Dressel, Nicki             9 Fbb-BD                    NT         NS  
 -- Sudduth, Ivy L             9 COM-WT               1:57.62         NS  
 
Event 14  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:20.95        2005 William Licon, WETT                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S              10 EPAP-BD              1:30.89    1:32.90    9  
      46.00   46.90                                                
  2 Johansen, Delaplaine S     9 Lcat-NM              1:39.73    1:33.90    7  
      46.23   47.67                                                
  3 Masci, Guiliano A         10 GSG-NM               1:35.05    1:34.60    6  
      46.36   48.24                                                
  4 Posadas, Hector A         10 WETT-BD              1:29.32    1:35.60    5  
      46.05   49.55                                                
  5 Ortiz, Joseph M           10 Lcat-NM              1:30.89    1:37.38    4  
      46.72   50.66                                                
  6 Licon, Michael D          10 WETT-BD              1:30.52    1:38.52    3  
      48.58   49.94                                                
  7 Griego, Manny F           10 Fbb-BD               1:48.32    1:45.26    2  
      53.44   51.82                                                
  8 Saucedo, Ivan              9 Fbb-BD               1:37.53    1:45.27    1  
      52.46   52.81                                                
  9 Davenport, Matthew N      10 PAC-NM               2:06.10    1:48.55  
      49.70   58.85                                                
 10 Fasano, Phillip A          9 Kirtland-NM          1:20.76    1:49.35  
      51.60   57.75                                                
 11 Murphy, Michael B          9 EPAP-BD              2:38.03    1:54.71  
      56.09   58.62                                                
 12 Sayre, Russell A          10 Lcat-NM              1:53.21    1:56.66  
 13 McLelland, Duncan F        9 Kirtland-NM          1:58.95    2:03.95  
    1:01.48 1:02.47                                                
 14 Canavan, Ian A            10 Lcat-NM              2:02.68    2:05.86  
    1:00.24 1:05.62                                                
 15 Hagist, Christopher L      9 COM-WT               2:13.40    2:15.38  
    1:04.39 1:10.99                                                
 -- Keck, Ryan J              10 COM-WT               1:32.06         NS  
 
Event 15  Girls 6 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Felix, Andrea              6 EPAP-BD                   NT         DQ  
      54.29 1:02.50 1:13.64   59.43                                
 
Event 15  Girls 7-8 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adame, Ilse                7 EPAP-BD                   NT    3:58.96    9  
      51.86 1:05.22 1:09.03   52.85                                
  2 Wickesberg, Tyler B        8 CA-NM                4:26.37    4:33.10    7  
    1:09.41 1:05.49 1:15.84 1:02.36                                
  3 Carr, Emma L               7 EPAP-BD                   NT    4:47.02    6  
    1:08.67 1:10.90 1:22.66 1:04.79                                
 -- Olavarria-Gallegos, Alma   8 CA-NM                     NT         NS  
 
Event 16  Boys 7-8 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saucedo, Oscar             8 Fbb-BD               3:28.87    3:38.86    9  
      49.78   55.67 1:03.20   50.21                                
  2 Baca, Victor G             8 WETT-BD              3:35.39    3:47.13    7  
      56.17   56.14 1:06.68   48.14                                
  3 Miller, Sean P             8 EPAP-BD                   NT    3:50.90    6  
      57.20 1:00.83 1:05.99   46.88                                
  4 Temple, Kyle A             8 Lcat-NM              3:46.41    3:53.95    5  
      53.51   57.58 1:07.80   55.06                                
  5 Felix, Alejandro A         8 EPAP-BD              4:25.57    3:56.24    4  
      57.19 1:03.46 1:06.62   48.97                                
  6 Hawton, Patrick R          7 Duke-NM              4:46.35    4:39.56    3  
    1:07.43 1:09.73 1:21.82 1:00.58                                
  7 Olavarria-Gallegos, Che    7 CA-NM                     NT    4:55.69    2  
    1:22.21 1:12.15 1:13.59 1:07.74                                
 
Event 17  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:56.87        2005 Maddie Edwards, WETT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny                9 Fbb-BD               2:52.08    2:56.21*   9  
      38.79   44.97   51.31   41.14                                
  2 Hirschi, Sydney A         10 WETT-BD              2:58.69    3:03.63    7  
      41.56   47.06   54.79   40.22                                
  3 Zamora, Felicia A         10 Seals-NM             2:44.28    3:04.79    6  
      40.02   46.73   56.55   41.49                                
  4 Newman, Jordin E          10 COM-WT               3:01.77    3:13.57    5  
      42.18   47.18 1:01.34   42.87                                
  5 Gutknecht, Olivia M        9 WETT-BD              3:13.68    3:17.57    4  
      46.94   48.67   56.09   45.87                                
  6 Trujillo, Vianney         10 WETT-BD              3:10.36    3:23.04    3  
      44.18   54.65   59.12   45.09                                
  7 Franz, Eden                9 UN-NM                3:21.90    3:26.87    2  
      47.80   53.33   59.07   46.67                                
  8 Cole-Fletcher, Ayana N    10 Kirtland-NM          3:29.95    3:27.20    1  
  9 Smith, Tierra F           10 Fbb-BD               3:17.93    3:30.59  
      47.78   55.02   59.73   48.06                                
 10 Wermer, Anna J             9 PAC-NM               4:01.85    3:34.75  
 11 Vargas, Josephine         10 Lcat-NM              3:29.86    3:35.96  
      46.20   55.99 1:05.91   47.86                                
 12 Martin, Keely V            9 COM-WT               3:28.95    3:41.00  
      54.46   54.67 1:03.24   48.63                                
 13 Little, Sydney M          10 Lcat-NM              3:39.71    3:42.19  
 14 Larson, Frannie G          9 Aqua Shocks-NM            NT    3:43.77  
 15 Summers, Kelsey S          9 Lobo-NM              3:51.49    3:43.95  
 16 Hawton, Julia K            9 Duke-NM              4:00.14    3:49.69  
 17 Hinkel, Kayla M            9 Lcat-NM                   NT    3:55.85  
 18 Apostalon, Yana C          9 Duke-NM                   NT    3:56.20  
 19 Abney, Alyssa C            9 Lcat-NM              3:38.12    3:57.55  
 20 Milam, Peyton P            9 COM-WT               3:58.58    4:20.79  
 21 Pino, Melanie F           10 CA-NM                     NT    4:45.45  
 -- Utnage, Marina E           9 Lcat-NM                   NT         DQ  
 -- Laryoshyna, Valeria       10 Fbb-BD               3:38.57         DQ  
 -- Agosto, Abigail R         10 Aqua Shocks-NM            NT         DQ  
 -- Sudduth, Ivy L             9 COM-WT               4:04.05         NS  
 -- Olavarria-Gallegos, Luna  10 CA-NM                4:04.87         NS  
 -- Gregory, Katie N           9 WETT-BD              3:55.00         NS  
 -- Garcia, Olivia K          10 Lcat-NM                   NT         NS  
 -- Boushka, Chelsea S        10 EPAP-BD                   NT         NS  
 
Event 18  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:47.42        2005 William Licon, WETT                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masci, Guiliano A         10 GSG-NM               3:17.36    3:14.09    9  
  2 Licon, Michael D          10 WETT-BD              3:05.76    3:17.36    7  
  3 Johansen, Delaplaine S     9 Lcat-NM              3:21.08    3:23.16    6  
  4 Posadas, Hector A         10 WETT-BD              3:14.36    3:25.58    5  
  5 Adame, Mariano J          10 EPAP-BD              3:26.36    3:29.51    4  
  6 Griego, Manny F           10 Fbb-BD                    NT    3:32.47    3  
  7 Ortiz, Joseph M           10 Lcat-NM              3:19.37    3:36.40    2  
  8 Davenport, Matthew N      10 PAC-NM               4:18.29    3:49.26    1  
  9 Saucedo, Ivan              9 Fbb-BD               3:26.73    3:52.00  
 10 Murphy, Michael B          9 EPAP-BD                   NT    4:06.69  
 11 Canavan, Ian A            10 Lcat-NM                   NT    4:16.62  
 12 Sayre, Russell A          10 Lcat-NM                   NT    4:24.57  
 13 McLelland, Duncan F        9 Kirtland-NM               NT    4:30.24  
 -- Brown, Joe S              10 EPAP-BD              3:01.65         DQ  
 -- Fasano, Phillip A          9 Kirtland-NM               NT         DQ  
 -- Keck, Ryan J              10 COM-WT               3:17.12         NS  
 
Event 19  Girls 6 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea              6 EPAP-BD              1:07.14      52.61    9  
  2 Abney, Sarah I             6 Lcat-NM                   NT    1:14.94    7  
 -- de la Garza, McKenna E     6 Fbb-BD                    NT         DQ  
 
Event 19  Girls 7-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adame, Ilse                7 EPAP-BD                   NT      50.64    9  
  2 Carr, Emma L               7 EPAP-BD              1:07.69    1:16.54    7  
  3 de la Garza, Shannon L     8 Fbb-BD               1:36.59    1:18.75    6  
  4 Posadas, Ximena            7 WETT-BD              1:23.03    1:57.32    5  
 -- Edwards, Victoria R        7 WETT-BD                58.54         DQ  
 -- Olavarria-Gallegos, Alma   8 CA-NM                  58.16         NS  
 -- Wickesberg, Tyler B        8 CA-NM                  58.78         NS  
 
Event 20  Boys 7-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saucedo, Oscar             8 Fbb-BD                 53.91      48.69    9  
  2 Baca, Victor G             8 WETT-BD                48.24      50.51    7  
  3 Temple, Kyle A             8 Lcat-NM                51.18      50.77    6  
  4 Felix, Alejandro A         8 EPAP-BD                55.98      55.92    5  
  5 Alvarado, Oscar D          8 WETT-BD              1:02.36    1:04.27    4  
  6 Hawton, Patrick R          7 Duke-NM              1:02.53    1:10.02    3  
 -- Vizoso-Marino, Johan       7 Lcat-NM                   NT         DQ  
 -- Olavarria-Gallegos, Che    7 CA-NM                     NT         DQ  
 
Event 21  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 36.61        2001 Sydney Saitta, EPAP                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny                9 Fbb-BD                 35.27      36.75    9  
  2 Hirschi, Sydney A         10 WETT-BD                35.41      37.56    7  
  3 Zamora, Felicia A         10 Seals-NM               34.36      38.62    6  
  4 Newman, Jordin E          10 COM-WT                 38.64      40.24    5  
  5 Larson, Frannie G          9 Aqua Shocks-NM         42.74      42.20    4  
  6 Cole-Fletcher, Ayana N    10 Kirtland-NM            41.10      42.78    3  
  7 Trujillo, Vianney         10 WETT-BD                40.74      43.36    2  
  8 Franz, Eden                9 UN-NM                  47.04      44.22    1  
  9 Smith, Tierra F           10 Fbb-BD                 46.08      45.64  
 10 Gutknecht, Olivia M        9 WETT-BD                44.05      46.19  
 11 Hawton, Julia K            9 Duke-NM                46.98      47.56  
 12 Atkins, Lauren A          10 Lobo-NM                50.77      49.45  
 13 Martin, Keely V            9 COM-WT                 45.67      49.81  
 14 Wermer, Anna J             9 PAC-NM                 54.80      51.05  
 15 Little, Sydney M          10 Lcat-NM                54.60      52.69  
 16 Laryoshyna, Valeria       10 Fbb-BD                 53.06      53.35  
 17 Abney, Alyssa C            9 Lcat-NM                50.07      53.69  
 18 Martinez, Daniella S      10 Lcat-NM                   NT      56.72  
 19 Apostalon, Yana C          9 Duke-NM                51.68      56.78  
 20 Kawamoto, Eileen H        10 CA-NM                  48.60      56.80  
 21 Milam, Peyton P            9 COM-WT                 51.28    1:02.59  
 22 Agosto, Abigail R         10 Aqua Shocks-NM            NT    1:02.72  
 23 Herrera, Nataly M         10 Lcat-NM                   NT    1:04.83  
 24 Pino, Melanie F           10 CA-NM                1:15.89    1:16.11  
 -- Hinkel, Kayla M            9 Lcat-NM                54.26         DQ  
 -- Utnage, Marina E           9 Lcat-NM              1:14.07         DQ  
 -- Vargas, Josephine         10 Lcat-NM                45.66         NS  
 -- Gregory, Katie N           9 WETT-BD                47.48         NS  
 -- Sudduth, Ivy L             9 COM-WT               1:04.04         NS  
 -- Dressel, Nicki             9 Fbb-BD                    NT         NS  
 -- Olavarria-Gallegos, Luna  10 CA-NM                  50.38         NS  
 -- Boushka, Chelsea S        10 EPAP-BD              1:10.35         NS  
 
Event 22  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 34.66        2005 William Licon, WETT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S              10 EPAP-BD                35.16      36.68    9  
  2 Masci, Guiliano A         10 GSG-NM                 40.74      40.94    7  
  3 Adame, Mariano J          10 EPAP-BD                42.38      41.77    6  
  4 Licon, Michael D          10 WETT-BD                39.39      42.72    5  
  5 Ortiz, Joseph M           10 Lcat-NM                39.77      43.34    4  
  6 Posadas, Hector A         10 WETT-BD                44.79      47.96    3  
  7 Johansen, Delaplaine S     9 Lcat-NM                47.88      50.78    2  
  8 Griego, Manny F           10 Fbb-BD                 56.08      54.79    1  
  9 Davenport, Matthew N      10 PAC-NM               1:04.71      55.58  
 10 Sayre, Russell A          10 Lcat-NM                51.85      56.93  
 11 Canavan, Ian A            10 Lcat-NM                   NT    1:00.22  
 12 Murphy, Michael B          9 EPAP-BD              1:24.30    1:00.62  
 13 Saucedo, Ivan              9 Fbb-BD                 54.00    1:03.11  
 14 McLelland, Duncan F        9 Kirtland-NM            47.99    1:04.85  
 15 Hagist, Christopher L      9 COM-WT                    NT    1:20.14  
 -- Fasano, Phillip A          9 Kirtland-NM               NT         DQ  
 -- Proctor, Wesley S          9 Lcat-NM                   NT         DQ  
 -- Keck, Ryan J              10 COM-WT                 43.97         NS  
 
Event 23  Girls 6 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea              6 EPAP-BD              2:31.44    2:18.68    9  
    1:07.72 1:10.96                                                
  2 Abney, Sarah I             6 Lcat-NM                   NT    2:30.91    7  
    1:10.75 1:20.16                                                
  3 Murphy, Halie              5 EPAP-BD                   NT    3:08.60    6  
    1:31.07 1:37.53                                                
 
Event 23  Girls 7-8 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olavarria-Gallegos, Alma   8 CA-NM                     NT    1:57.45    9  
      56.96 1:00.49                                                
  2 Adame, Ilse                7 EPAP-BD                   NT    2:08.40    7  
    1:02.97 1:05.43                                                
  3 Edwards, Victoria R        7 WETT-BD                   NT    2:21.81    6  
    1:07.03 1:14.78                                                
  4 Trujillo, Lanneya R        7 WETT-BD                   NT    2:23.48    5  
    1:08.52 1:14.96                                                
  5 Wickesberg, Tyler B        8 CA-NM                2:37.90    2:24.27    4  
    1:09.73 1:14.54                                                
  6 de la Garza, Shannon L     8 Fbb-BD               3:00.55    2:29.66    3  
    1:13.07 1:16.59                                                
  7 Sayre, Katelyn M           7 Lcat-NM              2:27.58    2:31.27    2  
    1:11.07 1:20.20                                                
  8 Carr, Emma L               7 EPAP-BD              2:35.00    2:37.04    1  
    1:16.80 1:20.24                                                
  9 Utnage, B'Elanna N         7 Lcat-NM                   NT    2:46.26  
    1:21.02 1:25.24                                                
 
Event 24  Boys 6 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirken, Vittorio R         6 EPAP-BD                   NT    3:27.62    9  
    1:41.84 1:45.78                                                
 
Event 24  Boys 7-8 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saucedo, Oscar             8 Fbb-BD               1:58.92    1:58.54    9  
      58.16 1:00.38                                                
  2 Baca, Victor G             8 WETT-BD              1:50.81    1:58.85    7  
      59.33   59.52                                                
  3 Hunt, Tyler J              8 WETT-BD              2:11.06    2:02.45    6  
      58.18 1:04.27                                                
  4 Felix, Alejandro A         8 EPAP-BD              2:23.38    2:04.12    5  
    1:01.40 1:02.72                                                
  5 Miller, Sean P             8 EPAP-BD                   NT    2:05.12    4  
    1:03.39 1:01.73                                                
  6 Temple, Kyle A             8 Lcat-NM              2:05.28    2:06.56    3  
    1:01.31 1:05.25                                                
  7 Alvarado, Oscar D          8 WETT-BD              2:26.21    2:19.11    2  
    1:06.79 1:12.32                                                
  8 Olavarria-Gallegos, Che    7 CA-NM                     NT    2:22.23    1  
    1:07.48 1:14.75                                                
  9 Hawton, Patrick R          7 Duke-NM              2:32.04    2:32.11  
    1:11.58 1:20.53                                                
 
Event 25  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:31.67        2005 Maddie Edwards, WETT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny                9 Fbb-BD               1:28.94    1:36.02    9  
      45.42   50.60                                                
  2 Zamora, Felicia A         10 Seals-NM             1:33.15    1:41.22    7  
  3 Hirschi, Sydney A         10 WETT-BD              1:45.72    1:45.54    6  
      52.34   53.20                                                
  4 Gutknecht, Olivia M        9 WETT-BD              1:41.67    1:45.55    5  
      50.78   54.77                                                
  5 Trujillo, Vianney         10 WETT-BD              1:39.88    1:46.38    4  
      52.32   54.06                                                
  6 Newman, Jordin E          10 COM-WT               1:41.62    1:47.09    3  
      52.43   54.66                                                
  7 Franz, Eden                9 UN-NM                1:43.60    1:48.16    2  
      52.31   55.85                                                
  8 Martin, Keely V            9 COM-WT               1:51.12    1:50.95    1  
      55.20   55.75                                                
  9 Kawamoto, Eileen H        10 CA-NM                1:50.18    1:52.65  
      53.54   59.11                                                
 10 Little, Sydney M          10 Lcat-NM              1:48.20    1:52.81  
      56.79   56.02                                                
 11 Laryoshyna, Valeria       10 Fbb-BD               1:51.66    1:56.23  
      54.70 1:01.53                                                
 12 Cole-Fletcher, Ayana N    10 Kirtland-NM          1:53.07    1:56.80  
      57.09   59.71                                                
 13 Hinkel, Kayla M            9 Lcat-NM              1:56.41    1:57.69  
      58.14   59.55                                                
 14 Garcia, Olivia K          10 Lcat-NM              2:04.19    1:58.91  
      56.36 1:02.55                                                
 15 Abney, Alyssa C            9 Lcat-NM              1:54.32    2:02.04  
      59.28 1:02.76                                                
 16 Summers, Kelsey S          9 Lobo-NM              2:03.18    2:02.82  
    1:01.07 1:01.75                                                
 17 Martinez, Daniella S      10 Lcat-NM              2:27.55    2:03.61  
      59.27 1:04.34                                                
 18 Wermer, Anna J             9 PAC-NM               2:21.75    2:04.84  
    1:01.12 1:03.72                                                
 19 Larson, Frannie G          9 Aqua Shocks-NM       2:18.96    2:08.10  
    1:01.29 1:06.81                                                
 20 Pino, Melanie F           10 CA-NM                     NT    2:10.59  
    1:02.63 1:07.96                                                
 21 Hawton, Julia K            9 Duke-NM              2:07.09    2:11.73  
    1:04.62 1:07.11                                                
 22 Milam, Peyton P            9 COM-WT               2:00.55    2:12.74  
    1:04.45 1:08.29                                                
 23 Apostalon, Yana C          9 Duke-NM                   NT    2:14.25  
    1:04.30 1:09.95                                                
 24 Herrera, Nataly M         10 Lcat-NM                   NT    2:17.26  
    1:05.75 1:11.51                                                
 25 Burns, Madi M             10 Aqua Shocks-NM            NT    2:29.39  
    1:12.19 1:17.20                                                
 26 Beeman, Colleen N         10 Aqua Shocks-NM            NT    2:35.01  
    1:14.81 1:20.20                                                
 27 Agosto, Abigail R         10 Aqua Shocks-NM            NT    2:41.07  
    1:16.84 1:24.23                                                
 -- Smith, Tierra F           10 Fbb-BD               1:50.39         DQ  
      52.29   57.80                                                
 -- Sudduth, Ivy L             9 COM-WT               2:07.96         NS  
 -- Boushka, Chelsea S        10 EPAP-BD              2:36.99         NS  
 -- Vargas, Josephine         10 Lcat-NM              1:53.42         NS  
 
Event 26  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:29.04        2005 William Licon, WETT                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S              10 EPAP-BD              1:39.82    1:41.91    9  
      49.74   52.17                                                
  2 Licon, Michael D          10 WETT-BD              1:36.87    1:47.31    7  
      53.79   53.52                                                
  3 Adame, Mariano J          10 EPAP-BD              1:50.98    1:48.84    6  
      54.68   54.16                                                
  4 Griego, Manny F           10 Fbb-BD               1:52.84    1:50.31    5  
      54.12   56.19                                                
  5 Johansen, Delaplaine S     9 Lcat-NM              1:44.38    1:53.40    4  
      56.39   57.01                                                
  6 Davenport, Matthew N      10 PAC-NM               2:18.88    1:57.78    3  
      56.25 1:01.53                                                
  7 Posadas, Hector A         10 WETT-BD              1:50.89    1:58.43    2  
      57.74 1:00.69                                                
  8 Masci, Guiliano A         10 GSG-NM               2:06.63    1:58.53    1  
      55.34 1:03.19                                                
  9 Canavan, Ian A            10 Lcat-NM              1:58.99    2:09.02  
    1:02.14 1:06.88                                                
 10 Murphy, Michael B          9 EPAP-BD              2:14.38    2:12.19  
    1:04.96 1:07.23                                                
 11 McLelland, Duncan F        9 Kirtland-NM               NT    2:21.40  
    1:06.25 1:15.15                                                
 -- Fasano, Phillip A          9 Kirtland-NM               NT         DQ  
    1:15.59 1:20.94                                                
 -- Saucedo, Ivan              9 Fbb-BD               1:54.70         DQ  
      59.60 1:03.99                                                
 
Event 27  Girls 7-8 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 EL Paso Aqua Posse-BD  'A'                             NT    4:07.39   18  
     1) Carr, Emma L 7                  2) Adame, Ilse 7                  
     3) Felix, Andrea 6                 4) Murphy, Halie 5                
     1:10.65    50.68  1:00.54  1:05.52                                    
  2 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    5:12.73   14  
     1) Utnage, B'Elanna N 7            2) Sayre, Katelyn M 7             
     3) Abney, Sarah I 6                4) Deng, Aretha J 7               
     1:18.50  1:15.42  1:20.79  1:18.02                                    
 
Event 28  Boys 7-8 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    4:42.16   18  
     1) Vizoso-Marino, Johan 7          2) Leung, Kean 6                  
     3) Temple, Kyle A 8                4) Park, Edward 7                 
     1:11.55                    1:01.01                                    
 
Event 29  Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 2:42.50        2001 EPAP                                       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West Texas Typhoon SC-BD  'A'                          NT    3:13.26   18  
     1) Gutknecht, Olivia M 9           2) Trujillo, Vianney 10           
     3) Hirschi, Sydney A 10            4) Edwards, Victoria R 7          
       51.11    51.03  1:31.12                                             
  2 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    3:27.68   14  
     1) Abney, Alyssa C 9               2) Hinkel, Kayla M 9              
     3) Vargas, Josephine 10            4) Little, Sydney M 10            
       54.62    56.06  1:37.00                                             
  3 Aqua Shocks of Alamogordo-NM  'A'                      NT    3:44.63   12  
     1) Burns, Madi M 10                2) Agosto, Abigail R 10           
     3) Larson, Frannie G 9             4) Beeman, Colleen N 10           
       54.62  1:16.36    52.63    41.02                                    
  4 Charger Aquatics-NM  'A'                          3:30.50    3:46.54   10  
     1) Olavarria-Gallegos, Alma M 8    2) Kawamoto, Eileen H 10          
     3) Wickesberg, Tyler B 8           4) Pino, Melanie F 10             
       59.73    44.09  1:23.21    39.51                                    
 -- Las Cruces Aquatic Team-NM  'B'                        NT         NS  
     1) Utnage, Marina E 9              2) Martinez, Daniella S 10        
     3) Garcia, Olivia K 10             4) Herrera, Nataly M 10           
 -- City of Midland Aquatics-WT  'A'                  3:04.04         NS  
     1) Martin, Keely V 9               2) Milam, Peyton P 9              
     3) Newman, Jordin E 10             4) Sudduth, Ivy L 9               
 
Event 30  Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 2:48.87        2005 WETT                                       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West Texas Typhoon SC-BD  'A'                          NT    3:14.57   18  
     1) Posadas, Hector A 10            2) Baca, Victor G 8               
     3) Licon, Michael D 10             4) Alvarado, Oscar D 8            
       48.60    57.08  1:28.89                                             
  2 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    3:15.51   14  
     1) Sayre, Russell A 10             2) Johansen, Delaplaine S 9       
     3) Ortiz, Joseph M 10              4) Canavan, Ian A 10              
     1:09.95    35.75    53.84    35.97                                    
 
Event 31  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 29.56        2003 Katie Havlovic, EPAP                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J              12 Fbb-BD                 31.78      30.86    9  
  2 Madero, Moranda R         12 Lcat-NM                30.96      31.14    7  
  3 Erives, Paula C           12 Fbb-BD                 31.90      32.95    6  
  4 Allen, Aubree A           11 COM-WT                 31.94      33.09    5  
  5 Harding, Samantha K       11 Lcat-NM                32.57      33.40    4  
  6 Boushka, Michelle E       12 EPAP-BD                35.10      33.60    3  
  7 Apostalon, Anika J        11 Duke-NM                32.95      33.62    2  
  8 Hirschi, Faith E          12 WETT-BD                32.81      33.65    1  
  9 Rempe, Clara L            12 Kirtland-NM            33.76      34.03  
 10 Allaire, Yarrow C         12 Lobo-NM                34.63      34.39  
 11 Wright, Beth M            12 Duke-NM                33.19      34.49  
 12 Paterson, Laura I         12 CA-NM                  34.61      34.74  
 13 Stubblefield, Alyssa F    11 COM-WT                 34.48      35.26  
 14 Gibson, Nicole L          12 Duke-NM                33.76      35.48  
 15 Hernandez, Caris          11 WETT-BD                34.63      35.64  
 16 Luthi, Abby E             12 COM-WT                 35.39      36.10  
 17 Trice, Renee L            12 Aqua Shocks-NM         35.30      36.77  
 18 Drury, Paula M            12 Fbb-BD                 35.98      36.97  
 19 Metzger, Katie L          11 COM-WT                 37.01      36.99  
 20 Tronolone, Nicole S       11 EPAP-BD                36.55      37.32  
 21 Trujillo, Clarissa E      12 Seals-NM               36.53      37.70  
 22 Centeno, Victoria L       11 WETT-BD                42.85      37.73  
 23 Moquin, Elisabeth K       12 Lcat-NM                   NT      38.33  
 24 Martinez, Ariana M        11 Seals-NM               38.69      38.55  
 25 Bustillos, Milena E       11 Lcat-NM                38.09      38.74  
 26 Clayshulte, Hannah M      11 Lcat-NM                41.61      38.99  
 27 Edwards, Nia M            12 Lcat-NM                   NT      39.11  
 28 Cully, Kelsey L           12 Lcat-NM                43.63      39.14  
 29 Perry, Riley C            12 Lcat-NM                38.07      39.36  
 30 Gomez-Morris, Alicia M    11 Lcat-NM                40.67      39.59  
 31 Paz, Alysha A             11 Lcat-NM                41.96      39.99  
 32 Buie, Morgan L            12 Aqua Shocks-NM         42.72      40.87  
 33 Mufti, Selena L           11 CA-NM                  44.68      42.45  
 34 Cardon, Taylor T          12 EPAP-BD                   NT      42.86  
 35 Renly, Emma E             11 Fbb-BD                 40.94      43.02  
 36 Maxwell, Conner T         12 Lcat-NM                56.33      43.67  
 37 Rios, Britten K           11 Lcat-NM                   NT      45.79  
 38 Duh, Angela K             11 Lcat-NM                   NT      48.29  
 39 Miller, Molly J           12 Lcat-NM                   NT    1:04.07  
 -- Carrasco, Natalie A       11 EPAP-BD                49.03         NS  
 -- Mueller, Katie L          12 Aqua Shocks-NM         48.06         NS  
 -- Berent, Dana M            11 Duke-NM                   NT         NS  
 -- McCarthy, Cedar K         11 Seals-NM               45.27         NS  
 
Event 32  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 29.84        2001 Wesley Sjoholm, LOBO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stubblefield, Seth K      12 COM-WT                 27.82      28.50*   9  
  2 Solis, Luigi M            12 Desert Sharks-BD       29.26      28.80*   7  
  3 Homans, Henry F           12 UN-NM                  30.42      30.72    6  
  4 Hiatt, Lyle A             12 Lcat-NM                31.68      31.18    5  
  5 Portillo, Anthony A       12 WETT-BD                31.51      32.32    4  
  6 Walker, Ian M             11 CA-NM                  33.56      33.07    3  
  7 Martin, Kevin D           12 COM-WT                 32.47      33.11    2  
  8 Salopek, David D          12 Lcat-NM                32.84      33.94    1  
  9 Roychowdhury, Hridindu S  12 Lcat-NM                36.58      35.33  
 10 Alvarado, Roberto E       11 WETT-BD                37.01      35.73  
 11 Mackiw, Mitchell          12 CA-NM                  33.72      36.11  
 12 Hagist, Steven W          11 COM-WT                 35.83      36.22  
 13 Temple, Parker M          11 Lcat-NM                37.69      36.41  
 14 Hagist, Todd M            12 COM-WT                 36.73      36.58  
 15 Paz, Jonathan R           12 Lcat-NM                38.73      36.84  
 16 Allaire, Noah T           11 Lobo-NM                37.82      37.95  
 17 Walsh, Dakota L           12 Amarillo-WT            37.54      38.48  
 18 Rempe, Gregory M          12 Kirtland-NM            38.33      38.70  
 19 Rojo, Judea B             12 EPAP-BD                   NT      38.90  
 20 Renteria, Jay E           12 Lobo-NM                43.63      42.96  
 21 Proctor, Frank A          12 Lcat-NM                   NT      43.21  
 22 Pino, Aaron J             12 CA-NM                  46.51      45.27  
 -- Licon, William A          11 WETT-BD                30.97         NS  
 -- Godman, Eli A             12 Aqua Shocks-NM            NT         NS  
 
Event 33  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
13-14 Meet R: * 29.13        2003 Marissa Campbell, LOBO                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackiw, Gabriela          14 CA-NM                  29.47      29.86    9  
  2 Dixon, Rachel A           13 Lcat-NM                29.35      30.32    7  
  3 Hobson, Jorgi L           14 Lcat-NM                30.22      30.69    6  
  4 Laird, Megan E            13 EPAP-BD                30.37      30.79    5  
  5 Tomlin, Kelsey A          14 Fbb-BD                 29.35      31.31    4  
  6 Boushka, Hayley A         14 EPAP-BD                32.40      31.37    3  
  7 Clark-Van Brundt, Abra H  14 UN-NM                  32.13      31.53    1.5
  7 Looney, Jordan E          14 Fbb-BD                 32.08      31.53    1.5
  9 Cremer, Kailee R          13 Duke-NM                   NT      32.15  
 10 Thyfault, MacKayla J      14 Fbb-BD                 31.27      32.31  
 11 Skirmont, Sarah R         13 EPAP-BD                32.51      32.32  
 12 Thomson, Heather D        14 S W A T-BD             32.57      32.48  
 13 Barnes, Meghan E          14 S W A T-BD             32.27      32.51  
 14 Salopek, Sheila H         14 Lcat-NM                31.32      32.61  
 15 Corbin, Mae D             13 EPAP-BD                32.51      32.84  
 16 Greaser, Shelby L         13 Duke-NM                32.44      33.03  
 17 Supple, Molly E           13 Duke-NM                32.47      33.24  
 18 Helferich, Ashley B       13 COM-WT                 33.61      33.69  
 19 Canavan, Alexandra S      14 Lcat-NM                32.85      33.76  
 20 Liberto, Alma L           14 Lcat-NM                31.18      33.95  
 21 Long, Adrienne C          14 Duke-NM                34.31      34.21  
 22 Saiz, Dionne E            14 CA-NM                  33.94      34.34  
 23 Cardon, Meagan A          14 EPAP-BD                   NT      34.39  
 24 Anderson, Chandelle L     14 Aqua Shocks-NM            NT      35.20  
 25 Rice, Rachel R            14 COM-WT                 33.88      36.03  
 26 Yanez, Lauren R           14 EPAP-BD                34.80      36.09  
 27 Larson, Jana B            14 Aqua Shocks-NM         35.25      36.17  
 28 Olson, Erica J            14 COM-WT                 35.27      36.40  
 29 Key, Sydney M             13 CA-NM                     NT      36.99  
 30 Busttllos, Larissa M      14 Lcat-NM                   NT      37.26  
 31 Powell, Jackie M          13 Lcat-NM                37.65      38.69  
 32 Fasano, Michaela R        13 Kirtland-NM            38.12      38.83  
 33 Utnage, Deanna M          13 Lcat-NM                36.24      39.13  
 34 Chesnut, Rachel B         13 Aqua Shocks-NM         47.33      42.27  
 35 Glancey, Megan M          13 S W A T-BD                NT      47.36  
 36 Schavz, Danielle          13 Lcat-NM                   NT      48.71  
 -- Keck, Erin J              13 COM-WT                 30.48         NS  
 -- Arias, Claudia A          14 S W A T-BD                NT         NS  
 -- St. John, Brenna C        14 CA-NM                  29.34         NS  
 -- Rhoades, Evanne G         14 Aqua Shocks-NM         36.51         NS  
 -- DiRoma, Dani N            13 Aqua Shocks-NM         40.25         NS  
 
Event 33  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
15&O Meet Re: * 27.89        2004 Lara Jackson, FBB                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeburn, Kelly A         20 UN-NM                  27.13      28.32    9  
  2 Tomlin, Becca C           16 EPAP-BD                28.76      28.58    7  
  3 Havlovic, Katie E         15 EPAP-BD                27.97      29.33    6  
  4 Busch, Mandee L           20 UN-PC                  28.83      29.97    5  
  5 Thomson, Elisabeth J      18 Lcat-NM                28.65      30.13    4  
  6 Leasure, Kara N           16 PAC-NM                 29.90      30.21    3  
  7 Bohm, Carolyn K           20 UN-NM                  28.11      30.25    2  
  8 Dupuy, Sandra C           24 Lcat-NM                27.03      30.32    1  
  9 Barr, Brittany K          18 UN-AZ                  29.99      30.69  
 10 Bowles, Maddi M           17 UN-NM                  30.40      31.05  
 11 Branch, Hannah C          18 CA-NM                  30.77      31.27  
 12 Lillhage, Nicolin A       20 UN-NM                  28.63      31.40  
 13 Kaufmann, Karen A         20 UN-PC                  30.90      31.52  
 14 Peinado, Victoria T       16 EPAP-BD                30.72      31.55  
 15 Parra, Pamela             15 EPAP-BD                31.13      31.71  
 16 Idler, Alissa L           17 UN-NM                     NT      31.74  
 17 Spadinger, Kerry A        18 UN-WT                  30.55      31.95  
 18 Erives, Marcela C         16 Fbb-BD                 31.29      32.10  
 19 Guggedahl, Marie M        16 EPAP-BD                31.83      32.37  
 20 Walker, Ali M             15 EPAP-BD                31.70      32.50  
 21 Morales, Ileana           15 EPAP-BD                33.17      32.58  
 22 Stanton, Elora M          17 Fbb-BD                 30.34      32.80  
 23 Kleyboecker, Mollie R     15 Duke-NM                32.59      33.06  
 24 Hernandez, Simone A       15 Fbb-BD                 31.91      33.56  
 25 Armistead, Anna M         15 Lcat-NM                33.22      33.71  
 26 Kilgore, Stacey L         21 Lcat-NM                33.40      33.80  
 27 Wermer, Lydia R           15 PAC-NM                 32.69      33.81  
 28 Bachman, Kari             40 LCATM-NM                  NT      34.15  
 29 Rice, Christina           15 Fbb-BD                 40.05      39.74  
 -- Campbell, Marissa L       16 Lobo-NM                27.84         NS  
 -- Sanchez, Paloma R         16 WETT-BD                36.64         NS  
 -- Smirnova, Alexandra S     16 Lcat-NM                31.47         NS  
 
