Licensed to Border Swimming Champ. Meet Hy-Tek's Meet Manager 5/8/2006 07:29 AM
          2006 BD SWAT LCM Sprint Invitational - 5/6/2006 to 5/7/2006          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        2:27.09  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    3:03.80         18  
     1) Carr, Emma L 7                  2) Lopez, Ximena 8                
     3) Felix, Andrea 6                 4) Adame, Ilse 7                  
  2 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    3:13.50         16  
     1) Rodriguez, Mariana 8            2) Blancas, Vianey V 8            
     3) Ruiz, Sofia 8                   4) Castrejon, Angelica 7          
  3 West Texas Typhoon SC-BD  'A'                    NT    3:29.41         12  
     1) Edwards, Victoria R 7           2) Posadas, Ximena 7              
     3) Trujillo, Lanneya R 7           4) Claflin, Ivy M 8               
 
Event 2  Boys 8 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        2:33.69  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    3:08.05         18  
     1) Miller, Sean P 8                2) Lopez, Esteban 6               
     3) Pinedo, Roberto A 8             4) Felix, Alejandro A 8           
 
Event 3  Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        2:27.09  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    2:30.89         18  
     1) Lopez, Renata 9                 2) Ortiz, Dania 10                
     3) Ellis, Lillian 10               4) Ramos, Alyssa A 10             
  2 West Texas Typhoon SC-BD  'A'                    NT    2:36.78         16  
     1) Hirschi, Sydney A 10            2) Gonzalez, Danielle M 9         
     3) Gutknecht, Olivia M 9           4) Trujillo, Vianney V 10         
  3 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    2:38.61         12  
     1) Rodriguez, Renee 10             2) Rios, Idaly 10                 
     3) Torres, Ixchel G 10             4) Pearlman, Leah R 9             
  4 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    3:02.83         10  
     1) Cervantes, Josette 10           2) Lopez, Itzel I 10              
     3) Salas, Georgina L 9             4) Samaniego, Jasmin 10           
 
Event 4  Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        2:33.69  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    2:29.07 TAGS    18  
     1) Ramos, Juan M 9                 2) Adame, Mariano J 10            
     3) Lopez, Carlos 10                4) Brown, Joe S 10                
 
Event 5  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        4:41.39  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 West Texas Typhoon SC-BD  'A'                    NT    5:02.61         18  
     1) Edwards, Maddie B 11            2) Deer, Kathleen M 12            
     3) Maese, Sofia I 12               4) Hirschi, Faith E 12            
  2 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    5:04.87         16  
     1) Rede, Nikki M 12                2) Mercado, Mariana P 12          
     3) Garcia, Kathia A 11             4) Trejo, Renee A 12              
  3 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    5:11.21         12  
     1) Castrejon, Alejandra 12         2) Mendoza, Szilarda 12           
     3) Blancas, Itzel 11               4) Lore, Tara A 12                
  4 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    5:19.23         10  
     1) Aguilera, Italia 12             2) Payne, Ashley S 11             
     3) Ellis, Raq G 12                 4) Boushka, Michelle E 12         
  5 Desert Sharks Swim Club-BD  'B'                  NT    6:06.25          8  
     1) Vasquez, Madison N 11           2) Carrasco, Debora A 12          
     3) Vargas, Dafne V 12              4) Arias, Vianhey Y 11            
  6 Liebres Itcj-ZZ  'A'                             NT    6:14.98          6  
     1) Reyes Garcia, Adelina 11        2) Pinonceli, Estefania 12        
     3) Montoya, Alejandra 11           4) Dueñes, Minerva 11             
  7 El Paso Aqua Posse-BD  'B'                       NT    6:19.20          4  
     1) Lopez, Atenea 12                2) Mansour, Alejandra 12          
     3) Cardon, Taylor T 12             4) Carrasco, Natalie A 11         
 
Event 6  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        4:55.99  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 West Texas Typhoon SC-BD  'A'                    NT    4:52.81 TAGS    18  
     1) Licon, William A 11             2) Alvarado, Roberto E 11         
     3) Gutknecht, Chase T 11           4) Portillo, Anthony A 12         
  2 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    4:55.79 TAGS    16  
     1) Gomez, Adam J 11                2) Hernandez, Aldo 12             
     3) Gonzalez, Mauricio 12           4) Solis, Luigi M 12              
  3 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    6:10.43         12  
     1) Reyes, Albert 11                2) Olmos, Jorge A 12              
     3) Avila, Jose A 12                4) De Jesus, Jose R 11            
 
Event 7  Girls 6 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea        6 Aqua Posse-BD          51.71      48.84          9  
  2 Murphy, Halie        5 Aqua Posse-BD        1:20.71    1:14.51          7  
  3 de la Garza, McKen   6 Fbb-BD               1:28.47    1:18.61          6  
 
Event 7  Girls 7 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Castrejon, Angelic   7 S W A T-BD           1:02.40      46.53          9  
  2 Edwards, Victoria    7 Wett-BD                50.67      49.91          7  
  3 Adame, Ilse          7 Aqua Posse-BD          53.01      50.89          6  
  4 Carr, Emma L         7 Aqua Posse-BD          55.62      53.46          5  
  5 Trujillo, Lanneya    7 Wett-BD              1:00.81    1:06.35          4  
  6 Sayre, Katelyn M     7 Lcat-NM              1:09.98    1:16.86          3  
  7 Posadas, Ximena      7 Wett-BD                   NT    1:23.21          2  
 
Event 7  Girls 8 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          40.99  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Ximena        8 Aqua Posse-BD          56.00      50.58          9  
  2 Claflin, Ivy M       8 Wett-BD                51.10      52.45          7  
  3 Blancas, Vianey V    8 S W A T-BD             59.39      53.92          6  
  4 Ruiz, Sofia          8 S W A T-BD           1:03.27      54.76          5  
  5 Acosta, Analyssa     8 Desert Sharks-BD          NT      55.18          4  
  6 de la Garza, Shann   8 Fbb-BD               1:04.72    1:02.85          3  
  7 Pena, Carissa        8 Fbb-BD                    NT    1:04.51          2  
  8 Rodriguez, Mariana   8 S W A T-BD           1:27.88    1:11.17          1  
 -- Arias, Karen         8 S W A T-BD                NT         DQ        
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          40.99  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larson, Frannie G    9 Aqua Shocks-NM         47.29      44.27          9  
  2 Pearlman, Leah R     9 S W A T-BD             49.55      44.76          7  
  3 Gutknecht, Olivia    9 Wett-BD                42.32      45.09          6  
  4 Lopez, Renata        9 Aqua Posse-BD          47.64      45.84          5  
  5 Gonzalez, Danielle   9 Wett-BD                48.90      50.26          4  
  6 Murillo, Vanessa     9 S W A T-BD           1:13.15      53.74          3  
  7 Lopez, Carolina      9 Aqua Posse-BD             NT      54.39          2  
  8 Reyes, Liz           9 Aqua Posse-BD             NT      58.78          1  
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          40.99  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramos, Alyssa A     10 Aqua Posse-BD          40.79      38.81 TAGS     9  
  2 Hirschi, Sydney A   10 Wett-BD                38.75      39.35 TAGS     7  
  3 Torres, Ixchel G    10 S W A T-BD             42.50      39.37 TAGS     6  
  4 Rios, Idaly         10 S W A T-BD             43.01      39.55 TAGS     5  
  5 Trujillo, Vianney   10 Wett-BD                41.99      45.42          4  
  6 Ellis, Lillian      10 Aqua Posse-BD          58.00      50.28          3  
  7 Garcia, Olivia K    10 Lcat-NM                52.48      51.58          2  
  8 Rodriguez, Renee    10 S W A T-BD             54.11      52.44          1  
  9 Deer, Aime E        10 Wett-BD                51.45      53.29        
 10 Prieto, Jessica     10 Aqua-Slide-ZZ        1:03.59      53.67        
 11 Samaniego, Jasmin   10 Desert Sharks-BD          NT      56.61        
 12 Mansour, Carolina   10 Aqua Posse-BD        1:18.00    1:01.66        
 13 Lopez, Itzel I      10 Desert Sharks-BD          NT    1:15.17        
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          36.49  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Estela       11 Aqua-Slide-ZZ          34.29      33.72 TAGS     9  
  2 Blancas, Itzel      11 S W A T-BD             46.44      41.36          7  
  3 Payne, Ashley S     11 Aqua Posse-BD          41.29      41.83          6  
  4 Reyes Garcia, Adel  11 Itcj-ZZ                45.54      44.10          5  
  5 Rodriguez, Lynette  11 S W A T-BD                NT      45.18          4  
  6 Ramirez, Cassie     11 Aqua Posse-BD             NT      46.39          3  
  7 Carrasco, Natalie   11 Aqua Posse-BD          54.03      49.61          2  
  8 Licon, Anna-Laura   11 S W A T-BD                NT      50.04          1  
  9 Renly, Emma E       11 Fbb-BD                 52.03      54.69        
 10 Arias, Vianhey Y    11 Desert Sharks-BD     1:02.19      55.46        
 -- Montoya, Alejandra  11 Itcj-ZZ                   NT         DQ        
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          36.49  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J        12 Fbb-BD                 34.81      35.74 TAGS     9  
  2 Madero, Moranda R   12 Lcat-NM                36.93      37.47          7  
  3 Hirschi, Faith E    12 Wett-BD                36.29      38.17          6  
  4 Lore, Tara A        12 S W A T-BD             40.77      40.45          5  
  5 Mendoza, Szilarda   12 S W A T-BD             46.74      40.88          4  
  6 Mendoza, Monica     12 Aqua-Slide-ZZ          42.71      41.05          3  
  7 Castrejon, Alejand  12 S W A T-BD             43.50      41.61          2  
  8 Deer, Kathleen M    12 Wett-BD                41.58      42.78          1  
  9 Ellis, Raq G        12 Aqua Posse-BD          46.04      43.93        
 10 Lopez, Atenea       12 Aqua Posse-BD          44.75      44.07        
 11 Cardon, Taylor T    12 Aqua Posse-BD          52.34      53.15        
 12 Carrasco, Debora A  12 Desert Sharks-BD          NT      57.66        
 
Event 8  Boys 6 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Esteban       6 Aqua Posse-BD             NT    1:01.95          9  
  2 Leung, Kean          6 Lcat-NM                   NT    1:12.09          7  
  3 Aguilera, Irak Alf   6 Aqua Posse-BD             NT    1:12.60          6  
  4 Kirken, Vittorio R   6 Aqua Posse-BD             NT    1:21.96          5  
 
Event 8  Boys 7 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bernal, Daniel E     7 Aqua Posse-BD             NT      59.81          9  
  2 McGuire, Joshua A    7 Desert Sharks-BD     1:10.04    1:00.03          7  
  3 Hancock, David G     7 Wett-BD              1:03.32    1:01.17          6  
  4 Rivas, Andre         7 Aqua-Slide-ZZ        1:09.58    1:02.28          5  
 
Event 8  Boys 8 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          41.69  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pinedo, Roberto A    8 Aqua Posse-BD          53.15      45.74          9  
  2 Baca, Victor G       8 Wett-BD                44.51      45.90          7  
  3 Aguirre, Isai I      8 Elts-BD                44.96      46.09          6  
  4 Felix, Alejandro A   8 Aqua Posse-BD          53.32      51.71          5  
  5 Martinez, Benjamin   8 Desert Sharks-BD       57.56      52.28          4  
  6 Escobedo, Sammy      8 S W A T-BD                NT    1:01.78          3  
  7 Manriquez, Christo   8 Desert Sharks-BD          NT    1:12.62          2  
  8 Legarreta, Alex      8 Desert Sharks-BD          NT    1:22.30          1  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          41.69  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Alex           9 S W A T-BD             46.95      41.46 TAGS     9  
  2 Ramos, Juan M        9 Aqua Posse-BD          43.77      42.10          7  
  3 Mendoza Villagomez   9 Aqua-Slide-ZZ          49.00      46.63          6  
  4 Murphy, Michael B    9 Aqua Posse-BD          54.84      50.89          5  
  5 Vazquez, Hector      9 Itcj-ZZ                   NT      54.12          4  
  6 Armendariz Galvan,   9 Itcj-ZZ                54.95      54.53          3  
  7 Gutierrez, Diego     9 Wett-BD                55.92      54.90          2  
  8 Chacon, Pedro        9 Itcj-ZZ                54.59      55.15          1  
  9 Aguilar Garcia, Ca   9 Itcj-ZZ                   NT      57.78        
 10 Gonzalez, Daniel     9 Desert Sharks-BD       56.97      58.67        
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          41.69  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Luis D     10 Elts-BD                40.18      38.50 TAGS     9  
  2 Yu, Wesley          10 Wett-BD                41.73      39.97 TAGS     7  
  3 Pryor, Frank M      10 Elts-BD                43.36      41.23 TAGS     6  
  4 Guerra Arriaga, An  10 Itcj-ZZ                45.15      41.36 TAGS     5  
  5 Wood, Joseph B      10 Lcat-NM                45.92      43.28          4  
  6 Lopez, Carlos       10 Aqua Posse-BD             NT      44.75          3  
  7 Claflin, Noah J     10 Wett-BD                45.43      45.26          2  
  8 Rodriguez, Andres   10 Desert Sharks-BD       50.65      47.14          1  
  9 Lucero, Andres H    10 S W A T-BD             54.34      47.90        
 10 Rios, Sebastian     10 Itcj-ZZ                55.03      54.27        
 11 Sayre, Russell A    10 Lcat-NM                52.38      54.93        
 12 Acosta, Michael L   10 Desert Sharks-BD     1:00.55      57.28        
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          36.29  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Alex       11 Elts-BD                36.52      35.82 TAGS     9  
  2 Gutknecht, Chase T  11 Wett-BD                36.43      37.85          7  
  3 De Jesus, Jose R    11 Aqua Posse-BD          41.92      41.09          6  
  4 Gallegos, Hugo A    11 Elts-BD                45.69      41.87          5  
  5 Morales, Orlando U  11 Aqua-Slide-ZZ          42.32      42.93          4  
  6 Posadas, Hector A   11 Wett-BD                41.68      44.69          3  
  7 Bazar, Kevin A      11 S W A T-BD           1:05.42      46.77          2  
  8 Alvarado, Roberto   11 Wett-BD                48.50      50.83          1  
  9 Samaniego, Gerardo  11 Itcj-ZZ                55.04      56.49        
 10 Amaya, Jose F       11 S W A T-BD                NT      57.51        
 
Event 8  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          36.29  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chacon, Luis        12 Itcj-ZZ                38.75      38.29          9  
  2 Claflin, Sam C      12 Wett-BD                39.39      41.32          7  
  3 Avila, Jose A       12 Aqua Posse-BD          46.99      45.62          6  
  4 Hernandez, Aldo     12 Desert Sharks-BD       48.95      50.89          5  
 
Event 9  Girls 7 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Adame, Ilse          7 Aqua Posse-BD        3:58.96    3:42.28          9  
  2 Castrejon, Angelic   7 S W A T-BD           4:29.96    3:44.92          7  
  3 Carr, Emma L         7 Aqua Posse-BD        4:47.02    4:39.29          6  
 
Event 9  Girls 8 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:06.39  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 de la Garza, Shann   8 Fbb-BD                    NT    4:58.12          9  
 -- Lopez, Ximena        8 Aqua Posse-BD        4:04.85         DQ        
 -- Claflin, Ivy M       8 Wett-BD                   NT         DQ        
 
Event 9  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:06.39  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny          9 Fbb-BD               2:52.08    2:49.59 TAGS     9  
  2 Gutknecht, Olivia    9 Wett-BD              3:13.68    3:19.25          7  
  3 Lopez, Renata        9 Aqua Posse-BD        3:27.66    3:27.90          6  
  4 Pearlman, Leah R     9 S W A T-BD                NT    3:46.21          5  
  5 Salas, Georgina L    9 Desert Sharks-BD     3:45.75    3:52.16          4  
  6 Gonzalez, Danielle   9 Wett-BD              3:55.09    4:10.57          3  
  7 Gregory, Katie N     9 Wett-BD              3:55.00    4:12.15          2  
 
Event 9  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:06.39  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramos, Alyssa A     10 Aqua Posse-BD        3:12.98    2:58.13 TAGS     9  
  2 Hirschi, Sydney A   10 Wett-BD              2:58.69    3:02.97 TAGS     7  
  3 Smith, Tierra F     10 Fbb-BD               3:17.93    3:20.15          6  
  4 Cervantes, Josette  10 Desert Sharks-BD     3:25.00    3:26.20          5  
  5 Ortiz, Dania        10 Aqua Posse-BD             NT    3:35.28          4  
  6 Laryoshyna, Valeri  10 Fbb-BD               3:38.57    3:36.28          3  
  7 Prieto, Jessica     10 Aqua-Slide-ZZ        4:44.86    4:14.51          2  
 -- Rios, Idaly         10 S W A T-BD           3:27.63         DQ        
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:44.99  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Estela       11 Aqua-Slide-ZZ        2:39.52    2:40.40 TAGS     9  
  2 Edwards, Maddie B   11 Wett-BD              2:41.82    2:44.72 TAGS     7  
  3 Vasquez, Madison N  11 Desert Sharks-BD     3:14.13    3:08.24          6  
  4 Garcia, Kathia A    11 Desert Sharks-BD     3:19.32    3:12.11          5  
  5 Ortiz, Diana        11 Aqua Posse-BD             NT    3:16.78          4  
  6 Reyes Garcia, Adel  11 Itcj-ZZ              3:33.40    3:29.67          3  
  7 Dueñes, Minerva     11 Itcj-ZZ              3:27.94    3:33.39          2  
  8 Carrasco, Natalie   11 Aqua Posse-BD        4:14.43    3:48.42          1  
  9 Renly, Emma E       11 Fbb-BD               3:43.39    4:13.59        
 -- Payne, Ashley S     11 Aqua Posse-BD        3:11.94         DQ        
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:44.99  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J        12 Fbb-BD               2:36.00    2:38.69 TAGS     9  
  2 Boushka, Michelle   12 Aqua Posse-BD        3:11.13    2:55.16          7  
  3 Lore, Tara A        12 S W A T-BD           2:53.11    2:55.64          6  
  4 Trejo, Renee A      12 Desert Sharks-BD     3:02.64    2:55.88          5  
  5 Madero, Moranda R   12 Lcat-NM              2:50.28    2:57.60          4  
  6 Mercado, Mariana P  12 Desert Sharks-BD     3:04.74    3:00.68          3  
  7 Aguilera, Italia    12 Aqua Posse-BD        3:19.06    3:06.48          2  
  8 Hirschi, Faith E    12 Wett-BD              2:57.88    3:06.81          1  
  9 Castrejon, Alejand  12 S W A T-BD           3:25.76    3:09.64        
 10 Rede, Nikki M       12 Desert Sharks-BD     3:07.00    3:09.82        
 11 Mendoza, Monica     12 Aqua-Slide-ZZ        3:05.67    3:12.73        
 12 Lopez, Atenea       12 Aqua Posse-BD        3:24.82    3:20.64        
 13 Ellis, Raq G        12 Aqua Posse-BD        3:43.46    3:22.37        
 14 Maese, Sofia I      12 Wett-BD              3:23.58    3:25.08        
 15 Deer, Kathleen M    12 Wett-BD              3:37.31    3:33.00        
 16 Vargas, Dafne V     12 Desert Sharks-BD     3:18.45    3:38.04        
 17 Cardon, Taylor T    12 Aqua Posse-BD        3:51.57    3:50.26        
 18 Pinonceli, Estefan  12 Itcj-ZZ                   NT    3:59.12        
 19 Mansour, Alejandra  12 Aqua Posse-BD             NT    4:01.31        
 -- Erives, Paula C     12 Fbb-BD               2:43.94         DQ        
 
Event 10  Boys 8 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:06.29  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Isai I      8 Elts-BD              3:35.57    3:32.97          9  
  2 Pinedo, Roberto A    8 Aqua Posse-BD        4:22.42    3:38.46          7  
  3 Baca, Victor G       8 Wett-BD              3:35.39    3:39.08          6  
  4 Saucedo, Oscar       8 Fbb-BD               3:28.87    3:40.62          5  
  5 Miller, Sean P       8 Aqua Posse-BD        3:50.90    3:40.92          4  
  6 Felix, Alejandro A   8 Aqua Posse-BD        3:56.24    3:53.68          3  
  7 Alvarado, Oscar D    8 Wett-BD                   NT    4:13.04          2  
 