Event 34  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
13-14 Meet R: * 25.62        2001 Peter Wicklund, SWAT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luse, Dustin C            14 EPAP-BD                29.71      27.38    9  
  2 Hartley, Jake M           14 Fbb-BD                 27.12      27.61    7  
  3 Alexander, Garrett R      14 High School Club-AZ    28.37      28.46    6  
  4 Martin, Chase L           14 COM-WT                 29.15      29.59    5  
  5 Cole-Fletcher, Simeon N   13 Kirtland-NM            29.50      29.64    4  
  6 Mortensen, Jake G         13 Lobo-NM                30.46      30.01    3  
  7 Broussard, Andrew J       14 S W A T-BD                NT      30.33    2  
  8 Winstead, Leif M          13 Lcat-NM                29.76      30.53    1  
  9 Lopez-Plancarte, Damian   14 Kirtland-NM            30.22      30.71  
 10 Scott, Leo M              13 EPAP-BD                29.87      30.79  
 11 Garcia, Zachary A         14 Lcat-NM                29.95      30.85  
 12 Gleeson, Tim M            13 Lobo-NM                30.65      31.11  
 13 Thomson, Joshua           14 Lcat-NM                31.25      31.21  
 14 Morvis, Georgie M         13 Lcat-NM                30.95      31.93  
 15 Jones, D.J. L             13 CA-NM                  33.46      31.94  
 16 McNair, Evan P            14 Amarillo-WT            31.76      32.10  
 17 Sacoman, Drew P           14 Duke-NM                33.18      32.18  
 18 Hartenstein, Ted A        13 High School Club-AZ    32.83      32.25  
 19 Rios, Shawn M             14 Lcat-NM                33.49      32.55  
 20 Shou, ZhuangZhuang        13 Duke-NM                36.58      33.26  
 21 Solis, Mark A             13 Amarillo-WT            33.26      33.43  
 22 English, Tim A            14 Lobo-NM                33.81      34.55  
 22 Young, Andrew S           13 CA-NM                     NT      34.55  
 24 Martinez, Aaron S         13 Lcat-NM                40.24      34.84  
 25 Felix, Raziel             13 EPAP-BD                36.23      35.12  
 26 Howard, Edward K          14 Seals-NM               40.33      37.29  
 27 Solis, Steven D           14 Amarillo-WT            38.78      38.27  
 28 Jones, Cole C             13 COM-WT                 43.09      38.54  
 29 Abeyta, Chris K           13 EPAP-BD                   NT      43.43  
 
Event 34  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
15&O Meet Re: * 25.38        2004 Nathan George, LAA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Atiba H             28 UN-NM                  23.70      24.22*   9  
  2 Travelstead, Ben A        21 Lcat-NM                24.09      25.30*   7  
  3 Cordry, Kyle E            18 Lcat-NM                25.20      26.31    6  
  4 Egnaczak, Luke K          21 Lcat-NM                25.58      26.37    5  
  5 Puhl, Mack M              16 Lobo-NM                25.34      26.43    4  
  6 Lunsford, Isaac S         16 High School Club-AZ    26.20      26.44    3  
  7 Rogers, Jack F            17 Lobo-NM                26.38      26.88    2  
  8 Busby, Taylor S           16 Kirtland-NM            27.16      27.11    1  
  9 De Jesus, Jose M          16 EPAP-BD                27.55      27.49  
 10 Mletzko, Matt F           18 EPAP-BD                26.29      27.64  
 11 Hernandez, Edgar A        17 EPAP-BD                27.27      27.82  
 12 Homans, Parker A          17 UN-NM                  28.95      28.07  
 13 Kendrick, Scott J         16 Lobo-NM                27.48      28.15  
 14 Ellowitz, Micah Z         16 EPAP-BD                   NT      28.16  
 15 Ivy, Reid E               15 Lcat-NM                27.70      28.17  
 16 Scott, JD D               16 EPAP-BD                27.98      28.19  
 17 Fine, Ethan H             15 CA-NM                  27.00      28.23  
 18 VanDyke, Justin V         17 UN-NM                  28.80      28.25  
 19 Licon, Armando            15 S W A T-BD             32.54      28.27  
 20 Rempe, Philip P           15 Kirtland-NM            27.64      28.38  
 21 Bueno, Joe V              15 S W A T-BD                NT      28.49  
 22 Jones, Bryan S            15 EPAP-BD                27.57      28.72  
 23 Rubio, Luis A             16 S W A T-BD             29.32      29.02  
 24 Thomson, William P        16 Lcat-NM                28.02      29.06  
 25 Burnidge, Trevor A        15 UN-NM                     NT      29.12  
 26 Haberkorn, Max T          16 CA-NM                     NT      29.39  
 27 Alexander, Austin R       16 High School Club-AZ    28.99      29.47  
 28 Haynes, Michael S         16 Fbb-BD                 29.34      29.65  
 29 Regenie, Jordan L         15 Duke-NM                   NT      30.15  
 30 Taylor, Lee R             17 Blue Sharks-NM         30.90      30.41  
 31 Kendle, Wes D             16 High School Club-AZ    31.13      30.93  
 32 Shook, Ben B              16 S W A T-BD             34.73      31.51  
 33 Jones, Tyler P            15 COM-WT                 32.21      31.74  
 34 Sacoman, Sean A           16 Duke-NM                31.60      33.12  
 35 Carpenter, Will P         15 High School Club-AZ    32.59      33.49  
 36 Higgins, Alex B           15 Duke-NM                   NT      34.68  
 -- Mehl, Don                 55 RGSC                   28.50     X28.96  
 -- Venegas, Hugo             37 RGSC                   30.50     X30.24  
 -- Smith, Greg               52 LCATM-NM               30.00     X30.49  
 -- LeRoy, John               69 LCATM-NM               41.00     X40.06  
 -- Munoz, John E             16 Fbb-BD                 31.88         NS  
 -- Treftz, Brian A           16 S W A T-BD             27.83         NS  
 -- Schwanitz, Stuart A       15 Lobo-NM                32.61         NS  
 
Event 35  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:15.11        2002 Marissa Campbell, LOBO                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J              12 Fbb-BD               1:14.45    1:16.74    9  
      37.30   39.44                                                
  2 Madero, Moranda R         12 Lcat-NM              1:17.90    1:20.72    7  
      40.39   40.33                                                
  3 Hirschi, Faith E          12 WETT-BD              1:17.79    1:21.32    6  
      40.15   41.17                                                
  4 Allen, Aubree A           11 COM-WT               1:21.05    1:26.18    5  
      42.49   43.69                                                
  5 Hernandez, Caris          11 WETT-BD              1:25.56    1:26.57    4  
      42.89   43.68                                                
  6 Rede, Nikki M             12 Desert Sharks-BD     1:27.89    1:28.71    3  
      44.25   44.46                                                
  7 Allaire, Yarrow C         12 Lobo-NM              1:28.05    1:29.83    2  
      44.28   45.55                                                
  8 Trice, Renee L            12 Aqua Shocks-NM       1:27.81    1:30.73    1  
      44.83   45.90                                                
  9 Tronolone, Nicole S       11 EPAP-BD              1:30.73    1:30.98  
      44.55   46.43                                                
 10 Apostalon, Anika J        11 Duke-NM              1:32.39    1:31.35  
      45.45   45.90                                                
 11 Luthi, Abby E             12 COM-WT               1:32.36    1:35.86  
      45.95   49.91                                                
 12 Drury, Paula M            12 Fbb-BD               1:32.08    1:37.35  
      47.23   50.12                                                
 13 Perry, Riley C            12 Lcat-NM              1:43.59    1:40.35  
 14 Cully, Kelsey L           12 Lcat-NM              1:42.51    1:40.60  
      49.61   50.99                                                
 15 Paterson, Laura I         12 CA-NM                1:30.92    1:41.85  
 16 Gibson, Nicole L          12 Duke-NM              1:40.35    1:42.76  
      50.02   52.74                                                
 17 Bustillos, Milena E       11 Lcat-NM              1:46.78    1:42.84  
      49.45   53.39                                                
 18 Gomez-Morris, Alicia M    11 Lcat-NM              1:36.88    1:43.21  
      49.30   53.91                                                
 19 Metzger, Katie L          11 COM-WT               1:39.77    1:43.92  
      50.61   53.31                                                
 20 Trujillo, Clarissa E      12 Seals-NM             1:47.09    1:45.10  
      49.70   55.40                                                
 21 Martinez, Ariana M        11 Seals-NM             1:43.55    1:45.55  
      52.32   53.23                                                
 22 Buie, Morgan L            12 Aqua Shocks-NM       1:45.03    1:47.13  
      51.20   55.93                                                
 23 Cardon, Taylor T          12 EPAP-BD                   NT    1:48.73  
      52.09   56.64                                                
 24 Edwards, Nia M            12 Lcat-NM              1:51.43    1:50.05  
      49.94 1:00.11                                                
 25 Mufti, Selena L           11 CA-NM                     NT    1:50.41  
      53.09   57.32                                                
 26 McCarthy, Cedar K         11 Seals-NM             2:01.89    1:50.90  
      53.43   57.47                                                
 -- Berent, Dana M            11 Duke-NM                   NT         NS  
 -- Mueller, Katie L          12 Aqua Shocks-NM       1:49.38         NS  
 -- Carrasco, Natalie A       11 EPAP-BD              1:56.74         NS  
 -- Edwards, Maddie B         11 WETT-BD              1:14.10         NS  
 
Event 36  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:14.93        2005 Jake Mortensen, LOBO                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stubblefield, Seth K      12 COM-WT               1:12.44    1:15.74    9  
      36.83   38.91                                                
  2 Martin, Kevin D           12 COM-WT               1:16.51    1:19.37    7  
      38.64   40.73                                                
  3 Gutknecht, Chase T        11 WETT-BD              1:17.50    1:19.58    6  
      38.53   41.05                                                
  4 Homans, Henry F           12 UN-NM                1:28.67    1:21.68    5  
      40.84   40.84                                                
  5 De Jesus, Jose R          11 EPAP-BD              1:32.55    1:24.65    4  
      41.75   42.90                                                
  6 Milam, Mitch P            11 COM-WT               1:18.74    1:24.87    3  
      39.98   44.89                                                
  7 Walker, Ian M             11 CA-NM                1:20.07    1:25.45    2  
      40.97   44.48                                                
  8 Salopek, David D          12 Lcat-NM              1:27.93    1:28.28    1  
      42.10   46.18                                                
  9 Hagist, Todd M            12 COM-WT               1:30.04    1:32.28  
      43.54   48.74                                                
 10 Temple, Parker M          11 Lcat-NM              1:31.14    1:32.64  
      45.79   46.85                                                
 11 Rempe, Gregory M          12 Kirtland-NM          1:32.20    1:34.20  
      47.54   46.66                                                
 12 Hiatt, Lyle A             12 Lcat-NM              1:29.28    1:37.37  
      46.97   50.40                                                
 13 Allaire, Noah T           11 Lobo-NM              1:38.67    1:37.90  
      48.61   49.29                                                
 14 Pino, Aaron J             12 CA-NM                     NT    1:38.55  
 15 Godman, Eli A             12 Aqua Shocks-NM            NT    1:38.74  
      48.54   50.20                                                
 16 Rojo, Judea B             12 EPAP-BD                   NT    1:39.74  
 17 Hagist, Steven W          11 COM-WT               1:38.75    1:41.68  
    1:38.42    3.26                                                
 -- Paz, Jonathan R           12 Lcat-NM              1:29.54         DQ  
      46.06   45.26                                                
 -- Licon, William A          11 WETT-BD              1:15.28         NS  
 
Event 37  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
13-14 Meet R: * 1:12.99        2003 Marissa Campbell, LOBO                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dixon, Rachel A           13 Lcat-NM              1:07.78    1:14.32    9  
      36.28   38.04                                                
  2 Laird, Megan E            13 EPAP-BD              1:15.88    1:15.97    7  
      37.61   38.36                                                
  3 You, Susan                14 Lcat-NM              1:13.41    1:17.25    6  
      37.87   39.38                                                
  4 Tomlin, Kelsey A          14 Fbb-BD               1:14.74    1:21.57    5  
      40.74   40.83                                                
  5 Clark-Van Brundt, Abra H  14 UN-NM                1:28.50    1:21.82    4  
      40.97   40.85                                                
  6 Skirmont, Sarah R         13 EPAP-BD              1:26.16    1:22.40    3  
      39.65   42.75                                                
  7 Thomson, Heather D        14 S W A T-BD           1:18.56    1:22.65    2  
      40.76   41.89                                                
  8 Lore, Kasey B             14 S W A T-BD           1:19.22    1:22.74    1  
      40.71   42.03                                                
  9 Ruddell, Andrea D         13 CA-NM                1:19.97    1:23.48  
      41.72   41.76                                                
 10 Larson, Jana B            14 Aqua Shocks-NM       1:19.32    1:24.08  
      41.00   43.08                                                
 11 Cremer, Kailee R          13 Duke-NM                   NT    1:24.45  
      42.00   42.45                                                
 12 Supple, Molly E           13 Duke-NM              1:21.47    1:25.60  
      42.07   43.53                                                
 13 Salopek, Sheila H         14 Lcat-NM              1:24.95    1:25.83  
      42.60   43.23                                                
 14 Canavan, Alexandra S      14 Lcat-NM              1:22.60    1:26.21  
      43.43   42.78                                                
 15 Liberto, Alma L           14 Lcat-NM              1:16.71    1:26.48  
      41.98   44.50                                                
 16 Moore, Alexandra B        13 Lcat-NM              1:24.61    1:26.98  
      41.97   45.01                                                
 17 Thyfault, MacKayla J      14 Fbb-BD               1:18.38    1:27.42  
      42.70   44.72                                                
 18 Looney, Jordan E          14 Fbb-BD               1:24.05    1:28.37  
      42.73   45.64                                                
 19 Yanez, Lauren R           14 EPAP-BD              1:29.99    1:31.83  
      46.25   45.58                                                
 20 Helferich, Ashley B       13 COM-WT                    NT    1:36.81  
      48.10   48.71                                                
 21 Key, Sydney M             13 CA-NM                     NT    1:37.95  
      47.28   50.67                                                
 22 Rice, Rachel R            14 COM-WT               1:34.17    1:38.58  
      46.57   52.01                                                
 23 Anderson, Chandelle L     14 Aqua Shocks-NM            NT    1:39.07  
 24 Fasano, Michaela R        13 Kirtland-NM          1:43.10    1:43.45  
      50.12   53.33                                                
 25 Olson, Erica J            14 COM-WT               1:41.29    1:43.80  
      50.45   53.35                                                
 26 Rhoades, Evanne G         14 Aqua Shocks-NM       1:40.39    1:48.47  
 27 Chesnut, Rachel B         13 Aqua Shocks-NM       1:51.15    1:51.33  
      49.90 1:01.43                                                
 -- Utnage, Deanna M          13 Lcat-NM              1:32.87         DQ  
      48.89   48.10                                                
 -- DiRoma, Dani N            13 Aqua Shocks-NM       1:34.84         NS  
 -- Keck, Erin J              13 COM-WT               1:17.67         NS  
 -- Cardon, Meagan A          14 EPAP-BD                   NT         NS  
 -- St. John, Brenna C        14 CA-NM                1:13.82         NS  
 -- Arias, Claudia A          14 S W A T-BD                NT         NS  
 
Event 37  Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
15&O Meet Re: * 1:07.53        2001 Eva-Marie Schmitt, UN                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peacock, Stephanie L      18 UN-NM                1:05.61    1:12.57    9  
      35.38   37.19                                                
  2 Dupuy, Sandra C           24 Lcat-NM              1:09.11    1:14.19    7  
      36.37   37.82                                                
  3 Freeburn, Kelly A         20 UN-NM                1:09.68    1:14.30    6  
      37.06   37.24                                                
  4 Havlovic, Katie E         15 EPAP-BD              1:12.41    1:14.57    5  
    1:14.51    0.06                                                
  5 Tomlin, Becca C           16 EPAP-BD              1:19.15    1:17.83    4  
      38.69   39.14                                                
  6 Walker, Ali M             15 EPAP-BD              1:19.62    1:19.08    3  
      38.81   40.27                                                
  7 Salazar, Nena I           16 PAC-NM               1:15.08    1:19.39    2  
      38.85   40.54                                                
  8 Bohm, Carolyn K           20 UN-NM                1:15.23    1:19.85    1  
      39.51   40.34                                                
  9 Parra, Pamela             15 EPAP-BD              1:17.11    1:20.01  
      39.78   40.23                                                
 10 Williamson, Michelle R    17 Lobo-NM              1:14.15    1:20.89  
      38.72   42.17                                                
 11 Erives, Marcela C         16 Fbb-BD               1:15.93    1:21.25  
      40.06   41.19                                                
 12 Morales, Ileana           15 EPAP-BD              1:22.12    1:21.86  
      39.58   42.28                                                
 13 Thurman, Krista L         18 Aqua Shocks-NM       1:20.66    1:22.05  
      40.81   41.24                                                
 14 Armistead, Anna M         15 Lcat-NM              1:19.39    1:22.29  
      40.84   41.45                                                
 15 Peinado, Victoria T       16 EPAP-BD              1:18.07    1:23.45  
      39.92   43.53                                                
 16 Branch, Hannah C          18 CA-NM                1:23.10    1:24.74  
      41.38   43.36                                                
 17 Stanton, Elora M          17 Fbb-BD               1:22.19    1:26.39  
      42.02   44.37                                                
 18 Hernandez, Simone A       15 Fbb-BD               1:22.06    1:26.53  
      42.69   43.84                                                
 19 Rice, Christina           15 Fbb-BD               1:37.78    1:43.09  
      51.65   51.44                                                
 -- Guggedahl, Marie M        16 EPAP-BD              1:20.15         DQ  
      38.11   40.80                                                
 -- Campbell, Marissa L       16 Lobo-NM              1:06.27         NS  
 -- Smirnova, Alexandra S     16 Lcat-NM              1:16.70         NS  
 
Event 38  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
13-14 Meet R: * 1:03.22        2001 Peter Wicklund, SWAT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mortensen, Jake G         13 Lobo-NM              1:12.74    1:12.95    9  
      35.83   37.12                                                
  2 Garcia, Zachary A         14 Lcat-NM              1:10.85    1:13.98    7  
      35.62   38.36                                                
  3 Martin, Chase L           14 COM-WT               1:13.27    1:15.28    6  
      36.71   38.57                                                
  4 Alexander, Garrett R      14 High School Club-AZ       NT    1:15.44    5  
      37.57   37.87                                                
  5 Hartley, Jake M           14 Fbb-BD               1:09.17    1:15.46    4  
  6 Lary, Dirk J              13 COM-WT               1:20.04    1:18.09    3  
      39.20   38.89                                                
  7 Winstead, Leif M          13 Lcat-NM              1:19.17    1:20.77    2  
      40.12   40.65                                                
  8 Scott, Leo M              13 EPAP-BD              1:28.22    1:22.35    1  
      39.96   42.39                                                
  9 Rios, Shawn M             14 Lcat-NM              1:26.76    1:22.55  
      40.91   41.64                                                
 10 Young, Andrew S           13 CA-NM                1:23.35    1:23.20  
      40.52   42.68                                                
 11 Sacoman, Drew P           14 Duke-NM              1:25.11    1:23.29  
      40.84   42.45                                                
 12 Morvis, Georgie M         13 Lcat-NM              1:21.22    1:24.00  
 13 McNair, Evan P            14 Amarillo-WT          1:24.39    1:24.70  
      40.99   43.71                                                
 14 Shou, ZhuangZhuang        13 Duke-NM              1:32.59    1:25.58  
      41.71   43.87                                                
 15 Thomson, Joshua           14 Lcat-NM              1:24.55    1:25.65  
      41.79   43.86                                                
 16 English, Tim A            14 Lobo-NM              1:20.76    1:25.97  
      42.09   43.88                                                
 17 Gleeson, Tim M            13 Lobo-NM              1:21.77    1:25.98  
      40.74   45.24                                                
 18 Hartenstein, Ted A        13 High School Club-AZ  1:31.18    1:28.02  
      44.19   43.83                                                
 19 Solis, Mark A             13 Amarillo-WT          1:28.18    1:28.50  
      44.21   44.29                                                
 20 Solis, Steven D           14 Amarillo-WT          1:30.92    1:32.91  
      44.65   48.26                                                
 21 Howard, Edward K          14 Seals-NM             1:46.46    1:35.50  
      46.21   49.29                                                
 22 Jones, Cole C             13 COM-WT               1:38.06    1:46.60  
      51.17   55.43                                                
 -- Abeyta, Chris K           13 EPAP-BD                   NT         DQ  
      55.93 1:00.70                                                
 -- Leung, Ming               13 Lcat-NM              1:14.23         NS  
 
Event 38  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
15&O Meet Re: * 1:02.15        2004 Eric Hahn, KAC                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travelstead, Ben A        21 Lcat-NM              1:01.16    1:07.02    9  
      33.12   33.90                                                
  2 Mletzko, Matt F           18 EPAP-BD              1:04.76    1:09.25    7  
      33.50   35.75                                                
  3 Ivy, Reid E               15 Lcat-NM              1:06.80    1:11.51    6  
      34.77   36.74                                                
  4 Hernandez, Edgar A        17 EPAP-BD              1:08.56    1:11.92    5  
      34.97   36.95                                                
  5 Thomson, William P        16 Lcat-NM              1:06.49    1:12.01    4  
      35.15   36.86                                                
  6 Cordry, Kyle E            18 Lcat-NM              1:07.20    1:12.02    3  
      34.77   37.25                                                
  7 Herrera, Jesus            16 EPAP-BD                   NT    1:12.05    2  
      35.34   36.71                                                
  8 De Jesus, Jose M          16 EPAP-BD              1:10.31    1:12.34    1  
      35.54   36.80                                                
  9 Fine, Ethan H             15 CA-NM                1:06.01    1:12.57  
      35.03   37.54                                                
 10 Rogers, Jack F            17 Lobo-NM              1:08.95    1:12.58  
      35.69   36.89                                                
 11 Lunsford, Isaac S         16 High School Club-AZ  1:17.41    1:13.44  
      36.62   36.82                                                
 12 Rubio, Luis A             16 S W A T-BD             39.30    1:13.76  
      35.20   38.56                                                
 13 Burnidge, Trevor A        15 UN-NM                     NT    1:15.09  
      36.66   38.43                                                
 14 Puhl, Mack M              16 Lobo-NM              1:07.08    1:15.45  
      36.03   39.42                                                
 15 Rempe, Philip P           15 Kirtland-NM          1:15.96    1:17.02  
      37.35   39.67                                                
 16 Alexander, Austin R       16 High School Club-AZ       NT    1:17.17  
      38.86   38.31                                                
 17 VanDyke, Justin V         17 UN-NM                1:15.60    1:17.47  
      37.93   39.54                                                
 18 Kendle, Wes D             16 High School Club-AZ       NT    1:17.98  
      38.62   39.36                                                
 19 Homans, Parker A          17 UN-NM                1:18.60    1:18.21  
      39.25   38.96                                                
 20 Haberkorn, Max T          16 CA-NM                1:14.22    1:19.04  
      38.42   40.62                                                
 21 Ellowitz, Micah Z         16 EPAP-BD                   NT    1:20.34  
      39.96   40.38                                                
 22 Haynes, Michael S         16 Fbb-BD               1:18.90    1:21.92  
      39.27   42.65                                                
 23 Treftz, Brian A           16 S W A T-BD           1:14.15    1:23.89  
 24 Regenie, Jordan L         15 Duke-NM                   NT    1:25.64  
      41.45   44.19                                                
 25 Jones, Tyler P            15 COM-WT               1:26.97    1:26.50  
      43.00   43.50                                                
 26 Carpenter, Will P         15 High School Club-AZ  1:25.89    1:26.92  
      42.50   44.42                                                
 27 Shook, Ben B              16 S W A T-BD                NT    1:29.77  
      43.72   46.05                                                
 -- Henschel, Sean            42 RGSC                 1:16.00   X1:15.54  
      36.95   38.59                                                
 -- Mehl, Don                 55 RGSC                 1:20.00   X1:19.76  
      36.98   42.78                                                
 -- Venegas, Hugo             37 RGSC                 1:21.00   X1:21.85  
      40.37   41.48                                                
 -- Smith, Greg               52 LCATM-NM             1:25.00   X1:23.40  
      40.13   43.27                                                
 -- Higgins, Alex B           15 Duke-NM                   NT         NS  
 -- Munoz, John E             16 Fbb-BD               1:31.44         NS  
 
Event 39  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:44.12        2002 Marissa Campbell, LOBO                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J              12 Fbb-BD               2:36.00    2:42.26*   9  
      35.32   40.81   48.49   37.64                                
  2 Erives, Paula C           12 Fbb-BD               2:43.94    2:49.14    7  
      35.65   43.74   51.95   37.80                                
  3 Madero, Moranda R         12 Lcat-NM              2:50.28    2:50.84    6  
      36.02   42.72   54.55   37.55                                
  4 Summers, Kristal A        12 Lobo-NM              2:54.24    2:52.64    5  
      38.45   46.02   48.29   39.88                                
  5 Harding, Samantha K       11 Lcat-NM              2:53.24    2:54.34    4  
      39.97   45.16   50.32   38.89                                
  6 Rempe, Clara L            12 Kirtland-NM          2:59.60    2:58.76    3  
      40.62   46.05   52.95   39.14                                
  7 Wright, Beth M            12 Duke-NM              2:56.47    2:58.89    2  
      38.58   47.93   51.43   40.95                                
  8 Theiler, Sarah L          12 Duke-NM                   NT    3:02.85    1  
      41.88   45.72   53.42   41.83                                
  9 Hirschi, Faith E          12 WETT-BD              2:57.88    3:05.11  
      40.45   44.87   58.28   41.51                                
 10 Allen, Aubree A           11 COM-WT               3:02.38    3:05.37  
      43.12   45.66   59.80   36.79                                
 11 Links, Vivian             12 Lcat-NM              3:17.49    3:06.49  
      42.59   48.38   51.45   44.07                                
 12 Rede, Nikki M             12 Desert Sharks-BD     3:07.00    3:07.40  
      43.10   47.23   57.83   39.24                                
 13 Allaire, Yarrow C         12 Lobo-NM              3:29.76    3:13.56  
                      59.87   43.00                                
 14 Stubblefield, Alyssa F    11 COM-WT               3:03.75    3:16.27  
      45.76   46.22 1:00.17   44.12                                
 15 Drury, Paula M            12 Fbb-BD               3:11.05    3:18.11  
      47.18   52.37   55.49   43.07                                
 16 Trujillo, Clarissa E      12 Seals-NM             3:23.11    3:19.59  
                      52.68   46.92                                
 17 Paterson, Laura I         12 CA-NM                3:13.48    3:19.92  
                      59.23   43.08                                
 18 Cully, Kelsey L           12 Lcat-NM              3:44.62    3:34.63  
      47.72   56.64 1:00.64   49.63                                
 19 Metzger, Katie L          11 COM-WT               3:25.73    3:34.88  
      49.45   54.35 1:02.76   48.32                                
 20 McCarthy, Cedar K         11 Seals-NM                  NT    3:39.77  
      53.35 1:01.50   56.08   48.84                                
 21 Bustillos, Milena E       11 Lcat-NM              3:48.74    3:43.03  
      51.73   56.67 1:04.96   49.67                                
 22 Martinez, Ariana M        11 Seals-NM             3:43.67    3:44.19  
      57.27   56.20 1:03.73   46.99                                
 23 Clayshulte, Hannah M      11 Lcat-NM                   NT    3:46.25  
      48.05 1:00.22 1:04.93   53.05                                
 24 Cardon, Taylor T          12 EPAP-BD                   NT    3:51.57  
      52.60   56.86 1:07.63   54.48                                
 25 Mufti, Selena L           11 CA-NM                     NT    3:54.69  
    1:01.77   56.24 1:07.41   49.27                                
 26 Renly, Emma E             11 Fbb-BD               3:43.39    4:11.10  
      59.55 1:04.15 1:08.98   58.42                                
 -- Carrasco, Natalie A       11 EPAP-BD              4:14.43         NS  
 -- Berent, Dana M            11 Duke-NM                   NT         NS  
 -- Edwards, Maddie B         11 WETT-BD              2:41.82         NS  
 
Event 40  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:38.83        2005 Jake Mortensen, LOBO                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stubblefield, Seth K      12 COM-WT               2:29.66    2:41.05    9  
      33.01   42.52   49.04   36.48                                
  2 Martin, Kevin D           12 COM-WT               2:45.30    2:49.01    7  
      39.60   41.80   50.84   36.77                                
  3 Portillo, Anthony A       12 WETT-BD              2:54.25    2:52.53    6  
      39.22   46.37   48.07   38.87                                
  4 De Jesus, Jose R          11 EPAP-BD              2:59.89    2:59.01    5  
      39.65   47.59   50.63   41.14                                
  5 Milam, Mitch P            11 COM-WT               2:53.37    3:04.39    4  
      41.06   45.72   57.72   39.89                                
  6 Walker, Ian M             11 CA-NM                2:58.22    3:05.20    3  
      38.98   46.90   57.41   41.91                                
  7 Salopek, David D          12 Lcat-NM              2:55.05    3:08.82    2  
      41.31   47.72   57.37   42.42                                
  8 Mackiw, Mitchell          12 CA-NM                3:06.86    3:14.67    1  
      44.48   48.14   59.61   42.44                                
  9 Hagist, Todd M            12 COM-WT               3:15.36    3:15.47  
      43.36   48.97 1:00.35   42.79                                
 10 Alvarado, Roberto E       11 WETT-BD              3:12.93    3:16.11  
      43.22   53.22   59.00   40.67                                
 11 Roychowdhury, Hridindu S  12 Lcat-NM              3:50.45    3:21.06  
      45.16   51.00   59.04   45.86                                
 12 Rempe, Gregory M          12 Kirtland-NM          3:16.54    3:21.54  
      47.09   50.69 1:01.06   42.70                                
 13 Hiatt, Lyle A             12 Lcat-NM              3:15.23    3:23.31  
      45.34   56.17   58.80   43.00                                
 14 Rojo, Judea B             12 EPAP-BD                   NT    3:25.47  
      49.51   53.13   59.14   43.69                                
 15 Godman, Eli A             12 Aqua Shocks-NM            NT    3:26.26  
      47.68   50.61 1:02.85   45.12                                
 16 Paz, Jonathan R           12 Lcat-NM                   NT    3:26.34  
      49.17   52.03 1:01.77   43.37                                
 17 Hagist, Steven W          11 COM-WT               3:31.37    3:44.00  
      50.72   54.64   55.93 1:02.71                                
 18 Pino, Aaron J             12 CA-NM                     NT    4:34.22  
    1:00.79 1:10.74 1:29.48   53.21                                
 -- Temple, Parker M          11 Lcat-NM              3:20.68         DQ  
      49.86   52.09 1:03.58   47.30                                
 -- Homans, Henry F           12 UN-NM                2:55.90         DQ  
      38.26   45.89   52.90   36.29                                
 -- Licon, William A          11 WETT-BD              2:32.63         NS  
 
Event 41  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
13-14 Meet R: * 2:40.52        2004 Kate Nelson, KAC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hobson, Jorgi L           14 Lcat-NM              2:37.73    2:44.08    9  
      34.45   43.84   48.60   37.19                                
  2 Dixon, Rachel A           13 Lcat-NM              2:43.10    2:44.22    7  
      36.90   41.42   50.09   35.81                                
  3 Mackiw, Gabriela          14 CA-NM                2:42.16    2:45.82    6  
      37.18   44.50   46.86   37.28                                
  4 Laird, Megan E            13 EPAP-BD              2:46.87    2:48.46    5  
      35.90   44.21   50.32   38.03                                
  5 Tomlin, Kelsey A          14 Fbb-BD               2:36.47    2:50.35    4  
      40.39   44.81   45.45   39.70                                
  6 Thomson, Heather D        14 S W A T-BD           2:51.68    2:53.50    3  
      37.52   45.10   51.01   39.87                                
  7 Greaser, Shelby L         13 Duke-NM              2:56.19    2:56.13    2  
      37.82   48.50   50.70   39.11                                
  8 Ruddell, Andrea D         13 CA-NM                2:53.05    2:56.51    1  
      38.19   46.08   52.36   39.88                                
  9 Skirmont, Sarah R         13 EPAP-BD              2:58.68    2:58.26  
      36.91   44.97 1:34.40    1.98                                
 10 Long, Adrienne C          14 Duke-NM              3:03.87    2:58.72  
      40.77   48.09   49.42   40.44                                
 11 Moore, Alexandra B        13 Lcat-NM              2:56.30    3:01.24  
      40.59   46.37   55.37   38.91                                
 12 Clark-Van Brundt, Abra H  14 UN-NM                3:15.10    3:01.63  
      43.29   45.51   54.12   38.71                                
 13 Saiz, Dionne E            14 CA-NM                2:58.58    3:01.93  
      38.95   48.52   56.78   37.68                                
 14 Supple, Molly E           13 Duke-NM              3:00.47    3:07.39  
      40.91   49.14   55.85   41.49                                
 15 Cremer, Kailee R          13 Duke-NM                   NT    3:09.15  
      41.51   46.95 1:00.25   40.44                                
 16 Canavan, Alexandra S      14 Lcat-NM              3:01.44    3:09.70  
      42.62   46.52 1:00.39   40.17                                
 17 Yanez, Lauren R           14 EPAP-BD              3:10.59    3:14.48  
      45.39   50.44   54.15   44.50                                
 18 Powell, Jackie M          13 Lcat-NM              3:36.63    3:34.33  
      47.79   53.21 1:01.12   52.21                                
 19 Utnage, Deanna M          13 Lcat-NM              3:27.60    3:35.56  
      49.37   54.46 1:06.28   45.45                                
 20 Busttllos, Larissa M      14 Lcat-NM                   NT    3:51.89  
      50.36 1:02.50 1:09.38   49.65                                
 21 Fasano, Michaela R        13 Kirtland-NM          3:48.89    3:55.86  
    1:01.52   57.34 1:08.80   48.20                                
 -- Liberto, Alma L           14 Lcat-NM              2:51.38         DQ  
      40.47   46.02 1:27.29    9.30                                
 -- Boushka, Hayley A         14 EPAP-BD              3:22.65         DQ  
      35.05   42.80   54.92   38.49                                
 -- St. John, Brenna C        14 CA-NM                2:39.07         NS  
 -- Arias, Claudia A          14 S W A T-BD                NT         NS  
 -- Rhoades, Evanne G         14 Aqua Shocks-NM       3:11.84         NS  
 -- Cardon, Meagan A          14 EPAP-BD                   NT         NS  
 -- Keck, Erin J              13 COM-WT               2:50.78         NS  
 