Event 10  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:06.29  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johansen, Delaplai   9 Lcat-NM              3:21.08    3:16.44          9  
  2 Ramos, Juan M        9 Aqua Posse-BD        3:26.27    3:23.79          7  
  3 Ruiz, Alex           9 S W A T-BD           3:42.15    3:29.23          6  
  4 Saucedo, Ivan        9 Fbb-BD               3:26.73    3:29.43          5  
  5 Aguilera, Iran A     9 Aqua Posse-BD        3:59.02    3:40.40          4  
  6 Mendoza Villagomez   9 Aqua-Slide-ZZ        3:48.32    3:43.53          3  
  7 Vazquez, Hector      9 Itcj-ZZ                   NT    4:14.45          2  
 
Event 10  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:06.29  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S        10 Aqua Posse-BD        3:01.65    2:58.90 TAGS     9  
  2 Aguirre, Luis D     10 Elts-BD              3:04.46    3:01.59 TAGS     7  
  3 Oros, Carlo A       10 Elts-BD                   NT    3:15.46          6  
  4 Lopez, Carlos       10 Aqua Posse-BD             NT    3:15.83          5  
  5 Yu, Wesley          10 Wett-BD              3:17.29    3:16.23          4  
  6 Griego, Manny F     10 Fbb-BD                    NT    3:22.05          3  
  7 Adame, Mariano J    10 Aqua Posse-BD        3:26.36    3:25.50          2  
  8 Guerra Arriaga, An  10 Itcj-ZZ                   NT    3:25.65          1  
  9 Wood, Joseph B      10 Lcat-NM              3:34.97    3:32.32        
 10 Claflin, Noah J     10 Wett-BD              3:31.49    3:43.44        
 -- Pryor, Frank M      10 Elts-BD              3:13.96         DQ        
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:47.89  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Licon, William A    11 Wett-BD              2:32.63    2:38.17 TAGS     9  
  2 Aguirre, Alex       11 Elts-BD              2:52.60    2:48.02          7  
  3 Gutknecht, Chase T  11 Wett-BD              2:47.46    2:56.21          6  
  4 De Jesus, Jose R    11 Aqua Posse-BD        2:59.01    3:03.66          5  
  5 Gomez, Adam J       11 Desert Sharks-BD     3:21.63    3:15.77          4  
  6 Alvarado, Roberto   11 Wett-BD              3:12.93    3:22.88          3  
  7 Posadas, Hector A   11 Wett-BD              3:14.36    3:27.91          2  
  8 Reyes, Albert       11 Aqua Posse-BD             NT    3:34.02          1  
 -- Morales, Orlando U  11 Aqua-Slide-ZZ        3:27.69         DQ        
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:47.89  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Solis, Luigi M      12 Desert Sharks-BD     2:40.69    2:45.51 TAGS     9  
  2 Gonzalez, Mauricio  12 Desert Sharks-BD     2:54.54    2:48.28          7  
  3 Portillo, Anthony   12 Wett-BD              2:54.25    2:57.97          6  
  4 Chacon, Luis        12 Itcj-ZZ                   NT    3:04.25          5  
  5 Claflin, Sam C      12 Wett-BD              3:10.66    3:18.57          4  
  6 Avila, Jose A       12 Aqua Posse-BD        3:45.87    3:35.70          3  
 
Event 11  Girls 6 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea        6 Aqua Posse-BD        1:43.84    1:41.58          9  
  2 Murphy, Halie        5 Aqua Posse-BD        2:39.23    2:36.36          7  
  3 de la Garza, McKen   6 Fbb-BD               3:06.79    2:43.52          6  
 
Event 11  Girls 7 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Adame, Ilse          7 Aqua Posse-BD        1:34.93    1:36.40          9  
  2 Castrejon, Angelic   7 S W A T-BD           1:56.99    1:39.49          7  
  3 Edwards, Victoria    7 Wett-BD                   NT    1:42.21          6  
  4 Carr, Emma L         7 Aqua Posse-BD        1:53.12    1:56.66          5  
  5 Trujillo, Lanneya    7 Wett-BD              1:58.54    2:04.65          4  
  6 Posadas, Ximena      7 Wett-BD              2:14.70    2:20.44          3  
  7 Sayre, Katelyn M     7 Lcat-NM              2:16.35    2:35.50          2  
 
Event 11  Girls 8 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:16.59  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Ximena        8 Aqua Posse-BD        1:47.61    1:35.48          9  
  2 Claflin, Ivy M       8 Wett-BD              1:39.61    1:42.27          7  
  3 Ruiz, Sofia          8 S W A T-BD           2:01.28    1:46.07          6  
  4 Blancas, Vianey V    8 S W A T-BD           2:11.07    1:51.81          5  
  5 Rodriguez, Mariana   8 S W A T-BD           2:44.76    1:55.12          4  
  6 Pena, Carissa        8 Fbb-BD                    NT    1:58.26          3  
  7 Arias, Karen         8 S W A T-BD                NT    1:59.52          2  
  8 de la Garza, Shann   8 Fbb-BD               2:17.50    2:06.31          1  
  9 Acosta, Analyssa     8 Desert Sharks-BD          NT    2:13.69        
 
Event 11  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:16.59  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny          9 Fbb-BD               1:09.73    1:12.23 TAGS     9  
  2 Larson, Frannie G    9 Aqua Shocks-NM       1:33.05    1:25.95          7  
  3 Lopez, Renata        9 Aqua Posse-BD        1:25.03    1:26.54          6  
  4 Lopez, Carolina      9 Aqua Posse-BD             NT    1:36.58          5  
  5 Salas, Georgina L    9 Desert Sharks-BD     1:37.88    1:37.02          4  
  6 Gonzalez, Danielle   9 Wett-BD              1:35.92    1:42.41          3  
  7 Gregory, Katie N     9 Wett-BD              1:34.48    1:43.57          2  
  8 Murillo, Vanessa     9 S W A T-BD                NT    1:45.50          1  
  9 Reyes, Liz           9 Aqua Posse-BD             NT    1:55.84        
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:16.59  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramos, Alyssa A     10 Aqua Posse-BD        1:18.30    1:11.59 TAGS     9  
  2 Hirschi, Sydney A   10 Wett-BD              1:13.20    1:15.78 TAGS     7  
  3 Rios, Idaly         10 S W A T-BD           1:23.15    1:19.59          6  
  4 Torres, Ixchel G    10 S W A T-BD           1:28.18    1:19.95          5  
  5 Trujillo, Vianney   10 Wett-BD              1:20.79    1:22.75          4  
  6 Ortiz, Dania        10 Aqua Posse-BD             NT    1:24.40          3  
  7 Smith, Tierra F     10 Fbb-BD               1:25.16    1:25.07          2  
  8 Lauritzen, Paola R  10 S W A T-BD           1:32.20    1:30.69          1  
  9 Cervantes, Josette  10 Desert Sharks-BD     1:35.00    1:31.10        
 10 Ellis, Lillian      10 Aqua Posse-BD             NT    1:32.90        
 11 Laryoshyna, Valeri  10 Fbb-BD               1:39.64    1:33.20        
 12 Garcia, Olivia K    10 Lcat-NM              1:43.46    1:37.98        
 13 Rodriguez, Renee    10 S W A T-BD           1:51.47    1:40.65        
 14 Prieto, Jessica     10 Aqua-Slide-ZZ        1:57.38    1:42.29        
 15 Samaniego, Jasmin   10 Desert Sharks-BD          NT    1:45.05        
 16 Mansour, Carolina   10 Aqua Posse-BD        2:21.27    2:07.97        
 17 Lopez, Itzel I      10 Desert Sharks-BD          NT    2:18.60        
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:05.99  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Estela       11 Aqua-Slide-ZZ        1:06.73    1:06.21          9  
  2 Edwards, Maddie B   11 Wett-BD              1:08.64    1:09.64          7  
  3 Vasquez, Madison N  11 Desert Sharks-BD     1:20.20    1:17.35          6  
  4 Garcia, Kathia A    11 Desert Sharks-BD     1:20.00    1:18.20          5  
  5 Blancas, Itzel      11 S W A T-BD           1:31.57    1:19.57          4  
  6 Ortiz, Diana        11 Aqua Posse-BD             NT    1:23.56          3  
  7 Rodriguez, Lynette  11 S W A T-BD                NT    1:23.59          2  
  8 Reyes Garcia, Adel  11 Itcj-ZZ              1:29.56    1:24.14          1  
  9 Dueñes, Minerva     11 Itcj-ZZ              1:25.29    1:29.99        
 10 Felman, Avery M     11 S W A T-BD                NT    1:38.31        
 11 Carrasco, Natalie   11 Aqua Posse-BD        1:46.15    1:38.79        
 12 Arias, Vianhey Y    11 Desert Sharks-BD     1:53.74    1:40.81        
 13 Licon, Anna-Laura   11 S W A T-BD           2:03.14    1:46.04        
 14 Montoya, Alejandra  11 Itcj-ZZ                   NT    1:46.68        
 15 Renly, Emma E       11 Fbb-BD               1:36.74    1:47.22        
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:05.99  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J        12 Fbb-BD               1:09.11    1:05.71 TAGS     9  
  2 Madero, Moranda R   12 Lcat-NM              1:06.02    1:09.09          7  
  3 Erives, Paula C     12 Fbb-BD               1:09.09    1:11.06          6  
  4 Trejo, Renee A      12 Desert Sharks-BD     1:16.60    1:12.18          5  
  5 Boushka, Michelle   12 Aqua Posse-BD        1:25.45    1:13.19          4  
  6 Lore, Tara A        12 S W A T-BD           1:11.08    1:13.43          3  
  7 Rede, Nikki M       12 Desert Sharks-BD     1:17.42    1:15.76          2  
  8 Mercado, Mariana P  12 Desert Sharks-BD     1:16.00    1:15.78          1  
  9 Aguilera, Italia    12 Aqua Posse-BD        1:19.86    1:16.68        
 10 Hirschi, Faith E    12 Wett-BD              1:16.46    1:18.01        
 11 Mendoza, Szilarda   12 S W A T-BD           1:28.84    1:20.34        
 12 Mendoza, Monica     12 Aqua-Slide-ZZ        1:18.40    1:20.57        
 13 Deer, Kathleen M    12 Wett-BD              1:19.90    1:20.77        
 14 Ellis, Raq G        12 Aqua Posse-BD        1:22.28    1:22.15        
 15 Lopez, Atenea       12 Aqua Posse-BD        1:24.07    1:22.30        
 16 Maese, Sofia I      12 Wett-BD              1:22.52    1:25.06        
 17 Vargas, Dafne V     12 Desert Sharks-BD     1:27.33    1:30.76        
 18 Pinonceli, Estefan  12 Itcj-ZZ                   NT    1:34.62        
 19 Mansour, Alejandra  12 Aqua Posse-BD        1:40.67    1:36.29        
 20 Carrasco, Debora A  12 Desert Sharks-BD          NT    1:37.07        
 
Event 12  Boys 6 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Esteban       6 Aqua Posse-BD             NT    2:03.86          9  
  2 Leung, Kean          6 Lcat-NM                   NT    2:31.31          7  
  3 Aguilera, Irak Alf   6 Aqua Posse-BD             NT    2:31.55          6  
  4 Kirken, Vittorio R   6 Aqua Posse-BD             NT    3:08.69          5  
 
Event 12  Boys 7 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bernal, Daniel E     7 Aqua Posse-BD             NT    1:51.40          9  
  2 McGuire, Joshua A    7 Desert Sharks-BD     2:25.21    2:01.39          7  
  3 Carrasco, Cristian   7 Desert Sharks-BD          NT    2:12.76          6  
  4 Rivas, Andre         7 Aqua-Slide-ZZ        2:07.84    2:13.60          5  
  5 Hancock, David G     7 Wett-BD                   NT    2:18.28          4  
 
Event 12  Boys 8 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:16.09  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Felix, Alejandro A   8 Aqua Posse-BD        1:30.45    1:27.06          9  
  2 Saucedo, Oscar       8 Fbb-BD               1:32.52    1:28.09          7  
  3 Miller, Sean P       8 Aqua Posse-BD        1:28.88    1:29.58          6  
  4 Baca, Victor G       8 Wett-BD              1:24.84    1:29.87          5  
  5 Alvarado, Oscar D    8 Wett-BD              1:47.08    1:40.75          4  
  6 Martinez, Benjamin   8 Desert Sharks-BD     1:51.18    1:47.22          3  
  7 Gomez, Matthew P     8 Desert Sharks-BD     2:10.78    1:51.64          2  
  8 Escobedo, Sammy      8 S W A T-BD                NT    2:09.93          1  
 
Event 12  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:16.09  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johansen, Delaplai   9 Lcat-NM              1:22.84    1:22.75          9  
  2 Ramos, Juan M        9 Aqua Posse-BD        1:24.64    1:22.95          7  
  3 Mendoza Villagomez   9 Aqua-Slide-ZZ        1:30.44    1:28.97          6  
  4 Saucedo, Ivan        9 Fbb-BD               1:30.50    1:29.05          5  
  5 Ruiz, Alex           9 S W A T-BD           1:24.10    1:31.84          4  
  6 Aguilera, Iran A     9 Aqua Posse-BD        1:39.03    1:32.65          3  
  7 Murphy, Michael B    9 Aqua Posse-BD        1:35.65    1:36.19          2  
  8 Armendariz Galvan,   9 Itcj-ZZ              1:42.87    1:41.28          1  
  9 Gonzalez, Daniel     9 Desert Sharks-BD     2:06.12    1:44.02        
 10 Vazquez, Hector      9 Itcj-ZZ                   NT    1:46.65        
 11 Chacon, Pedro        9 Itcj-ZZ              1:51.30    1:46.85        
 12 Gutierrez, Diego     9 Wett-BD              2:18.42    1:51.47        
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:16.09  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Luis D     10 Elts-BD              1:18.00    1:13.47 TAGS     9  
  2 Brown, Joe S        10 Aqua Posse-BD        1:14.15    1:14.45 TAGS     7  
  3 Oros, Carlo A       10 Elts-BD              1:36.69    1:18.27          6  
  4 Yu, Wesley          10 Wett-BD              1:21.31    1:19.16          5  
  5 Pryor, Frank M      10 Elts-BD              1:38.99    1:19.88          4  
  6 Lopez, Carlos       10 Aqua Posse-BD             NT    1:21.46          3  
  7 Griego, Manny F     10 Fbb-BD               1:28.88    1:21.92          2  
  8 Guerra Arriaga, An  10 Itcj-ZZ              1:28.80    1:22.39          1  
  9 Adame, Mariano J    10 Aqua Posse-BD        1:24.65    1:22.95        
 10 Lucero, Andres H    10 S W A T-BD           1:41.57    1:30.97        
 11 Wood, Joseph B      10 Lcat-NM              1:32.43    1:33.46        
 12 Rodriguez, Andres   10 Desert Sharks-BD     1:38.75    1:41.63        
 13 Sayre, Russell A    10 Lcat-NM              1:41.79    1:41.73        
 14 Acosta, Michael L   10 Desert Sharks-BD          NT    1:50.49        
 15 Rios, Sebastian     10 Itcj-ZZ              1:48.09    1:51.90        
 16 Olmos, Daniel A     10 Aqua Posse-BD             NT    1:54.54        
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:07.09  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Licon, William A    11 Wett-BD              1:04.59    1:06.75 TAGS     9  
  2 Aguirre, Alex       11 Elts-BD              1:10.38    1:11.61          7  
  3 Gallegos, Hugo A    11 Elts-BD              1:19.48    1:13.53          6  
  4 Gutknecht, Chase T  11 Wett-BD              1:11.36    1:14.32          5  
  5 Gomez, Adam J       11 Desert Sharks-BD     1:17.80    1:15.86          4  
  6 De Jesus, Jose R    11 Aqua Posse-BD        1:16.73    1:18.64          3  
  7 Alvarado, Roberto   11 Wett-BD              1:19.87    1:18.94          2  
  8 Reyes, Albert       11 Aqua Posse-BD             NT    1:25.07          1  
  9 Morales, Orlando U  11 Aqua-Slide-ZZ        1:24.72    1:25.24        
 10 Posadas, Hector A   11 Wett-BD              1:20.22    1:28.77        
 11 Bazar, Kevin A      11 S W A T-BD           2:22.62    1:40.09        
 12 Samaniego, Gerardo  11 Itcj-ZZ                   NT    1:44.28        
 13 Amaya, Jose F       11 S W A T-BD                NT    1:46.58        
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:07.09  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Solis, Luigi M      12 Desert Sharks-BD     1:03.19    1:04.11 TAGS     9  
  2 Gonzalez, Mauricio  12 Desert Sharks-BD     1:10.49    1:08.24          7  
  3 Chacon, Luis        12 Itcj-ZZ              1:13.04    1:12.33          6  
  4 Portillo, Anthony   12 Wett-BD              1:10.23    1:14.07          5  
  5 Claflin, Sam C      12 Wett-BD              1:16.40    1:19.65          4  
  6 Avila, Jose A       12 Aqua Posse-BD        1:26.97    1:25.80          3  
  7 Hernandez, Aldo     12 Desert Sharks-BD     1:27.58    1:28.71          2  
  8 Olmos, Jorge A      12 Aqua Posse-BD        1:46.21    1:40.14          1  
 
Event 13  Girls 6 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea        6 Aqua Posse-BD        1:01.79    1:01.58          9  
  2 Murphy, Halie        5 Aqua Posse-BD        1:32.78    1:27.38          7  
  3 de la Garza, McKen   6 Fbb-BD               2:15.47    1:49.27          6  
 
Event 13  Girls 7 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Castrejon, Angelic   7 S W A T-BD           1:00.49      52.91          9  
  2 Adame, Ilse          7 Aqua Posse-BD          58.11      59.53          7  
  3 Edwards, Victoria    7 Wett-BD              1:06.76    1:08.62          6  
  4 Trujillo, Lanneya    7 Wett-BD              1:05.39    1:09.66          5  
  5 Sayre, Katelyn M     7 Lcat-NM              1:08.35    1:10.77          4  
  6 Carr, Emma L         7 Aqua Posse-BD        1:14.49    1:15.35          3  
 -- Posadas, Ximena      7 Wett-BD              1:42.90         DQ        
 
Event 13  Girls 8 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          46.99  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Ximena        8 Aqua Posse-BD          55.31      52.22          9  
  2 Claflin, Ivy M       8 Wett-BD                54.27      54.43          7  
  3 Blancas, Vianey V    8 S W A T-BD           1:30.54    1:09.38          6  
  4 de la Garza, Shann   8 Fbb-BD               1:17.48    1:11.70          5  
  5 Rodriguez, Mariana   8 S W A T-BD           1:27.54    1:16.70          4  
  6 Pena, Carissa        8 Fbb-BD                    NT    1:18.24          3  
  7 Arias, Karen         8 S W A T-BD                NT    1:32.47          2  
 -- Acosta, Analyssa     8 Desert Sharks-BD          NT         DQ        
 -- Ruiz, Sofia          8 S W A T-BD           1:20.52         DQ        
 