Event 41  Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
15&O Meet Re: * 2:35.48        2003 Crystal Wilson, LCAT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomson, Elisabeth J      18 Lcat-NM              2:32.40    2:40.11    9  
      34.70   41.06   47.53   36.82                                
  2 Leasure, Kara N           16 PAC-NM               2:45.46    2:41.74    7  
      35.61   44.77   45.87   35.49                                
  3 Busch, Mandee L           20 UN-PC                2:40.00    2:41.90    6  
      34.73   43.50   48.12   35.55                                
  4 Tomlin, Becca C           16 EPAP-BD              2:44.59    2:41.95    5  
      32.98   43.68   46.83   38.46                                
  5 Idler, Alissa L           17 UN-NM                2:43.06    2:44.69    4  
      36.82   45.81   45.21   36.85                                
  6 Freeburn, Kelly A         20 UN-NM                2:38.00    2:44.93    3  
      34.46   42.40   52.19   35.88                                
  7 Lillhage, Nicolin A       20 UN-NM                2:37.18    2:44.95    2  
      33.90   43.17   49.24   38.64                                
  8 Thomson, Maggie L         22 UN-NM                2:46.18    2:45.75    1  
      35.39   44.41   48.32   37.63                                
  9 Salazar, Nena I           16 PAC-NM               2:42.56    2:47.28  
      38.91   40.53   50.74   37.10                                
 10 Bowles, Maddi M           17 UN-NM                2:34.27    2:47.39  
      36.03   42.94   50.89   37.53                                
 11 Guggedahl, Marie M        16 EPAP-BD              2:44.07    2:47.40  
      35.85   42.62   49.96   38.97                                
 12 Erives, Marcela C         16 Fbb-BD               2:45.30    2:50.36  
      34.64   44.88   50.97   39.87                                
 13 Williamson, Michelle R    17 Lobo-NM              2:42.26    2:50.62  
      35.71   42.74   51.61   40.56                                
 14 Hernandez, Simone A       15 Fbb-BD               2:43.08    2:52.63  
      39.14   46.39   48.82   38.28                                
 15 Kleyboecker, Mollie R     15 Duke-NM              2:56.16    2:54.27  
      38.79   42.28   53.67   39.53                                
 16 Armistead, Anna M         15 Lcat-NM              2:55.31    2:55.70  
      42.34   43.09   52.49   37.78                                
 17 Wermer, Lydia R           15 PAC-NM               2:51.72    2:58.87  
      40.81   45.51   52.27   40.28                                
 18 Peinado, Victoria T       16 EPAP-BD              2:48.09    2:59.32  
      37.57   46.44   53.35   41.96                                
 -- Sanchez, Paloma R         16 WETT-BD              3:11.37         NS  
 -- Smirnova, Alexandra S     16 Lcat-NM              2:35.26         NS  
 
Event 42  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
13-14 Meet R: * 2:23.64        2001 Peter Wicklund, SWAT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luse, Dustin C            14 EPAP-BD              2:33.00    2:34.72    9  
      32.65   41.05   45.66   35.36                                
  2 Mortensen, Jake G         13 Lobo-NM              2:36.83    2:36.51    7  
      34.07   40.28   47.91   34.25                                
  3 Lopez-Plancarte, Damian   14 Kirtland-NM          2:39.17    2:39.18    6  
      34.19   42.34   44.96   37.69                                
  4 Leung, Ming               13 Lcat-NM              2:40.24    2:40.27    5  
      34.97   39.75   47.67   37.88                                
  5 Alexander, Garrett R      14 High School Club-AZ  2:37.81    2:40.73    4  
      34.77   42.87   48.52   34.57                                
  6 Martin, Chase L           14 COM-WT               2:35.37    2:40.95    3  
      34.34   42.93   50.92   32.76                                
  7 Scott, Leo M              13 EPAP-BD              2:52.20    2:46.92    2  
      34.61   45.89   49.92   36.50                                
  8 Lary, Dirk J              13 COM-WT               2:45.51    2:48.54    1  
      39.17   44.15   47.27   37.95                                
  9 Sacoman, Drew P           14 Duke-NM              3:00.99    2:53.56  
      39.18   44.92   52.25   37.21                                
 10 Cole-Fletcher, Simeon N   13 Kirtland-NM          2:53.58    2:53.65  
      41.25   45.94   51.53   34.93                                
 11 Garcia, Zachary A         14 Lcat-NM              2:44.08    2:54.84  
      37.59   43.09   54.12   40.04                                
 12 Jones, D.J. L             13 CA-NM                2:56.87    2:55.40  
      38.59   45.70   53.41   37.70                                
 13 Hartenstein, Ted A        13 High School Club-AZ  3:02.28    2:59.68  
      40.44   48.07   53.74   37.43                                
 14 English, Tim A            14 Lobo-NM              3:01.24    3:00.15  
      40.15   47.36   51.25   41.39                                
 15 McNair, Evan P            14 Amarillo-WT          3:02.94    3:00.32  
      36.27   47.38   55.74   40.93                                
 16 Gleeson, Tim M            13 Lobo-NM              3:04.22    3:00.66  
      37.60   45.99   54.56   42.51                                
 17 Young, Andrew S           13 CA-NM                     NT    3:03.10  
      41.47   45.43   53.41   42.79                                
 18 Rios, Shawn M             14 Lcat-NM              3:16.70    3:04.49  
      42.53   44.29   58.00   39.67                                
 19 Felix, Raziel             13 EPAP-BD              3:17.76    3:06.62  
      43.94   49.86   50.65   42.17                                
 20 Shou, ZhuangZhuang        13 Duke-NM              3:27.70    3:07.27  
      44.70   47.70   55.57   39.30                                
 21 Howard, Edward K          14 Seals-NM             3:24.53    3:23.17  
      49.23   51.38 1:38.04    4.52                                
 22 Martinez, Aaron S         13 Lcat-NM              3:55.20    3:32.81  
      45.23   54.10 1:02.84   50.64                                
 
Event 42  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
15&O Meet Re: * 2:22.15        2002 David Darmitzel, CSF                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Busby, Taylor S           16 Kirtland-NM          2:19.27    2:25.64    9  
      30.67   36.35   44.60   34.02                                
  2 Collier, Drew D           16 Lobo-NM              2:37.09    2:30.66    7  
      31.25   40.29   43.45   35.67                                
  3 Thomson, William P        16 Lcat-NM              2:22.39    2:31.02    6  
      32.17   39.10   45.25   34.50                                
  4 Ivy, Reid E               15 Lcat-NM              2:29.32    2:33.34    5  
      33.03   39.78   45.59   34.94                                
  5 Mletzko, Matt F           18 EPAP-BD              2:29.88    2:34.39    4  
      32.84   38.73   49.25   33.57                                
  6 De Jesus, Jose M          16 EPAP-BD              2:29.88    2:35.19    3  
      33.40   40.69   42.97   38.13                                
  7 Rogers, Jack F            17 Lobo-NM              2:32.66    2:35.74    2  
      32.76   39.94   49.64   33.40                                
  8 Solis, Oscar E            16 Desert Sharks-BD     2:26.34    2:35.78    1  
      34.52   38.77   47.55   34.94                                
  9 Herrera, Jesus            16 EPAP-BD                   NT    2:37.15  
      33.58   40.54   45.51   37.52                                
 10 Rubio, Luis A             16 S W A T-BD           2:41.43    2:38.08  
      33.90   40.76   48.63   34.79                                
 11 Homans, Parker A          17 UN-NM                2:30.60    2:38.72  
      32.95   44.59   46.87   34.31                                
 12 Scott, JD D               16 EPAP-BD              2:40.43    2:39.10  
      31.63   44.53   46.22   36.72                                
 13 Alexander, Austin R       16 High School Club-AZ  2:35.39    2:39.19  
      32.24   40.91   48.14   37.90                                
 14 Kendrick, Scott J         16 Lobo-NM              2:36.14    2:40.28  
      33.86   44.98   45.01   36.43                                
 15 Rempe, Philip P           15 Kirtland-NM          2:35.92    2:40.55  
      33.75   43.12   48.38   35.30                                
 16 Lunsford, Isaac S         16 High School Club-AZ  2:32.66    2:41.23  
      33.81   40.53   52.94   33.95                                
 17 Haberkorn, Max T          16 CA-NM                2:42.91    2:42.09  
      33.52   43.58   47.99   37.00                                
 18 Kendle, Wes D             16 High School Club-AZ  2:50.17    2:43.68  
      36.64   42.34   49.89   34.81                                
 19 Geddes, Patrick T         15 S W A T-BD           3:06.28    2:45.67  
      36.33   43.55   46.84   38.95                                
 20 Bueno, Joe V              15 S W A T-BD                NT    2:46.81  
      36.37   41.03   52.54   36.87                                
 21 VanDyke, Justin V         17 UN-NM                2:40.00    2:47.04  
      37.01   42.33   49.07   38.63                                
 22 Burnidge, Trevor A        15 UN-NM                     NT    2:48.76  
      37.79   43.10   50.81   37.06                                
 23 Sacoman, Sean A           16 Duke-NM              2:50.95    2:52.32  
      38.98   46.43   50.79   36.12                                
 24 Taylor, Lee R             17 Blue Sharks-NM       3:05.00    2:59.05  
      36.34   49.70   47.65   45.36                                
 25 Carpenter, Will P         15 High School Club-AZ  3:14.65    3:04.88  
      44.00   49.29   52.00   39.59                                
 26 Regenie, Jordan L         15 Duke-NM                   NT    3:05.78  
      41.77   46.38   54.83   42.80                                
 -- Henschel, Sean            42 RGSC                 2:40.00   X2:44.97  
      34.18   42.81   48.35   39.63                                
 -- Smith, Greg               52 LCATM-NM             2:40.00   X3:06.68  
      38.43   45.32 1:02.35   40.58                                
 -- Jones, Bryan S            15 EPAP-BD              2:32.61         DQ  
      33.42   40.59   50.00   35.42                                
 -- Munoz, John E             16 Fbb-BD               2:59.26         NS  
 -- Treftz, Brian A           16 S W A T-BD           2:50.60         NS  
 
Event 43  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:15.69        2002 Paola Garcia, EPAP                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madero, Moranda R         12 Lcat-NM              1:15.20    1:17.20    9  
  2 Boushka, Michelle E       12 EPAP-BD              1:39.92    1:18.58    7  
  3 Erives, Paula C           12 Fbb-BD               1:16.31    1:20.27    6  
  4 Wright, Beth M            12 Duke-NM              1:21.74    1:24.87    5  
  5 Summers, Kristal A        12 Lobo-NM              1:22.73    1:25.60    4  
  6 Rempe, Clara L            12 Kirtland-NM          1:24.24    1:28.25    3  
  7 Hirschi, Faith E          12 WETT-BD              1:33.47    1:28.43    2  
  8 Rede, Nikki M             12 Desert Sharks-BD     1:27.80    1:34.41    1  
  9 Apostalon, Anika J        11 Duke-NM              1:49.56    1:44.84  
 10 Centeno, Victoria L       11 WETT-BD                   NT    1:46.84  
      48.95   57.89                                                
 11 Paz, Alysha A             11 Lcat-NM              1:51.68    1:48.82  
 12 Bustillos, Milena E       11 Lcat-NM                   NT    1:49.30  
      50.85   58.45                                                
 -- Carrasco, Natalie A       11 EPAP-BD              2:39.14         NS  
 
Event 44  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:11.70        2005 Seth Stubblefield, COM                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stubblefield, Seth K      12 COM-WT               1:04.24    1:09.14*   9  
      32.23   36.91                                                
  2 Solis, Luigi M            12 Desert Sharks-BD     1:12.45    1:13.78    7  
      33.69   40.09                                                
  3 Martin, Kevin D           12 COM-WT               1:21.30    1:22.10    6  
      39.24   42.86                                                
  4 Homans, Henry F           12 UN-NM                1:23.16    1:23.64    5  
      39.54   44.10                                                
  5 Gutknecht, Chase T        11 WETT-BD              1:23.55    1:24.69    4  
      40.33   44.36                                                
  6 Portillo, Anthony A       12 WETT-BD              1:19.33    1:26.71    3  
      39.87   46.84                                                
  7 Milam, Mitch P            11 COM-WT               1:19.60    1:27.76    2  
      40.93   46.83                                                
  8 Walker, Ian M             11 CA-NM                1:18.45    1:30.23    1  
      40.12   50.11                                                
  9 De Jesus, Jose R          11 EPAP-BD              1:36.90    1:30.58  
      42.52   48.06                                                
 10 Salopek, David D          12 Lcat-NM              1:22.02    1:31.58  
      41.11   50.47                                                
 11 Rempe, Gregory M          12 Kirtland-NM          1:35.03    1:40.41  
      47.95   52.46                                                
 12 Alvarado, Roberto E       11 WETT-BD              1:38.15    1:47.12  
      49.20   57.92                                                
 13 Temple, Parker M          11 Lcat-NM              1:49.89    1:55.44  
      53.34 1:02.10                                                
 14 Pino, Aaron J             12 CA-NM                     NT    2:16.25  
    1:03.41 1:12.84                                                
 
Event 45  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
13-14 Meet R: * 1:11.57        2004 Ashley Coon, KAC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boushka, Hayley A         14 EPAP-BD              1:23.25    1:16.16    9  
      35.22   40.94                                                
  2 Hobson, Jorgi L           14 Lcat-NM              1:11.84    1:18.67    7  
      35.92   42.75                                                
  3 Laird, Megan E            13 EPAP-BD              1:18.61    1:18.78    6  
      36.35   42.43                                                
  4 Barnes, Meghan E          14 S W A T-BD           1:20.00    1:18.91    5  
      36.26   42.65                                                
  5 Skirmont, Sarah R         13 EPAP-BD              1:19.68    1:19.04    4  
      37.77   41.27                                                
  6 Mackiw, Gabriela          14 CA-NM                1:17.91    1:22.66    3  
      39.04   43.62                                                
  7 Thyfault, MacKayla J      14 Fbb-BD               1:23.33    1:23.21    2  
      39.35   43.86                                                
  8 Ruddell, Andrea D         13 CA-NM                1:20.77    1:25.35    1  
      40.44   44.91                                                
  9 Greaser, Shelby L         13 Duke-NM              1:23.25    1:26.10  
      39.31   46.79                                                
 10 Supple, Molly E           13 Duke-NM              1:20.47    1:26.71  
      40.24   46.47                                                
 11 Looney, Jordan E          14 Fbb-BD               1:21.60    1:28.13  
      38.49   49.64                                                
 12 Larson, Jana B            14 Aqua Shocks-NM       1:25.80    1:30.43  
      42.80   47.63                                                
 13 Olson, Erica J            14 COM-WT               1:35.39    1:38.59  
      44.35   54.24                                                
 14 Helferich, Ashley B       13 COM-WT                    NT    1:47.21  
      45.32 1:01.89                                                
 15 Rice, Rachel R            14 COM-WT               1:52.10    1:52.30  
      51.58 1:00.72                                                
 -- Corbin, Mae D             13 EPAP-BD              1:22.37         DQ  
      40.10   47.35                                                
 -- Keck, Erin J              13 COM-WT               1:26.10         NS  
 
Event 45  Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
15&O Meet Re: * 1:10.16        2004 Marissa Campbell, LOBO                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lillhage, Nicolin A       20 UN-NM                1:04.88    1:09.02*   9  
      32.31   36.71                                                
  2 Tomlin, Becca C           16 EPAP-BD              1:10.68    1:10.29    7  
      32.61   37.68                                                
  3 Barr, Brittany K          18 UN-AZ                1:12.43    1:11.46    6  
      33.91   37.55                                                
  4 Dupuy, Sandra C           24 Lcat-NM              1:12.13    1:14.75    5  
      34.50   40.25                                                
  5 Woodworth, Megan I        21 UN-PN                1:10.24    1:14.84    4  
      34.80   40.04                                                
  6 Erives, Marcela C         16 Fbb-BD               1:14.50    1:15.66    3  
      35.99   39.67                                                
  7 Kaufmann, Karen A         20 UN-PC                1:13.00    1:18.07    2  
      36.72   41.35                                                
  8 Bowles, Maddi M           17 UN-NM                1:11.14    1:18.53    1  
      36.51   42.02                                                
  9 Branch, Hannah C          18 CA-NM                1:19.08    1:19.22  
      37.24   41.98                                                
 10 Morales, Ileana           15 EPAP-BD              1:19.41    1:19.69  
      37.17   42.52                                                
 11 Kleyboecker, Mollie R     15 Duke-NM              1:32.74    1:27.35  
      40.12   47.23                                                
 12 Stanton, Elora M          17 Fbb-BD               1:16.26    1:28.92  
      39.25   49.67                                                
 13 Bachman, Kari             40 LCATM-NM                  NT    1:32.10  
      44.25   47.85                                                
 -- Smirnova, Alexandra S     16 Lcat-NM              1:11.63         NS  
 -- Campbell, Marissa L       16 Lobo-NM              1:06.51         NS  
 
Event 46  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
13-14 Meet R: * 1:02.93        2001 Peter Wicklund, SWAT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Leo M              13 EPAP-BD              1:10.12    1:11.80    9  
      33.90   37.90                                                
  2 Alexander, Garrett R      14 High School Club-AZ  1:11.41    1:13.25    7  
      34.60   38.65                                                
  3 Mortensen, Jake G         13 Lobo-NM              1:11.15    1:14.08    6  
      35.20   38.88                                                
  4 Hartley, Jake M           14 Fbb-BD               1:10.43    1:15.12    5  
      34.50   40.62                                                
  5 Martin, Chase L           14 COM-WT               1:12.35    1:18.25    4  
      36.10   42.15                                                
  6 Winstead, Leif M          13 Lcat-NM              1:12.32    1:18.42    3  
      35.09   43.33                                                
  7 Hartenstein, Ted A        13 High School Club-AZ  1:22.07    1:25.93    2  
      40.04   45.89                                                
  8 Jones, D.J. L             13 CA-NM                1:22.34    1:26.23    1  
      40.29   45.94                                                
  9 Solis, Mark A             13 Amarillo-WT          1:26.90    1:28.36  
      40.50   47.86                                                
 10 Felix, Raziel             13 EPAP-BD              1:44.48    1:34.34  
      44.03   50.31                                                
 11 Jones, Cole C             13 COM-WT                    NT    2:04.47  
      55.79 1:08.68                                                
 
Event 46  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
15&O Meet Re: * 1:00.92        2004 Eric Hahn, KAC                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Atiba H             28 UN-NM                  58.50      58.79*   9  
      27.59   31.20                                                
  2 Travelstead, Ben A        21 Lcat-NM                58.14    1:00.69*   7  
      28.49   32.20                                                
  3 Busby, Taylor S           16 Kirtland-NM          1:05.03    1:06.02    6  
      31.03   34.99                                                
  4 Puhl, Mack M              16 Lobo-NM              1:01.02    1:06.09    5  
      29.98   36.11                                                
  5 Hernandez, Edgar A        17 EPAP-BD              1:04.43    1:09.08    4  
      31.81   37.27                                                
  6 Thomson, William P        16 Lcat-NM              1:08.10    1:09.10    3  
      32.92   36.18                                                
  7 Fine, Ethan H             15 CA-NM                1:05.11    1:09.60    2  
      32.26   37.34                                                
  8 Homans, Parker A          17 UN-NM                1:15.50    1:10.40    1  
      32.89   37.51                                                
  9 Rempe, Philip P           15 Kirtland-NM          1:09.02    1:10.84  
      33.28   37.56                                                
 10 Mletzko, Matt F           18 EPAP-BD              1:05.67    1:10.92  
      32.94   37.98                                                
 11 Scott, JD D               16 EPAP-BD              1:12.46    1:10.94  
      32.49   38.45                                                
 12 Lunsford, Isaac S         16 High School Club-AZ  1:05.90    1:11.30  
      33.36   37.94                                                
 13 Jones, Bryan S            15 EPAP-BD              1:08.52    1:11.56  
      33.49   38.07                                                
 14 Alexander, Austin R       16 High School Club-AZ  1:12.38    1:11.70  
      32.80   38.90                                                
 15 Ivy, Reid E               15 Lcat-NM              1:09.74    1:13.77  
      34.38   39.39                                                
 16 Haberkorn, Max T          16 CA-NM                1:11.61    1:15.66  
      34.71   40.95                                                
 17 VanDyke, Justin V         17 UN-NM                1:12.60    1:22.86  
      37.51   45.35                                                
 18 Geddes, Patrick T         15 S W A T-BD           1:47.59    1:24.09  
      37.15   46.94                                                
 19 Cordry, Kyle E            18 Lcat-NM              1:13.49    1:25.59  
      37.10   48.49                                                
 20 Burnidge, Trevor A        15 UN-NM                     NT    1:26.89  
      40.24   46.65                                                
 21 Sacoman, Sean A           16 Duke-NM              1:21.22    1:27.47  
      39.90   47.57                                                
 22 Jones, Tyler P            15 COM-WT               1:26.20    1:30.52  
      40.94   49.58                                                
 -- Mehl, Don                 55 RGSC                 1:10.00   X1:10.05  
      33.60   36.45                                                
 -- Henschel, Sean            42 RGSC                 1:10.00   X1:10.38  
      32.80   37.58                                                
 -- Ellowitz, Micah Z         16 EPAP-BD                   NT         DQ  
      34.74   46.42                                                
 -- Schwanitz, Stuart A       15 Lobo-NM              1:33.04         NS  
 
Event 47  Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J              12 Fbb-BD               3:01.54    3:06.55    9  
      42.86   46.22   48.86   48.61                                
  2 Boushka, Michelle E       12 EPAP-BD              3:15.00    3:09.13    7  
      45.11   48.96   49.11   45.95                                
  3 Harding, Samantha K       11 Lcat-NM              3:05.12    3:09.23    6  
      43.90   48.65   49.38   47.30                                
  4 Summers, Kristal A        12 Lobo-NM              3:12.57    3:15.18    5  
      44.79   49.70   50.58   50.11                                
  5 Wright, Beth M            12 Duke-NM              3:07.84    3:15.52    4  
      44.60   50.31   50.26   50.35                                
  6 Erives, Paula C           12 Fbb-BD               3:13.43    3:21.75    3  
      46.05   50.20   52.72   52.78                                
  7 Luthi, Abby E             12 COM-WT               3:33.49    3:26.54    2  
      49.21   52.87   53.27   51.19                                
  8 Links, Vivian             12 Lcat-NM              3:26.87    3:27.72    1  
      46.56   52.40   56.12   52.64                                
  9 Drury, Paula M            12 Fbb-BD               3:25.78    3:31.31  
      48.74   52.84   54.70   55.03                                
 10 Theiler, Sarah L          12 Duke-NM                   NT    3:34.22  
      49.51   53.36   57.24   54.11                                
 11 McCarthy, Cedar K         11 Seals-NM                  NT    3:35.97  
      50.09   56.30   56.01   53.57                                
 12 Trujillo, Clarissa E      12 Seals-NM             3:56.43    3:39.65  
      52.30   56.64   56.25   54.46                                
 13 Stubblefield, Alyssa F    11 COM-WT                    NT    3:40.40  
      50.31   57.01   57.65   55.43                                
 14 Buie, Morgan L            12 Aqua Shocks-NM            NT    3:41.83  
      52.10   54.92   59.43   55.38                                
 15 Trice, Renee L            12 Aqua Shocks-NM            NT    3:45.07  
      51.09   56.81   59.84   57.33                                
 16 Cully, Kelsey L           12 Lcat-NM              3:50.42    3:45.97  
      52.43   57.31   59.30   56.93                                
 17 Hernandez, Caris          11 WETT-BD                   NT    3:46.84  
      53.50   58.19   59.63   55.52                                
 18 Paz, Alysha A             11 Lcat-NM                   NT    4:02.46  
      57.05 1:01.82 1:02.37 1:01.22                                
 19 Gomez-Morris, Alicia M    11 Lcat-NM              4:00.14    4:07.38  
      55.91 1:02.82 1:05.00 1:03.65                                
 20 Mufti, Selena L           11 CA-NM                     NT    4:09.99  
      58.40 1:02.56 1:06.77 1:02.26                                
 21 Renly, Emma E             11 Fbb-BD                    NT    4:25.01  
      58.30 1:08.63 1:08.44 1:09.64                                
 -- Edwards, Maddie B         11 WETT-BD                   NT         NS  
 -- Carrasco, Natalie A       11 EPAP-BD                   NT         NS  
 
Event 48  Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Portillo, Anthony A       12 WETT-BD              3:31.64    3:10.38    9  
      43.69   49.00   50.27   47.42                                
  2 Gutknecht, Chase T        11 WETT-BD              3:13.78    3:23.35    7  
      46.55   51.84   52.98   51.98                                
  3 Solis, Luigi M            12 Desert Sharks-BD     3:37.84    3:24.20    6  
      47.09   51.44   53.25   52.42                                
  4 De Jesus, Jose R          11 EPAP-BD                   NT    3:32.59    5  
      50.70   55.40   54.26   52.23                                
  5 Walsh, Dakota L           12 Amarillo-WT          3:51.55    3:50.53    4  
      49.77 1:01.61 1:00.91   58.24                                
  6 Paz, Jonathan R           12 Lcat-NM                   NT    3:56.84    3  
      55.85 1:02.71 1:00.74   57.54                                
  7 Renteria, Jay E           12 Lobo-NM                   NT    4:01.23    2  
      53.48 1:01.76 1:03.81 1:02.18                                
 -- Proctor, Frank A          12 Lcat-NM                   NT         DQ  
    1:14.43 1:29.31 1:34.23 1:29.67                                
 -- Godman, Eli A             12 Aqua Shocks-NM            NT         NS  
 -- Licon, William A          11 WETT-BD              2:50.00         NS  
 
Event 49  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
13-14 Meet R: * 2:48.80        2004 Kate Nelson, KAC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomlin, Kelsey A          14 Fbb-BD               2:50.79    3:01.47    9  
      42.14   46.53   46.02   46.78                                
  2 Mackiw, Gabriela          14 CA-NM                     NT    3:05.36    7  
      41.75   46.56   49.54   47.51                                
  3 Hobson, Jorgi L           14 Lcat-NM              3:09.94    3:17.06    6  
      44.04   50.33   51.48   51.21                                
  4 Long, Adrienne C          14 Duke-NM              3:20.12    3:17.89    5  
      43.98   50.80   51.73   51.38                                
  5 Greaser, Shelby L         13 Duke-NM              3:09.95    3:18.27    4  
      47.66   49.77   52.61   48.23                                
  6 Lore, Kasey B             14 S W A T-BD           3:08.90    3:18.37    3  
      45.35   49.77 1:30.02   13.23                                
  7 Clark-Van Brundt, Abra H  14 UN-NM                3:35.60    3:26.69    2  
      46.86   53.26   54.21   52.36                                
  8 Yanez, Lauren R           14 EPAP-BD              3:29.89    3:35.31    1  
      48.00   54.54   55.01   57.76                                
  9 Saiz, Dionne E            14 CA-NM                3:27.86    3:37.75  
      51.09   55.43   56.31   54.92                                
 10 Powell, Jackie M          13 Lcat-NM              3:49.34    3:50.91  
      53.29   59.68 1:00.68   57.26                                
 11 Schavz, Danielle          13 Lcat-NM                   NT    4:19.57  
      55.67 1:07.89 1:08.15 1:07.86                                
 -- Seymore, Morgan W         14 S W A T-BD                NT         DQ  
      54.14   58.62 1:03.13 1:02.26                                
 -- DiRoma, Dani N            13 Aqua Shocks-NM            NT         NS  
 
Event 49  Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
15&O Meet Re: * 2:48.28        2005 Kate Nelson, KAC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leasure, Kara N           16 PAC-NM               3:01.93    3:00.65    9  
      41.05   46.09   47.83   45.68                                
  2 Guggedahl, Marie M        16 EPAP-BD              2:57.42    3:01.41    7  
      42.05   45.74   47.30   46.32                                
  3 Idler, Alissa L           17 UN-NM                3:06.61    3:03.26    6  
      41.75   46.19   48.43   46.89                                
  4 Hernandez, Simone A       15 Fbb-BD               2:54.84    3:07.31    5  
      44.01   47.12   47.71   48.47                                
  5 Thomson, Maggie L         22 UN-NM                2:56.49    3:10.79    4  
      45.03   48.56   48.88   48.32                                
  6 Woodworth, Megan I        21 UN-PN                3:05.17    3:11.12    3  
      44.45   49.12   49.76   47.79                                
  7 Armistead, Anna M         15 Lcat-NM              3:14.66    3:21.57    2  
      46.11   50.78   52.38   52.30                                
 
Event 50  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
13-14 Meet R: * 2:55.39        2001 Barrett Wilson, LCAT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luse, Dustin C            14 EPAP-BD              3:05.59    2:55.03*   9  
      38.93   44.67   46.22   45.21                                
  2 Lary, Dirk J              13 COM-WT               3:04.94    3:02.17    7  
      43.77   47.04   47.52   43.84                                
  3 Lopez-Plancarte, Damian   14 Kirtland-NM          3:01.52    3:03.04    6  
      42.43   47.31   46.68   46.62                                
  4 Leung, Ming               13 Lcat-NM              3:00.98    3:08.86    5  
      42.70   48.06   49.39   48.71                                
  5 Morvis, Georgie M         13 Lcat-NM              3:07.59    3:13.31    4  
      45.17   49.62   50.77   47.75                                
  6 Thomson, Joshua           14 Lcat-NM              3:16.63    3:13.66    3  
      45.07   49.53   51.50   47.56                                
  7 Young, Andrew S           13 CA-NM                3:12.76    3:17.40    2  
      45.88   49.59   52.41   49.52                                
  8 Winstead, Leif M          13 Lcat-NM              2:59.66    3:18.47    1  
      44.62   50.17   52.77   50.91                                
  9 Felix, Raziel             13 EPAP-BD              3:28.09    3:21.44  
      47.19   51.95   52.35   49.95                                
 10 Sacoman, Drew P           14 Duke-NM              3:40.17    3:21.61  
      45.65   51.24   52.86   51.86                                
 11 Gleeson, Tim M            13 Lobo-NM              3:22.63    3:21.85  
      42.02   50.88   56.31   52.64                                
 12 English, Tim A            14 Lobo-NM              3:20.86    3:25.06  
      47.87   52.75   53.55   50.89                                
 13 Howard, Edward K          14 Seals-NM             3:38.41    3:38.10  
      49.03   57.63   56.19   55.25                                
 14 McNair, Evan P            14 Amarillo-WT          3:32.17    3:39.37  
      46.04   55.77   58.54   59.02                                
 15 Abeyta, Chris K           13 EPAP-BD                   NT    4:19.54  
      59.07 1:07.23 1:07.27 1:05.97                                
 
Event 50  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
15&O Meet Re: * 2:45.54        2001 Tanner Woodman, LCAT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collier, Drew D           16 Lobo-NM              2:39.56    2:44.89*   9  
      36.53   41.52   44.11   42.73                                
  2 De Jesus, Jose M          16 EPAP-BD              2:38.11    2:46.11    7  
      37.06   41.52   43.67   43.86                                
  3 Busby, Taylor S           16 Kirtland-NM          2:43.61    2:57.65    6  
      40.42   45.59   45.99   45.65                                
  4 Ivy, Reid E               15 Lcat-NM              2:54.32    2:59.84    5  
      40.15   45.59   47.15   46.95                                
  5 Scott, JD D               16 EPAP-BD              2:51.14    3:00.28    4  
      40.25   46.92   47.19   45.92                                
  6 Taylor, Lee R             17 Blue Sharks-NM       3:05.00    3:05.23    3  
      39.66   46.12   49.80   49.65                                
  7 Geddes, Patrick T         15 S W A T-BD           3:23.36    3:10.55    2  
      43.80   48.31   50.15   48.29                                
 -- Solis, Oscar E            16 Desert Sharks-BD     2:53.57         DQ  
      41.27   45.62   48.83   48.77                                
 -- Higgins, Alex B           15 Duke-NM                   NT         NS  
 -- Shook, Ben B              16 S W A T-BD           3:31.06         NS  
 
Event 51  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 33.95        2002 Marissa Campbell, LOBO                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hirschi, Faith E          12 WETT-BD                36.29      38.66    9  
  2 Rempe, Clara L            12 Kirtland-NM            38.54      38.95    7  
  3 Apostalon, Anika J        11 Duke-NM                42.35      39.79    6  
  4 Allen, Aubree A           11 COM-WT                 38.80      40.42    5  
  5 Harding, Samantha K       11 Lcat-NM                38.46      40.57    4  
  6 Hernandez, Caris          11 WETT-BD                39.49      40.89    3  
  7 Stubblefield, Alyssa F    11 COM-WT                 40.20      42.06    2  
  8 Tronolone, Nicole S       11 EPAP-BD                42.11      42.23    1  
  9 Allaire, Yarrow C         12 Lobo-NM                42.26      42.61  
 10 Trice, Renee L            12 Aqua Shocks-NM         40.43      44.27  
 11 Boushka, Michelle E       12 EPAP-BD                43.51      44.51  
 12 Paterson, Laura I         12 CA-NM                  42.10      45.33  
 13 Moquin, Elisabeth K       12 Lcat-NM                46.48      46.23  
 14 Gibson, Nicole L          12 Duke-NM                48.35      46.30  
 15 Perry, Riley C            12 Lcat-NM                43.95      47.27  
 16 Edwards, Nia M            12 Lcat-NM                50.54      48.25  
 17 Paz, Alysha A             11 Lcat-NM                49.90      48.68  
 18 Gomez-Morris, Alicia M    11 Lcat-NM                46.05      48.80  
 19 Metzger, Katie L          11 COM-WT                 46.10      48.92  
 20 Luthi, Abby E             12 COM-WT                 44.62      48.99  
 21 Bustillos, Milena E       11 Lcat-NM                47.74      49.42  
 22 Centeno, Victoria L       11 WETT-BD                49.97      49.72  
 23 Martinez, Ariana M        11 Seals-NM               48.32      50.57  
 24 Buie, Morgan L            12 Aqua Shocks-NM         49.21      51.25  
 25 Maxwell, Conner T         12 Lcat-NM              1:05.56      51.97  
 26 Cardon, Taylor T          12 EPAP-BD                   NT      52.34  
 27 Mufti, Selena L           11 CA-NM                  48.98      53.01  
 28 Miller, Molly J           12 Lcat-NM                   NT      54.56  
 28 Duh, Angela K             11 Lcat-NM                   NT      54.56  
 30 McCarthy, Cedar K         11 Seals-NM               53.15      55.17  
 31 Renly, Emma E             11 Fbb-BD                 52.03      57.47  
 -- Mueller, Katie L          12 Aqua Shocks-NM         54.13         NS  
 -- Madero, Moranda R         12 Lcat-NM                36.93         NS  
 -- Cully, Kelsey L           12 Lcat-NM                48.17         NS  
 -- Berent, Dana M            11 Duke-NM                   NT         NS  
 -- Edwards, Maddie B         11 WETT-BD                34.80         NS  
 
Event 52  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 34.79        2005 Jake Mortensen, LOBO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Ian M             11 CA-NM                  35.98      37.89    9  
  2 Gutknecht, Chase T        11 WETT-BD                36.43      38.83    7  
  3 Milam, Mitch P            11 COM-WT                 36.16      39.46    6  
  4 Salopek, David D          12 Lcat-NM                35.74      41.87    5  
  5 Hagist, Todd M            12 COM-WT                 40.68      42.76    4  
  6 Mackiw, Mitchell          12 CA-NM                  38.82      42.87    3  
  7 Hiatt, Lyle A             12 Lcat-NM                40.65      43.37    2  
  8 Paz, Jonathan R           12 Lcat-NM                42.05      43.49    1  
  9 Rempe, Gregory M          12 Kirtland-NM            42.95      44.36  
 10 Temple, Parker M          11 Lcat-NM                41.13      44.54  
 11 Hagist, Steven W          11 COM-WT                 42.57      45.19  
 12 Godman, Eli A             12 Aqua Shocks-NM            NT      45.61  
 13 Allaire, Noah T           11 Lobo-NM                44.19      46.02  
 14 Roychowdhury, Hridindu S  12 Lcat-NM                47.46      48.14  
 15 Rojo, Judea B             12 EPAP-BD                   NT      48.40  
 16 Alvarado, Roberto E       11 WETT-BD                48.50      53.41  
 17 Renteria, Jay E           12 Lobo-NM                50.67      56.23  
 18 Pino, Aaron J             12 CA-NM                1:02.24    1:02.55  
 -- Walsh, Dakota L           12 Amarillo-WT            49.82         NS  
 