Event 13  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          46.99  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny          9 Fbb-BD                 42.46      43.40 TAGS     9  
  2 Lopez, Renata        9 Aqua Posse-BD          49.48      48.45          7  
  3 Gutknecht, Olivia    9 Wett-BD                48.69      50.76          6  
  4 Pearlman, Leah R     9 S W A T-BD           1:00.24      53.48          5  
  5 Larson, Frannie G    9 Aqua Shocks-NM         58.48      57.72          4  
  6 Lopez, Carolina      9 Aqua Posse-BD             NT    1:00.12          3  
  7 Gregory, Katie N     9 Wett-BD                55.87    1:01.45          2  
  8 Salas, Georgina L    9 Desert Sharks-BD       56.18    1:01.61          1  
  9 Gonzalez, Danielle   9 Wett-BD                56.44    1:01.98        
 10 Reyes, Liz           9 Aqua Posse-BD             NT    1:02.66        
 -- Murillo, Vanessa     9 S W A T-BD           1:36.33         DQ        
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          46.99  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Ixchel G    10 S W A T-BD             47.41      45.90 TAGS     9  
  2 Lauritzen, Paola R  10 S W A T-BD             49.37      46.74 TAGS     7  
  3 Ramos, Alyssa A     10 Aqua Posse-BD          52.92      46.97 TAGS     6  
  4 Cervantes, Josette  10 Desert Sharks-BD       49.00      49.84          5  
  5 Trujillo, Vianney   10 Wett-BD                45.37      49.97          4  
  6 Smith, Tierra F     10 Fbb-BD                 52.54      50.59          3  
  7 Laryoshyna, Valeri  10 Fbb-BD                 52.99      52.68          2  
  8 Ellis, Lillian      10 Aqua Posse-BD          59.59      55.63          1  
  9 Garcia, Olivia K    10 Lcat-NM                57.95      56.22        
 10 Ortiz, Dania        10 Aqua Posse-BD             NT      56.67        
 11 Rodriguez, Renee    10 S W A T-BD           1:03.10    1:03.07        
 12 Prieto, Jessica     10 Aqua-Slide-ZZ        1:13.80    1:03.31        
 13 Mansour, Carolina   10 Aqua Posse-BD        1:14.56    1:03.73        
 14 Samaniego, Jasmin   10 Desert Sharks-BD          NT    1:05.95        
 
Event 13  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          40.09  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Maddie B   11 Wett-BD                39.42      40.69          9  
  2 Payne, Ashley S     11 Aqua Posse-BD          46.35      45.91          7  
  3 Vasquez, Madison N  11 Desert Sharks-BD       53.72      50.50          6  
  4 Ortiz, Diana        11 Aqua Posse-BD             NT      50.72          5  
  5 Garcia, Kathia A    11 Desert Sharks-BD       52.97      51.18          4  
  6 Montoya, Alejandra  11 Itcj-ZZ                   NT      51.51          3  
  7 Reyes Garcia, Adel  11 Itcj-ZZ                49.61      52.01          2  
  8 Felman, Avery M     11 S W A T-BD                NT      52.76          1  
  9 Ramirez, Cassie     11 Aqua Posse-BD             NT      53.62        
 10 Carrasco, Natalie   11 Aqua Posse-BD          59.91      54.68        
 11 Renly, Emma E       11 Fbb-BD                 49.67      55.40        
 12 Licon, Anna-Laura   11 S W A T-BD             59.99      55.70        
 13 Dueñes, Minerva     11 Itcj-ZZ                56.11      55.98        
 14 Arias, Vianhey Y    11 Desert Sharks-BD     1:04.49    1:00.18        
 
Event 13  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          40.09  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boushka, Michelle   12 Aqua Posse-BD          43.33      39.73 TAGS     9  
  2 Lore, Tara A        12 S W A T-BD             41.63      43.36          7  
  3 Trejo, Renee A      12 Desert Sharks-BD       43.61      44.35          6  
  4 Erives, Paula C     12 Fbb-BD                 42.41      44.43          5  
  5 Mendoza, Szilarda   12 S W A T-BD             47.13      44.57          4  
  6 Mendoza, Monica     12 Aqua-Slide-ZZ          46.43      45.58          3  
  7 Mercado, Mariana P  12 Desert Sharks-BD       45.53      46.29          2  
  8 Aguilera, Italia    12 Aqua Posse-BD          49.27      46.90          1  
  9 Ellis, Raq G        12 Aqua Posse-BD          49.22      47.37        
 10 Lopez, Atenea       12 Aqua Posse-BD          51.06      47.56        
 11 Rede, Nikki M       12 Desert Sharks-BD       51.91      47.92        
 12 Castrejon, Alejand  12 S W A T-BD             49.95      50.28        
 13 Vargas, Dafne V     12 Desert Sharks-BD       45.95      50.71        
 14 Mansour, Alejandra  12 Aqua Posse-BD          49.29      51.17        
 15 Maese, Sofia I      12 Wett-BD                50.10      54.58        
 16 Pinonceli, Estefan  12 Itcj-ZZ                   NT      54.93        
 17 Cardon, Taylor T    12 Aqua Posse-BD             NT      58.67        
 
Event 14  Boys 6 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Esteban       6 Aqua Posse-BD             NT    1:14.10          9  
  2 Leung, Kean          6 Lcat-NM                   NT    1:21.36          7  
 -- Kirken, Vittorio R   6 Aqua Posse-BD             NT         DQ        
 -- Aguilera, Irak Alf   6 Aqua Posse-BD             NT         DQ        
 
Event 14  Boys 7 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGuire, Joshua A    7 Desert Sharks-BD     1:16.91    1:06.38          9  
  2 Hancock, David G     7 Wett-BD              1:05.92    1:07.63          7  
  3 Rivas, Andre         7 Aqua-Slide-ZZ        1:16.05    1:13.07          6  
  4 Bernal, Daniel E     7 Aqua Posse-BD             NT    1:25.52          5  
 
Event 14  Boys 8 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.69  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baca, Victor G       8 Wett-BD                51.34      52.38          9  
  2 Aguirre, Isai I      8 Elts-BD                55.43      54.21          7  
  3 Miller, Sean P       8 Aqua Posse-BD             NT      55.02          6  
  4 Pinedo, Roberto A    8 Aqua Posse-BD        1:06.95      58.03          5  
  5 Felix, Alejandro A   8 Aqua Posse-BD          56.79      59.00          4  
  6 Alvarado, Oscar D    8 Wett-BD              1:01.91    1:04.07          3  
  7 Martinez, Benjamin   8 Desert Sharks-BD     1:12.52    1:08.31          2  
  8 Gomez, Matthew P     8 Desert Sharks-BD     1:18.18    1:08.60          1  
 
Event 14  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.69  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johansen, Delaplai   9 Lcat-NM                48.61      49.30          9  
  2 Ramos, Juan M        9 Aqua Posse-BD          55.74      52.11          7  
  3 Mendoza Villagomez   9 Aqua-Slide-ZZ          59.81      53.76          6  
  4 Aguilera, Iran A     9 Aqua Posse-BD          55.66      53.97          5  
  5 Ruiz, Alex           9 S W A T-BD             55.21      55.17          4  
  6 Chacon, Pedro        9 Itcj-ZZ                58.71      57.09          3  
  7 Murphy, Michael B    9 Aqua Posse-BD        1:01.39      57.53          2  
  8 Vazquez, Hector      9 Itcj-ZZ                   NT      58.23          1  
  9 Gutierrez, Diego     9 Wett-BD              1:10.04    1:06.08        
 10 Gonzalez, Daniel     9 Desert Sharks-BD     1:14.95    1:11.75        
 -- Saucedo, Ivan        9 Fbb-BD                 57.24         DQ        
 
Event 14  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.69  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S        10 Aqua Posse-BD          45.34      44.70 TAGS     9  
  2 Aguirre, Luis D     10 Elts-BD                45.88      45.57 TAGS     7  
  3 Pryor, Frank M      10 Elts-BD                50.02      48.06          6  
  4 Adame, Mariano J    10 Aqua Posse-BD          51.26      49.07          5  
  5 Yu, Wesley          10 Wett-BD                45.41      49.35          4  
  6 Griego, Manny F     10 Fbb-BD                 51.48      50.62          3  
  7 Guerra Arriaga, An  10 Itcj-ZZ                53.93      51.44          2  
  8 Oros, Carlo A       10 Elts-BD              1:06.67      55.13          1  
  9 Claflin, Noah J     10 Wett-BD                56.20      55.83        
 10 Wood, Joseph B      10 Lcat-NM                56.89      58.33        
 10 Rodriguez, Andres   10 Desert Sharks-BD          NT      58.33        
 12 Lucero, Andres H    10 S W A T-BD                NT      59.80        
 13 Acosta, Michael L   10 Desert Sharks-BD          NT    1:04.19        
 14 Rios, Sebastian     10 Itcj-ZZ              1:02.22    1:04.61        
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          41.19  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Licon, William A    11 Wett-BD                37.42      39.41 TAGS     9  
  2 De Jesus, Jose R    11 Aqua Posse-BD          46.33      45.21          7  
  3 Gutknecht, Chase T  11 Wett-BD                43.52      46.05          6  
  4 Alvarado, Roberto   11 Wett-BD                51.44      52.13          5  
  5 Gallegos, Hugo A    11 Elts-BD                54.06      52.27          4  
  6 Reyes, Albert       11 Aqua Posse-BD             NT      53.65          3  
  7 Gomez, Adam J       11 Desert Sharks-BD       52.41      54.20          2  
  8 Posadas, Hector A   11 Wett-BD                51.34      55.86          1  
  9 Samaniego, Gerardo  11 Itcj-ZZ              1:02.64      59.65        
 -- Amaya, Jose F       11 S W A T-BD                NT         DQ        
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          41.19  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Portillo, Anthony   12 Wett-BD                39.13      42.47          9  
  2 Chacon, Luis        12 Itcj-ZZ                41.46      43.87          7  
  3 Gonzalez, Mauricio  12 Desert Sharks-BD       46.26      45.77          6  
  4 Avila, Jose A       12 Aqua Posse-BD          57.93      53.78          5  
  5 Hernandez, Aldo     12 Desert Sharks-BD       56.32      55.08          4  
 
Event 15  Girls 6 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea        6 Aqua Posse-BD        2:00.82    1:53.83          9  
 
Event 15  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:30.19  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny          9 Fbb-BD               1:18.40    1:21.17 TAGS     9  
  2 Gutknecht, Olivia    9 Wett-BD              1:36.03    1:40.68          7  
  3 Larson, Frannie G    9 Aqua Shocks-NM            NT    1:48.42          6  
  4 Pearlman, Leah R     9 S W A T-BD           2:14.96    1:56.58          5  
  5 Salas, Georgina L    9 Desert Sharks-BD     1:58.68    1:58.32          4  
  6 Gregory, Katie N     9 Wett-BD              1:50.21    2:04.39          3  
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:30.19  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hirschi, Sydney A   10 Wett-BD              1:19.54    1:22.72 TAGS     9  
  2 Rios, Idaly         10 S W A T-BD           1:45.11    1:33.93          7  
  3 Trujillo, Vianney   10 Wett-BD              1:30.90    1:36.08          6  
  4 Cervantes, Josette  10 Desert Sharks-BD     1:46.00    1:49.37          5  
  5 Ortiz, Dania        10 Aqua Posse-BD             NT    1:55.41          4  
  6 Laryoshyna, Valeri  10 Fbb-BD               1:55.34    2:01.62          3  
  7 Rodriguez, Renee    10 S W A T-BD           2:38.56    2:21.81          2  
 -- Smith, Tierra F     10 Fbb-BD               1:37.85         DQ        
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:16.19  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Estela       11 Aqua-Slide-ZZ        1:13.03    1:13.60 TAGS     9  
  2 Edwards, Maddie B   11 Wett-BD              1:16.44    1:20.50          7  
  3 Blancas, Itzel      11 S W A T-BD           1:50.48    1:32.28          6  
  4 Payne, Ashley S     11 Aqua Posse-BD        1:33.06    1:34.00          5  
  5 Garcia, Kathia A    11 Desert Sharks-BD     1:36.47    1:36.71          4  
  6 Vasquez, Madison N  11 Desert Sharks-BD     1:34.44    1:37.06          3  
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:16.19  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J        12 Fbb-BD               1:17.22    1:13.41 TAGS     9  
  2 Erives, Paula C     12 Fbb-BD               1:16.31    1:19.54          7  
  3 Madero, Moranda R   12 Lcat-NM              1:15.20    1:19.82          6  
  4 Boushka, Michelle   12 Aqua Posse-BD        1:18.58    1:20.70          5  
  5 Mercado, Mariana P  12 Desert Sharks-BD     1:29.09    1:24.75          4  
  6 Trejo, Renee A      12 Desert Sharks-BD     1:38.23    1:25.49          3  
  7 Hirschi, Faith E    12 Wett-BD              1:33.47    1:29.17          2  
  8 Castrejon, Alejand  12 S W A T-BD           1:36.11    1:30.25          1  
  9 Aguilera, Italia    12 Aqua Posse-BD        1:34.37    1:36.30        
 10 Rede, Nikki M       12 Desert Sharks-BD     1:27.80    1:36.47        
 11 Vargas, Dafne V     12 Desert Sharks-BD     1:42.15    1:43.38        
 12 Maese, Sofia I      12 Wett-BD              1:39.10    1:47.89        
 13 Mendoza, Szilarda   12 S W A T-BD           1:52.79    1:49.67        
 
Event 16  Boys 6 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Leung, Kean          6 Lcat-NM                   NT         DQ        
 
Event 16  Boys 8 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:32.49  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saucedo, Oscar       8 Fbb-BD               1:50.82    1:43.88          9  
  2 Aguirre, Isai I      8 Elts-BD              1:45.36    1:59.42          7  
  3 Alvarado, Oscar D    8 Wett-BD              2:45.66    2:34.36          6  
 -- Pinedo, Roberto A    8 Aqua Posse-BD        2:11.72         DQ        
 
Event 16  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:32.49  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johansen, Delaplai   9 Lcat-NM              1:43.70    1:48.77          9  
  2 Aguilera, Iran A     9 Aqua Posse-BD        2:06.65    1:48.92          7  
  3 Saucedo, Ivan        9 Fbb-BD               1:58.29    2:01.05          6  
  4 Murphy, Michael B    9 Aqua Posse-BD             NT    2:17.28          5  
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:32.49  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S        10 Aqua Posse-BD        1:19.75    1:21.54 TAGS     9  
  2 Lopez, Carlos       10 Aqua Posse-BD             NT    1:31.85 TAGS     7  
  3 Adame, Mariano J    10 Aqua Posse-BD        1:33.95    1:34.91          6  
  4 Griego, Manny F     10 Fbb-BD               2:00.44    1:46.52          5  
  5 Oros, Carlo A       10 Elts-BD              2:13.59    1:47.66          4  
  6 Sayre, Russell A    10 Lcat-NM              2:04.31    2:11.78          3  
 
Event 16  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:17.99  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Licon, William A    11 Wett-BD              1:12.94    1:13.05 TAGS     9  
  2 Morales, Orlando U  11 Aqua-Slide-ZZ        1:44.05    1:37.97          7  
  3 Gomez, Adam J       11 Desert Sharks-BD     1:36.81    1:40.88          6  
  4 Reyes, Albert       11 Aqua Posse-BD             NT    1:53.37          5  
 -- Aguirre, Alex       11 Elts-BD              1:13.11         DQ        
 
Event 16  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:17.99  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Portillo, Anthony   12 Wett-BD              1:19.33    1:16.49 TAGS     9  
  2 Gonzalez, Mauricio  12 Desert Sharks-BD     1:18.07    1:18.88          7  
  3 Claflin, Sam C      12 Wett-BD              1:34.52    1:35.66          6  
 
Event 17  Girls 8 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
        2:47.29  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    3:23.00         18  
     1) Felix, Andrea 6                 2) Lopez, Ximena 8                
     3) Adame, Ilse 7                   4) Carr, Emma L 7                 
  2 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    3:40.90         16  
     1) Blancas, Vianey V 8             2) Ruiz, Sofia 8                  
     3) Castrejon, Angelica 7           4) Rodriguez, Mariana 8           
 
Event 18  Boys 8 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
        2:57.99  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    3:43.98         18  
     1) Miller, Sean P 8                2) Felix, Alejandro A 8           
     3) Pinedo, Roberto A 8             4) Lopez, Esteban 6               
  2 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    4:10.40         16  
     1) Gomez, Matthew P 8              2) McGuire, Joshua A 7            
     3) Martinez, Benjamin J 8          4) Carrasco, Cristian A 7         
 
Event 19  Girls 9-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
        2:47.29  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    2:50.37         18  
     1) Pearlman, Leah R 9              2) Lauritzen, Paola R 10          
     3) Rios, Idaly 10                  4) Torres, Ixchel G 10            
  2 West Texas Typhoon SC-BD  'A'                    NT    2:58.51         16  
     1) Gonzalez, Danielle M 9          2) Trujillo, Vianney V 10         
     3) Gutknecht, Olivia M 9           4) Hirschi, Sydney A 10           
  3 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    2:59.53         12  
     1) Ramos, Alyssa A 10              2) Ellis, Lillian 10              
     3) Lopez, Renata 9                 4) Ortiz, Dania 10                
 
Event 20  Boys 9-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
        2:57.99  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    2:50.51 TAGS    18  
     1) Ramos, Juan M 9                 2) Adame, Mariano J 10            
     3) Lopez, Carlos 10                4) Brown, Joe S 10                
  2 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    3:28.15         16  
     1) Aldrete, Pablo A 9              2) Lucero, Andres H 10            
     3) Ruiz, Alex 9                    4) Lucero, Humberto A 10          
  3 Liebres Itcj-ZZ  'A'                             NT    3:29.51         12  
     1) Armendariz Galvan, Miguel 9     2) Vazquez, Hector 9              
     3) Rios, Sebastian 10              4) Guerra Arriaga, Andres 10      
 
Event 21  Girls 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
        5:17.79  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 West Texas Typhoon SC-BD  'A'                    NT    5:46.13         18  
     1) Hirschi, Faith E 12             2) Deer, Kathleen M 12            
     3) Edwards, Maddie B 11            4) Maese, Sofia I 12              
  2 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    5:46.32         16  
     1) Alcoreza, Narah S 12            2) Lore, Tara A 12                
     3) Castrejon, Alejandra 12         4) Aldrete, Carla D 11            
  3 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    5:47.46         12  
     1) Garcia, Kathia A 11             2) Vasquez, Madison N 11          
     3) Mercado, Mariana P 12           4) Trejo, Renee A 12              
  4 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    6:17.21         10  
     1) Payne, Ashley S 11              2) Aguilera, Italia 12            
     3) Lopez, Atenea 12                4) Ellis, Raq G 12                
  5 Southwest Aquatic Team-BD  'B'                   NT    6:43.89          8  
     1) Rodriguez, Lynette 11           2) Mendoza, Szilarda 12           
     3) Blancas, Itzel 11               4) Licon, Anna-Laura 11           
  6 Desert Sharks Swim Club-BD  'B'                  NT    6:44.64          6  
     1) Arias, Vianhey Y 11             2) Vargas, Dafne V 12             
     3) Rede, Nikki M 12                4) Carrasco, Debora A 12          
  7 Liebres Itcj-ZZ  'A'                             NT    6:52.87          4  
     1) Casas Chavez, Diana Estefania 1 2) Montoya, Alejandra 11          
     3) Reyes Garcia, Adelina 11        4) Dueñes, Minerva 11             
 
Event 22  Boys 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
        5:33.29  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 West Texas Typhoon SC-BD  'A'                    NT    5:20.54 TAGS    18  
     1) Gutknecht, Chase T 11           2) Portillo, Anthony A 12         
     3) Licon, William A 11             4) Alvarado, Roberto E 11         
 -- El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT         DQ        
     1) Avila, Jose A 12                2) De Jesus, Jose R 11            
     3) Reyes, Albert 11                4) Olmos, Jorge A 12              
 -- Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT         DQ        
     1) Hernandez, Aldo 12              2) Navarro, Raul A 12             
     3) Torres, Fernando H 12           4) Gomez, Adam J 11               
 
Event 23  Girls 6 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abney, Sarah I       6 Lcat-NM              2:20.16    2:07.92          9  
  2 de la Garza, McKen   6 Fbb-BD               3:26.86    2:41.64          7  
  3 Murphy, Halie        5 Aqua Posse-BD        2:46.86    2:42.44          6  
 
Event 23  Girls 7 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Castrejon, Angelic   7 S W A T-BD                NT    1:45.96          9  
  2 Edwards, Victoria    7 Wett-BD                   NT    1:52.64          7  
  3 Carr, Emma L         7 Aqua Posse-BD        2:03.27    1:54.43          6  
  4 Sayre, Katelyn M     7 Lcat-NM              2:31.80    2:31.44          5  
 