Event 53  Girls 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dixon, Rachel A           13 Lcat-NM                31.84      34.53    9  
  2 Laird, Megan E            13 EPAP-BD                35.13      35.79    7  
  3 You, Susan                14 Lcat-NM                34.69      36.16    6  
  4 Tomlin, Kelsey A          14 Fbb-BD                 35.24      37.37    5  
  5 Larson, Jana B            14 Aqua Shocks-NM         36.03      38.32    4  
  6 Boushka, Hayley A         14 EPAP-BD                38.15      38.62    3  
  7 Lore, Kasey B             14 S W A T-BD             37.71      38.89    2  
  8 Thomson, Heather D        14 S W A T-BD             37.14      39.16    1  
  9 Ruddell, Andrea D         13 CA-NM                  36.31      39.34  
 10 Corbin, Mae D             13 EPAP-BD                39.46      39.56  
 11 Liberto, Alma L           14 Lcat-NM                35.89      40.21  
 12 Cremer, Kailee R          13 Duke-NM                   NT      40.56  
 13 Salopek, Sheila H         14 Lcat-NM                42.34      40.89  
 14 Looney, Jordan E          14 Fbb-BD                    NT      40.93  
 15 Thyfault, MacKayla J      14 Fbb-BD                 38.72      41.09  
 16 Anderson, Chandelle L     14 Aqua Shocks-NM            NT      42.04  
 17 Canavan, Alexandra S      14 Lcat-NM                37.03      42.60  
 18 Rice, Rachel R            14 COM-WT                 44.93      42.82  
 19 Key, Sydney M             13 CA-NM                     NT      43.59  
 20 Utnage, Deanna M          13 Lcat-NM                43.21      43.60  
 21 Yanez, Lauren R           14 EPAP-BD                42.54      44.71  
 22 Saiz, Dionne E            14 CA-NM                     NT      44.83  
 23 Helferich, Ashley B       13 COM-WT                 44.54      45.50  
 24 Powell, Jackie M          13 Lcat-NM                48.74      46.65  
 25 Long, Adrienne C          14 Duke-NM                46.18      46.78  
 26 Fasano, Michaela R        13 Kirtland-NM            47.25      47.20  
 27 Busttllos, Larissa M      14 Lcat-NM                   NT      47.66  
 28 Olson, Erica J            14 COM-WT                 45.34      50.84  
 29 Chesnut, Rachel B         13 Aqua Shocks-NM         47.57      51.29  
 30 Glancey, Megan M          13 S W A T-BD                NT      58.03  
 -- Rhoades, Evanne G         14 Aqua Shocks-NM         46.30         NS  
 -- Cardon, Meagan A          14 EPAP-BD                   NT         NS  
 -- St. John, Brenna C        14 CA-NM                  33.35         NS  
 -- DiRoma, Dani N            13 Aqua Shocks-NM         40.25         NS  
 
Event 53  Girls 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dupuy, Sandra C           24 Lcat-NM                32.39      34.73    9  
  2 Havlovic, Katie E         15 EPAP-BD                34.23      35.30    7  
  3 Williamson, Michelle R    17 Lobo-NM                35.19      36.37    6  
  4 Tomlin, Becca C           16 EPAP-BD                39.14      36.44    5  
  5 Guggedahl, Marie M        16 EPAP-BD                40.04      36.90    4  
  6 Thurman, Krista L         18 Aqua Shocks-NM         31.33      37.92    3  
  7 Salazar, Nena I           16 PAC-NM                 36.64      38.01    2  
  8 Kleyboecker, Mollie R     15 Duke-NM                50.78      38.13    1  
  9 Parra, Pamela             15 EPAP-BD                36.97      38.32  
 10 Peinado, Victoria T       16 EPAP-BD                37.12      39.31  
 11 Morales, Ileana           15 EPAP-BD                37.00      39.51  
 12 Armistead, Anna M         15 Lcat-NM                41.51      40.13  
 13 Wermer, Lydia R           15 PAC-NM                 39.58      40.20  
 14 Stanton, Elora M          17 Fbb-BD                 36.96      40.21  
 15 Kilgore, Stacey L         21 Lcat-NM                   NT      41.41  
 -- Rice, Christina           15 Fbb-BD                    NT         NS  
 -- Campbell, Marissa L       16 Lobo-NM                32.20         NS  
 -- Smirnova, Alexandra S     16 Lcat-NM                39.46         NS  
 
Event 54  Boys 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mortensen, Jake G         13 Lobo-NM                34.48      33.22    9  
  2 Garcia, Zachary A         14 Lcat-NM                33.80      34.49    7  
  3 Luse, Dustin C            14 EPAP-BD                36.00      34.63    6  
  4 Alexander, Garrett R      14 High School Club-AZ       NT      34.96    5  
  5 Lary, Dirk J              13 COM-WT                 36.68      35.56    4  
  6 Hartley, Jake M           14 Fbb-BD                 33.39      36.33    3  
  7 Lopez-Plancarte, Damian   14 Kirtland-NM            38.10      37.62    2  
  8 Winstead, Leif M          13 Lcat-NM                39.45      38.25    1  
  9 Broussard, Andrew J       14 S W A T-BD                NT      38.28  
 10 Scott, Leo M              13 EPAP-BD                39.43      38.91  
 11 Thomson, Joshua           14 Lcat-NM                11.62      39.57  
 12 Morvis, Georgie M         13 Lcat-NM                41.50      40.03  
 13 Gleeson, Tim M            13 Lobo-NM                37.39      40.09  
 14 Hartenstein, Ted A        13 High School Club-AZ       NT      42.64  
 15 Solis, Steven D           14 Amarillo-WT            42.06      43.09  
 16 Martinez, Aaron S         13 Lcat-NM                   NT      43.53  
 17 Felix, Raziel             13 EPAP-BD                45.00      44.05  
 18 Solis, Mark A             13 Amarillo-WT            39.82      44.22  
 19 Howard, Edward K          14 Seals-NM               44.96      46.96  
 20 Jones, Cole C             13 COM-WT                 51.43      48.56  
 21 Abeyta, Chris K           13 EPAP-BD                   NT      53.51  
 -- Cole-Fletcher, Simeon N   13 Kirtland-NM            35.40         DQ  
 -- Rios, Shawn M             14 Lcat-NM                   NT         NS  
 -- Shou, ZhuangZhuang        13 Duke-NM                40.01         NS  
 
Event 54  Boys 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travelstead, Ben A        21 Lcat-NM                28.72      30.53    9  
  2 Egnaczak, Luke K          21 Lcat-NM                29.69      31.69    7  
  3 Mletzko, Matt F           18 EPAP-BD                30.25      31.90    6  
  4 De Jesus, Jose M          16 EPAP-BD                31.84      32.69    5  
  5 Collier, Drew D           16 Lobo-NM                33.25      32.85    4  
  6 Puhl, Mack M              16 Lobo-NM                30.74      33.10    3  
  7 Cordry, Kyle E            18 Lcat-NM                31.22      33.64    2  
  8 Rogers, Jack F            17 Lobo-NM                33.48      34.46    1  
  9 Licon, Armando            15 S W A T-BD                NT      34.79  
 10 Burnidge, Trevor A        15 UN-NM                     NT      35.26  
 11 Higgins, Alex B           15 Duke-NM                   NT      36.03  
 12 Kendrick, Scott J         16 Lobo-NM                32.92      36.75  
 13 Kendle, Wes D             16 High School Club-AZ    36.86      37.04  
 14 Jones, Bryan S            15 EPAP-BD                34.32      37.44  
 15 Regenie, Jordan L         15 Duke-NM                   NT      39.15  
 16 Rempe, Philip P           15 Kirtland-NM            41.03      39.46  
 17 Haynes, Michael S         16 Fbb-BD                    NT      39.83  
 18 Jones, Tyler P            15 COM-WT                 44.25      41.14  
 19 Carpenter, Will P         15 High School Club-AZ    45.09      43.28  
 -- Mehl, Don                 55 RGSC                   36.50     X34.60  
 -- Venegas, Hugo             37 RGSC                   37.00     X37.35  
 -- Smith, Greg               52 LCATM-NM               40.00     X38.32  
 -- Fine, Ethan H             15 CA-NM                  33.51         DQ  
 -- Henschel, Sean            42 RGSC                   36.00        XNS  
 -- Alexander, Austin R       16 High School Club-AZ       NT         NS  
 -- Munoz, John E             16 Fbb-BD                 49.03         NS  
 -- Treftz, Brian A           16 S W A T-BD             35.39         NS  
 
Event 55  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 5:06.22        2001 Renee Ulrich, LOBO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J              12 Fbb-BD               5:10.58    5:17.29    9  
      35.83   39.86   41.21   41.13   41.17   40.58   39.47   38.04
  2 Erives, Paula C           12 Fbb-BD               5:13.06    5:22.90    7  
      36.62   40.97   41.74   41.66   40.71   40.84   40.93   39.43
  3 Wright, Beth M            12 Duke-NM              5:42.84    5:40.90    6  
      38.98   42.45   43.20   43.55   44.19   44.10   44.23   40.20
  4 Theiler, Sarah L          12 Duke-NM                   NT    5:45.38    5  
      39.16   42.80   44.05   44.90   43.36   44.37   43.87   42.87
  5 Rempe, Clara L            12 Kirtland-NM          6:12.11    5:49.93    4  
      40.97   44.54   44.99   45.14   44.19   44.65   44.26   41.19
  6 Stubblefield, Alyssa F    11 COM-WT               5:45.21    5:59.67    3  
      41.76   46.40   46.83   45.99   45.93   45.94   44.76   42.06
  7 Luthi, Abby E             12 COM-WT               6:05.19    5:59.71    2  
      41.64   46.49   46.89   46.43   45.86   45.36   45.15   41.89
  8 Tronolone, Nicole S       11 EPAP-BD                   NT    6:02.57    1  
      41.28   46.04   47.28   46.68   45.91   46.40   46.44   42.54
  9 Allen, Aubree A           11 COM-WT               5:45.66    6:05.74  
      41.55   47.35   47.09   47.62   47.96   47.09   46.07   41.01
 10 Drury, Paula M            12 Fbb-BD               7:11.34    6:09.21  
      40.60   47.12   47.32   47.52   46.63   49.01   46.99   44.02
 11 Links, Vivian             12 Lcat-NM              6:31.76    6:09.41  
      41.61   46.08   46.75   47.29   47.82   47.93   47.99   43.94
 12 Rede, Nikki M             12 Desert Sharks-BD     6:22.86    6:12.25  
      41.90   47.54   48.15   47.68   48.58   48.50   46.88   43.02
 13 Apostalon, Anika J        11 Duke-NM                   NT    6:17.65  
      40.29   47.52   49.00   48.37   48.78   49.70   48.66   45.33
 14 Gibson, Nicole L          12 Duke-NM              6:30.00    6:48.14  
      42.72   48.62   51.43   52.77   53.75   54.06   52.99   51.80
 15 Martinez, Ariana M        11 Seals-NM                  NT    6:55.59  
      43.37   51.61   54.25   55.42   53.30   52.79   55.26   49.59
 -- Berent, Dana M            11 Duke-NM                   NT         NS  
 -- Edwards, Maddie B         11 WETT-BD              5:18.48         NS  
 -- Trujillo, Clarissa E      12 Seals-NM             6:12.96         NS  
 
Event 56  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 5:01.34        2001 Bonifacio Contreras, SCS                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stubblefield, Seth K      12 COM-WT               4:46.89    4:49.32*   9  
      32.48   36.64   37.45   37.70   35.99   37.04   36.32   35.70
  2 Solis, Luigi M            12 Desert Sharks-BD     4:40.27    4:56.35*   7  
      32.49   36.28   37.98   37.71   36.98   38.19   39.77   36.95
  3 Martin, Kevin D           12 COM-WT               5:02.71    5:12.06    6  
      35.26   38.35   40.02   40.21   39.66   41.00   39.05   38.51
  4 Homans, Henry F           12 UN-NM                5:39.91    5:23.73    5  
      36.36   39.85   41.11   41.69   42.62   40.80   41.72   39.58
  5 Gutknecht, Chase T        11 WETT-BD              5:25.91    5:27.86    4  
      36.66   40.61   42.15   42.32   42.03   42.35   42.07   39.67
  6 Portillo, Anthony A       12 WETT-BD                   NT    5:31.81    3  
      37.80   43.31   44.09   41.12   42.88   43.04   38.89   40.68
  7 Mackiw, Mitchell          12 CA-NM                     NT    5:39.00    2  
      37.86   42.79   43.63   42.79   42.71   43.25   42.30   43.67
  8 Milam, Mitch P            11 COM-WT               5:32.64    5:42.64    1  
      36.81   43.15   44.05   44.99   43.42   44.00   43.40   42.82
  9 Alvarado, Roberto E       11 WETT-BD              5:54.40    5:49.18  
      39.82   43.66   44.62   44.10   44.93   44.38   45.02   42.65
 10 De Jesus, Jose R          11 EPAP-BD              6:42.80    5:55.35  
      38.72   44.62   46.33   45.07   46.38   43.90   47.13   43.20
 11 Hagist, Todd M            12 COM-WT               6:08.82    6:15.48  
      39.95   47.05   47.88   49.16   48.97   49.66   48.05   44.76
 12 Hiatt, Lyle A             12 Lcat-NM              5:49.74    6:15.61  
      36.64   43.97   48.23   48.29   50.29   57.16   46.72   44.31
 13 Roychowdhury, Hridindu S  12 Lcat-NM                   NT    6:43.13  
      45.08   50.07   53.10   52.96   52.73   54.21   49.72   45.26
 14 Hagist, Steven W          11 COM-WT               6:26.81    6:45.50  
      41.98   48.71   51.48   50.32   54.37   52.73   54.32   51.59
 15 Walsh, Dakota L           12 Amarillo-WT          6:42.48    7:02.61  
      44.17   54.39   55.73   53.67   54.91   54.06   55.11   50.57
 -- Licon, William A          11 WETT-BD              4:53.17         NS  
 
Event 57  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
13-14 Meet R: * 4:57.96        2002 Elisabeth Thomson, LCAT                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salopek, Sheila H         14 Lcat-NM              5:05.32    5:02.60    9  
                      38.34   38.37   38.87   38.48   38.82   37.25
  2 Dixon, Rachel A           13 Lcat-NM              5:05.10    5:03.28    7  
                      38.89   38.83   38.85   38.98   38.39   36.51
  3 Hobson, Jorgi L           14 Lcat-NM              5:52.18    5:22.31    6  
      36.40   40.70   41.39   41.05   41.46   41.16   40.45   39.70
  4 Lore, Kasey B             14 S W A T-BD           5:11.45    5:25.11    5  
                      41.59   41.51   42.94   42.21   41.91   39.54
  5 Saiz, Dionne E            14 CA-NM                5:27.91    5:26.09    4  
      37.09   40.60   41.67   41.70   42.49   42.55   41.10   38.89
  6 Barnes, Meghan E          14 S W A T-BD           5:26.10    5:26.38    3  
      37.14   41.81   41.59   41.47   40.83   41.69   41.39   40.46
  7 Long, Adrienne C          14 Duke-NM              5:22.52    5:26.64    2  
      36.14   39.84   40.87   41.93   42.17   42.56   42.21   40.92
  8 Moore, Alexandra B        13 Lcat-NM              5:21.40    5:28.55    1  
      36.29   41.45   42.82   42.70   42.42   42.76   41.43   38.68
  9 Skirmont, Sarah R         13 EPAP-BD              5:28.30    5:32.32  
      37.32   41.52   42.77   42.74   43.45   42.59   41.93   40.00
 10 Clark-Van Brundt, Abra H  14 UN-NM                5:54.55    5:32.54  
      37.91   41.77   43.40   42.75   43.45   42.91   41.89   38.46
 11 Supple, Molly E           13 Duke-NM              6:30.47    5:35.26  
      37.93   42.61   43.54   43.49   42.90   43.37   42.23   39.19
 12 Cremer, Kailee R          13 Duke-NM                   NT    5:35.48  
      37.29   41.99   42.49   43.13   43.12   43.81   43.48   40.17
 13 Canavan, Alexandra S      14 Lcat-NM              5:16.77    5:50.07  
      37.86   43.00   44.56   45.16   44.87   45.09   45.17   44.36
 14 Fasano, Michaela R        13 Kirtland-NM               NT    6:42.91  
      42.04   51.06   52.22   53.42   51.08   52.55   50.85   49.69
 -- Busttllos, Larissa M      14 Lcat-NM                   NT         NS  
 -- Keck, Erin J              13 COM-WT               5:24.50         NS  
    6:35.00                                                        
 -- DiRoma, Dani N            13 Aqua Shocks-NM            NT         NS  
 -- Liberto, Alma L           14 Lcat-NM              5:20.77         NS  
    6:34.40                                                        
 -- Cardon, Meagan A          14 EPAP-BD                   NT         NS  
 
Event 57  Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
15&O Meet Re: * 4:48.74        2004 Marly Pineda, KAC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barr, Brittany K          18 UN-AZ                4:42.08    4:53.65    9  
      34.37   36.85   36.98   37.35   36.94   37.11   37.00   37.05
  2 Thomson, Elisabeth J      18 Lcat-NM              4:36.21    4:58.03    7  
      33.51   36.80   36.87   38.04   38.15   38.12   38.41   38.13
  3 Kaufmann, Karen A         20 UN-PC                4:48.00    4:59.74    6  
      34.74   37.94   38.30   38.49   37.67   37.75   38.06   36.79
  4 Leasure, Kara N           16 PAC-NM               5:00.98    5:00.73    5  
                      38.45   38.33   38.34   38.39   37.47   36.95
  5 Bohm, Carolyn K           20 UN-NM                4:50.00    5:05.93    4  
      34.69   38.62   39.29   38.92   38.63   38.88   38.92   37.98
  6 Busch, Mandee L           20 UN-PC                4:53.33    5:06.42    3  
      34.89   39.13   38.97   40.45   39.52   39.89   39.20   34.37
  7 Thomson, Maggie L         22 UN-NM                4:45.02    5:06.84    2  
      34.84   37.47   38.26   38.96   38.78   39.73   39.78   39.02
  8 Salazar, Nena I           16 PAC-NM               5:00.21    5:08.53    1  
                      38.95   39.12   38.84   39.35   38.43   38.66
  9 Williamson, Michelle R    17 Lobo-NM              5:14.01    5:11.18  
                      39.44   39.68   39.68   39.85   39.39   38.84
 10 Idler, Alissa L           17 UN-NM                5:04.26    5:12.04  
                      39.29   40.01   39.53   39.93   40.19   39.04
 11 Woodworth, Megan I        21 UN-PN                4:33.95    5:14.42  
      35.41   38.65   39.46   39.94   39.67   40.48   40.66   40.15
 12 Hernandez, Simone A       15 Fbb-BD               4:57.76    5:15.17  
                      39.86   39.77   40.13   39.94   40.52   39.20
 13 Kleyboecker, Mollie R     15 Duke-NM              5:20.34    5:15.50  
      35.57   38.72   40.02   40.25   40.42   40.66   40.79   39.07
 14 Walker, Ali M             15 EPAP-BD              5:16.31    5:21.15  
      35.68   39.27   40.70   41.01   41.53   41.59   41.82   39.55
 15 Branch, Hannah C          18 CA-NM                5:14.84    5:25.91  
                      41.21   42.08   42.92   42.31   41.58   41.22
 16 Erives, Marcela C         16 Fbb-BD               5:23.91    5:26.31  
      36.77   41.16   42.51   42.60   42.27   42.78   41.96   36.26
 17 Rice, Christina           15 Fbb-BD                    NT    6:46.46  
      45.69   50.41   52.22   52.06   52.84   52.78   52.60   47.86
 -- Sanchez, Paloma R         16 WETT-BD                   NT         NS  
 -- Campbell, Marissa L       16 Lobo-NM              4:53.34         NS  
 
Event 58  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
13-14 Meet R: * 4:33.27        2001 Peter Wicklund, SWAT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Chase L           14 COM-WT               4:37.76    4:48.08    9  
      32.25   36.00   37.70   37.55   36.74   37.38   35.86   34.60
  2 Lopez-Plancarte, Damian   14 Kirtland-NM          5:07.77    5:10.72    7  
      34.63   38.23   39.45   39.51   40.59   41.63   40.14   36.54
  3 Thomson, Joshua           14 Lcat-NM              4:52.83    5:15.59    6  
      33.65   39.41   40.23   40.96   39.47   41.74   39.99   40.14
  4 Lary, Dirk J              13 COM-WT               5:24.63    5:19.68    5  
      36.48   40.32   41.40   41.47   41.90   40.74   40.30   37.07
  5 Sacoman, Drew P           14 Duke-NM              5:16.55    5:21.90    4  
      35.53   39.36   40.64   41.18   41.24   42.01   41.08   40.86
  6 Garcia, Zachary A         14 Lcat-NM              5:19.72    5:26.39    3  
      33.64   39.91   42.04   40.69   43.64   41.52   41.35   43.60
  7 Cole-Fletcher, Simeon N   13 Kirtland-NM          5:42.55    5:32.34    2  
      35.68   40.58   42.42   43.55   44.07   43.87   43.70   38.47
  8 Jones, D.J. L             13 CA-NM                5:20.42    5:34.25    1  
      36.24   40.71   42.04   42.83   43.42   43.85   43.11   42.05
  9 Shou, ZhuangZhuang        13 Duke-NM              6:03.31    5:37.02  
      37.25   44.23   42.95   44.17   43.16   44.62   26.66   53.98
 10 Solis, Mark A             13 Amarillo-WT          5:31.98    5:45.95  
      39.80   44.02   44.67   45.21   44.34   45.71   42.73   39.47
 11 Young, Andrew S           13 CA-NM                     NT    5:46.18  
      37.44   42.80                                   44.33   42.41
 12 English, Tim A            14 Lobo-NM              6:00.66    5:48.16  
      37.75   44.63   45.75   44.25   45.33   44.49   44.41   41.55
 13 McNair, Evan P            14 Amarillo-WT               NT    5:53.41  
      36.99   43.28   44.68   45.54   46.57   47.67   45.57   43.11
 14 Solis, Steven D           14 Amarillo-WT          6:56.20    6:39.55  
      42.17   49.01   50.27   51.26   51.19   53.13   51.47   51.05
 
Event 58  Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
15&O Meet Re: * 4:22.70        2005 Douwe Yntema, KAC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Busby, Taylor S           16 Kirtland-NM          4:33.12    4:41.40    9  
      31.69   35.25   35.04   36.74   36.18   36.33   35.52   34.65
  2 Thomson, William P        16 Lcat-NM              4:25.76    4:42.87    7  
      31.03   35.02   36.02   36.85   36.52   36.72   36.16   34.55
  3 Cordry, Kyle E            18 Lcat-NM              4:25.14    4:42.89    6  
      30.58   34.26   35.97   36.99   36.18   37.07   35.93   35.91
  4 Jones, Bryan S            15 EPAP-BD              4:30.39    4:45.82    5  
      32.02   35.42   35.72   36.63   36.30   36.70   37.05   35.98
  5 Hernandez, Edgar A        17 EPAP-BD              4:25.73    4:46.83    4  
      31.59   35.44   35.99   37.01   36.70   37.35   37.36   35.39
  6 Solis, Oscar E            16 Desert Sharks-BD     4:32.37    4:53.31    3  
      31.51   35.37   37.11   36.98   37.69   38.41   38.20   38.04
  7 Kendle, Wes D             16 High School Club-AZ  4:59.58    4:57.26    2  
      33.99   36.67   38.28   38.05   38.58   37.89   37.70   36.10
  8 Homans, Parker A          17 UN-NM                5:06.00    4:58.63    1  
      33.66   38.56   37.86   39.40   38.18   38.92   37.45   34.60
  9 VanDyke, Justin V         17 UN-NM                5:10.56    5:00.52  
      32.21   37.74   38.11   39.43   38.65   39.50   37.91   36.97
 10 Rubio, Luis A             16 S W A T-BD           4:53.52    5:03.74  
      33.22   37.10   38.77   39.21   39.39   39.55   39.22   37.28
 11 Sacoman, Sean A           16 Duke-NM              4:51.37    5:09.98  
      35.09   38.48   39.82   39.46   39.81   39.53   39.66   38.13
 12 Lunsford, Isaac S         16 High School Club-AZ  5:02.88    5:10.98  
      33.92   38.50   40.21   39.97   41.31   41.47   40.38   35.22
 13 Haberkorn, Max T          16 CA-NM                4:59.81    5:13.99  
      34.31   38.50   40.15   41.32   40.70   41.75   40.31   36.95
 14 Haynes, Michael S         16 Fbb-BD                    NT    5:26.60  
      33.54   38.37   39.85   41.43   42.29   43.37   44.16   43.59
 15 Regenie, Jordan L         15 Duke-NM                   NT    5:54.33  
      36.91   42.78   45.04   46.15   46.92   46.81   46.45   43.27
 -- LeRoy, John               69 LCATM-NM             7:30.00   X7:37.31  
      49.50   55.01   57.97   59.25   59.51   59.03   59.57   57.47
 -- Carpenter, Will P         15 High School Club-AZ  5:36.61         DQ  
 -- Higgins, Alex B           15 Duke-NM                   NT         NS  
 -- Munoz, John E             16 Fbb-BD               5:54.90         NS  
 
Event 59  Girls 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    5:42.42   18  
     1) Harding, Samantha K 11          2) Links, Vivian 12               
     3) Madero, Moranda R 12            4) Moquin, Elisabeth K 12         
       41.21  1:25.18    44.80  1:34.36    35.90  1:17.53    38.97  1:25.35
  2 City of Midland Aquatics-WT  'A'                  5:51.80    6:04.08   14  
     1) Stubblefield, Alyssa F 11       2) Luthi, Abby E 12               
     3) Metzger, Katie L 11             4) Allen, Aubree A 11             
       43.37  1:29.51    46.72  1:39.08    46.90  1:40.04    34.89  1:15.45
  3 Las Cruces Aquatic Team-NM  'B'                        NT    6:54.76   12  
     1) Bustillos, Milena E 11          2) Gomez-Morris, Alicia M 11      
     3) Cully, Kelsey L 12              4) Perry, Riley C 12              
       48.98  1:45.30    55.02  1:55.13    47.01  1:47.09    39.70  1:27.24
 -- Las Cruces Aquatic Team-NM  'C'                        NT         NS  
     1) Edwards, Nia M 12               2) Clayshulte, Hannah M 11        
     3) Paz, Alysha A 11                4) Maxwell, Conner T 12           
 
Event 60  Boys 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 City of Midland Aquatics-WT  'A'                  5:16.22    5:32.39   18  
     1) Milam, Mitch P 11               2) Martin, Kevin D 12             
     3) Stubblefield, Seth K 12         4) Hagist, Todd M 12              
       40.30  1:26.00    44.39  1:31.71    32.09  1:11.36    37.77  1:23.32
  2 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    6:10.98   14  
     1) Temple, Parker M 11             2) Roychowdhury, Hridindu S 12    
     3) Salopek, David D 12             4) Hiatt, Lyle A 12               
       45.32  1:33.50    51.66  1:50.94    39.07  1:30.97    34.53  1:15.57
 
Event 61  Girls 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 5:02.84        2004 KAC                                        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    4:38.74*  18  
     1) Dixon, Rachel A 13              2) You, Susan 14                  
     3) Hobson, Jorgi L 14              4) Salopek, Sheila H 14           
       36.18  1:15.31    43.99  1:34.65    37.15  1:22.48    26.30         
 -- Las Cruces Aquatic Team-NM  'B'                        NT         NS  
     1) Moore, Alexandra B 13           2) Busttllos, Larissa M 14        
     3) Utnage, Deanna M 13             4) Canavan, Alexandra S 14        
 -- City of Midland Aquatics-WT  'A'                  6:00.08         NS  
     1) Rice, Rachel R 14               2) Keck, Erin J 13                
     3) Olson, Erica J 14               4) Helferich, Ashley B 13         
 
Event 62  Boys 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 4:56.00        2003 DSSC                                       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    5:11.33   18  
     1) Garcia, Zachary A 14            2) Morvis, Georgie M 13           
     3) Winstead, Leif M 13             4) Thomson, Joshua 14             
       36.66  1:18.03    42.95  1:30.13    34.72  1:15.77    31.98  1:07.40
 
Event 63  Girls 15 & Over 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 4:55.84        2003 LCAT                                       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    5:22.27   18  
     1) Thomson, Elisabeth J 18         2) Kilgore, Stacey L 21           
     3) Dupuy, Sandra C 24              4) Armistead, Anna M 15           
       37.00  1:16.36    36.28  1:35.05    37.92  1:19.80    33.22  1:11.06
 
Event 64  Boys 15 & Over 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 4:38.62        2004 LCAT                                       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lobo Aquatic Club-NM  'A'                              NT    4:31.36*  18  
     1) Rogers, Jack F 17               2) Collier, Drew D 16             
     3) Puhl, Mack M 16                 4) Kendrick, Scott J 16           
       34.59  1:11.27    34.67  1:14.92    29.79  1:03.97    28.26  1:01.20
  2 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    4:40.84   14  
     1) Thomson, William P 16           2) Ivy, Reid E 15                 
     3) Travelstead, Ben A 21           4) Cordry, Kyle E 18              
       35.61  1:14.40    37.89  1:23.45    28.59  1:01.20    28.21  1:01.79
 
Event 65  Girls 6 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea              6 EPAP-BD              2:05.07    1:43.84    9  
      47.06   56.78                                                
  2 Abney, Sarah I             6 Lcat-NM                   NT    2:15.43    7  
    1:01.11 1:14.32                                                
  3 de la Garza, McKenna E     6 Fbb-BD                    NT    2:28.51    6  
    1:10.37 1:18.14                                                
  4 Murphy, Halie              5 EPAP-BD                   NT    2:39.23    5  
    1:13.17 1:26.06                                                
 
Event 65  Girls 7-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adame, Ilse                7 EPAP-BD                   NT    1:34.93    9  
      44.13   50.80                                                
  2 Edwards, Victoria R        7 WETT-BD                   NT    1:45.40    7  
      47.39   58.01                                                
  3 Wickesberg, Tyler B        8 CA-NM                1:56.68    1:52.05    6  
      50.00 1:02.05                                                
  4 Carr, Emma L               7 EPAP-BD              2:03.35    1:53.12    5  
      50.76 1:02.36                                                
  5 de la Garza, Shannon L     8 Fbb-BD               2:17.50    2:03.46    4  
      58.23 1:05.23                                                
  6 Trujillo, Lanneya R        7 WETT-BD                   NT    2:04.29    3  
      56.88 1:07.41                                                
  7 Posadas, Ximena            7 WETT-BD              2:14.70    2:09.86    2  
      58.75 1:11.11                                                
  8 Sayre, Katelyn M           7 Lcat-NM              2:16.35    2:31.78    1  
    1:10.25 1:21.53                                                
  9 Deng, Aretha J             7 Lcat-NM                   NT    3:12.27  
    1:30.37 1:41.90                                                
 -- Olavarria-Gallegos, Alma   8 CA-NM                1:36.13         DQ  
 -- Arias, Karen               8 S W A T-BD                NT         NS  
 
Event 66  Boys 6 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leung, Kean                6 Lcat-NM                   NT    2:48.57    9  
    1:18.42 1:30.15                                                
 -- Hawton, Max J              5 Duke-NM                   NT         DQ  
    2:20.83 1:02.09                                                
 
Event 66  Boys 7-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baca, Victor G             8 WETT-BD              1:24.84    1:27.52    9  
      41.01   46.51                                                
  2 Miller, Sean P             8 EPAP-BD                   NT    1:28.88    7  
      43.89   44.99                                                
  3 Felix, Alejandro A         8 EPAP-BD              1:40.21    1:30.45    6  
      43.47   46.98                                                
  4 Saucedo, Oscar             8 Fbb-BD               1:32.52    1:30.77    5  
      42.71   48.06                                                
  5 Temple, Kyle A             8 Lcat-NM              1:42.47    1:38.63    4  
      46.16   52.47                                                
  6 Hawton, Patrick R          7 Duke-NM              1:56.54    1:49.41    3  
      49.83   59.58                                                
  7 Alvarado, Oscar D          8 WETT-BD              1:47.08    1:50.47    2  
      49.07 1:01.40                                                
  8 Olavarria-Gallegos, Che    7 CA-NM                2:05.33    2:03.33    1  
      56.44 1:06.89                                                
  9 Hunt, Tyler J              8 WETT-BD              1:58.59    2:04.75  
      57.80 1:06.95                                                
 10 Vizoso-Marino, Johan       7 Lcat-NM                   NT    2:22.32  
    1:06.22 1:16.10                                                
 
Event 67  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:13.52        2001 Caroline Shea, SWAT                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny                9 Fbb-BD               1:09.73    1:11.13*   9  
      33.27   37.86                                                
  2 Zamora, Felicia A         10 Seals-NM             1:08.58    1:12.50*   7  
      34.18   38.32                                                
  3 Hirschi, Sydney A         10 WETT-BD              1:13.20    1:13.74    6  
      35.88   37.86                                                
  4 Newman, Jordin E          10 COM-WT               1:17.21    1:18.65    5  
      37.57   41.08                                                
  5 Cole-Fletcher, Ayana N    10 Kirtland-NM          1:19.26    1:21.29    4  
      38.19   43.10                                                
  6 Franz, Eden                9 UN-NM                1:20.52    1:21.33    3  
      38.67   42.66                                                
  7 Trujillo, Vianney         10 WETT-BD              1:20.79    1:22.27    2  
      38.60   43.67                                                
  8 Gutknecht, Olivia M        9 WETT-BD              1:24.72    1:24.68    1  
      39.57   45.11                                                
  9 Smith, Tierra F           10 Fbb-BD               1:25.16    1:25.82  
      40.37   45.45                                                
 10 Wermer, Anna J             9 PAC-NM               1:41.62    1:27.17  
      41.70   45.47                                                
 11 Little, Sydney M          10 Lcat-NM              1:24.01    1:27.83  
      41.87   45.96                                                
 12 Larson, Frannie G          9 Aqua Shocks-NM       1:33.05    1:28.32  
      42.12   46.20                                                
 13 Martin, Keely V            9 COM-WT               1:28.42    1:30.59  
      41.37   49.22                                                
 14 Atkins, Lauren A          10 Lobo-NM              1:31.20    1:31.50  
      42.75   48.75                                                
 15 Gregory, Katie N           9 WETT-BD              1:34.48    1:31.69  
      42.60   49.09                                                
 16 Summers, Kelsey S          9 Lobo-NM                   NT    1:31.95  
      44.64   47.31                                                
 17 Kawamoto, Eileen H        10 CA-NM                     NT    1:32.26  
      42.19   50.07                                                
 18 Hawton, Julia K            9 Duke-NM              1:29.78    1:32.65  
      42.39   50.26                                                
 19 Apostalon, Yana C          9 Duke-NM              1:36.47    1:33.63  
      42.46   51.17                                                
 20 Abney, Alyssa C            9 Lcat-NM              1:32.20    1:37.34  
      43.98   53.36                                                
 21 Laryoshyna, Valeria       10 Fbb-BD               1:39.64    1:37.79  
      44.59   53.20                                                
 22 Garcia, Olivia K          10 Lcat-NM              1:43.46    1:38.09  
      44.70   53.39                                                
 23 Milam, Peyton P            9 COM-WT               1:40.89    1:44.53  
      47.16   57.37                                                
 24 Martinez, Daniella S      10 Lcat-NM                   NT    1:46.39  
      48.25   58.14                                                
 25 Hinkel, Kayla M            9 Lcat-NM              1:41.99    1:46.76  
      49.26   57.50                                                
 26 Pino, Melanie F           10 CA-NM                     NT    1:58.84  
      55.06 1:03.78                                                
 27 Walters-Moran, Cassandra  10 Lcat-NM                   NT    2:27.09  
      54.37 1:32.72                                                
 -- Horton, Avery N           10 Kirtland-NM               NT         NS  
 -- Dressel, Nicki             9 Fbb-BD                    NT         NS  
 -- Sudduth, Ivy L             9 COM-WT               1:48.64         NS  
 -- Vargas, Josephine         10 Lcat-NM              1:23.42         NS  
 -- Olavarria-Gallegos, Luna  10 CA-NM                1:43.50         NS  
 