Event 23  Girls 8 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:28.59  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claflin, Ivy M       8 Wett-BD                   NT    1:51.63          9  
  2 Lopez, Ximena        8 Aqua Posse-BD        2:00.47    1:52.34          7  
  3 Blancas, Vianey V    8 S W A T-BD           2:08.78    1:55.46          6  
  4 Ruiz, Sofia          8 S W A T-BD           2:25.45    1:58.86          5  
  5 de la Garza, Shann   8 Fbb-BD               2:23.93    2:13.84          4  
  6 Rodriguez, Mariana   8 S W A T-BD                NT    2:20.47          3  
  7 Arias, Karen         8 S W A T-BD                NT    2:21.44          2  
 
Event 23  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:28.59  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny          9 Fbb-BD               1:17.80    1:21.74 TAGS     9  
  2 Gutknecht, Olivia    9 Wett-BD              1:29.69    1:31.18          7  
  3 Pearlman, Leah R     9 S W A T-BD           1:47.81    1:39.18          6  
  4 Larson, Frannie G    9 Aqua Shocks-NM       1:52.04    1:39.56          4.5
  4 Lopez, Renata        9 Aqua Posse-BD        1:43.35    1:39.56          4.5
  6 Abney, Alyssa C      9 Lcat-NM              1:46.17    1:43.89          3  
  7 Gonzalez, Danielle   9 Wett-BD              1:50.54    1:55.47          2  
  8 Reyes, Liz           9 Aqua Posse-BD             NT    2:08.97          1  
  9 Martinez, Alejandr   9 S W A T-BD                NT    2:30.96        
 
Event 23  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:28.59  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramos, Alyssa A     10 Aqua Posse-BD        1:27.13    1:22.13 TAGS     9  
  2 Hirschi, Sydney A   10 Wett-BD              1:23.17    1:25.17 TAGS     7  
  3 Torres, Ixchel G    10 S W A T-BD           1:37.56    1:27.23 TAGS     6  
  4 Rios, Idaly         10 S W A T-BD           1:34.07    1:28.25 TAGS     5  
  5 Smith, Tierra F     10 Fbb-BD               1:40.73    1:35.67          4  
  6 Cervantes, Josette  10 Desert Sharks-BD     1:40.00    1:39.71          3  
  7 Laryoshyna, Valeri  10 Fbb-BD               1:42.12    1:41.65          2  
  8 Ortiz, Dania        10 Aqua Posse-BD             NT    1:45.65          1  
  9 Rodriguez, Renee    10 S W A T-BD           2:03.06    1:58.13        
 10 Deer, Aime E        10 Wett-BD              1:55.90    1:58.21        
 11 Prieto, Jessica     10 Aqua-Slide-ZZ        2:15.55    2:02.15        
 12 Samaniego, Jasmin   10 Desert Sharks-BD          NT    2:04.91        
 -- Gallegos, Idalis    10 Desert Sharks-BD     2:02.95         DQ        
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.19  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Estela       11 Aqua-Slide-ZZ        1:11.44    1:12.47 TAGS     9  
  2 Edwards, Maddie B   11 Wett-BD              1:14.10    1:17.69 TAGS     7  
  3 Vasquez, Madison N  11 Desert Sharks-BD     1:28.07    1:29.15          6  
  4 Garcia, Kathia A    11 Desert Sharks-BD     1:33.85    1:30.12          5  
  5 Payne, Ashley S     11 Aqua Posse-BD        1:28.27    1:31.35          4  
  6 Reyes Garcia, Adel  11 Itcj-ZZ              1:39.66    1:32.14          3  
  7 Blancas, Itzel      11 S W A T-BD           1:40.93    1:33.06          2  
  8 Ortiz, Diana        11 Aqua Posse-BD             NT    1:33.40          1  
  9 Dueñes, Minerva     11 Itcj-ZZ              1:38.58    1:36.63        
 10 Aldrete, Carla D    11 S W A T-BD           1:47.14    1:37.14        
 11 Carrasco, Natalie   11 Aqua Posse-BD        1:56.74    1:43.54        
 12 Casas Chavez, Dian  11 Itcj-ZZ              1:47.28    1:48.07        
 13 Montoya, Alejandra  11 Itcj-ZZ                   NT    1:52.86        
 14 Licon, Anna-Laura   11 S W A T-BD                NT    1:54.67        
 15 Arias, Vianhey Y    11 Desert Sharks-BD     2:09.69    1:59.36        
 16 Daher, Mariam A     11 S W A T-BD                NT    2:00.01        
 
Event 23  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.19  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J        12 Fbb-BD               1:14.45    1:14.37 TAGS     9  
  2 Madero, Moranda R   12 Lcat-NM              1:17.90    1:19.37          7  
  3 Hirschi, Faith E    12 Wett-BD              1:17.79    1:23.12          6  
  4 Trejo, Renee A      12 Desert Sharks-BD     1:31.76    1:26.01          5  
  5 Mercado, Mariana P  12 Desert Sharks-BD     1:26.81    1:27.16          4  
  6 Alcoreza, Narah S   12 S W A T-BD           1:22.39    1:27.34          3  
  7 Trice, Renee L      12 Aqua Shocks-NM       1:27.81    1:27.39          2  
  8 Mendoza, Szilarda   12 S W A T-BD           1:35.32    1:28.95          1  
  9 Rede, Nikki M       12 Desert Sharks-BD     1:27.89    1:29.29        
 10 Mendoza, Monica     12 Aqua-Slide-ZZ        1:30.02    1:30.40        
 11 Castrejon, Alejand  12 S W A T-BD           1:44.69    1:32.87        
 12 Deer, Kathleen M    12 Wett-BD              1:30.58    1:34.13        
 13 Lopez, Atenea       12 Aqua Posse-BD        1:37.97    1:36.30        
 14 Maese, Sofia I      12 Wett-BD              1:39.31    1:44.38        
 15 Cardon, Taylor T    12 Aqua Posse-BD        1:48.73    1:49.35        
 16 Vargas, Dafne V     12 Desert Sharks-BD     1:43.01    1:52.31        
 17 Carrasco, Debora A  12 Desert Sharks-BD          NT    2:05.85        
 -- Ellis, Raq G        12 Aqua Posse-BD             NT         DQ        
 -- Taylor, Makayla S   12 Aqua Shocks-NM            NT         DQ        
 
Event 24  Boys 6 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguilera, Irak Alf   6 Aqua Posse-BD             NT    2:34.45          9  
  2 Torres, Omar A       6 Desert Sharks-BD          NT    2:46.55          7  
 
Event 24  Boys 7 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivas, Andre         7 Aqua-Slide-ZZ        2:32.09    2:08.72          9  
  2 McGuire, Joshua A    7 Desert Sharks-BD     2:43.33    2:10.26          7  
  3 Hancock, David G     7 Wett-BD              2:15.85    2:14.15          6  
  4 Carrasco, Cristian   7 Desert Sharks-BD          NT    2:43.76          5  
 
Event 24  Boys 8 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.49  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Isai I      8 Elts-BD              1:36.09    1:37.27          9  
  2 Pinedo, Roberto A    8 Aqua Posse-BD        1:55.04    1:39.39          7  
  3 Saucedo, Oscar       8 Fbb-BD               1:42.23    1:39.48          6  
  4 Martinez, Benjamin   8 Desert Sharks-BD     2:06.14    1:51.49          5  
  5 Alvarado, Oscar D    8 Wett-BD              1:58.62    1:57.66          4  
  6 Gomez, Matthew P     8 Desert Sharks-BD     2:27.55    2:08.47          3  
  7 Alcoreza, Enrique    8 S W A T-BD           2:10.28    2:11.61          2  
  8 Escobedo, Sammy      8 S W A T-BD                NT    2:33.40          1  
 -- Baca, Victor G       8 Wett-BD              1:36.98         DQ        
 
Event 24  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.49  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Alex           9 S W A T-BD           1:42.22    1:31.79          9  
  2 Johansen, Delaplai   9 Lcat-NM              1:39.73    1:32.88          7  
  3 Ramos, Juan M        9 Aqua Posse-BD        1:36.86    1:33.51          6  
  4 Saucedo, Ivan        9 Fbb-BD               1:37.53    1:33.63          5  
  5 Mendoza Villagomez   9 Aqua-Slide-ZZ        1:49.46    1:38.73          4  
  6 Aguilar Garcia, Ca   9 Itcj-ZZ              1:53.44    1:47.80          3  
  7 Murphy, Michael B    9 Aqua Posse-BD        1:54.71    1:49.01          2  
  8 Gonzalez, Daniel     9 Desert Sharks-BD     1:55.98    1:49.05          1  
  9 Armendariz Galvan,   9 Itcj-ZZ                   NT    1:55.41        
 10 Aldrete, Pablo A     9 S W A T-BD           2:11.89    1:59.15        
 11 Vazquez, Hector      9 Itcj-ZZ                   NT    2:05.28        
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.49  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Luis D     10 Elts-BD              1:24.83    1:24.84 TAGS     9  
  2 Guerra Arriaga, An  10 Itcj-ZZ              1:33.91    1:30.11          7  
  3 Brown, Joe S        10 Aqua Posse-BD        1:30.89    1:30.62          6  
  4 Griego, Manny F     10 Fbb-BD               1:48.32    1:36.74          5  
  5 Claflin, Noah J     10 Wett-BD              1:33.51    1:40.36          4  
  6 Vasquez, Daniel     10 Aqua-Slide-ZZ             NT    1:41.13          3  
  7 Rodriguez, Andres   10 Desert Sharks-BD     2:04.45    1:47.98          2  
  8 Sayre, Russell A    10 Lcat-NM              1:53.21    1:49.80          1  
  9 Acosta, Michael L   10 Desert Sharks-BD     2:26.48    1:55.80        
 10 Lucero, Humberto A  10 S W A T-BD                NT    2:07.39        
 -- Lucero, Andres H    10 S W A T-BD                NT         DQ        
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.99  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Licon, William A    11 Wett-BD              1:15.28    1:14.71 TAGS     9  
  2 Aguirre, Alex       11 Elts-BD              1:16.05    1:17.06 TAGS     7  
  3 Gutknecht, Chase T  11 Wett-BD              1:17.50    1:20.71          6  
  4 Gomez, Adam J       11 Desert Sharks-BD     1:35.05    1:30.97          5  
  5 Morales, Orlando U  11 Aqua-Slide-ZZ        1:32.00    1:33.22          4  
  6 Alvarado, Roberto   11 Wett-BD              1:43.70    1:47.25          3  
  7 Samaniego, Gerardo  11 Itcj-ZZ              1:56.56    1:52.19          2  
  8 Torres, Daniel E    11 Desert Sharks-BD     2:10.14    2:08.78          1  
 