Event 68  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:08.71        2005 William Licon, WETT                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S              10 EPAP-BD              1:14.15    1:15.53    9  
      36.41   39.12                                                
  2 Licon, Michael D          10 WETT-BD              1:16.43    1:19.88    7  
      38.40   41.48                                                
  3 Johansen, Delaplaine S     9 Lcat-NM              1:22.84    1:20.77    6  
      38.98   41.79                                                
  4 Adame, Mariano J          10 EPAP-BD              1:28.82    1:24.65    5  
      40.37   44.28                                                
  5 Masci, Guiliano A         10 GSG-NM               1:26.24    1:25.06    4  
      38.93   46.13                                                
  6 Ortiz, Joseph M           10 Lcat-NM              1:21.33    1:27.11    3  
      40.68   46.43                                                
  7 Davenport, Matthew N      10 PAC-NM               1:32.71    1:30.56    2  
      40.99   49.57                                                
  8 Claflin, Noah J           10 WETT-BD              1:34.22    1:31.35    1  
      41.54   49.81                                                
  9 Keck, Ryan J              10 COM-WT               1:17.52    1:33.28  
 10 Murphy, Michael B          9 EPAP-BD              2:02.10    1:35.65  
      43.81   51.84                                                
 11 Sayre, Russell A          10 Lcat-NM              1:41.79    1:38.96  
      46.04   52.92                                                
 12 Saucedo, Ivan              9 Fbb-BD               1:30.50    1:39.55  
      45.07   54.48                                                
 13 Fasano, Phillip A          9 Kirtland-NM          1:50.07    1:43.61  
      47.82   55.79                                                
 14 Canavan, Ian A            10 Lcat-NM              1:40.91    1:44.80  
      46.03   58.77                                                
 15 Garcia, Miguel A           9 Lcat-NM              1:42.81    1:45.25  
      47.71   57.54                                                
 16 McLelland, Duncan F        9 Kirtland-NM          1:43.74    1:52.23  
      48.87 1:03.36                                                
 17 Ding, Jinjaing             9 Lcat-NM                   NT    2:00.40  
      53.61 1:06.79                                                
 18 Hagist, Christopher L      9 COM-WT               2:10.69    2:13.80  
    1:02.13 1:11.67                                                
 -- Posadas, Hector A         10 WETT-BD              1:20.22         NS  
 
Event 69  Girls 6 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea              6 EPAP-BD                58.23      51.71    9  
  2 Davenport, Annika N        6 PAC-NM                    NT    1:08.42    7  
  3 Abney, Sarah I             6 Lcat-NM              1:03.14    1:19.27    6  
  4 Murphy, Halie              5 EPAP-BD                   NT    1:20.71    5  
  5 de la Garza, McKenna E     6 Fbb-BD               1:28.47    1:28.27    4  
 
Event 69  Girls 7-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olavarria-Gallegos, Alma   8 CA-NM                  51.66      49.29    9  
  2 Adame, Ilse                7 EPAP-BD                   NT      53.01    7  
  3 Claflin, Ivy M             8 WETT-BD                51.10      53.59    6  
  4 Wickesberg, Tyler B        8 CA-NM                  57.43      55.76    5  
  5 Carr, Emma L               7 EPAP-BD                55.62      58.32    4  
  6 de la Garza, Shannon L     8 Fbb-BD               1:04.72    1:03.59    3  
  7 Utnage, B'Elanna N         7 Lcat-NM              1:11.75    1:05.83    2  
  8 Trujillo, Lanneya R        7 WETT-BD                   NT    1:06.69    1  
  9 Sayre, Katelyn M           7 Lcat-NM              1:09.98    1:08.58  
 10 Posadas, Ximena            7 WETT-BD                   NT    1:15.92  
 11 Deng, Aretha J             7 Lcat-NM                   NT    1:33.61  
 -- Edwards, Victoria R        7 WETT-BD                50.67         DQ  
 -- Arias, Karen               8 S W A T-BD                NT         NS  
 
Event 70  Boys 6 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leung, Kean                6 Lcat-NM                   NT    1:16.09    9  
  2 Hawton, Max J              5 Duke-NM                   NT    1:18.86    7  
 
Event 70  Boys 7-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baca, Victor G             8 WETT-BD                44.51      45.23    9  
  2 Saucedo, Oscar             8 Fbb-BD                 47.61      45.66    7  
  3 Temple, Kyle A             8 Lcat-NM                48.06      48.50    6  
  4 Miller, Sean P             8 EPAP-BD                   NT      52.57    5  
  5 Felix, Alejandro A         8 EPAP-BD                58.92      53.32    4  
  6 Alvarado, Oscar D          8 WETT-BD                54.67      55.71    3  
  7 Hawton, Patrick R          7 Duke-NM              1:00.29    1:03.17    1.5
  7 Hunt, Tyler J              8 WETT-BD              1:02.86    1:03.17    1.5
  9 Vizoso-Marino, Johan       7 Lcat-NM              1:18.32    1:06.05  
 10 Olavarria-Gallegos, Che    7 CA-NM                1:03.58    1:10.47  
 
Event 71  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 39.29        2003 Danya Contreeras, EPAP                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny                9 Fbb-BD                 38.31      38.67*   9  
  2 Zamora, Felicia A         10 Seals-NM               37.03      38.98*   7  
  3 Hirschi, Sydney A         10 WETT-BD                38.75      39.03*   6  
  4 Newman, Jordin E          10 COM-WT                 39.01      41.73    5  
  5 Franz, Eden                9 UN-NM                  41.51      42.03    4  
  6 Cole-Fletcher, Ayana N    10 Kirtland-NM            44.92      43.56    3  
  7 Gutknecht, Olivia M        9 WETT-BD                42.32      44.35    2  
  8 Larson, Frannie G          9 Aqua Shocks-NM         47.29      45.23    1  
  9 Trujillo, Vianney         10 WETT-BD                41.99      45.78  
 10 Atkins, Lauren A          10 Lobo-NM                47.93      48.00  
 11 Little, Sydney M          10 Lcat-NM                50.27      48.35  
 12 Martin, Keely V            9 COM-WT                 46.22      48.39  
 13 Laryoshyna, Valeria       10 Fbb-BD                 46.92      48.51  
 14 Hawton, Julia K            9 Duke-NM                51.61      48.78  
 15 Smith, Tierra F           10 Fbb-BD                 47.93      49.59  
 16 Summers, Kelsey S          9 Lobo-NM                46.79      49.81  
 17 Abney, Alyssa C            9 Lcat-NM                48.22      51.04  
 18 Wermer, Anna J             9 PAC-NM                 52.04      51.22  
 19 Hinkel, Kayla M            9 Lcat-NM                53.11      52.46  
 20 Apostalon, Yana C          9 Duke-NM                52.86      52.50  
 21 Garcia, Olivia K          10 Lcat-NM                52.48      53.30  
 22 Kawamoto, Eileen H        10 CA-NM                  50.69      55.22  
 23 Milam, Peyton P            9 COM-WT                 52.83      55.43  
 24 Gregory, Katie N           9 WETT-BD                51.46      55.51  
 25 Martinez, Daniella S      10 Lcat-NM              1:07.14      55.85  
 26 Utnage, Marina E           9 Lcat-NM                54.40      57.46  
 27 Pino, Melanie F           10 CA-NM                1:05.07    1:02.63  
 28 Marquez, Marisa A         10 CA-NM                     NT    1:03.93  
 29 Gollotte, Brie G           9 Aqua Shocks-NM       1:11.92    1:08.44  
 30 Walters-Moran, Cassandra  10 Lcat-NM                   NT    1:10.16  
 -- Horton, Avery N           10 Kirtland-NM               NT         NS  
 -- Dressel, Nicki             9 Fbb-BD                    NT         NS  
 -- Sudduth, Ivy L             9 COM-WT                 53.44         NS  
 -- Olavarria-Gallegos, Luna  10 CA-NM                  51.36         NS  
 -- Vargas, Josephine         10 Lcat-NM                44.01         NS  
 
Event 72  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 37.92        2005 William Licon, WETT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S              10 EPAP-BD                   NT      39.90    9  
  2 Masci, Guiliano A         10 GSG-NM                 43.65      42.17    7  
  3 Ortiz, Joseph M           10 Lcat-NM                43.07      43.34    6  
  4 Licon, Michael D          10 WETT-BD                43.53      44.76    5  
  5 Johansen, Delaplaine S     9 Lcat-NM                46.04      45.40    4  
  6 Saucedo, Ivan              9 Fbb-BD                 46.64      47.57    3  
  7 Claflin, Noah J           10 WETT-BD                45.43      48.46    2  
  8 Davenport, Matthew N      10 PAC-NM                 53.55      50.49    1  
  9 Fasano, Phillip A          9 Kirtland-NM            55.77      54.38  
 10 Garcia, Miguel A           9 Lcat-NM                57.12      54.83  
 11 Murphy, Michael B          9 EPAP-BD              1:09.68      54.84  
 12 Sayre, Russell A          10 Lcat-NM                52.38      55.31  
 13 Canavan, Ian A            10 Lcat-NM                55.89      56.60  
 14 McLelland, Duncan F        9 Kirtland-NM            51.68      57.01  
 15 Hagist, Christopher L      9 COM-WT                 55.50      58.04  
 -- Posadas, Hector A         10 WETT-BD                41.68         NS  
 -- Keck, Ryan J              10 COM-WT                 42.95         NS  
 
Event 73  Girls 6 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea              6 EPAP-BD                   NT    2:00.82    9  
      56.08 1:04.74                                                
 
Event 73  Girls 7-8 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wickesberg, Tyler B        8 CA-NM                     NT    2:47.85    9  
    1:14.84 1:33.01                                                
  2 de la Garza, Shannon L     8 Fbb-BD                    NT    3:01.37    7  
    1:25.26 1:36.11                                                
 -- Carr, Emma L               7 EPAP-BD                   NT         NS  
 -- Olavarria-Gallegos, Alma   8 CA-NM                     NT         NS  
 
Event 74  Boys 7-8 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saucedo, Oscar             8 Fbb-BD               1:50.82    1:53.08    9  
      51.47 1:01.61                                                
  2 Temple, Kyle A             8 Lcat-NM                   NT    1:58.96    7  
      56.03 1:02.93                                                
  3 Miller, Sean P             8 EPAP-BD                   NT    2:00.04    6  
      57.73 1:02.31                                                
  4 Hawton, Patrick R          7 Duke-NM                   NT    2:29.40    5  
    1:06.86 1:22.54                                                
 -- Olavarria-Gallegos, Che    7 CA-NM                     NT         NS  
 -- Baca, Victor G             8 WETT-BD              1:58.75         NS  
 
Event 75  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:26.26        2005 Maddie Edwards, WETT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny                9 Fbb-BD               1:18.40    1:20.68*   9  
      37.28   43.40                                                
  2 Hirschi, Sydney A         10 WETT-BD              1:19.54    1:21.08*   7  
      38.42   42.66                                                
  3 Zamora, Felicia A         10 Seals-NM             1:26.65    1:28.05    6  
      38.84   49.21                                                
  4 Newman, Jordin E          10 COM-WT               1:26.29    1:30.61    5  
      42.25   48.36                                                
  5 Trujillo, Vianney         10 WETT-BD              1:30.90    1:36.98    4  
      45.28   51.70                                                
  6 Gutknecht, Olivia M        9 WETT-BD              1:36.03    1:39.73    3  
      46.59   53.14                                                
  7 Cole-Fletcher, Ayana N    10 Kirtland-NM          1:38.87    1:40.93    2  
      45.76   55.17                                                
  8 Larson, Frannie G          9 Aqua Shocks-NM            NT    1:43.72    1  
      46.40   57.32                                                
  9 Summers, Kelsey S          9 Lobo-NM              2:01.56    1:55.28  
      56.36   58.92                                                
 10 Wermer, Anna J             9 PAC-NM                    NT    1:55.29  
      54.80 1:00.49                                                
 11 Gregory, Katie N           9 WETT-BD              1:50.21    1:55.71  
      53.87 1:01.84                                                
 12 Laryoshyna, Valeria       10 Fbb-BD               1:55.34    1:58.78  
      55.46 1:03.32                                                
 13 Little, Sydney M          10 Lcat-NM                   NT    1:59.97  
      58.97 1:01.00                                                
 14 Martin, Keely V            9 COM-WT               1:48.85    2:03.14  
      57.59 1:05.55                                                
 15 Hawton, Julia K            9 Duke-NM              2:09.49    2:04.76  
      56.76 1:08.00                                                
 16 Apostalon, Yana C          9 Duke-NM                   NT    2:07.01  
      57.88 1:09.13                                                
 17 Hinkel, Kayla M            9 Lcat-NM              2:24.24    2:07.03  
      57.44 1:09.59                                                
 18 Abney, Alyssa C            9 Lcat-NM              1:50.41    2:09.57  
      59.34 1:10.23                                                
 19 Milam, Peyton P            9 COM-WT               2:02.21    2:16.14  
    1:04.52 1:11.62                                                
 20 Utnage, Marina E           9 Lcat-NM                   NT    2:47.31  
    1:16.90 1:30.41                                                
 -- Smith, Tierra F           10 Fbb-BD               1:37.85         DQ  
      47.02   59.98                                                
 -- Sudduth, Ivy L             9 COM-WT                    NT         NS  
 -- Vargas, Josephine         10 Lcat-NM              1:44.24         NS  
 
Event 76  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:18.64        2005 William Licon, WETT                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S              10 EPAP-BD              1:19.75    1:22.94    9  
      37.69   45.25                                                
  2 Masci, Guiliano A         10 GSG-NM               1:30.18    1:26.24    7  
      39.46   46.78                                                
  3 Adame, Mariano J          10 EPAP-BD              1:36.48    1:33.95    6  
      45.04   48.91                                                
  4 Licon, Michael D          10 WETT-BD              1:29.61    1:34.09    5  
      44.29   49.80                                                
  5 Ortiz, Joseph M           10 Lcat-NM              1:30.89    1:38.99    4  
      46.91   52.08                                                
  6 Johansen, Delaplaine S     9 Lcat-NM              1:43.70    1:50.75    3  
      52.24   58.51                                                
  7 Garcia, Miguel A           9 Lcat-NM              2:07.55    2:02.47    2  
      55.76 1:06.71                                                
  8 Sayre, Russell A          10 Lcat-NM              2:04.31    2:04.16    1  
      55.35 1:08.81                                                
  9 Saucedo, Ivan              9 Fbb-BD               1:58.29    2:12.53  
      59.83 1:12.70                                                
 10 Davenport, Matthew N      10 PAC-NM               3:00.75    2:13.52  
    1:01.19 1:12.33                                                
 11 McLelland, Duncan F        9 Kirtland-NM          2:12.94    2:31.70  
    1:05.84 1:25.86                                                
 -- Ding, Jinjaing             9 Lcat-NM                   NT         DQ  
    1:04.96 1:21.46                                                
 -- Fasano, Phillip A          9 Kirtland-NM               NT         DQ  
    1:07.41 1:14.32                                                
 -- Murphy, Michael B          9 EPAP-BD                   NT         NS  
 -- Keck, Ryan J              10 COM-WT               1:39.20         NS  
 -- Posadas, Hector A         10 WETT-BD              1:39.97         NS  
 
Event 77  Girls 6 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea              6 EPAP-BD              1:10.24    1:01.79    9  
  2 Abney, Sarah I             6 Lcat-NM              1:13.05    1:10.70    7  
  3 Murphy, Halie              5 EPAP-BD                   NT    1:32.78    6  
 -- de la Garza, McKenna E     6 Fbb-BD               2:15.47         DQ  
 
Event 77  Girls 7-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olavarria-Gallegos, Alma   8 CA-NM                  57.80      54.12    9  
  2 Adame, Ilse                7 EPAP-BD                   NT      58.11    7  
  3 Claflin, Ivy M             8 WETT-BD                   NT    1:00.72    6  
  4 Edwards, Victoria R        7 WETT-BD              1:06.76    1:06.03    5  
  5 Wickesberg, Tyler B        8 CA-NM                1:07.07    1:07.96    4  
  6 Sayre, Katelyn M           7 Lcat-NM              1:08.35    1:08.57    3  
  7 de la Garza, Shannon L     8 Fbb-BD               1:17.48    1:09.01    2  
  8 Trujillo, Lanneya R        7 WETT-BD                   NT    1:09.65    1  
  9 Carr, Emma L               7 EPAP-BD              1:11.90    1:14.49  
 10 Utnage, B'Elanna N         7 Lcat-NM              1:22.54    1:21.27  
 11 Posadas, Ximena            7 WETT-BD              1:42.90    1:35.11  
 -- Deng, Aretha J             7 Lcat-NM                   NT         DQ  
 -- Arias, Karen               8 S W A T-BD                NT         NS  
 
Event 78  Boys 6 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leung, Kean                6 Lcat-NM                   NT    1:25.15    9  
 -- Hawton, Max J              5 Duke-NM                   NT         NS  
 
Event 78  Boys 7-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baca, Victor G             8 WETT-BD                51.34       2.37    9  
  2 Saucedo, Oscar             8 Fbb-BD                 54.98      56.20    7  
  3 Felix, Alejandro A         8 EPAP-BD              1:01.50      56.79    6  
  4 Temple, Kyle A             8 Lcat-NM                58.79      56.83    5  
  5 Hunt, Tyler J              8 WETT-BD              1:01.30      59.13    4  
  6 Alvarado, Oscar D          8 WETT-BD              1:01.91    1:03.67    3  
  7 Olavarria-Gallegos, Che    7 CA-NM                1:08.18    1:04.65    2  
  8 Hawton, Patrick R          7 Duke-NM              1:09.12    1:11.94    1  
  9 Vizoso-Marino, Johan       7 Lcat-NM              1:45.78    1:24.35  
 
Event 79  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 42.03        2005 Maddie Edwards, WETT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny                9 Fbb-BD                 42.46      44.96    9  
  2 Zamora, Felicia A         10 Seals-NM               42.88      45.63    7  
  3 Franz, Eden                9 UN-NM                  45.60      45.96    6  
  4 Trujillo, Vianney         10 WETT-BD                45.37      48.35    5  
  5 Newman, Jordin E          10 COM-WT                 47.94      49.28    4  
  6 Smith, Tierra F           10 Fbb-BD                 52.54      49.92    3  
  7 Hirschi, Sydney A         10 WETT-BD                51.49      50.05    2  
  8 Little, Sydney M          10 Lcat-NM                49.30      50.37    1  
  9 Gutknecht, Olivia M        9 WETT-BD                48.69      50.49  
 10 Cole-Fletcher, Ayana N    10 Kirtland-NM            49.20      50.70  
 10 Kawamoto, Eileen H        10 CA-NM                  48.25      50.70  
 12 Martin, Keely V            9 COM-WT                 51.59      52.29  
 13 Laryoshyna, Valeria       10 Fbb-BD                 52.99      53.57  
 14 Atkins, Lauren A          10 Lobo-NM                   NT      54.89  
 15 Abney, Alyssa C            9 Lcat-NM                52.50      54.91  
 16 Hinkel, Kayla M            9 Lcat-NM                55.79      55.16  
 17 Summers, Kelsey S          9 Lobo-NM                57.11      55.73  
 18 Martinez, Daniella S      10 Lcat-NM                   NT      56.22  
 19 Pino, Melanie F           10 CA-NM                1:00.70      57.02  
 20 Wermer, Anna J             9 PAC-NM               1:04.62      57.31  
 21 Larson, Frannie G          9 Aqua Shocks-NM         58.48      57.98  
 22 Garcia, Olivia K          10 Lcat-NM                57.95      58.40  
 23 Milam, Peyton P            9 COM-WT                 54.00      58.43  
 24 Hawton, Julia K            9 Duke-NM                58.19      58.90  
 25 Gregory, Katie N           9 WETT-BD                55.87      59.80  
 26 Apostalon, Yana C          9 Duke-NM              1:01.75    1:01.95  
 27 Utnage, Marina E           9 Lcat-NM              1:07.78    1:12.10  
 28 Marquez, Marisa A         10 CA-NM                     NT    1:12.69  
 -- Gollotte, Brie G           9 Aqua Shocks-NM            NT         DQ  
 -- Vargas, Josephine         10 Lcat-NM                52.26         NS  
 -- Horton, Avery N           10 Kirtland-NM          1:14.00         NS  
 -- Olavarria-Gallegos, Luna  10 CA-NM                1:00.30         NS  
 -- Dressel, Nicki             9 Fbb-BD                    NT         NS  
 -- Sudduth, Ivy L             9 COM-WT                 58.46         NS  
 
Event 80  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 42.30        2005 William Licon, WETT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S              10 EPAP-BD                46.46      45.34    9  
  2 Licon, Michael D          10 WETT-BD                45.06      48.01    7  
  3 Johansen, Delaplaine S     9 Lcat-NM                48.61      49.64    6  
  4 Ortiz, Joseph M           10 Lcat-NM                58.62      49.71    5  
  5 Adame, Mariano J          10 EPAP-BD                51.88      51.26    4  
  6 Masci, Guiliano A         10 GSG-NM                 55.24      52.53    3  
  7 Saucedo, Ivan              9 Fbb-BD                 57.24      54.28    2  
  8 Davenport, Matthew N      10 PAC-NM                 58.51      54.84    1  
  9 Claflin, Noah J           10 WETT-BD                56.20      56.43  
 10 Garcia, Miguel A           9 Lcat-NM              1:00.27    1:00.80  
 11 Murphy, Michael B          9 EPAP-BD              1:02.17    1:01.39  
 12 Canavan, Ian A            10 Lcat-NM                52.17    1:02.22  
 13 McLelland, Duncan F        9 Kirtland-NM            55.52    1:02.42  
 14 Ding, Jinjaing             9 Lcat-NM                   NT    1:16.40  
 15 Hagist, Christopher L      9 COM-WT               1:26.06    1:26.41  
 -- Fasano, Phillip A          9 Kirtland-NM               NT         DQ  
 -- Posadas, Hector A         10 WETT-BD                51.34         NS  
 -- Keck, Ryan J              10 COM-WT                 49.51         NS  
 
Event 81  Girls 6 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea              6 EPAP-BD                   NT    3:49.90    9  
      49.84 1:00.46   59.38 1:00.22                                
 
Event 81  Girls 7-8 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olavarria-Gallegos, Alma   8 CA-NM                     NT    3:21.81    9  
      49.12   56.03   50.34   46.32                                
  2 Adame, Ilse                7 EPAP-BD                   NT    3:28.44    7  
      45.58   52.59   54.83   55.44                                
  3 Carr, Emma L               7 EPAP-BD              4:05.00    3:54.16    6  
      50.76 1:01.53 1:03.57   58.30                                
  4 de la Garza, Shannon L     8 Fbb-BD                    NT    4:32.97    5  
    1:04.09 1:09.61 1:09.34 1:09.93                                
 
Event 82  Boys 7-8 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baca, Victor G             8 WETT-BD              3:16.01    3:12.45    9  
      46.23   51.80   50.28   44.14                                
  2 Saucedo, Oscar             8 Fbb-BD               3:24.08    3:12.86    7  
      44.85   50.35   51.34   46.32                                
  3 Felix, Alejandro A         8 EPAP-BD              3:43.19    3:16.87    6  
      46.63   53.62   51.06   45.56                                
  4 Miller, Sean P             8 EPAP-BD                   NT    3:17.92    5  
      47.27   52.09   51.66   46.90                                
  5 Temple, Kyle A             8 Lcat-NM                   NT    3:37.19    4  
      47.57   56.58   58.27   54.77                                
  6 Alvarado, Oscar D          8 WETT-BD                   NT    3:53.68    3  
      52.05 1:01.88 1:00.95   58.80                                
  7 Hawton, Patrick R          7 Duke-NM              4:14.19    4:01.95    2  
      55.34 1:01.60 1:03.36 1:01.65                                
  8 Olavarria-Gallegos, Che    7 CA-NM                     NT    4:17.86    1  
      56.68 1:05.82 1:09.21 1:06.15                                
 
Event 83  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:41.28        2001 Caroline Shea, SWAT                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny                9 Fbb-BD               2:30.59    2:34.23*   9  
      35.67   39.64   40.65   38.27                                
  2 Zamora, Felicia A         10 Seals-NM             2:27.16    2:35.70*   7  
      35.41   39.94   40.73   39.62                                
  3 Hirschi, Sydney A         10 WETT-BD              2:35.60    2:45.19    6  
      37.50   41.64   43.22   42.83                                
  4 Newman, Jordin E          10 COM-WT               2:41.90    2:49.11    5  
      38.90   44.19   44.87   41.15                                
  5 Trujillo, Vianney         10 WETT-BD              2:53.83    2:55.72    4  
      41.25   46.86   45.95   41.66                                
  6 Franz, Eden                9 UN-NM                3:00.43    2:56.68    3  
      40.58   45.75   46.23   44.12                                
  7 Cole-Fletcher, Ayana N    10 Kirtland-NM          3:00.29    3:01.95    2  
      42.67   46.64   47.61   45.03                                
  8 Gutknecht, Olivia M        9 WETT-BD              2:58.81    3:03.18    1  
      41.44   47.67   48.51   45.56                                
  9 Smith, Tierra F           10 Fbb-BD               3:04.43    3:03.54  
      42.50   47.29   48.28   45.47                                
 10 Martin, Keely V            9 COM-WT               3:09.29    3:11.46  
      45.28   50.88   49.65   45.65                                
 11 Little, Sydney M          10 Lcat-NM              3:30.72    3:18.42  
      47.91   52.89 1:37.62                                        
 12 Larson, Frannie G          9 Aqua Shocks-NM            NT    3:19.03  
      47.64   53.01   53.89   44.49                                
 13 Hawton, Julia K            9 Duke-NM              3:31.93    3:19.55  
      47.43   52.62   53.87   45.63                                
 14 Milam, Peyton P            9 COM-WT               3:29.88    3:22.64  
      45.10   52.77   53.18   51.59                                
 15 Laryoshyna, Valeria       10 Fbb-BD               3:33.37    3:23.75  
      46.51   53.86 1:43.38                                        
 16 Abney, Alyssa C            9 Lcat-NM              3:30.83    3:36.43  
      48.41   57.44   58.75   51.83                                
 17 Apostalon, Yana C          9 Duke-NM              3:33.76    3:36.65  
      48.10   55.82   58.43   54.30                                
 18 Garcia, Olivia K          10 Lcat-NM                   NT    3:39.96  
      48.92   57.23   57.64   56.17                                
 19 Hinkel, Kayla M            9 Lcat-NM              3:55.53    3:41.89  
      52.09   59.85   59.47   50.48                                
 20 Gregory, Katie N           9 WETT-BD              3:37.93    3:44.16  
      50.72   57.31 1:00.70   55.43                                
 21 Martinez, Daniella S      10 Lcat-NM                   NT    3:47.33  
    2:50.13 1:01.09                                                
 22 Pino, Melanie F           10 CA-NM                     NT    4:22.08  
    1:00.36 1:07.94 1:07.79 1:05.99                                
 -- Sudduth, Ivy L             9 COM-WT               3:44.12         NS  
 -- Vargas, Josephine         10 Lcat-NM              3:17.44         NS  
 
Event 84  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:29.97        2005 William Licon, WETT                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S              10 EPAP-BD              2:40.77    2:46.29    9  
      38.54   42.93   43.78   41.04                                
  2 Licon, Michael D          10 WETT-BD              2:47.74    2:47.76    7  
      39.52   43.85   44.56   39.83                                
  3 Masci, Guiliano A         10 GSG-NM               2:55.46    2:49.93    6  
      39.47   43.65   44.30   42.51                                
  4 Johansen, Delaplaine S     9 Lcat-NM              2:58.48    2:58.64    5  
      40.97   45.72   46.42   45.53                                
  5 Adame, Mariano J          10 EPAP-BD              3:16.38    3:07.90    4  
      43.42   50.51   49.44   44.53                                
  6 Saucedo, Ivan              9 Fbb-BD               3:11.42    3:12.83    3  
      47.00   46.10   51.19   48.54                                
  7 Ortiz, Joseph M           10 Lcat-NM              2:53.87    3:14.25    2  
      41.75   51.64   51.18   49.68                                
  8 Davenport, Matthew N      10 PAC-NM               3:47.63    3:16.36    1  
      44.00   51.68   52.12   48.56                                
  9 Claflin, Noah J           10 WETT-BD              3:21.65    3:24.62  
      44.40   52.16   54.45   53.61                                
 10 Murphy, Michael B          9 EPAP-BD              4:34.93    3:29.67  
      46.90   53.42   55.75   53.60                                
 11 Sayre, Russell A          10 Lcat-NM              3:47.79    3:33.62  
    2:38.06   55.56                                                
 12 Fasano, Phillip A          9 Kirtland-NM          4:20.53    4:01.68  
      52.62 1:02.83 1:04.21 1:02.02                                
 13 McLelland, Duncan F        9 Kirtland-NM               NT    4:08.88  
      51.91 1:04.09 1:07.03 1:05.85                                
 -- Posadas, Hector A         10 WETT-BD              2:54.87         NS  
 -- Keck, Ryan J              10 COM-WT               2:55.23         NS  
 
Event 85  Girls 7-8 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 EL Paso Aqua Posse-BD  'A'                             NT    3:32.80   18  
     1) Carr, Emma L 7                  2) Adame, Ilse 7                  
     3) Felix, Andrea 6                 4) Murphy, Halie 5                
       48.43    45.17    48.19  1:11.01                                    
 
Event 87  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 2:14.94        2005 LCAT                                       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West Texas Typhoon SC-BD  'A'                          NT    2:41.42   18  
     1) Edwards, Victoria R 7           2) Claflin, Ivy M 8               
     3) Gutknecht, Olivia M 9           4) Hirschi, Sydney A 10           
       48.05    40.17    37.47    35.73                                    
  2 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    2:51.28   14  
     1) Little, Sydney M 10             2) Garcia, Olivia K 10            
     3) Abney, Alyssa C 9               4) Hinkel, Kayla M 9              
       40.81    43.08    42.50    44.89                                    
  3 Las Cruces Aquatic Team-NM  'B'                        NT    3:51.68   12  
     1) Walters-Moran, Cassandra I 10   2) Abney, Sarah I 6               
     3) Martinez, Daniella S 10         4) Sayre, Katelyn M 7             
       55.62  1:07.81    45.72  1:02.53                                    
 -- City of Midland Aquatics-WT  'A'                  2:40.03         NS  
     1) Newman, Jordin E 10             2) Martin, Keely V 9              
     3) Milam, Peyton P 9               4) Sudduth, Ivy L 9               
 
Event 88  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 2:14.11        2005 EPAP                                       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    2:45.10   18  
     1) Ortiz, Joseph M 10              2) Canavan, Ian A 10              
     3) Garcia, Miguel A 9              4) Johansen, Delaplaine S 9       
       45.57    42.68    38.31    38.54                                    
  2 West Texas Typhoon SC-BD  'A'                          NT    2:48.07   14  
     1) Alvarado, Oscar D 8             2) Claflin, Noah J 10             
     3) Baca, Victor G 8                4) Licon, Michael D 10            
       53.67    41.24  1:11.57     1.59                                    
  3 Las Cruces Aquatic Team-NM  'B'                        NT    3:59.11   12  
     1) Sayre, Russell A 10             2) Temple, Kyle A 8               
     3) Vizoso-Marino, Johan 7          4) Leung, Kean 6                  
     1:12.42    45.15    44.55  1:16.99                                    
 
Event 89  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:06.77        2002 Marissa Campbell, LOBO                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J              12 Fbb-BD               1:09.11    1:05.28*   9  
      31.22   34.06                                                
  2 Madero, Moranda R         12 Lcat-NM              1:06.02    1:08.83    7  
      33.09   35.74                                                
  3 Edwards, Maddie B         11 WETT-BD              1:08.64    1:09.67    6  
      33.88   35.79                                                
  4 Erives, Paula C           12 Fbb-BD               1:09.09    1:10.51    5  
      33.89   36.62                                                
  5 Harding, Samantha K       11 Lcat-NM                   NT    1:12.47    4  
      34.72   37.75                                                
  6 Apostalon, Anika J        11 Duke-NM              1:17.70    1:13.16    3  
      33.78   39.38                                                
  7 Rede, Nikki M             12 Desert Sharks-BD     1:17.42    1:14.17    2  
      36.55   37.62                                                
  8 Wright, Beth M            12 Duke-NM              1:12.65    1:14.34    1  
      34.95   39.39                                                
  9 Summers, Kristal A        12 Lobo-NM              1:16.89    1:14.35  
      35.21   39.14                                                
 10 Hirschi, Faith E          12 WETT-BD              1:16.46    1:14.40  
      35.88   38.52                                                
 11 Allen, Aubree A           11 COM-WT               1:07.21    1:14.46  
      35.72   38.74                                                
 12 Rempe, Clara L            12 Kirtland-NM          1:13.66    1:14.65  
      35.71   38.94                                                
 13 Theiler, Sarah L          12 Duke-NM                   NT    1:15.46  
      32.41   43.05                                                
 14 Hernandez, Caris          11 WETT-BD              1:15.62    1:16.13  
      37.08   39.05                                                
 15 Allaire, Yarrow C         12 Lobo-NM              1:15.67    1:16.18  
      35.96   40.22                                                
 16 Luthi, Abby E             12 COM-WT               1:21.16    1:16.25  
      36.65   39.60                                                
 17 Links, Vivian             12 Lcat-NM              1:20.91    1:17.25  
      37.84   39.41                                                
 18 Stubblefield, Alyssa F    11 COM-WT               1:17.27    1:18.38  
      37.45   40.93                                                
 19 Gibson, Nicole L          12 Duke-NM              1:20.90    1:19.39  
      37.60   41.79                                                
 20 Paterson, Laura I         12 CA-NM                1:17.59    1:19.84  
 21 Drury, Paula M            12 Fbb-BD               1:18.35    1:20.17  
      38.05   42.12                                                
 22 Tronolone, Nicole S       11 EPAP-BD              1:18.82    1:20.22  
      38.68   41.54                                                
 23 Trujillo, Clarissa E      12 Seals-NM             1:18.65    1:20.27  
      38.64   41.63                                                
 24 Trice, Renee L            12 Aqua Shocks-NM       1:17.99    1:20.60  
      38.13   42.47                                                
 25 Martinez, Ariana M        11 Seals-NM             1:33.18    1:25.89  
      39.83   46.06                                                
 26 Paz, Alysha A             11 Lcat-NM              1:38.37    1:27.09  
      53.92   33.17                                                
 27 Clayshulte, Hannah M      11 Lcat-NM                   NT    1:27.75  
 28 Gomez-Morris, Alicia M    11 Lcat-NM              1:28.35    1:28.17  
      41.48   46.69                                                
 29 Buie, Morgan L            12 Aqua Shocks-NM       1:35.16    1:28.87  
      19.84 1:09.03                                                
 30 Metzger, Katie L          11 COM-WT               1:23.52    1:30.51  
      42.65   47.86                                                
 31 McCarthy, Cedar K         11 Seals-NM             1:49.51    1:31.11  
 32 Perry, Riley C            12 Lcat-NM              1:27.13    1:32.06  
      43.19   48.87                                                
 33 Mufti, Selena L           11 CA-NM                     NT    1:34.19  
 34 Bustillos, Milena E       11 Lcat-NM              1:34.55    1:35.25  
      44.55   50.70                                                
 35 Maxwell, Conner T         12 Lcat-NM                   NT    1:39.98  
   14:16.74                                                        
 36 Renly, Emma E             11 Fbb-BD               1:36.74    1:42.14  
 37 Duh, Angela K             11 Lcat-NM                   NT    1:51.29  
 -- Centeno, Victoria L       11 WETT-BD                   NT         NS  
 -- Moquin, Elisabeth K       12 Lcat-NM              1:28.59         NS  
 -- Cully, Kelsey L           12 Lcat-NM              1:26.39         NS  
 
Event 90  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:04.91        2005 Luigi Solis, DSSC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stubblefield, Seth K      12 COM-WT               1:00.33    1:01.90*   9  
      29.54   32.36                                                
  2 Solis, Luigi M            12 Desert Sharks-BD     1:03.19    1:02.41*   7  
      30.10   32.31                                                
  3 Licon, William A          11 WETT-BD              1:04.59    1:05.66    6  
      31.41   34.25                                                
  4 Homans, Henry F           12 UN-NM                1:09.48    1:06.36    5  
      31.57   34.79                                                
  5 Martin, Kevin D           12 COM-WT               1:08.58    1:09.12    4  
      33.30   35.82                                                
  6 Walker, Ian M             11 CA-NM                1:15.05    1:12.56    3  
      34.53   38.03                                                
  7 Portillo, Anthony A       12 WETT-BD              1:10.23    1:12.68    2  
      34.48   38.20                                                
  8 Gutknecht, Chase T        11 WETT-BD              1:11.36    1:12.74    1  
      35.16   37.58                                                
  9 Salopek, David D          12 Lcat-NM              1:11.13    1:13.47  
      34.99   38.48                                                
 10 Hiatt, Lyle A             12 Lcat-NM              1:08.90    1:13.95  
      33.86   40.09                                                
 11 Mackiw, Mitchell          12 CA-NM                1:12.52    1:14.40  
      36.40   38.00                                                
 12 Milam, Mitch P            11 COM-WT               1:13.98    1:14.46  
      35.24   39.22                                                
 13 De Jesus, Jose R          11 EPAP-BD              1:17.68    1:16.73  
      35.47   41.26                                                
 14 Alvarado, Roberto E       11 WETT-BD              1:19.87    1:17.94  
      38.54   39.40                                                
 15 Claflin, Sam C            12 WETT-BD              1:16.40    1:19.75  
      37.23   42.52                                                
 16 Temple, Parker M          11 Lcat-NM              1:23.72    1:20.75  
      39.16   41.59                                                
 17 Torres, Fernando H        12 Desert Sharks-BD     1:20.67    1:21.07  
      39.94   41.13                                                
 18 Hagist, Todd M            12 COM-WT               1:22.34    1:21.45  
      38.09   43.36                                                
 19 Hagist, Steven W          11 COM-WT               1:24.12    1:21.90  
      37.16   44.74                                                
 20 Roychowdhury, Hridindu S  12 Lcat-NM              1:23.62    1:22.44  
      39.77   42.67                                                
 21 Walsh, Dakota L           12 Amarillo-WT          1:26.71    1:22.96  
      38.56   44.40                                                
 22 Allaire, Noah T           11 Lobo-NM              1:23.86    1:24.69  
      40.53   44.16                                                
 23 Rojo, Judea B             12 EPAP-BD                   NT    1:25.34  
      39.90   45.44                                                
 24 Paz, Jonathan R           12 Lcat-NM                   NT    1:25.49  
      41.85   43.64                                                
 25 Avila, Jose A             12 EPAP-BD              1:28.89    1:26.97  
      39.87   47.10                                                
 26 Rempe, Gregory M          12 Kirtland-NM          1:28.29    1:27.87  
      41.48   46.39                                                
 27 Fischer, Ben W            11 Aqua Shocks-NM            NT    1:30.11  
      42.13   47.98                                                
 28 Renteria, Jay E           12 Lobo-NM              1:36.95    1:35.12  
      42.93   52.19                                                
 29 Pino, Aaron J             12 CA-NM                     NT    1:41.80  
      46.84   54.96                                                
 -- Godman, Eli A             12 Aqua Shocks-NM            NT         NS  
 
Event 91  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
13-14 Meet R: * 1:03.82        2003 Marissa Campbell, LOBO                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackiw, Gabriela          14 CA-NM                1:05.62    1:05.54    9  
      31.53   34.01                                                
  2 Dixon, Rachel A           13 Lcat-NM              1:03.08    1:05.65    7  
      31.23   34.42                                                
  3 Hobson, Jorgi L           14 Lcat-NM              1:05.91    1:06.50    6  
      32.10   34.40                                                
  4 Partida, Gaby             13 WETT-BD              1:06.55    1:07.00    5  
      32.09   34.91                                                
  5 Avila, Lucia              13 EPAP-BD              1:10.40    1:07.88    4  
      33.02   34.86                                                
  6 Tomlin, Kelsey A          14 Fbb-BD               1:04.69    1:08.38    3  
      32.23   36.15                                                
  7 Salopek, Sheila H         14 Lcat-NM              1:08.85    1:09.37    2  
      33.44   35.93                                                
  8 Clark-Van Brundt, Abra H  14 UN-NM                1:14.20    1:09.51    1  
      33.95   35.56                                                
  9 Gandarilla, Gabby         13 Desert Sharks-BD     1:10.51    1:09.57  
      33.93   35.64                                                
 10 Cremer, Kailee R          13 Duke-NM                   NT    1:10.04  
      33.80   36.24                                                
 11 Greaser, Shelby L         13 Duke-NM              1:10.99    1:10.45  
      33.79   36.66                                                
 12 Barnes, Meghan E          14 S W A T-BD           1:11.26    1:10.55  
      34.59   35.96                                                
 13 Looney, Jordan E          14 Fbb-BD               1:10.22    1:10.56  
      33.61   36.95                                                
 14 Skirmont, Sarah R         13 EPAP-BD              1:12.39    1:11.52  
      34.47   37.05                                                
 15 Long, Adrienne C          14 Duke-NM              1:12.57    1:11.84  
      34.85   36.99                                                
 16 Corbin, Mae D             13 EPAP-BD              1:14.97    1:11.86  
      34.66   37.20                                                
 17 Ruddell, Andrea D         13 CA-NM                1:11.79    1:12.13  
      34.85   37.28                                                
 18 Thomson, Heather D        14 S W A T-BD           1:10.16    1:12.57  
      35.69   36.88                                                
 19 Liberto, Alma L           14 Lcat-NM              1:08.32    1:13.10  
      35.12   37.98                                                
 20 Thyfault, MacKayla J      14 Fbb-BD               1:10.23    1:13.78  
      35.26   38.52                                                
 21 Saiz, Dionne E            14 CA-NM                1:11.40    1:14.04  
      35.90   38.14                                                
 22 Supple, Molly E           13 Duke-NM              1:10.47    1:14.12  
      35.63   38.49                                                
 23 Canavan, Alexandra S      14 Lcat-NM              1:11.26    1:14.95  
      36.21   38.74                                                
 24 Helferich, Ashley B       13 COM-WT               1:16.29    1:15.97  
      36.16   39.81                                                
 25 Larson, Jana B            14 Aqua Shocks-NM       1:15.84    1:17.97  
      37.04   40.93                                                
 26 Yanez, Lauren R           14 EPAP-BD              1:18.02    1:19.12  
      37.52   41.60                                                
 27 Utnage, Deanna M          13 Lcat-NM              1:21.68    1:21.54  
      39.89   41.65                                                
 28 Key, Sydney M             13 CA-NM                     NT    1:22.10  
      39.16   42.94                                                
 29 Rice, Rachel R            14 COM-WT               1:17.52    1:22.25  
      38.03   44.22                                                
 30 Busttllos, Larissa M      14 Lcat-NM                   NT    1:23.88  
      39.07   44.81                                                
 31 Olson, Erica J            14 COM-WT               1:19.76    1:24.05  
      40.12   43.93                                                
 32 Fasano, Michaela R        13 Kirtland-NM          1:24.88    1:27.59  
      41.00   46.59                                                
 33 Seymore, Morgan W         14 S W A T-BD                NT    1:28.83  
      42.39   46.44                                                
 34 Urenda, Kaitlyn T         14 Desert Sharks-BD          NT    1:33.07  
      41.43   51.64                                                
 -- Powell, Jackie M          13 Lcat-NM              1:34.75         NS  
 -- Morrow, Chelcie M         14 Desert Sharks-BD     1:07.57         NS  
 -- DiRoma, Dani N            13 Aqua Shocks-NM       1:28.81         NS  
 -- Rhoades, Evanne G         14 Aqua Shocks-NM       1:19.64         NS  
 -- Arias, Claudia A          14 S W A T-BD                NT         NS  
 -- Keck, Erin J              13 COM-WT               1:06.68         NS  
 -- St. John, Brenna C        14 CA-NM                1:03.34         NS  
 
Event 91  Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
15&O Meet Re: * 1:02.67        2001 Maritza Paredes, UACJ                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomlin, Becca C           16 EPAP-BD              1:03.15    1:03.18    9  
      30.63   32.55                                                
  2 Havlovic, Katie E         15 EPAP-BD              1:01.10    1:04.02    7  
      30.69   33.33                                                
  3 Campbell, Marissa L       16 Lobo-NM              1:00.65    1:04.14    6  
      31.19   32.95                                                
  4 Perkins, Amber M          16 Desert Sharks-BD     1:03.06    1:05.04    5  
      31.48   33.56                                                
  5 Thomson, Elisabeth J      18 Lcat-NM              1:01.31    1:05.72    4  
      31.64   34.08                                                
  6 Dupuy, Sandra C           24 Lcat-NM              1:02.02    1:08.16    3  
      32.40   35.76                                                
  7 Peinado, Victoria T       16 EPAP-BD              1:06.28    1:08.59    2  
      32.43   36.16                                                
  8 Erives, Marcela C         16 Fbb-BD               1:06.88    1:09.05    1  
      33.52   35.53                                                
  9 Lubbers, Danica N         15 Desert Sharks-BD     1:07.66    1:09.51  
      33.88   35.63                                                
 10 Armistead, Anna M         15 Lcat-NM                35.29    1:10.14  
      33.08   37.06                                                
 11 Guggedahl, Marie M        16 EPAP-BD              1:09.48    1:10.33  
      33.70   36.63                                                
 12 Parra, Pamela             15 EPAP-BD              1:07.81    1:10.50  
      34.65   35.85                                                
 13 Kleyboecker, Mollie R     15 Duke-NM              1:10.97    1:11.02  
      34.69   36.33                                                
 14 Hernandez, Simone A       15 Fbb-BD               1:07.89    1:11.26  
      34.90   36.36                                                
 15 Branch, Hannah C          18 CA-NM                1:09.15    1:11.57  
      34.45   37.12                                                
 16 Morales, Ileana           15 EPAP-BD              1:08.59    1:11.77  
      34.68   37.09                                                
 17 Thurman, Krista L         18 Aqua Shocks-NM       1:12.76    1:13.49  
      34.86   38.63                                                
 18 Stanton, Elora M          17 Fbb-BD               1:06.49    1:13.86  
      34.84   39.02                                                
 19 Widtfeldt, Shannah E      15 Desert Sharks-BD     1:15.33    1:14.43  
      33.96   40.47                                                
 20 Kilgore, Stacey L         21 Lcat-NM              1:15.83    1:16.59  
      35.81   40.78                                                
 21 Rice, Christina           15 Fbb-BD               1:29.69    1:29.59  
      43.20   46.39                                                
 -- Sanchez, Paloma R         16 WETT-BD              1:17.44         NS  
 -- Smirnova, Alexandra S     16 Lcat-NM              1:06.18         NS  
 -- Maxwell, Christina A      17 Desert Sharks-BD          NT         NS  
 -- Gamboa, Nancy M           16 Desert Sharks-BD     1:11.08         NS  
 -- Holcomb, Rachel M         15 S W A T-BD           1:13.39         NS  
 -- Hegeman, Ana L            16 EPAP-BD              1:09.46         NS  
 
Event 92  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
13-14 Meet R: * 57.09        2001 Peter Wicklund, SWAT                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luse, Dustin C            14 EPAP-BD              1:05.86      59.84    9  
      28.54   31.30                                                
  2 Martin, Chase L           14 COM-WT               1:01.22    1:02.62    7  
      30.10   32.52                                                
  3 Alexander, Garrett R      14 High School Club-AZ  1:02.78    1:02.71    6  
      30.89   31.82                                                
  4 Gonzalez, Ruben G         14 Desert Sharks-BD     1:01.86    1:02.73    5  
      30.51   32.22                                                
  5 Hartley, Jake M           14 Fbb-BD               1:01.37    1:03.48    4  
      30.17   33.31                                                
  6 Mortensen, Jake G         13 Lobo-NM              1:06.17    1:05.86    3  
      31.15   34.71                                                
  7 Lopez-Plancarte, Damian   14 Kirtland-NM          1:05.17    1:05.98    2  
      32.22   33.76                                                
  8 Cole-Fletcher, Simeon N   13 Kirtland-NM          1:05.85    1:06.59    1  
      30.92   35.67                                                
  9 Winstead, Leif M          13 Lcat-NM              1:05.25    1:07.45  
      32.48   34.97                                                
 10 Scott, Leo M              13 EPAP-BD              1:06.12    1:08.10  
      32.86   35.24                                                
 11 Broussard, Andrew J       14 S W A T-BD                NT    1:08.17  
      32.20   35.97                                                
 12 Thomson, Joshua           14 Lcat-NM              1:03.12    1:08.24  
      32.67   35.57                                                
 13 Lary, Dirk J              13 COM-WT               1:12.46    1:08.35  
      33.76   34.59                                                
 14 Morvis, Georgie M         13 Lcat-NM              1:08.63    1:08.72  
      33.55   35.17                                                
 15 Garcia, Zachary A         14 Lcat-NM              1:06.09    1:09.60  
      32.14   37.46                                                
 16 Hartenstein, Ted A        13 High School Club-AZ  1:11.32    1:09.68  
      34.43   35.25                                                
 17 Jones, D.J. L             13 CA-NM                1:10.03    1:09.72  
      33.41   36.31                                                
 18 Sacoman, Drew P           14 Duke-NM              1:14.61    1:09.81  
      33.80   36.01                                                
 19 Gleeson, Tim M            13 Lobo-NM              1:09.27    1:12.03  
      32.54   39.49                                                
 20 McNair, Evan P            14 Amarillo-WT          1:12.60    1:12.15  
      33.24   38.91                                                
 21 Rios, Shawn M             14 Lcat-NM              1:15.89    1:12.44  
      34.59   37.85                                                
 22 Solis, Mark A             13 Amarillo-WT          1:12.87    1:12.64  
      34.97   37.67                                                
 23 Shou, ZhuangZhuang        13 Duke-NM              1:20.00    1:15.04  
      35.02   40.02                                                
 24 Garcia, Eduardo           14 EPAP-BD                   NT    1:15.73  
      35.92   39.81                                                
 25 English, Tim A            14 Lobo-NM              1:15.29    1:16.76  
      35.98   40.78                                                
 26 Larios, Eddy              13 Desert Sharks-BD     1:33.09    1:16.96  
      36.59   40.37                                                
 27 Felix, Raziel             13 EPAP-BD              1:26.33    1:20.43  
      38.23   42.20                                                
 28 Martinez, Aaron S         13 Lcat-NM                   NT    1:22.62  
      37.48   45.14                                                
 29 Solis, Steven D           14 Amarillo-WT          1:24.75    1:25.66  
      38.66   47.00                                                
 30 Gutierrez, Joshua A       13 WETT-BD              1:26.64    1:26.45  
      40.31   46.14                                                
 31 Howard, Edward K          14 Seals-NM             1:23.87    1:26.72  
      40.08   46.64                                                
 32 Jones, Cole C             13 COM-WT               1:36.11    1:28.35  
      40.60   47.75                                                
 -- Lira, Luis M              14 Desert Sharks-BD     1:23.30         NS  
 -- Casillas, Nick M          14 EPAP-BD                   NT         NS  
 
Event 92  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
15&O Meet Re: * 56.06        2002 Yousif Delvalle, DSSC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Atiba H             28 UN-NM                  52.86      52.89*   9  
      25.67   27.22                                                
  2 Travelstead, Ben A        21 Lcat-NM                52.59      55.75*   7  
      26.59   29.16                                                
  3 Puhl, Mack M              16 Lobo-NM                55.80      57.90    6  
      28.02   29.88                                                
  4 Peyro, Edgar A            17 Desert Sharks-BD       59.16      58.21    5  
      28.32   29.89                                                
  5 Rogers, Jack F            17 Lobo-NM                56.29      58.30    4  
      27.97   30.33                                                
  6 Cordry, Kyle E            18 Lcat-NM                53.84      58.56    3  
      27.72   30.84                                                
  7 Gonzalez, Carlos A        16 Desert Sharks-BD       57.80      58.64    2  
      28.08   30.56                                                
  8 Lunsford, Isaac S         16 High School Club-AZ    59.03      59.18    1  
      28.95   30.23                                                
  9 Contreras, Boni J         17 Desert Sharks-BD       59.03      59.30  
      28.27   31.03                                                
 10 Egnaczak, Luke K          21 Lcat-NM                56.26    1:00.22  
      28.48   31.74                                                
 11 Busby, Taylor S           16 Kirtland-NM            58.67    1:00.24  
      29.17   31.07                                                
 12 Ivy, Reid E               15 Lcat-NM              1:00.66    1:00.25  
      29.36   30.89                                                
 13 Mletzko, Matt F           18 EPAP-BD                58.16    1:00.56  
      29.12   31.44                                                
 14 Mercado, Mariano P        16 Desert Sharks-BD     1:01.21    1:01.06  
      29.52   31.54                                                
 15 Hernandez, Edgar A        17 EPAP-BD                59.52    1:01.11  
      29.77   31.34                                                
 16 Solis, Oscar E            16 Desert Sharks-BD     1:00.38    1:01.39  
      29.56   31.83                                                
 17 Thomson, William P        16 Lcat-NM                59.27    1:01.60  
      29.90   31.70                                                
 18 Licon, Armando            15 S W A T-BD           1:17.04    1:01.87  
      30.09   31.78                                                
 19 Rubio, Luis A             16 S W A T-BD           1:03.26    1:02.30  
      30.26   32.04                                                
 20 Collier, Drew D           16 Lobo-NM              1:01.57    1:02.48  
      30.11   32.37                                                
 21 Kendrick, Scott J         16 Lobo-NM              1:01.75    1:02.62  
      30.17   32.45                                                
 22 VanDyke, Justin V         17 UN-NM                1:04.30    1:02.74  
      31.17   31.57                                                
 23 Fine, Ethan H             15 CA-NM                  58.92    1:03.04  
      29.74   33.30                                                
 24 Scott, JD D               16 EPAP-BD              1:03.58    1:03.07  
      30.50   32.57                                                
 25 Alexander, Austin R       16 High School Club-AZ  1:04.14    1:03.26  
      31.21   32.05                                                
 26 Bueno, Joe V              15 S W A T-BD                NT    1:03.49  
      31.82   31.67                                                
 26 De Jesus, Jose M          16 EPAP-BD              1:03.45    1:03.49  
      30.05   33.44                                                
 28 Burnidge, Trevor A        15 UN-NM                     NT    1:03.84  
      30.02   33.82                                                
 29 Jones, Bryan S            15 EPAP-BD                59.37    1:04.20  
      30.38   33.82                                                
 30 Haberkorn, Max T          16 CA-NM                1:04.68    1:04.75  
      30.95   33.80                                                
 31 Haynes, Michael S         16 Fbb-BD               1:02.72    1:05.65  
      31.00   34.65                                                
 32 Rempe, Philip P           15 Kirtland-NM          1:02.87    1:05.95  
      31.67   34.28                                                
 33 Amezcua, Miguel R         15 Desert Sharks-BD     1:05.90    1:06.46  
      30.93   35.53                                                
 34 Regenie, Jordan L         15 Duke-NM                   NT    1:08.17  
      32.01   36.16                                                
 35 Taylor, Lee R             17 Blue Sharks-NM       1:10.00    1:08.63  
      32.71   35.92                                                
 36 Sacoman, Sean A           16 Duke-NM              1:08.00    1:08.93  
      33.69   35.24                                                
 37 Kendle, Wes D             16 High School Club-AZ  1:05.76    1:09.18  
      33.46   35.72                                                
 38 Jones, Tyler P            15 COM-WT               1:11.92    1:10.64  
      33.68   36.96                                                
 39 Geddes, Patrick T         15 S W A T-BD           1:17.99    1:10.69  
      33.45   37.24                                                
 40 Gutierrez, Matthew R      15 WETT-BD              1:14.05    1:11.11  
      33.93   37.18                                                
 41 Carpenter, Will P         15 High School Club-AZ  1:11.87    1:11.72  
      34.74   36.98                                                
 42 Shook, Ben B              16 S W A T-BD           1:20.97    1:15.98  
      34.72   41.26                                                
 -- Mehl, Don                 55 RGSC                 1:05.50   X1:04.89  
      31.74   33.15                                                
 -- Venegas, Hugo             37 RGSC                 1:07.00   X1:08.30  
      33.06   35.24                                                
 -- Munoz, John E             16 Fbb-BD               1:10.28         NS  
 -- Schwanitz, Stuart A       15 Lobo-NM              1:12.42         NS  
 -- Winton, Mark H            19 EPAP-BD                58.26         NS  
 -- Treftz, Brian A           16 S W A T-BD           1:01.09         NS  
 
Event 93  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 32.16        2002 Marissa Campbell, LOBO                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erives, Paula C           12 Fbb-BD                 34.43      35.10    9  
  2 Madero, Moranda R         12 Lcat-NM                33.39      35.75    7  
  3 Rempe, Clara L            12 Kirtland-NM            37.80      37.56    6  
  4 Wright, Beth M            12 Duke-NM                36.95      37.67    5  
  5 Hirschi, Faith E          12 WETT-BD                36.46      37.78    4  
  6 Summers, Kristal A        12 Lobo-NM                37.23      37.82    3  
  7 Payne, Ashley S           11 EPAP-BD                41.60      38.55    2  
  8 Paterson, Laura I         12 CA-NM                  39.03      39.12    1  
  9 Hernandez, Caris          11 WETT-BD                40.43      39.94  
 10 Allen, Aubree A           11 COM-WT                 39.45      41.21  
 11 Luthi, Abby E             12 COM-WT                 40.82      41.38  
 12 Allaire, Yarrow C         12 Lobo-NM                41.94      41.93  
 13 Apostalon, Anika J        11 Duke-NM                42.92      42.13  
 14 Drury, Paula M            12 Fbb-BD                 47.13      42.87  
 15 Stubblefield, Alyssa F    11 COM-WT                    NT      43.28  
 16 Cully, Kelsey L           12 Lcat-NM                43.62      43.86  
 17 Metzger, Katie L          11 COM-WT                 43.34      44.33  
 18 Clayshulte, Hannah M      11 Lcat-NM                50.82      44.37  
 19 Links, Vivian             12 Lcat-NM                45.03      44.39  
 20 Centeno, Victoria L       11 WETT-BD                   NT      45.72  
 21 Bustillos, Milena E       11 Lcat-NM                45.89      48.02  
 22 Gomez-Morris, Alicia M    11 Lcat-NM                49.53      48.99  
 23 Paz, Alysha A             11 Lcat-NM                46.74      49.70  
 24 Trujillo, Clarissa E      12 Seals-NM               44.20      50.31  
 25 McCarthy, Cedar K         11 Seals-NM               50.12      50.47  
 26 Perry, Riley C            12 Lcat-NM                47.44      50.98  
 27 Mufti, Selena L           11 CA-NM                  55.01      57.03  
 28 Duh, Angela K             11 Lcat-NM                   NT      59.32  
 -- Martinez, Ariana M        11 Seals-NM               54.54         DQ  
 -- Lore, Tara A              12 S W A T-BD             38.21         NS  
 
Event 94  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 32.06        2005 Seth Stubblefield, COM                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stubblefield, Seth K      12 COM-WT                    NT      30.04*   9  
  2 Licon, William A          11 WETT-BD                33.26      32.64    7  
  3 Martin, Kevin D           12 COM-WT                 37.67      36.00    6  
  4 Homans, Henry F           12 UN-NM                  35.69      36.41    5  
  5 Walker, Ian M             11 CA-NM                  35.99      36.91    4  
  6 De Jesus, Jose R          11 EPAP-BD                37.84      37.65    3  
  7 Portillo, Anthony A       12 WETT-BD                34.81      37.94    2  
  8 Milam, Mitch P            11 COM-WT                 36.04      38.58    1  
  9 Salopek, David D          12 Lcat-NM                37.61      38.72  
 10 Hagist, Todd M            12 COM-WT                 39.48      38.97  
 11 Rempe, Gregory M          12 Kirtland-NM            39.08      40.37  
 12 Claflin, Sam C            12 WETT-BD                40.60      41.71  
 13 Roychowdhury, Hridindu S  12 Lcat-NM                40.95      42.14  
 14 Alvarado, Roberto E       11 WETT-BD                41.97      42.31  
 15 Rojo, Judea B             12 EPAP-BD                   NT      45.12  
 16 Temple, Parker M          11 Lcat-NM                42.36      45.62  
 17 Paz, Jonathan R           12 Lcat-NM                44.72      45.73  
 18 Hiatt, Lyle A             12 Lcat-NM                43.53      46.00  
 19 Walsh, Dakota L           12 Amarillo-WT            47.68      47.29  
 20 Allaire, Noah T           11 Lobo-NM                   NT      49.67  
 21 Hagist, Steven W          11 COM-WT                 44.72      49.90  
 22 Avila, Jose A             12 EPAP-BD                51.55      51.47  
 23 Fischer, Ben W            11 Aqua Shocks-NM            NT      57.12  
 24 Pino, Aaron J             12 CA-NM                1:03.44    1:01.78  
 25 Torres, Daniel E          11 Desert Sharks-BD          NT    1:10.76  
 
Event 95  Girls 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hobson, Jorgi L           14 Lcat-NM                31.92      33.29    9  
  2 Partida, Gaby             13 WETT-BD                34.47      34.58    7  
  3 Barnes, Meghan E          14 S W A T-BD                NT      34.86    6  
  4 Skirmont, Sarah R         13 EPAP-BD                35.04      34.92    5  
  5 Thomson, Heather D        14 S W A T-BD             36.19      35.87    4  
  6 Greaser, Shelby L         13 Duke-NM                36.20      35.90    3  
  7 Thyfault, MacKayla J      14 Fbb-BD                 36.94      36.03    2  
  8 Supple, Molly E           13 Duke-NM                34.47      36.29    1  
  9 Tomlin, Kelsey A          14 Fbb-BD                 34.24      36.37  
 10 Ruddell, Andrea D         13 CA-NM                  36.52      36.56  
 11 Liberto, Alma L           14 Lcat-NM                35.30      36.74  
 12 Corbin, Mae D             13 EPAP-BD                36.32      36.88  
 13 Larson, Jana B            14 Aqua Shocks-NM         41.75      37.28  
 14 Looney, Jordan E          14 Fbb-BD                    NT      38.20  
 15 Saiz, Dionne E            14 CA-NM                  37.59      38.29  
 16 Cremer, Kailee R          13 Duke-NM                   NT      38.46  
 17 Canavan, Alexandra S      14 Lcat-NM                40.61      39.08  
 18 Helferich, Ashley B       13 COM-WT                 45.14      41.28  
 19 Long, Adrienne C          14 Duke-NM                45.49      41.38  
 20 Yanez, Lauren R           14 EPAP-BD                40.23      42.32  
 21 Olson, Erica J            14 COM-WT                 44.09      43.66  
 22 Rice, Rachel R            14 COM-WT                 46.52      47.26  
 23 Busttllos, Larissa M      14 Lcat-NM                   NT      47.45  
 24 Utnage, Deanna M          13 Lcat-NM                46.63      48.62  
 25 Fasano, Michaela R        13 Kirtland-NM            55.18    1:00.00  
 -- Powell, Jackie M          13 Lcat-NM                48.89         NS  
 -- Rhoades, Evanne G         14 Aqua Shocks-NM         45.13         NS  
 -- Arias, Claudia A          14 S W A T-BD                NT         NS  
 -- Keck, Erin J              13 COM-WT                 36.76         NS  
 -- St. John, Brenna C        14 CA-NM                  33.02         NS  
 
Event 95  Girls 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomlin, Becca C           16 EPAP-BD                34.76      31.53    9  
  2 Campbell, Marissa L       16 Lobo-NM                30.21      31.99    7  
  3 Havlovic, Katie E         15 EPAP-BD                31.21      32.45    6  
  4 Dupuy, Sandra C           24 Lcat-NM                31.35      32.84    5  
  5 Thomson, Elisabeth J      18 Lcat-NM                32.47      32.99    4  
  6 Williamson, Michelle R    17 Lobo-NM                33.43      33.51    3  
  7 Hegeman, Ana L            16 EPAP-BD                33.91      33.59    2  
  8 Morales, Ileana           15 EPAP-BD                36.00      34.09    1  
  9 Peinado, Victoria T       16 EPAP-BD                   NT      35.19  
 10 Stanton, Elora M          17 Fbb-BD                 33.62      36.01  
 11 Parra, Pamela             15 EPAP-BD                36.77      36.60  
 12 Kleyboecker, Mollie R     15 Duke-NM                57.20      37.83  
 13 Rice, Christina           15 Fbb-BD                    NT      53.12  
 -- Smirnova, Alexandra S     16 Lcat-NM                33.96         NS  
 -- Holcomb, Rachel M         15 S W A T-BD             43.31         NS  
 
Event 96  Boys 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mortensen, Jake G         13 Lobo-NM                32.14      30.89    9  
  2 Alexander, Garrett R      14 High School Club-AZ       NT      30.97    7  
  3 Luse, Dustin C            14 EPAP-BD                35.00      30.98    6  
  4 Hartley, Jake M           14 Fbb-BD                 33.51      31.79    5  
  5 Scott, Leo M              13 EPAP-BD                32.39      31.89    4  
  6 Winstead, Leif M          13 Lcat-NM                32.58      32.66    3  
  7 Lopez-Plancarte, Damian   14 Kirtland-NM            34.77      34.65    2  
  8 Cole-Fletcher, Simeon N   13 Kirtland-NM            35.25      35.27    1  
  9 McNair, Evan P            14 Amarillo-WT            35.43      35.50  
 10 Thomson, Joshua           14 Lcat-NM              1:01.44      35.55  
 11 Garcia, Zachary A         14 Lcat-NM                39.17      36.35  
 12 Broussard, Andrew J       14 S W A T-BD                NT      36.37  
 13 Hartenstein, Ted A        13 High School Club-AZ    36.23      36.54  
 14 Gleeson, Tim M            13 Lobo-NM                35.19      37.01  
 15 Sacoman, Drew P           14 Duke-NM                42.02      37.12  
 15 Jones, D.J. L             13 CA-NM                  38.75      37.12  
 17 Solis, Mark A             13 Amarillo-WT            38.26      39.36  
 18 Shou, ZhuangZhuang        13 Duke-NM                46.69      41.26  
 19 Casillas, Nick M          14 EPAP-BD                   NT      41.36  
 20 Rios, Shawn M             14 Lcat-NM                   NT      41.81  
 21 Felix, Raziel             13 EPAP-BD                53.17      42.15  
 22 Martinez, Aaron S         13 Lcat-NM                   NT      42.42  
 23 Jones, Cole C             13 COM-WT               1:04.89      55.44  
 -- Howard, Edward K          14 Seals-NM               53.17         DQ  
 
Event 96  Boys 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travelstead, Ben A        21 Lcat-NM                27.14      27.76    9  
  2 Egnaczak, Luke K          21 Lcat-NM                28.21      28.07    7  
  3 Lunsford, Isaac S         16 High School Club-AZ       NT      28.77    6  
  4 Busby, Taylor S           16 Kirtland-NM            29.07      29.30    5  
  5 Fine, Ethan H             15 CA-NM                  32.27      30.51    4  
  6 Mletzko, Matt F           18 EPAP-BD                31.00      30.53    3  
  7 Thomson, William P        16 Lcat-NM                35.94      30.56    2  
  8 Licon, Armando            15 S W A T-BD                NT      30.69    1  
  9 Cordry, Kyle E            18 Lcat-NM                32.70      30.70  
 10 Alexander, Austin R       16 High School Club-AZ       NT      30.79  
 11 De Jesus, Jose M          16 EPAP-BD                30.90      31.12  
 12 Rempe, Philip P           15 Kirtland-NM            31.85      31.20  
 13 Jones, Bryan S            15 EPAP-BD                32.14      32.28  
 14 Haberkorn, Max T          16 CA-NM                     NT      32.66  
 15 Bueno, Joe V              15 S W A T-BD                NT      33.39  
 16 Taylor, Lee R             17 Blue Sharks-NM         33.00      34.39  
 17 VanDyke, Justin V         17 UN-NM                  32.60      34.80  
 18 Burnidge, Trevor A        15 UN-NM                     NT      35.36  
 19 Kendle, Wes D             16 High School Club-AZ       NT      36.80  
 20 Regenie, Jordan L         15 Duke-NM                   NT      38.41  
 21 Jones, Tyler P            15 COM-WT                 42.94      38.60  
 22 Carpenter, Will P         15 High School Club-AZ       NT      39.89  
 -- Mehl, Don                 55 RGSC                   30.50     X29.37  
 -- Venegas, Hugo             37 RGSC                   33.70     X33.59  
 -- Schwanitz, Stuart A       15 Lobo-NM                41.75         NS  
 -- Henschel, Sean            42 RGSC                   35.00        XNS  
 -- Winton, Mark H            19 EPAP-BD                31.00         NS  
 -- Treftz, Brian A           16 S W A T-BD             31.69         NS  
 
Event 97  Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J              12 Fbb-BD               2:36.59    2:40.98    9  
      37.89   40.84   41.96   40.29                                
  2 Edwards, Maddie B         11 WETT-BD                   NT    2:47.81    7  
      39.06   42.93   43.73   42.09                                
  3 Hirschi, Faith E          12 WETT-BD              2:46.79    2:54.84    6  
      41.62   44.68   45.06   43.48                                
  4 Rempe, Clara L            12 Kirtland-NM          3:10.43    3:01.37    5  
      44.22   46.28   46.36   44.51                                
  5 Stubblefield, Alyssa F    11 COM-WT               2:59.20    3:05.91    4  
      45.09   47.43   47.82   45.57                                
  6 Tronolone, Nicole S       11 EPAP-BD                   NT    3:06.83    3  
      44.35   48.01   47.99   46.48                                
  7 Rede, Nikki M             12 Desert Sharks-BD     3:14.60    3:08.38    2  
      45.39   48.56   49.04   45.39                                
  8 Allen, Aubree A           11 COM-WT                    NT    3:08.63    1  
      45.82   48.37   49.83   44.61                                
  9 Payne, Ashley S           11 EPAP-BD                   NT    3:11.67  
      45.36   48.53   50.07   47.71                                
 10 Allaire, Yarrow C         12 Lobo-NM                   NT    3:13.40  
      44.82   47.69   51.05   49.84                                
 11 Apostalon, Anika J        11 Duke-NM                   NT    3:15.74  
      45.42   49.09   51.96   49.27                                
 12 Paterson, Laura I         12 CA-NM                3:20.56    3:26.24  
 13 Drury, Paula M            12 Fbb-BD               3:23.15    3:27.82  
      49.70   51.99   55.66   50.47                                
 14 Cully, Kelsey L           12 Lcat-NM                   NT    3:40.01  
      54.03   57.01   56.06   52.91                                
 15 Mufti, Selena L           11 CA-NM                     NT    3:56.40  
      55.77   59.35 1:01.97   59.31                                
 
Event 98  Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stubblefield, Seth K      12 COM-WT               2:35.29    2:41.72    9  
      37.68   41.18   41.69   41.17                                
  2 Gutknecht, Chase T        11 WETT-BD              2:41.75    2:47.76    7  
      39.17   42.46   43.94   42.19                                
  3 Solis, Luigi M            12 Desert Sharks-BD     2:46.12    2:52.43    6  
      39.43   43.68   46.73   42.59                                
  4 Martin, Kevin D           12 COM-WT               2:42.02    2:52.45    5  
      41.00   43.53   45.63   42.29                                
  5 Walker, Ian M             11 CA-NM                2:48.73    2:54.45    4  
      42.30   45.08   45.12   41.95                                
  6 Homans, Henry F           12 UN-NM                2:55.50    2:57.78    3  
      42.13   45.55   45.99   44.11                                
  7 Milam, Mitch P            11 COM-WT                    NT    3:03.14    2  
      42.10   46.83   48.41   45.80                                
  8 Torres, Fernando H        12 Desert Sharks-BD     3:22.03    3:10.34    1  
      45.85   48.97   49.97   45.55                                
  9 Claflin, Sam C            12 WETT-BD              2:57.74    3:10.85  
      44.82   48.74   50.16   47.13                                
 10 Mackiw, Mitchell          12 CA-NM                3:00.29    3:11.85  
      46.83   50.12   48.77   46.13                                
 11 Temple, Parker M          11 Lcat-NM                   NT    3:14.15  
      48.63   49.37   50.04   46.11                                
 12 Paz, Jonathan R           12 Lcat-NM                   NT    3:17.97  
      49.89   52.11   50.44   45.53                                
 13 Rempe, Gregory M          12 Kirtland-NM          3:18.66    3:19.03  
      48.94   52.07   51.28   46.74                                
 14 Avila, Jose A             12 EPAP-BD                   NT    3:28.46  
      47.93   53.07   54.87   52.59                                
 -- Torres, Daniel E          11 Desert Sharks-BD          NT         NS  
 -- Posadas, Hector A         10 WETT-BD                   NT        XNS  
 
Event 99  Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
13-14 Meet R: * 2:40.50        2001 Savannah Mortensen, LOBO                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dixon, Rachel A           13 Lcat-NM              2:30.17    2:38.65*   9  
      37.45   40.79   41.10   39.31                                
  2 You, Susan                14 Lcat-NM              2:35.80    2:43.65    7  
      38.38   41.62   42.49   41.16                                
  3 Partida, Gaby             13 WETT-BD              2:39.08    2:46.98    6  
      39.38   41.85   43.87   41.88                                
  4 Avila, Lucia              13 EPAP-BD              2:55.53    2:48.75    5  
      40.37   43.72   43.61   41.05                                
  5 Clark-Van Brundt, Abra H  14 UN-NM                3:10.00    2:51.25    4  
      42.42   44.16   43.70   40.97                                
  6 Morrow, Chelcie M         14 Desert Sharks-BD     2:44.30    2:53.87    3  
      41.01   43.05   44.71   45.10                                
  7 Gandarilla, Gabby         13 Desert Sharks-BD     2:54.07    2:54.50    2  
      41.71   44.14   45.75   42.90                                
  8 Skirmont, Sarah R         13 EPAP-BD              3:00.16    2:54.95    1  
      42.08   44.35   44.72   43.80                                
  9 Lore, Kasey B             14 S W A T-BD           2:46.15    2:56.61  
      41.85   44.34   45.92   44.50                                
 10 Ruddell, Andrea D         13 CA-NM                2:52.02    2:59.09  
      42.75   45.24   46.48   44.62                                
 11 Moore, Alexandra B        13 Lcat-NM              2:56.95    2:59.17  
      41.49   45.72   46.90   45.06                                
 12 Salopek, Sheila H         14 Lcat-NM              2:59.69    2:59.35  
      42.97   44.54   46.50   45.34                                
 13 Larson, Jana B            14 Aqua Shocks-NM       2:54.32    3:02.62  
      44.74   47.31   46.56   44.01                                
 14 Thyfault, MacKayla J      14 Fbb-BD               2:49.70    3:02.74  
      42.18   46.19   46.96   47.41                                
 15 Canavan, Alexandra S      14 Lcat-NM              2:51.61    3:03.92  
      43.89   47.07   47.67   45.29                                
 16 Supple, Molly E           13 Duke-NM              3:02.90    3:08.19  
      46.49   48.69   47.84   45.17                                
 17 Cremer, Kailee R          13 Duke-NM                   NT    3:08.70  
      45.83   48.58   48.79   45.50                                
 18 Yanez, Lauren R           14 EPAP-BD              3:21.03    3:22.10  
      47.68   50.00   52.41   52.01                                
 19 Utnage, Deanna M          13 Lcat-NM              3:17.77    3:24.38  
      47.96   51.13   53.78   51.51                                
 20 Urenda, Kaitlyn T         14 Desert Sharks-BD          NT    3:47.83  
      52.06   57.29 1:04.01   54.47                                
 -- St. John, Brenna C        14 CA-NM                2:40.33         NS  
 -- Keck, Erin J              13 COM-WT               2:47.40         NS  
 -- Liberto, Alma L           14 Lcat-NM              2:50.00         NS  
 
Event 99  Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
15&O Meet Re: * 2:30.52        2001 Eva-Marie Schmitt, UN                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Marissa L       16 Lobo-NM              2:28.56    2:41.07    9  
      39.35   41.06   41.14   39.52                                
  2 Thomson, Elisabeth J      18 Lcat-NM              2:31.94    2:43.23    7  
      39.62   42.58   41.69   39.34                                
  3 Guggedahl, Marie M        16 EPAP-BD              2:53.41    2:45.42    6  
      38.97   42.92   42.31   41.22                                
  4 Walker, Ali M             15 EPAP-BD              2:46.43    2:45.83    5  
      39.55   42.26   42.22   41.80                                
  5 Havlovic, Katie E         15 EPAP-BD              2:36.66    2:46.42    4  
      39.00   41.97   43.22   42.23                                
  6 Williamson, Michelle R    17 Lobo-NM              2:39.21    2:47.35    3  
      38.74   42.51   43.26   42.84                                
  7 Parra, Pamela             15 EPAP-BD              2:43.04    2:48.25    2  
      40.13   42.79   42.96   42.37                                
  8 Armistead, Anna M         15 Lcat-NM              2:44.59    2:49.11    1  
      40.97   42.44   43.37   42.33                                
  9 Kleyboecker, Mollie R     15 Duke-NM              2:56.25    2:49.26  
      40.19   41.84   44.64   42.59                                
 10 Perkins, Amber M          16 Desert Sharks-BD     2:50.14    2:49.97  
      40.10   42.84   44.19   42.84                                
 11 Lubbers, Danica N         15 Desert Sharks-BD     2:45.92    2:51.17  
      40.85   43.05   44.17   43.10                                
 12 Erives, Marcela C         16 Fbb-BD               2:43.29    2:53.11  
      40.81   44.00   45.03   43.27                                
 13 Hernandez, Simone A       15 Fbb-BD               2:45.11    2:54.53  
      42.11   44.37   44.70   43.35                                
 14 Peinado, Victoria T       16 EPAP-BD              2:48.04    3:01.12  
      41.28   45.52   47.62   46.70                                
 15 Branch, Hannah C          18 CA-NM                     NT    3:05.98  
      44.11   46.66   47.81   47.40                                
 16 Widtfeldt, Shannah E      15 Desert Sharks-BD     3:22.03    3:08.37  
      41.89   46.99   50.62   48.87                                
 17 Rice, Christina           15 Fbb-BD               3:24.19    3:40.75  
      53.67   56.56   57.02   53.50                                
 
Event 100  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
13-14 Meet R: * 2:20.89        2001 Peter Wicklund, SWAT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Rafa R         14 Desert Sharks-BD     2:28.21    2:29.65    9  
      35.06   36.63   38.98   38.98                                
  2 Mortensen, Jake G         13 Lobo-NM              2:33.32    2:32.92    7  
      36.40   38.72   39.89   37.91                                
  3 Gonzalez, Ruben G         14 Desert Sharks-BD     2:34.73    2:34.83    6  
      37.85   39.26   40.10   37.62                                
  4 Leung, Ming               13 Lcat-NM              2:37.00    2:36.60    5  
      35.90   39.23   40.70   40.77                                
  5 Martin, Chase L           14 COM-WT               2:31.66    2:39.73    4  
      38.31   42.34   42.07   37.01                                
  6 Garcia, Zachary A         14 Lcat-NM              2:32.74    2:41.69    3  
      38.21   42.26   42.07   39.15                                
  7 Lary, Dirk J              13 COM-WT               2:55.77    2:44.49    2  
      41.47   43.21   41.05   38.76                                
  8 Hartley, Jake M           14 Fbb-BD               2:40.62    2:48.94    1  
      38.97   41.86   44.52   43.59                                
  9 Sacoman, Drew P           14 Duke-NM              2:56.70    2:54.60  
      41.96   43.83   44.62   44.19                                
 10 Morvis, Georgie M         13 Lcat-NM              2:51.62    2:55.14  
      42.88   44.53   44.97   42.76                                
 11 English, Tim A            14 Lobo-NM              2:54.61    2:59.39  
      43.24   45.70   45.89   44.56                                
 12 Rios, Shawn M             14 Lcat-NM                   NT    3:00.21  
      42.58   45.11   46.77   45.75                                
 13 McNair, Evan P            14 Amarillo-WT          2:52.88    3:00.75  
      42.29   47.01   46.65   44.80                                
 14 Shou, ZhuangZhuang        13 Duke-NM              3:11.89    3:00.87  
      42.87   47.64   46.91   43.45                                
 15 Solis, Mark A             13 Amarillo-WT          2:58.68    3:10.86  
      45.46   47.94   49.93   47.53                                
 16 Larios, Eddy              13 Desert Sharks-BD          NT    3:11.63  
      45.19   49.02   49.90   47.52                                
 17 Solis, Steven D           14 Amarillo-WT          3:18.84    3:20.92  
      44.34   50.72   54.11   51.75                                
 18 Casillas, Nick M          14 EPAP-BD                   NT    3:48.25  
                    2:00.27                                        
 -- Lira, Luis M              14 Desert Sharks-BD          NT         NS  
 
Event 100  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
15&O Meet Re: * 2:14.77        2001 Matt Jones, LOBO                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Boni J         17 Desert Sharks-BD     2:24.63    2:29.84    9  
      36.75   38.87   38.10   36.12                                
  2 Hernandez, Edgar A        17 EPAP-BD              2:21.45    2:29.89    7  
      36.82   38.96   37.38   36.73                                
  3 Mercado, Mariano P        16 Desert Sharks-BD     2:27.54    2:30.74    6  
      35.96   38.22   39.63   36.93                                
  4 Mletzko, Matt F           18 EPAP-BD              2:25.82    2:32.76    5  
      35.58   38.74   39.77   38.67                                
  5 Thomson, William P        16 Lcat-NM              2:20.69    2:34.09    4  
      36.95   39.02   39.61   38.51                                
  6 Solis, Oscar E            16 Desert Sharks-BD     2:26.87    2:34.16    3  
      36.08   38.22   39.67   40.19                                
  7 Ivy, Reid E               15 Lcat-NM              2:25.81    2:34.51    2  
      34.57   39.64   40.90   39.40                                
  8 Gonzalez, Carlos A        16 Desert Sharks-BD     2:39.08    2:36.29    1  
      37.87   39.47   39.94   39.01                                
  9 De Jesus, Jose M          16 EPAP-BD              2:32.92    2:36.87  
      37.76   40.22   40.87   38.02                                
 10 Cordry, Kyle E            18 Lcat-NM              2:32.14    2:38.23  
      37.27   40.89   41.67   38.40                                
 11 Burnidge, Trevor A        15 UN-NM                     NT    2:39.03  
      38.77   39.50   40.57   40.19                                
 12 Rogers, Jack F            17 Lobo-NM              2:25.82    2:39.21  
      37.08   40.22   41.45   40.46                                
 13 Rubio, Luis A             16 S W A T-BD           2:44.41    2:39.57  
      36.98   40.08   42.04   40.47                                
 14 VanDyke, Justin V         17 UN-NM                2:45.00    2:44.73  
      39.45   41.72   43.15   40.41                                
 15 Fine, Ethan H             15 CA-NM                2:27.09    2:44.89  
      39.07   42.19   42.78   40.85                                
 16 Haberkorn, Max T          16 CA-NM                2:43.87    2:46.17  
      40.41   41.90   42.53   41.33                                
 17 Rempe, Philip P           15 Kirtland-NM          2:43.97    2:51.12  
      41.45   44.32   43.33   42.02                                
 18 Amezcua, Miguel R         15 Desert Sharks-BD     2:47.24    2:56.25  
      42.10                   42.00                                
 19 Sacoman, Sean A           16 Duke-NM              3:00.04    3:03.68  
      45.27   46.32   45.84   46.25                                
 20 Regenie, Jordan L         15 Duke-NM                   NT    3:04.80  
      43.02   45.84   49.61   46.33                                
 -- Venegas, Hugo             37 RGSC                 2:55.00   X2:59.46  
      42.04   44.17 1:33.25                                        
 -- Munoz, John E             16 Fbb-BD               3:17.94         DQ  
      41.66                   49.63                                
 -- Higgins, Alex B           15 Duke-NM                   NT         NS  
 -- Henschel, Sean            42 RGSC                 2:40.00        XNS  
 
Event 101  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:25.76        2002 Caitlin Baran, SWAT                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J              12 Fbb-BD               1:23.58    1:27.18    9  
      41.32   45.86                                                
  2 Edwards, Maddie B         11 WETT-BD              1:24.47    1:27.87    7  
      41.93   45.94                                                
  3 Harding, Samantha K       11 Lcat-NM              1:26.50    1:29.70    6  
      43.21   46.49                                                
  4 Summers, Kristal A        12 Lobo-NM              1:30.46    1:30.70    5  
      44.22   46.48                                                
  5 Lore, Tara A              12 S W A T-BD           1:31.17    1:31.40    4  
      43.00   48.40                                                
  6 Wright, Beth M            12 Duke-NM              1:26.17    1:32.23    3  
      43.87   48.36                                                
  7 Erives, Paula C           12 Fbb-BD               1:29.10    1:33.81    2  
      44.66   49.15                                                
  8 Links, Vivian             12 Lcat-NM              1:34.74    1:37.44    1  
      47.00   50.44                                                
  9 Theiler, Sarah L          12 Duke-NM                   NT    1:40.64  
      47.94   52.70                                                
 10 Luthi, Abby E             12 COM-WT               1:37.48    1:40.89  
      48.31   52.58                                                
 11 Payne, Ashley S           11 EPAP-BD              1:43.64    1:41.79  
      50.78   51.01                                                
 12 Rede, Nikki M             12 Desert Sharks-BD     2:03.88    1:42.27  
      49.23   53.04                                                
 13 McCarthy, Cedar K         11 Seals-NM             1:42.65    1:42.99  
      49.97   53.02                                                
 14 Hirschi, Faith E          12 WETT-BD              1:45.81    1:43.26  
      50.50   52.76                                                
 15 Drury, Paula M            12 Fbb-BD               1:36.03    1:43.34  
      48.81   54.53                                                
 16 Allaire, Yarrow C         12 Lobo-NM              1:43.29    1:44.26  
      50.06   54.20                                                
 17 Hernandez, Caris          11 WETT-BD              1:40.84    1:45.59  
      51.76   53.83                                                
 18 Buie, Morgan L            12 Aqua Shocks-NM       1:48.62    1:45.66  
      50.25   55.41                                                
 19 Stubblefield, Alyssa F    11 COM-WT               1:40.70    1:45.80  
      50.00   55.80                                                
 20 Trujillo, Clarissa E      12 Seals-NM             1:47.65    1:49.55  
      51.98   57.57                                                
 21 Cully, Kelsey L           12 Lcat-NM              1:51.04    1:50.68  
      54.98   55.70                                                
 22 Bustillos, Milena E       11 Lcat-NM              1:58.39    1:52.09  
      55.32   56.77                                                
 23 Gibson, Nicole L          12 Duke-NM                   NT    1:52.14  
      50.55 1:01.59                                                
 24 Paz, Alysha A             11 Lcat-NM              1:56.10    1:52.15  
      54.44   57.71                                                
 25 Gomez-Morris, Alicia M    11 Lcat-NM              1:54.30    1:52.76  
      54.56   58.20                                                
 26 Metzger, Katie L          11 COM-WT               1:47.08    1:53.07  
      53.85   59.22                                                
 27 Mufti, Selena L           11 CA-NM                     NT    2:00.69  
      57.30 1:03.39                                                
 28 Renly, Emma E             11 Fbb-BD               1:52.70    2:03.24  
      57.65 1:05.59                                                
 -- Martinez, Ariana M        11 Seals-NM             1:55.37         DQ  
      56.79 1:00.77                                                
 -- Trice, Renee L            12 Aqua Shocks-NM       1:44.92         DQ  
      48.09   54.43                                                
 
Event 102  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:24.41        2001 Edgar Peyro, DSSC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Licon, William A          11 WETT-BD              1:19.23    1:21.50*   9  
      38.90   42.60                                                
  2 Stubblefield, Seth K      12 COM-WT               1:24.31    1:27.64    7  
      40.83   46.81                                                
  3 Portillo, Anthony A       12 WETT-BD              1:23.76    1:29.23    6  
      42.00   47.23                                                
  4 Martin, Kevin D           12 COM-WT               1:30.90    1:34.27    5  
      47.18   47.09                                                
  5 Homans, Henry F           12 UN-NM                1:40.50    1:35.64    4  
      45.44   50.20                                                
  6 Solis, Luigi M            12 Desert Sharks-BD     1:35.20    1:36.17    3  
      45.23   50.94                                                
  7 Gutknecht, Chase T        11 WETT-BD              1:36.72    1:37.15    2  
      46.87   50.28                                                
  8 Salopek, David D          12 Lcat-NM              1:45.65    1:41.56    1  
      47.97   53.59                                                
  9 Hiatt, Lyle A             12 Lcat-NM              1:41.36    1:42.06  
      47.12   54.94                                                
 10 Walsh, Dakota L           12 Amarillo-WT          1:44.96    1:47.13  
      49.39   57.74                                                
 11 Hagist, Todd M            12 COM-WT               1:47.16    1:47.32  
      51.13   56.19                                                
 12 Rempe, Gregory M          12 Kirtland-NM          1:46.23    1:50.31  
      53.95   56.36                                                
 13 Renteria, Jay E           12 Lobo-NM              1:50.06    1:54.18  
      53.90 1:00.28                                                
 14 Torres, Fernando H        12 Desert Sharks-BD     2:04.84    1:57.62  
      58.24   59.38                                                
 15 Temple, Parker M          11 Lcat-NM              1:53.37    1:58.38  
      57.21 1:01.17                                                
 16 Hagist, Steven W          11 COM-WT               2:00.41    2:03.48  
      58.23 1:05.25                                                
 17 Avila, Jose A             12 EPAP-BD              2:07.75    2:04.23  
      58.21 1:06.02                                                
 18 Fischer, Ben W            11 Aqua Shocks-NM       2:33.95    2:18.45  
    1:04.51 1:13.94                                                
 19 Torres, Daniel E          11 Desert Sharks-BD          NT    2:45.69  
    1:22.38 1:23.31                                                
 20 Pino, Aaron J             12 CA-NM                     NT    2:47.42  
    1:18.61 1:28.81                                                
 -- De Jesus, Jose R          11 EPAP-BD              1:41.24         DQ  
      48.07   50.72                                                
 -- Rojo, Judea B             12 EPAP-BD                   NT         DQ  
      51.75   56.01                                                
 -- Godman, Eli A             12 Aqua Shocks-NM            NT         NS  
 
Event 103  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
13-14 Meet R: * 1:18.47        2004 Kate Nelson, KAC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomlin, Kelsey A          14 Fbb-BD               1:18.58    1:23.71    9  
      39.66   44.05                                                
  2 Mackiw, Gabriela          14 CA-NM                1:23.54    1:25.64    7  
      40.48   45.16                                                
  3 Avila, Lucia              13 EPAP-BD              1:28.06    1:27.15    6  
      41.50   45.65                                                
  4 Dixon, Rachel A           13 Lcat-NM              1:24.70    1:27.50    5  
      41.29   46.21                                                
  5 Hobson, Jorgi L           14 Lcat-NM              1:24.05    1:28.52    4  
      41.61   46.91                                                
  6 Long, Adrienne C          14 Duke-NM              1:34.96    1:31.60    3  
      42.86   48.74                                                
  7 Greaser, Shelby L         13 Duke-NM              1:30.88    1:31.63    2  
      44.11   47.52                                                
  8 Barnes, Meghan E          14 S W A T-BD           1:31.56    1:32.42    1  
      43.81   48.61                                                
  9 You, Susan                14 Lcat-NM              1:28.12    1:33.10  
      44.28   48.82                                                
 10 Lore, Kasey B             14 S W A T-BD           1:30.91    1:34.54  
      44.81   49.73                                                
 11 Clark-Van Brundt, Abra H  14 UN-NM                1:43.67    1:36.11  
      46.29   49.82                                                
 12 Yanez, Lauren R           14 EPAP-BD              1:31.61    1:36.77  
      45.42   51.35                                                
 13 Gandarilla, Gabby         13 Desert Sharks-BD     1:38.69    1:37.28  
      46.45   50.83                                                
 14 Salopek, Sheila H         14 Lcat-NM              1:35.72    1:38.03  
      46.44   51.59                                                
 15 Moore, Alexandra B        13 Lcat-NM              1:42.00    1:38.98  
      47.28   51.70                                                
 16 Saiz, Dionne E            14 CA-NM                1:38.00    1:45.03  
      50.87   54.16                                                
 17 Helferich, Ashley B       13 COM-WT                    NT    1:47.29  
      49.88   57.41                                                
 18 Looney, Jordan E          14 Fbb-BD               1:36.02    1:48.17  
      48.46   59.71                                                
 19 Key, Sydney M             13 CA-NM                     NT    1:51.07  
      52.25   58.82                                                
 20 Seymore, Morgan W         14 S W A T-BD                NT    1:51.86  
      53.45   58.41                                                
 21 Busttllos, Larissa M      14 Lcat-NM                   NT    1:53.65  
      53.50 1:00.15                                                
 22 Urenda, Kaitlyn T         14 Desert Sharks-BD          NT    1:55.74  
      54.53 1:01.21                                                
 23 Fasano, Michaela R        13 Kirtland-NM          1:58.52    1:57.62  
      55.69 1:01.93                                                
 24 Schavz, Danielle          13 Lcat-NM                   NT    2:01.26  
      57.14 1:04.12                                                
 -- Powell, Jackie M          13 Lcat-NM              1:52.01         NS  
 -- DiRoma, Dani N            13 Aqua Shocks-NM            NT         NS  
 -- Keck, Erin J              13 COM-WT               1:34.23         NS  
 -- Rhoades, Evanne G         14 Aqua Shocks-NM       1:42.78         NS  
 -- Rice, Rachel R            14 COM-WT               2:04.87         NS  
 -- Olson, Erica J            14 COM-WT               1:52.99         NS  
 
Event 103  Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
15&O Meet Re: * 1:17.75        2005 Kate Nelson, KAC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guggedahl, Marie M        16 EPAP-BD              1:22.21    1:24.90    9  
      40.11   44.79                                                
  2 Hegeman, Ana L            16 EPAP-BD              1:25.37    1:26.08    7  
      41.42   44.66                                                
  3 Hernandez, Simone A       15 Fbb-BD               1:23.05    1:29.42    6  
      42.69   46.73                                                
  4 Tomlin, Becca C           16 EPAP-BD              1:28.67    1:29.43    5  
      42.22   47.21                                                
  5 Erives, Marcela C         16 Fbb-BD               1:29.73    1:32.43    4  
      44.21   48.22                                                
  6 Branch, Hannah C          18 CA-NM                1:33.54    1:33.91    3  
      45.13   48.78                                                
  7 Armistead, Anna M         15 Lcat-NM              1:31.98    1:34.37    1.5
      44.61   49.76                                                
  7 Kilgore, Stacey L         21 Lcat-NM              1:32.84    1:34.37    1.5
      45.12   49.25                                                
  9 Williamson, Michelle R    17 Lobo-NM              1:34.14    1:34.66  
      45.95   48.71                                                
 10 Morales, Ileana           15 EPAP-BD              1:38.31    1:36.83  
      46.24   50.59                                                
 11 Stanton, Elora M          17 Fbb-BD               1:26.38    1:37.88  
      46.65   51.23                                                
 12 Kleyboecker, Mollie R     15 Duke-NM              1:38.40    1:41.36  
      48.63   52.73                                                
 -- Sanchez, Paloma R         16 WETT-BD              1:40.76         NS  
 -- Holcomb, Rachel M         15 S W A T-BD           1:37.19         NS  
 
Event 104  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
13-14 Meet R: * 1:18.64        2001 Barrett Wilson, LCAT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Rafa R         14 Desert Sharks-BD     1:18.40    1:16.33*   9  
      35.90   40.43                                                
  2 Alexander, Garrett R      14 High School Club-AZ  1:24.61    1:23.78    7  
      39.60   44.18                                                
  3 Lopez-Plancarte, Damian   14 Kirtland-NM          1:23.47    1:25.84    6  
      40.86   44.98                                                
  4 Lary, Dirk J              13 COM-WT               1:27.93    1:26.09    5  
      41.98   44.11                                                
  5 Leung, Ming               13 Lcat-NM              1:25.56    1:27.28    4  
      41.67   45.61                                                
  6 Winstead, Leif M          13 Lcat-NM              1:21.94    1:28.82    3  
      41.38   47.44                                                
  7 Martin, Chase L           14 COM-WT               1:25.68    1:28.88    2  
      42.85   46.03                                                
  8 Thomson, Joshua           14 Lcat-NM              1:25.25    1:28.91    1  
      42.61   46.30                                                
  9 Morvis, Georgie M         13 Lcat-NM              1:28.14    1:29.48  
      42.88   46.60                                                
 10 Cole-Fletcher, Simeon N   13 Kirtland-NM          1:31.89    1:30.36  
      43.18   47.18                                                
 11 Garcia, Eduardo           14 EPAP-BD                   NT    1:32.24  
      43.35   48.89                                                
 12 Gleeson, Tim M            13 Lobo-NM              1:28.25    1:33.67  
      42.75   50.92                                                
 13 Sacoman, Drew P           14 Duke-NM              1:40.10    1:34.41  
      44.86   49.55                                                
 14 Felix, Raziel             13 EPAP-BD              1:37.93    1:36.73  
      46.90   49.83                                                
 15 Jones, D.J. L             13 CA-NM                1:35.06    1:37.44  
      48.01   49.43                                                
 16 English, Tim A            14 Lobo-NM              1:34.62    1:37.46  
      47.47   49.99                                                
 17 Hartenstein, Ted A        13 High School Club-AZ  1:44.69    1:37.87  
      47.69   50.18                                                
 18 Howard, Edward K          14 Seals-NM             1:41.09    1:43.39  
      48.92   54.47                                                
 19 Larios, Eddy              13 Desert Sharks-BD     2:02.95    1:49.52  
      52.49   57.03                                                
 20 Gutierrez, Joshua A       13 WETT-BD              1:49.79    1:52.21  
      55.22   56.99                                                
 21 Jones, Cole C             13 COM-WT                    NT    2:05.00  
      58.44 1:06.56                                                
 -- Luse, Dustin C            14 EPAP-BD              1:22.00         DQ  
      36.19   41.34                                                
 
Event 104  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
15&O Meet Re: * 1:12.49        2001 Chris Seibert, SWAT                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peyro, Edgar A            17 Desert Sharks-BD     1:09.25    1:13.14    9  
      34.88   38.26                                                
  2 Collier, Drew D           16 Lobo-NM              1:11.23    1:14.63    7  
      34.78   39.85                                                
  3 De Jesus, Jose M          16 EPAP-BD              1:10.55    1:15.03    6  
      35.40   39.63                                                
  4 Scott, JD D               16 EPAP-BD              1:17.18    1:19.74    5  
      36.95   42.79                                                
  5 Busby, Taylor S           16 Kirtland-NM          1:17.24    1:19.88    4  
      38.23   41.65                                                
  6 Kendrick, Scott J         16 Lobo-NM              1:16.01    1:21.55    3  
      39.53   42.02                                                
  7 Taylor, Lee R             17 Blue Sharks-NM       1:20.00    1:21.78    2  
      37.79   43.99                                                
  8 Ivy, Reid E               15 Lcat-NM              1:19.38    1:24.78    1  
      40.48   44.30                                                
  9 Alexander, Austin R       16 High School Club-AZ  1:21.53    1:24.89  
      39.77   45.12                                                
 10 Shook, Ben B              16 S W A T-BD           1:36.25    1:27.61  
      41.11   46.50                                                
 11 VanDyke, Justin V         17 UN-NM                1:25.50    1:28.53  
      42.29   46.24                                                
 12 Geddes, Patrick T         15 S W A T-BD           1:35.05    1:28.97  
      42.60   46.37                                                
 13 Jones, Tyler P            15 COM-WT               1:28.62    1:30.08  
      42.73   47.35                                                
 14 Munoz, John E             16 Fbb-BD               1:27.84    1:32.74  
      43.12   49.62                                                
 15 Kendle, Wes D             16 High School Club-AZ  1:31.27    1:32.79  
      44.58   48.21                                                
 16 Gutierrez, Matthew R      15 WETT-BD              1:31.26    1:32.98  
      43.86   49.12                                                
 17 Carpenter, Will P         15 High School Club-AZ  1:41.98    1:35.19  
      45.89   49.30                                                
 18 Sacoman, Sean A           16 Duke-NM                   NT    1:36.31  
      45.54   50.77                                                
 19 Haynes, Michael S         16 Fbb-BD               1:29.10    1:37.02  
      45.41   51.61                                                
 20 Regenie, Jordan L         15 Duke-NM                   NT    1:37.46  
      44.77   52.69                                                
 -- Lunsford, Isaac S         16 High School Club-AZ       NT         NS  
 -- Higgins, Alex B           15 Duke-NM                   NT         NS  
 
Event 105  Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madero, Moranda R         12 Lcat-NM              2:47.29    2:51.62    9  
      40.21   45.32   44.17   41.92                                
  2 Erives, Paula C           12 Fbb-BD               2:47.06    2:52.47    7  
      37.77   44.73   46.16   43.81                                
  3 Rempe, Clara L            12 Kirtland-NM               NT    3:15.79    6  
      42.45   48.57   52.49   52.28                                
  4 Rede, Nikki M             12 Desert Sharks-BD          NT    3:25.83    5  
      45.56   52.28   56.23   51.76                                
 
Event 106  Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stubblefield, Seth K      12 COM-WT               2:21.52    2:37.03    9  
      33.88   39.52   42.45   41.18                                
  2 Solis, Luigi M            12 Desert Sharks-BD     2:43.10    2:59.02    7  
      38.67   46.45   47.09   46.81                                
  3 Milam, Mitch P            11 COM-WT                    NT    2:59.27    6  
      39.99   46.98   47.78   44.52                                
  4 Martin, Kevin D           12 COM-WT                    NT    3:00.34    5  
      41.57   45.20   47.69   45.88                                
  5 Alvarado, Roberto E       11 WETT-BD              4:02.98    3:36.95    4  
      45.49   53.67   57.49 1:00.30                                
  6 Torres, Fernando H        12 Desert Sharks-BD          NT    3:43.19    3  
      47.86   59.02 1:00.83   55.48                                
 
Event 107  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
13-14 Meet R: * 2:40.82        2004 Nicole Esquibel, KAC                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Avila, Lucia              13 EPAP-BD              2:45.72    2:47.98    9  
      37.93   42.50   44.93   42.62                                
  2 Skirmont, Sarah R         13 EPAP-BD              3:03.86    2:53.45    7  
      38.17   44.01   46.00   45.27                                
  3 Partida, Gaby             13 WETT-BD              2:46.92    2:53.52    6  
      36.70   42.58   48.09   46.15                                
  4 Hobson, Jorgi L           14 Lcat-NM              2:42.24    3:01.14    5  
      39.25   47.98   47.94   45.97                                
  5 Gandarilla, Gabby         13 Desert Sharks-BD     3:03.73    3:02.22    4  
      39.53   48.05   50.00   44.64                                
  6 Mackiw, Gabriela          14 CA-NM                3:05.01    3:06.08    3  
      39.36   47.13   49.76   49.83                                
  7 Supple, Molly E           13 Duke-NM                   NT    3:16.56    2  
      41.43   47.35   54.44   53.34                                
 -- Morrow, Chelcie M         14 Desert Sharks-BD          NT         NS  
 
Event 107  Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
15&O Meet Re: * 2:40.08        2003 Alisha Yee, LCAT                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Marissa L       16 Lobo-NM              2:41.91    2:42.13    9  
      35.87   39.68   42.72   43.86                                
  2 Dupuy, Sandra C           24 Lcat-NM              2:47.86    2:50.06    7  
      38.00   43.42   45.91   42.73                                
  3 Perkins, Amber M          16 Desert Sharks-BD     2:58.88    2:53.68    6  
      38.35   43.71   45.34   46.28                                
  4 Erives, Marcela C         16 Fbb-BD               2:51.73    2:54.47    5  
      37.58   42.93   47.20   46.76                                
  5 Lubbers, Danica N         15 Desert Sharks-BD     2:49.77    2:56.96    4  
      39.47   44.23   47.32   45.94                                
 -- Smirnova, Alexandra S     16 Lcat-NM              2:29.00         NS  
 
Event 108  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
13-14 Meet R: * 2:23.31        2001 Peter Wicklund, SWAT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Rafa R         14 Desert Sharks-BD     2:33.34    2:38.15    9  
      33.76   39.45   42.18   42.76                                
  2 Scott, Leo M              13 EPAP-BD              2:42.22    2:44.37    7  
      36.49   42.03   43.34   42.51                                
  3 Gonzalez, Ruben G         14 Desert Sharks-BD     2:45.77    2:59.84    6  
      36.31   44.41   49.75   49.37                                
  4 Martin, Chase L           14 COM-WT               2:45.96    3:02.99    5  
      38.34   47.23   50.93   46.49                                
  5 Hartenstein, Ted A        13 High School Club-AZ  3:06.26    3:13.15    4  
      42.01   50.22   51.76   49.16                                
  6 McNair, Evan P            14 Amarillo-WT               NT    3:13.97    3  
      37.92   45.57   52.47   58.01                                
  7 Solis, Mark A             13 Amarillo-WT          3:15.54    3:22.60    2  
      41.74   50.67   55.25   54.94                                
  8 Felix, Raziel             13 EPAP-BD                   NT    3:33.94    1  
      47.05   51.81   57.80   57.28                                
 -- Larios, Eddy              13 Desert Sharks-BD          NT         NS  
 -- Leung, Ming               13 Lcat-NM              2:41.80         NS  
 
Event 108  Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
15&O Meet Re: * 2:16.94        2005 Douwe Yntema, KAC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travelstead, Ben A        21 Lcat-NM                   NT    2:18.72    9  
      31.43   35.09   36.26   35.94                                
  2 Peyro, Edgar A            17 Desert Sharks-BD     2:18.36    2:22.40    7  
      32.34   37.04   36.71   36.31                                
  3 Puhl, Mack M              16 Lobo-NM              2:26.20    2:32.63    6  
      32.73   40.09   40.79   39.02                                
  4 Contreras, Boni J         17 Desert Sharks-BD     2:31.48    2:36.36    5  
      34.57   39.16   41.19   41.44                                
  5 Gonzalez, Carlos A        16 Desert Sharks-BD     2:25.12    2:36.97    4  
      33.50   40.16   40.73   42.58                                
  6 Jones, Bryan S            15 EPAP-BD              2:27.91    2:40.52    3  
      34.29   39.86   42.34   44.03                                
  7 Mercado, Mariano P        16 Desert Sharks-BD     2:36.00    2:42.52    2  
      35.13   41.82   43.38   42.19                                
  8 Ivy, Reid E               15 Lcat-NM              3:07.86    2:48.13    1  
      34.25   40.11   45.67   48.10                                
  9 Lunsford, Isaac S         16 High School Club-AZ  2:40.31    2:53.58  
      37.28   43.12   46.09   47.09                                
 10 Solis, Oscar E            16 Desert Sharks-BD     2:53.92    2:55.21  
      35.37   43.31   46.87   49.66                                
 
Event 109  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 39.32        2002 Caitlin Baran, SWAT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J              12 Fbb-BD                 41.40      40.29    9  
  2 Edwards, Maddie B         11 WETT-BD                39.42      40.53    7  
  3 Harding, Samantha K       11 Lcat-NM                40.79      41.79    6  
  4 Summers, Kristal A        12 Lobo-NM                42.97      42.55    5  
  5 Wright, Beth M            12 Duke-NM                40.58      42.84    4  
  6 Lore, Tara A              12 S W A T-BD             41.63      43.28    3  
  7 Links, Vivian             12 Lcat-NM                45.78      43.63    2  
  8 Allen, Aubree A           11 COM-WT                 44.75      45.93    1  
  9 Luthi, Abby E             12 COM-WT                 47.76      46.25  
 10 Madero, Moranda R         12 Lcat-NM                47.96      46.44  
 11 Payne, Ashley S           11 EPAP-BD                46.35      46.51  
 12 Apostalon, Anika J        11 Duke-NM                48.57      47.75  
 13 McCarthy, Cedar K         11 Seals-NM               46.73      47.89  
 14 Hernandez, Caris          11 WETT-BD                46.85      48.33  
 15 Trice, Renee L            12 Aqua Shocks-NM         45.70      48.38  
 16 Gibson, Nicole L          12 Duke-NM                   NT      48.43  
 17 Stubblefield, Alyssa F    11 COM-WT                 47.04      48.48  
 18 Buie, Morgan L            12 Aqua Shocks-NM         46.27      48.64  
 19 Metzger, Katie L          11 COM-WT                 51.23      49.15  
 20 Allaire, Yarrow C         12 Lobo-NM                47.29      49.54  
 21 Paz, Alysha A             11 Lcat-NM                54.49      51.88  
 22 Cully, Kelsey L           12 Lcat-NM                53.23      52.11  
 23 Paterson, Laura I         12 CA-NM                  50.20      52.20  
 24 Martinez, Ariana M        11 Seals-NM               52.92      52.26  
 25 Moquin, Elisabeth K       12 Lcat-NM                54.97      52.48  
 26 Bustillos, Milena E       11 Lcat-NM                53.05      52.66  
 27 Clayshulte, Hannah M      11 Lcat-NM                53.79      52.69  
 28 Gomez-Morris, Alicia M    11 Lcat-NM                53.06      54.07  
 29 Renly, Emma E             11 Fbb-BD                 49.67      55.18  
 30 Maxwell, Conner T         12 Lcat-NM              1:07.74      56.53  
 31 Rios, Britten K           11 Lcat-NM                   NT      56.90  
 32 Perry, Riley C            12 Lcat-NM                56.19      57.68  
 33 Trujillo, Clarissa E      12 Seals-NM               49.91      58.23  
 34 Duh, Angela K             11 Lcat-NM                   NT    1:06.51  
 
Event 110  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 39.75        2001 Edgar Peyro, DSSC                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Licon, William A          11 WETT-BD                37.42      38.68*   9  
  2 Portillo, Anthony A       12 WETT-BD                39.13      41.85    7  
  3 Gutknecht, Chase T        11 WETT-BD                43.52      45.79    6  
  4 De Jesus, Jose R          11 EPAP-BD                46.58      46.33    5  
  5 Hiatt, Lyle A             12 Lcat-NM                45.01      47.68    4  
  6 Salopek, David D          12 Lcat-NM                47.96      47.85    3  
  7 Paz, Jonathan R           12 Lcat-NM                49.00      48.90    1.5
  7 Walker, Ian M             11 CA-NM                  48.49      48.90    1.5
  9 Rojo, Judea B             12 EPAP-BD                   NT      49.05  
 10 Walsh, Dakota L           12 Amarillo-WT            48.80      49.18  
 11 Mackiw, Mitchell          12 CA-NM                  47.94      49.78  
 12 Rempe, Gregory M          12 Kirtland-NM            48.39      50.29  
 13 Hagist, Todd M            12 COM-WT                 50.21      50.64  
 14 Alvarado, Roberto E       11 WETT-BD                51.44      51.49  
 15 Claflin, Sam C            12 WETT-BD                49.84      51.87  
 16 Renteria, Jay E           12 Lobo-NM                52.02      52.33  
 17 Hagist, Steven W          11 COM-WT                 54.36      55.20  
 18 Allaire, Noah T           11 Lobo-NM                54.70      55.60  
 19 Fischer, Ben W            11 Aqua Shocks-NM       1:14.13    1:03.46  
 20 Pino, Aaron J             12 CA-NM                1:09.05    1:15.30  
 21 Torres, Daniel E          11 Desert Sharks-BD          NT    1:20.94  
 -- Godman, Eli A             12 Aqua Shocks-NM            NT         NS  
 
Event 111  Girls 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomlin, Kelsey A          14 Fbb-BD                 37.19      37.96    9  
  2 Dixon, Rachel A           13 Lcat-NM                39.72      40.10    7  
  3 Hobson, Jorgi L           14 Lcat-NM                38.47      40.74    6  
  4 Clark-Van Brundt, Abra H  14 UN-NM                  43.50      42.14    5  
  5 Long, Adrienne C          14 Duke-NM                46.01      42.38    4  
  6 Yanez, Lauren R           14 EPAP-BD                41.75      43.33    3  
  7 Greaser, Shelby L         13 Duke-NM                41.85      43.52    2  
  8 You, Susan                14 Lcat-NM                41.86      44.01    1  
  9 Thomson, Heather D        14 S W A T-BD             45.33      44.05  
 10 Corbin, Mae D             13 EPAP-BD                46.36      45.88  
 11 Cremer, Kailee R          13 Duke-NM                   NT      47.56  
 12 Helferich, Ashley B       13 COM-WT                 46.30      47.71  
 13 Skirmont, Sarah R         13 EPAP-BD                46.42      48.46  
 14 Looney, Jordan E          14 Fbb-BD                    NT      48.47  
 15 Saiz, Dionne E            14 CA-NM                     NT      49.92  
 16 Busttllos, Larissa M      14 Lcat-NM                   NT      51.35  
 17 Urenda, Kaitlyn T         14 Desert Sharks-BD          NT      51.39  
 18 Key, Sydney M             13 CA-NM                     NT      51.73  
 19 Utnage, Deanna M          13 Lcat-NM                54.69      54.50  
 20 Fasano, Michaela R        13 Kirtland-NM            57.59      55.32  
 -- Powell, Jackie M          13 Lcat-NM                52.42         NS  
 -- Rice, Rachel R            14 COM-WT                 56.97         NS  
 -- Schavz, Danielle          13 Lcat-NM                   NT         NS  
 -- DiRoma, Dani N            13 Aqua Shocks-NM            NT         NS  
 -- Olson, Erica J            14 COM-WT                 52.68         NS  
 -- Rhoades, Evanne G         14 Aqua Shocks-NM         50.49         NS  
 
Event 111  Girls 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guggedahl, Marie M        16 EPAP-BD                44.82      39.81    9  
  2 Tomlin, Becca C           16 EPAP-BD                45.12      41.35    7  
  3 Hegeman, Ana L            16 EPAP-BD                40.55      41.93    6  
  4 Hernandez, Simone A       15 Fbb-BD                 41.30      42.80    5  
  5 Kilgore, Stacey L         21 Lcat-NM                   NT      43.04    4  
  6 Stanton, Elora M          17 Fbb-BD                 39.08      44.47    3  
  7 Armistead, Anna M         15 Lcat-NM                48.99      44.54    2  
  8 Rice, Christina           15 Fbb-BD                    NT    1:00.24    1  
 -- Holcomb, Rachel M         15 S W A T-BD             47.85         NS  
 -- Smirnova, Alexandra S     16 Lcat-NM                40.55         NS  
 
Event 112  Boys 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luse, Dustin C            14 EPAP-BD                38.00      35.12    9  
  2 Lopez-Plancarte, Damian   14 Kirtland-NM            37.99      38.19    7  
  3 Lary, Dirk J              13 COM-WT                 40.51      38.63    6  
  4 Alexander, Garrett R      14 High School Club-AZ       NT      39.02    5  
  5 Winstead, Leif M          13 Lcat-NM                37.74      39.55    4  
  6 Hartley, Jake M           14 Fbb-BD                 39.62      39.57    3  
  7 Mortensen, Jake G         13 Lobo-NM                41.61      40.09    2  
  8 Morvis, Georgie M         13 Lcat-NM                40.62      40.41    1  
  9 Gleeson, Tim M            13 Lobo-NM                39.32      40.68  
 10 Thomson, Joshua           14 Lcat-NM                47.28      42.14  
 11 Garcia, Eduardo           14 EPAP-BD                   NT      42.56  
 12 Felix, Raziel             13 EPAP-BD                45.13      43.81  
 13 Jones, D.J. L             13 CA-NM                  45.56      44.87  
 14 Shou, ZhuangZhuang        13 Duke-NM                50.53      45.90  
 15 English, Tim A            14 Lobo-NM                43.50      46.81  
 16 Howard, Edward K          14 Seals-NM               47.86      47.59  
 17 Martinez, Aaron S         13 Lcat-NM                   NT      50.50  
 18 Gutierrez, Joshua A       13 WETT-BD                   NT      52.98  
 19 Solis, Steven D           14 Amarillo-WT            53.19      53.75  
 20 Jones, Cole C             13 COM-WT                 58.02      58.80  
 -- Garcia, Zachary A         14 Lcat-NM                45.57         NS  
 
Event 112  Boys 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Jesus, Jose M          16 EPAP-BD                33.23      33.72    9  
  2 Collier, Drew D           16 Lobo-NM                33.02      33.86    7  
  3 Taylor, Lee R             17 Blue Sharks-NM         35.50      35.44    6  
  4 Scott, JD D               16 EPAP-BD                36.35      35.64    5  
  5 Kendrick, Scott J         16 Lobo-NM                34.91      36.47    4  
  6 Busby, Taylor S           16 Kirtland-NM            35.79      37.75    3  
  7 Licon, Armando            15 S W A T-BD                NT      38.05    2  
  8 Fine, Ethan H             15 CA-NM                  38.94      38.60    1  
  9 Shook, Ben B              16 S W A T-BD                NT      39.43  
 10 Rempe, Philip P           15 Kirtland-NM            38.16      39.45  
 11 Jones, Tyler P            15 COM-WT                 45.26      39.49  
 12 Alexander, Austin R       16 High School Club-AZ       NT      40.22  
 13 Cordry, Kyle E            18 Lcat-NM                42.41      40.46  
 14 Haberkorn, Max T          16 CA-NM                     NT      42.39  
 15 Gutierrez, Matthew R      15 WETT-BD                   NT      42.77  
 16 Kendle, Wes D             16 High School Club-AZ       NT      43.63  
 17 Carpenter, Will P         15 High School Club-AZ    47.24      44.81  
 18 Haynes, Michael S         16 Fbb-BD                    NT      45.82  
 -- Henschel, Sean            42 RGSC                   41.00        XNS  
 -- Winton, Mark H            19 EPAP-BD                38.00         NS  
 
Event 113  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:27.74        2001 Renee Ulrich, LOBO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J              12 Fbb-BD               2:26.41    2:28.34    9  
      34.11   37.36   38.70   38.17                                
  2 Madero, Moranda R         12 Lcat-NM              2:25.31    2:31.81    7  
      35.72   38.69   39.85   37.55                                
  3 Edwards, Maddie B         11 WETT-BD              2:30.70    2:32.45    6  
      34.80   38.31   39.66   39.68                                
  4 Erives, Paula C           12 Fbb-BD               2:28.52    2:33.38    5  
      35.54   39.32   40.20   38.32                                
  5 Wright, Beth M            12 Duke-NM              2:36.60    2:41.69    4  
      37.54   40.60   42.26   41.29                                
  6 Rempe, Clara L            12 Kirtland-NM          2:45.96    2:43.48    3  
      38.22   42.42   42.62   40.22                                
  7 Theiler, Sarah L          12 Duke-NM                   NT    2:43.65    2  
      37.79   41.64   43.91   40.31                                
  8 Hirschi, Faith E          12 WETT-BD              2:40.64    2:45.44    1  
      37.10   43.14   43.82   41.38                                
  9 Apostalon, Anika J        11 Duke-NM              2:58.32    2:47.07  
      35.46   42.13   45.46   44.02                                
 10 Tronolone, Nicole S       11 EPAP-BD              2:53.41    2:48.94  
      38.35   44.90   44.26   41.43                                
 11 Rede, Nikki M             12 Desert Sharks-BD     2:49.02    2:51.08  
      39.62   44.66   45.15   41.65                                
 12 Trujillo, Clarissa E      12 Seals-NM             2:57.54    2:52.44  
      39.21   44.67   44.70   43.86                                
 13 Drury, Paula M            12 Fbb-BD               2:54.18    3:00.57  
      40.19   45.77   47.76   46.85                                
 14 Trice, Renee L            12 Aqua Shocks-NM            NT    3:05.09  
      41.59   46.91   49.66   46.93                                
 15 Gibson, Nicole L          12 Duke-NM              3:15.69    3:08.67  
      41.16   48.93   49.45   49.13                                
 16 Centeno, Victoria L       11 WETT-BD                   NT    3:09.09  
      42.05   50.17   53.16   43.71                                
 17 Martinez, Ariana M        11 Seals-NM             3:25.38    3:14.89  
      42.35   50.97   53.50   48.07                                
 18 McCarthy, Cedar K         11 Seals-NM             3:59.59    3:20.24  
      44.99   51.96   53.89   49.40                                
 19 Bustillos, Milena E       11 Lcat-NM              3:38.87    3:20.48  
      45.45   53.80   52.14   49.09                                
 20 Renly, Emma E             11 Fbb-BD               3:25.83    3:48.45  
      52.02 1:01.21   59.01   56.21                                
 -- Metzger, Katie L          11 COM-WT               3:03.71         NS  
 -- Luthi, Abby E             12 COM-WT               2:55.43         NS  
 -- Allen, Aubree A           11 COM-WT               2:41.81         NS  
 
Event 114  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:20.40        2005 Luigi Solis, DSSC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solis, Luigi M            12 Desert Sharks-BD     2:14.35    2:18.56*   9  
      31.69   35.13   36.87   34.87                                
  2 Licon, William A          11 WETT-BD              2:18.50    2:25.29    7  
      33.05   36.62   38.61   37.01                                
  3 Homans, Henry F           12 UN-NM                2:31.43    2:28.69    6  
      34.39   38.67   37.93   37.70                                
  4 Gutknecht, Chase T        11 WETT-BD              2:31.82    2:37.39    5  
      36.06   39.79   41.44   40.10                                
  5 De Jesus, Jose R          11 EPAP-BD              2:47.69    2:42.39    4  
      38.70   42.80   42.76   38.13                                
  6 Walker, Ian M             11 CA-NM                2:56.39    2:42.90    3  
      40.27   41.98   42.92   37.73                                
  7 Salopek, David D          12 Lcat-NM              2:31.20    2:45.53    2  
      36.44   42.61   44.44   42.04                                
  8 Portillo, Anthony A       12 WETT-BD              2:40.54    2:47.25    1  
      37.39   42.85   44.59   42.42                                
  9 Alvarado, Roberto E       11 WETT-BD              2:49.90    2:50.89  
      40.55   44.16   43.50   42.68                                
 10 Claflin, Sam C            12 WETT-BD                   NT    2:55.00  
      39.36   45.30   46.24   44.10                                
 11 Hiatt, Lyle A             12 Lcat-NM              2:36.86    2:55.83  
      36.97   45.97   48.93   43.96                                
 12 Torres, Fernando H        12 Desert Sharks-BD     2:58.09    2:58.48  
      42.34   47.20   46.08   42.86                                
 13 Avila, Jose A             12 EPAP-BD              3:12.58    3:02.85  
      42.14   47.27   48.07   45.37                                
 14 Temple, Parker M          11 Lcat-NM              3:06.41    3:06.33  
      42.36   48.06   48.42   47.49                                
 15 Roychowdhury, Hridindu S  12 Lcat-NM              4:02.61    3:06.60  
      41.45   48.35   50.11   46.69                                
 16 Allaire, Noah T           11 Lobo-NM                   NT    3:08.18  
      44.41   50.56   47.57   45.64                                
 17 Paz, Jonathan R           12 Lcat-NM              3:16.87    3:09.70  
      45.35   50.49   49.81   44.05                                
 18 Walsh, Dakota L           12 Amarillo-WT          3:04.94    3:18.48  
      44.74   52.96   52.63   48.15                                
 19 Pino, Aaron J             12 CA-NM                     NT    3:44.94  
      53.60   58.89   57.64   54.81                                
 20 Torres, Daniel E          11 Desert Sharks-BD          NT    3:45.39  
      50.29   59.84 1:01.56   53.70                                
 -- Hagist, Steven W          11 COM-WT               3:06.56         NS  
 -- Milam, Mitch P            11 COM-WT               2:39.60         NS  
 -- Hagist, Todd M            12 COM-WT               2:58.59         NS  
 
Event 115  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
13-14 Meet R: * 2:21.06        2003 Marissa Campbell, LOBO                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Avila, Lucia              13 EPAP-BD              2:29.68    2:26.20    9  
      35.51   38.06   37.49   35.14                                
  2 Dixon, Rachel A           13 Lcat-NM              2:20.81    2:26.65    7  
      34.40   37.79   37.86   36.60                                
  3 Salopek, Sheila H         14 Lcat-NM              2:25.66    2:27.41    6  
      34.32   37.31   38.70   37.08                                
  4 Partida, Gaby             13 WETT-BD              2:26.20    2:32.13    5  
      34.64   38.75   39.93   38.81                                
  5 Tomlin, Kelsey A          14 Fbb-BD               2:22.96    2:32.17    4  
      36.79   38.71   39.53   37.14                                
  6 Gandarilla, Gabby         13 Desert Sharks-BD     2:27.44    2:32.98    3  
      36.53   39.26   39.70   37.49                                
  7 You, Susan                14 Lcat-NM              2:31.91    2:34.00    2  
      35.44   38.49   40.12   39.95                                
  8 Moore, Alexandra B        13 Lcat-NM              2:35.13    2:34.20    1  
      35.13   40.33   41.15   37.59                                
  9 Long, Adrienne C          14 Duke-NM              2:35.56    2:34.56  
      35.67   39.28   40.29   39.32                                
 10 Thomson, Heather D        14 S W A T-BD           2:34.47    2:34.57  
      36.20   39.46   40.32   38.59                                
 11 Morrow, Chelcie M         14 Desert Sharks-BD     2:24.53    2:34.91  
      34.83   38.92   40.59   40.57                                
 12 Clark-Van Brundt, Abra H  14 UN-NM                2:43.00    2:35.49  
      35.76   40.59   41.59   37.55                                
 13 Barnes, Meghan E          14 S W A T-BD           2:31.26    2:36.16  
      36.20   39.52   40.74   39.70                                
 14 Lore, Kasey B             14 S W A T-BD           2:27.82    2:36.23  
      36.06   39.12   40.65   40.40                                
 15 Greaser, Shelby L         13 Duke-NM              2:40.53    2:37.29  
      36.59   40.62   40.73   39.35                                
 16 Cremer, Kailee R          13 Duke-NM                   NT    2:40.48  
      37.00   41.09   42.27   40.12                                
 17 Saiz, Dionne E            14 CA-NM                2:34.29    2:41.30  
      37.81   41.39   41.66   40.44                                
 18 Liberto, Alma L           14 Lcat-NM              2:29.02    2:41.97  
      36.01   40.42   42.98   42.56                                
 19 Ruddell, Andrea D         13 CA-NM                2:36.97    2:42.12  
      37.53   42.05   41.80   40.74                                
 20 Supple, Molly E           13 Duke-NM              2:40.47    2:42.73  
      38.02   42.22   42.15   40.34                                
 21 Thyfault, MacKayla J      14 Fbb-BD               2:37.89    2:43.85  
      37.35   42.87   43.37   40.26                                
 22 Canavan, Alexandra S      14 Lcat-NM              2:32.79    2:44.15  
      36.80   41.27   43.25   42.83                                
 23 Larson, Jana B            14 Aqua Shocks-NM       2:50.48    2:59.38  
      40.99   45.50   47.16   45.73                                
 24 Utnage, Deanna M          13 Lcat-NM              3:03.46    3:05.02  
      43.41   47.51   48.32   45.78                                
 25 Fasano, Michaela R        13 Kirtland-NM               NT    3:07.04  
      41.71   48.60   49.71   47.02                                
 26 Busttllos, Larissa M      14 Lcat-NM                   NT    3:09.12  
      40.67   48.48   51.50   48.47                                
 27 Seymore, Morgan W         14 S W A T-BD                NT    3:25.01  
      44.90   52.69   56.64   50.78                                
 -- St. John, Brenna C        14 CA-NM                2:19.87         NS  
 -- Rhoades, Evanne G         14 Aqua Shocks-NM       2:56.33         NS  
 -- DiRoma, Dani N            13 Aqua Shocks-NM       3:14.36         NS  
 -- Helferich, Ashley B       13 COM-WT               2:46.99         NS  
 -- Urenda, Kaitlyn T         14 Desert Sharks-BD          NT         NS  
 -- Keck, Erin J              13 COM-WT               2:29.81         NS  
 -- Rice, Rachel R            14 COM-WT               2:57.99         NS  
 
Event 115  Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
15&O Meet Re: * 2:17.52        2003 Elisabeth Thomson, LCAT                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perkins, Amber M          16 Desert Sharks-BD     2:15.84    2:20.58    9  
      33.31   35.27   36.85   35.15                                
  2 Thomson, Elisabeth J      18 Lcat-NM              2:10.27    2:20.89    7  
      33.16   35.64   36.88   35.21                                
  3 Tomlin, Becca C           16 EPAP-BD              2:30.21    2:26.41    6  
      33.96   37.45   38.93   36.07                                
  4 Dupuy, Sandra C           24 Lcat-NM              2:13.05    2:27.95    5  
      34.41   37.92   38.79   36.83                                
  5 Havlovic, Katie E         15 EPAP-BD              2:16.83    2:28.16    4  
      34.01   37.99   39.34   36.82                                
  6 Campbell, Marissa L       16 Lobo-NM              2:13.68    2:28.17    3  
      34.99   37.66   38.70   36.82                                
  7 Williamson, Michelle R    17 Lobo-NM              2:27.63    2:29.70    2  
      34.87   38.09   38.91   37.83                                
  8 Gamboa, Nancy M           16 Desert Sharks-BD     2:29.74    2:30.99    1  
      34.90   37.42   39.21   39.46                                
  9 Kleyboecker, Mollie R     15 Duke-NM              2:33.23    2:31.42  
      35.16   38.31   39.14   38.81                                
 10 Hernandez, Simone A       15 Fbb-BD               2:21.44    2:32.92  
      36.08   39.02   40.06   37.76                                
 11 Erives, Marcela C         16 Fbb-BD               2:26.42    2:33.42  
      36.38   39.76   40.24   37.04                                
 12 Peinado, Victoria T       16 EPAP-BD              2:26.97    2:33.46  
      33.77   38.36   41.44   39.89                                
 13 Guggedahl, Marie M        16 EPAP-BD              2:44.95    2:34.51  
      34.14   39.31   40.99   40.07                                
 14 Armistead, Anna M         15 Lcat-NM              2:31.77    2:34.62  
      35.50   39.44   40.71   38.97                                
 15 Walker, Ali M             15 EPAP-BD              2:30.51    2:34.86  
      35.51   39.48   41.18   38.69                                
 16 Branch, Hannah C          18 CA-NM                     NT    2:40.44  
      36.71   40.24   41.96   41.53                                
 17 Thurman, Krista L         18 Aqua Shocks-NM       2:40.29    2:43.39  
      38.54   42.36   42.92   39.57                                
 18 Widtfeldt, Shannah E      15 Desert Sharks-BD     2:50.48    2:49.62  
      36.30   41.70   46.63   44.99                                
 19 Rice, Christina           15 Fbb-BD               3:15.78    3:11.85  
      44.88   49.71   51.26   46.00                                
 -- Smirnova, Alexandra S     16 Lcat-NM              2:22.09         NS  
 -- Maxwell, Christina A      17 Desert Sharks-BD          NT         NS  
 -- Holcomb, Rachel M         15 S W A T-BD           2:39.11         NS  
 
Event 116  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
13-14 Meet R: * 2:10.02        2001 Peter Wicklund, SWAT                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Rafa R         14 Desert Sharks-BD     2:11.93    2:13.47    9  
      30.17   33.05   35.03   35.22                                
  2 Gonzalez, Ruben G         14 Desert Sharks-BD     2:17.12    2:16.86    7  
      31.82   35.39   35.58   34.07                                
  3 Alexander, Garrett R      14 High School Club-AZ  2:17.77    2:16.93    6  
      31.31   35.00   36.25   34.37                                
  4 Lopez-Plancarte, Damian   14 Kirtland-NM          2:25.63    2:22.36    5  
      33.26   35.86   37.35   35.89                                
  5 Mortensen, Jake G         13 Lobo-NM              2:24.41    2:23.26    4  
      32.74   36.98   37.89   35.65                                
  6 Scott, Leo M              13 EPAP-BD              2:33.80    2:26.93    3  
      34.26   37.55   37.68   37.44                                
  7 Thomson, Joshua           14 Lcat-NM              2:19.12    2:29.07    2  
      33.63   37.69   39.28   38.47                                
  8 Sacoman, Drew P           14 Duke-NM              2:34.90    2:30.52    1  
      34.72   37.74   38.93   39.13                                
  9 Winstead, Leif M          13 Lcat-NM              2:25.86    2:34.98  
      35.98   40.11   41.41   37.48                                
 10 Hartenstein, Ted A        13 High School Club-AZ  2:33.90    2:35.08  
      36.32   41.58   40.37   36.81                                
 11 Jones, D.J. L             13 CA-NM                2:31.75    2:35.85  
      36.34   40.05   40.25   39.21                                
 12 Solis, Mark A             13 Amarillo-WT          2:36.22    2:39.99  
      36.96   40.80   41.45   40.78                                
 13 Gleeson, Tim M            13 Lobo-NM              2:47.25    2:42.95  
      35.22   42.65   44.68   40.40                                
 14 Shou, ZhuangZhuang        13 Duke-NM              2:54.43    2:45.93  
      36.94   43.83   44.60   40.56                                
 15 Rios, Shawn M             14 Lcat-NM                   NT    2:47.56  
      36.51   42.59   44.84   43.62                                
 16 English, Tim A            14 Lobo-NM              2:43.38    2:52.65  
      39.31   44.61   45.66   43.07                                
 17 Garcia, Eduardo           14 EPAP-BD                   NT    2:55.06  
 18 Howard, Edward K          14 Seals-NM             3:14.75    3:04.64  
      42.24   48.80   47.86   45.74                                
 19 Casillas, Nick M          14 EPAP-BD                   NT    3:06.25  
 20 Martinez, Aaron S         13 Lcat-NM              3:33.69    3:06.76  
      39.44   48.75   51.13   47.44                                
 21 Solis, Steven D           14 Amarillo-WT          3:05.83    3:08.17  
      42.70   49.89   48.01   47.57                                
 -- Garcia, Zachary A         14 Lcat-NM              2:20.13         NS  
 -- Martin, Chase L           14 COM-WT               2:12.03         NS  
 -- Jones, Cole C             13 COM-WT                    NT         NS  
 -- Lary, Dirk J              13 COM-WT               2:38.68         NS  
 -- Lira, Luis M              14 Desert Sharks-BD     3:04.34         NS  
 -- Larios, Eddy              13 Desert Sharks-BD     3:24.64         NS  
 
Event 116  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
15&O Meet Re: * 2:04.07        2005 Douwe Yntema, KAC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wade, Atiba H             28 UN-NM                1:56.55    2:04.75    9  
      28.82   31.42   33.15   31.36                                
  2 Peyro, Edgar A            17 Desert Sharks-BD     2:08.98    2:08.52    7  
      30.08   33.62   34.22   30.60                                
  3 Gonzalez, Carlos A        16 Desert Sharks-BD     2:09.08    2:10.13    6  
      29.91   33.23   34.27   32.72                                
  4 Puhl, Mack M              16 Lobo-NM              2:05.26    2:10.52    5  
      30.32   33.67   33.84   32.69                                
  5 Contreras, Boni J         17 Desert Sharks-BD     2:08.01    2:12.07    4  
      29.99   33.38   34.30   34.40                                
  6 Busby, Taylor S           16 Kirtland-NM          2:03.95    2:12.53    3  
      29.92   33.65   34.07   34.89                                
  7 Cordry, Kyle E            18 Lcat-NM              2:02.38    2:13.45    2  
      29.21   34.40   36.78   33.06                                
  8 Lunsford, Isaac S         16 High School Club-AZ  2:08.06    2:14.23    0.5
      30.21   34.33   36.69   33.00                                
  8 Hernandez, Edgar A        17 EPAP-BD              2:07.77    2:14.23    0.5
      31.62   34.46   34.58   33.57                                
 10 Solis, Oscar E            16 Desert Sharks-BD     2:10.00    2:14.58  
      30.60   33.51   35.08   35.39                                
 11 Ivy, Reid E               15 Lcat-NM              2:15.22    2:15.05  
      31.00   35.14   36.65   32.26                                
 12 Mletzko, Matt F           18 EPAP-BD              2:16.19    2:16.16  
      31.38   35.27   35.90   33.61                                
 13 Mercado, Mariano P        16 Desert Sharks-BD     2:12.60    2:16.80  
      31.39   35.42   36.02   33.97                                
 14 Jones, Bryan S            15 EPAP-BD              2:09.98    2:17.51  
      31.20   34.92   35.57   35.82                                
 15 Rubio, Luis A             16 S W A T-BD           2:17.12    2:17.71  
      31.95   35.09   35.73   34.94                                
 16 Kendle, Wes D             16 High School Club-AZ  2:23.22    2:21.06  
      32.71   35.83   37.13   35.39                                
 17 VanDyke, Justin V         17 UN-NM                2:23.00    2:21.31  
      32.40   35.58   37.38   35.95                                
 18 Alexander, Austin R       16 High School Club-AZ  2:20.66    2:21.84  
      34.05   36.05   36.57   35.17                                
 19 Burnidge, Trevor A        15 UN-NM                     NT    2:22.27  
      33.10   37.21   36.19   35.77                                
 20 Haberkorn, Max T          16 CA-NM                2:15.92    2:24.93  
      32.46   36.15   38.51   37.81                                
 21 Rempe, Philip P           15 Kirtland-NM          2:19.80    2:25.26  
      34.33   38.07   37.62   35.24                                
 22 Sacoman, Sean A           16 Duke-NM              2:22.59    2:25.98  
      34.26   37.85   37.44   36.43                                
 23 Haynes, Michael S         16 Fbb-BD               2:43.36    2:28.03  
      32.94   36.09   39.43   39.57                                
 24 Carpenter, Will P         15 High School Club-AZ  2:32.66    2:37.80  
      36.12   41.89   41.08   38.71                                
 25 Munoz, John E             16 Fbb-BD               2:39.32    2:38.67  
      33.68   39.44   43.31   42.24                                
 26 Regenie, Jordan L         15 Duke-NM                   NT    2:40.42  
      34.94   40.16   42.60   42.72                                
 -- Venegas, Hugo             37 RGSC                 2:40.00   X2:40.55  
      35.10   39.89   44.72   40.84                                
 -- Thomson, William P        16 Lcat-NM              2:04.94         NS  
 -- Rogers, Jack F            17 Lobo-NM              2:03.70         NS  
 -- Travelstead, Ben A        21 Lcat-NM              2:01.96         NS  
 -- Henschel, Sean            42 RGSC                 2:20.00        XNS  
 -- Jones, Tyler P            15 COM-WT               2:37.15         NS  
 -- Collier, Drew D           16 Lobo-NM                   NT         NS  
 -- Higgins, Alex B           15 Duke-NM                   NT         NS  
 -- Schwanitz, Stuart A       15 Lobo-NM              2:46.36         NS  
 -- Amezcua, Miguel R         15 Desert Sharks-BD     2:31.21         NS  
 
Event 117  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    5:22.55   18  
     1) Harding, Samantha K 11          2) Links, Vivian 12               
     3) Paz, Alysha A 11                4) Madero, Moranda R 12           
       35.90  1:14.94    39.04  1:20.52    44.64  1:35.18    33.71  1:11.91
  2 Las Cruces Aquatic Team-NM  'B'                        NT    6:11.00   14  
     1) Moquin, Elisabeth K 12          2) Bustillos, Milena E 11         
     3) Cully, Kelsey L 12              4) Gomez-Morris, Alicia M 11      
              1:28.14    46.81  1:38.58    44.17  1:35.80    40.55  1:28.48
 -- Las Cruces Aquatic Team-NM  'C'                        NT         NS  
     1) Clayshulte, Hannah M 11         2) Duh, Angela K 11               
     3) Perry, Riley C 12               4) Maxwell, Conner T 12           
 -- City of Midland Aquatics-WT  'A'                  5:09.16         NS  
     1) Allen, Aubree A 11              2) Stubblefield, Alyssa F 11      
     3) Luthi, Abby E 12                4) Metzger, Katie L 11            
 
Event 118  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    5:27.38   18  
     1) Salopek, David D 12             2) Roychowdhury, Hridindu S 12    
     3) Paz, Jonathan R 12              4) Hiatt, Lyle A 12               
       35.62  1:14.81    40.92  1:26.54    45.64  1:29.46    34.81  1:16.57
 -- City of Midland Aquatics-WT  'A'                  4:45.23         NS  
     1) Stubblefield, Seth K 12         2) Martin, Kevin D 12             
     3) Milam, Mitch P 11               4) Hagist, Todd M 12              
 
Event 119  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 4:34.04        2004 KAC                                        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    4:47.03   18  
     1) Hobson, Jorgi L 14              2) You, Susan 14                  
     3) Salopek, Sheila H 14            4) Dixon, Rachel A 13             
       34.19  1:12.91    35.26  1:12.83    34.70  1:14.06    31.27  1:07.23
 -- City of Midland Aquatics-WT  'A'                  5:00.25         NS  
     1) Keck, Erin J 13                 2) Helferich, Ashley B 13         
     3) Rice, Rachel R 14               4) Olson, Erica J 14              
 
Event 120  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 4:22.36        2001 DSSC                                       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Las Cruces Aquatic Team-NM  'A'                        NT    4:40.84   18  
     1) Winstead, Leif M 13             2) Rios, Shawn M 14               
     3) Garcia, Zachary A 14            4) Thomson, Joshua 14             
       33.92  1:09.21    36.23  1:15.17    32.60  1:08.52    32.09  1:07.94
 
Event 122  Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 4:07.46        2001 DSSC                                       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swim Tucson High School Club-AZ  'A'                   NT    4:27.29   18  
     1) Alexander, Austin R 16          2) Carpenter, Will P 15           
     3) Kendle, Wes D 16                4) Lunsford, Isaac S 16           
       32.31  1:06.08    35.53  1:13.85    32.02  1:06.98    28.93  1:00.38
 
                   Combined Team Scores - Through Event 122                    
 
  1. Las Cruces Aquatic Team          1271.5   2. EL Paso Aqua Posse                976.5
  3. West Texas Typhoon SC             673.5   4. Ft. Bliss Barracuda Swim Team     528.5
  5. City of Midland Aquatics            381   6. Desert Sharks Swim Club             285
  7. Lobo Aquatic Club                   252   8. Unattched                         237.5
  9. Charger Aquatics                  231.5  10. Kirtland Aquatic Club               196
 11. Duke City Aquatics                136.5  12. Swim Tucson High School Club      108.5
 13. City Of Santa Fe Seals               67  14. Pajarito Aquatic Club                56
 15. Go-Swim-Gallup                       52  16. Southwest Aquatic Team               50
 17. Unattached PC                        29  18. Aqua Shocks of Alamogordo            27
 19. Unattached AZ                        24  20. Unattached PN                        16
 21. Santa Fe Blue Sharks                 11  22. Amarillo Swim Team                    9
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 122                   
 
  1. Las Cruces Aquatic Team             663   2. EL Paso Aqua Posse                  536
  3. Ft. Bliss Barracuda Swim Team     400.5   4. West Texas Typhoon SC               308
  5. Charger Aquatics                    169   6. Unattched                         142.5
  7. City of Midland Aquatics             93   8. Lobo Aquatic Club                    84
  8. Duke City Aquatics                   84  10. City Of Santa Fe Seals               67
 11. Kirtland Aquatic Club                61  12. Desert Sharks Swim Club              57
 13. Pajarito Aquatic Club                47  14. Southwest Aquatic Team               43
 15. Unattached PC                        29  16. Aqua Shocks of Alamogordo            27
 17. Unattached AZ                        24  18. Unattached PN                        16
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 122                    
 
  1. Las Cruces Aquatic Team           608.5   2. EL Paso Aqua Posse                440.5
  3. West Texas Typhoon SC             365.5   4. City of Midland Aquatics            288
  5. Desert Sharks Swim Club             228   6. Lobo Aquatic Club                   168
  7. Kirtland Aquatic Club               135   8. Ft. Bliss Barracuda Swim Team       128
  9. Swim Tucson High School Club      108.5  10. Unattched                            95
 11. Charger Aquatics                   62.5  12. Duke City Aquatics                 52.5
 13. Go-Swim-Gallup                       52  14. Santa Fe Blue Sharks                 11
 15. Pajarito Aquatic Club                 9  15. Amarillo Swim Team                    9
 17. Southwest Aquatic Team                7