Event 24  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.99  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Mauricio  12 Desert Sharks-BD     1:23.37    1:17.39 TAGS     9  
  2 Chacon, Luis        12 Itcj-ZZ              1:26.47    1:26.93          7  
  3 Navarro, Raul A     12 Desert Sharks-BD     1:29.73    1:27.24          6  
  4 Portillo, Anthony   12 Wett-BD                   NT    1:28.03          5  
  5 Torres, Fernando H  12 Desert Sharks-BD     1:34.00    1:28.91          4  
  6 Claflin, Sam C      12 Wett-BD              1:24.16    1:31.46          3  
  7 Avila, Jose A       12 Aqua Posse-BD        1:41.50    1:38.03          2  
  8 Hernandez, Aldo     12 Desert Sharks-BD     1:55.03    1:46.14          1  
 
Event 25  Girls 6 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea        6 Aqua Posse-BD          47.99      46.39          9  
  2 Abney, Sarah I       6 Lcat-NM              1:02.12      59.93          7  
  3 Murphy, Halie        5 Aqua Posse-BD        1:07.44    1:08.11          6  
  4 de la Garza, McKen   6 Fbb-BD               1:39.90    1:20.54          5  
 
Event 25  Girls 7 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Castrejon, Angelic   7 S W A T-BD             48.67      40.06          9  
  2 Adame, Ilse          7 Aqua Posse-BD          45.15      44.50          7  
  3 Edwards, Victoria    7 Wett-BD                46.88      45.15          6  
  4 Carr, Emma L         7 Aqua Posse-BD          46.57      48.90          5  
  5 Trujillo, Lanneya    7 Wett-BD                52.99      55.22          4  
  6 Sayre, Katelyn M     7 Lcat-NM              1:01.59    1:06.69          3  
 
Event 25  Girls 8 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.79  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Ximena        8 Aqua Posse-BD          47.41      42.94          9  
  2 Claflin, Ivy M       8 Wett-BD                42.62      44.66          7  
  3 Ruiz, Sofia          8 S W A T-BD             48.28      45.00          6  
  4 Blancas, Vianey V    8 S W A T-BD             59.84      48.95          5  
  5 Arias, Karen         8 S W A T-BD                NT      52.19          4  
  6 Rodriguez, Mariana   8 S W A T-BD             41.44      55.11          3  
  7 de la Garza, Shann   8 Fbb-BD               1:03.76      57.88          2  
  8 Acosta, Analyssa     8 Desert Sharks-BD          NT    1:05.42          1  
 
Event 25  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.79  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny          9 Fbb-BD                 32.32      32.93 TAGS     9  
  2 Lopez, Renata        9 Aqua Posse-BD          39.26      38.21          7  
  3 Larson, Frannie G    9 Aqua Shocks-NM         38.81      38.90          6  
  4 Gregory, Katie N     9 Wett-BD                41.95      42.92          5  
  5 Gonzalez, Danielle   9 Wett-BD                41.73      43.44          4  
  6 Pearlman, Leah R     9 S W A T-BD             47.23      43.93          3  
  7 Lopez, Carolina      9 Aqua Posse-BD             NT      45.04          2  
  8 Murillo, Vanessa     9 S W A T-BD                NT      46.67          1  
  9 Reyes, Liz           9 Aqua Posse-BD             NT      53.20        
 10 Martinez, Alejandr   9 S W A T-BD           1:16.65      55.57        
 
Event 25  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.79  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramos, Alyssa A     10 Aqua Posse-BD          35.34      33.16 TAGS     9  
  2 Hirschi, Sydney A   10 Wett-BD                34.70      34.23 TAGS     7  
  3 Rios, Idaly         10 S W A T-BD             37.17      35.12          6  
  4 Torres, Ixchel G    10 S W A T-BD             37.10      35.47          5  
  5 Ortiz, Dania        10 Aqua Posse-BD             NT      36.71          4  
  6 Smith, Tierra F     10 Fbb-BD                 38.66      37.44          3  
  7 Trujillo, Vianney   10 Wett-BD                36.16      37.71          2  
  8 Lauritzen, Paola R  10 S W A T-BD             39.97      38.68          1  
  9 Ellis, Lillian      10 Aqua Posse-BD          44.91      39.64        
 10 Laryoshyna, Valeri  10 Fbb-BD                 43.09      42.40        
 11 Gallegos, Idalis    10 Desert Sharks-BD       51.20      43.64        
 12 Prieto, Jessica     10 Aqua-Slide-ZZ          55.10      44.21        
 13 Deer, Aime E        10 Wett-BD                43.18      46.46        
 14 Rodriguez, Renee    10 S W A T-BD             48.49      46.48        
 15 Samaniego, Jasmin   10 Desert Sharks-BD          NT      47.97        
 16 Mansour, Carolina   10 Aqua Posse-BD          55.06      56.32        
 
Event 25  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.59  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Estela       11 Aqua-Slide-ZZ          31.47      31.00          9  
  2 Reyes Garcia, Adel  11 Itcj-ZZ                39.90      36.36          7  
  3 Blancas, Itzel      11 S W A T-BD             40.24      37.30          6  
  4 Dueñes, Minerva     11 Itcj-ZZ                38.26      37.75          5  
  5 Aldrete, Carla D    11 S W A T-BD             40.65      38.38          4  
  6 Rodriguez, Lynette  11 S W A T-BD             47.61      38.67          3  
  7 Ortiz, Diana        11 Aqua Posse-BD             NT      38.76          2  
  8 Payne, Ashley S     11 Aqua Posse-BD          36.80      39.09          1  
  9 Gutierrez, Ariana   11 S W A T-BD                NT      41.47        
 10 Casas Chavez, Dian  11 Itcj-ZZ                41.47      42.64        
 11 Ramirez, Cassie     11 Aqua Posse-BD             NT      42.83        
 12 Montoya, Alejandra  11 Itcj-ZZ                   NT      44.48        
 13 Renly, Emma E       11 Fbb-BD                 40.94      44.98        
 14 Arias, Vianhey Y    11 Desert Sharks-BD       51.78      45.68        
 15 Carrasco, Natalie   11 Aqua Posse-BD          49.03      46.69        
 16 Licon, Anna-Laura   11 S W A T-BD             54.66      47.11        
 17 Daher, Mariam A     11 S W A T-BD                NT      50.89        
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.59  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Madero, Moranda R   12 Lcat-NM                30.96      30.99          9  
  2 Kim, Susie J        12 Fbb-BD                 31.78      31.05          7  
  3 Erives, Paula C     12 Fbb-BD                 31.90      32.57          6  
  4 Lore, Tara A        12 S W A T-BD             32.22      32.90          5  
  5 Alcoreza, Narah S   12 S W A T-BD             33.47      34.11          4  
  6 Castrejon, Alejand  12 S W A T-BD             35.28      35.14          3  
  7 Hirschi, Faith E    12 Wett-BD                32.81      35.15          2  
  8 Aguilera, Italia    12 Aqua Posse-BD          38.00      35.24          1  
  9 Deer, Kathleen M    12 Wett-BD                35.38      35.97        
 10 Mendoza, Monica     12 Aqua-Slide-ZZ          34.28      35.98        
 11 Trice, Renee L      12 Aqua Shocks-NM         35.30      36.06        
 12 Lopez, Atenea       12 Aqua Posse-BD          38.10      36.84        
 13 Mendoza, Szilarda   12 S W A T-BD             36.84      37.04        
 14 Pinonceli, Estefan  12 Itcj-ZZ                44.34      41.19        
 15 Cardon, Taylor T    12 Aqua Posse-BD          42.86      43.24        
 16 Carrasco, Debora A  12 Desert Sharks-BD          NT      43.39        
 17 Taylor, Makayla S   12 Aqua Shocks-NM         44.05      43.72        
 18 Mansour, Alejandra  12 Aqua Posse-BD          42.94      44.73        
 
Event 26  Boys 6 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Esteban       6 Aqua Posse-BD             NT      55.78          9  
  2 Torres, Omar A       6 Desert Sharks-BD     1:21.32    1:08.84          7  
  3 Aguilera, Irak Alf   6 Aqua Posse-BD             NT    1:09.84          6  
 
Event 26  Boys 7 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGuire, Joshua A    7 Desert Sharks-BD     1:04.47      54.37          9  
  2 Rivas, Andre         7 Aqua-Slide-ZZ          59.81      56.44          7  
  3 Hancock, David G     7 Wett-BD                54.73      56.79          6  
  4 Carrasco, Cristian   7 Desert Sharks-BD          NT    1:03.27          5  
 
Event 26  Boys 8 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.39  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baca, Victor G       8 Wett-BD                36.96      36.52          9  
  2 Pinedo, Roberto A    8 Aqua Posse-BD          42.85      38.13          7  
  3 Miller, Sean P       8 Aqua Posse-BD          44.54      38.60          6  
  4 Aguirre, Isai        8 Elts-BD                   NT      39.29          5  
  5 Felix, Alejandro A   8 Aqua Posse-BD          40.16      41.35          4  
  6 Saucedo, Oscar       8 Fbb-BD                 41.14      42.73          3  
  7 Alvarado, Oscar D    8 Wett-BD                46.74      46.47          2  
  8 Martinez, Benjamin   8 Desert Sharks-BD       48.53      48.34          1  
  9 Gomez, Matthew P     8 Desert Sharks-BD       49.08      51.30        
 10 Alcoreza, Enrique    8 S W A T-BD             51.84      54.55        
 11 Escobedo, Sammy      8 S W A T-BD                NT      57.41        
 
Event 26  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.39  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Alex           9 S W A T-BD             37.28      36.29          9  
  2 Ramos, Juan M        9 Aqua Posse-BD          36.92      38.92          7  
  3 Mendoza Villagomez   9 Aqua-Slide-ZZ          40.51      40.08          6  
  4 Aguilera, Iran A     9 Aqua Posse-BD          43.94      41.09          5  
  5 Saucedo, Ivan        9 Fbb-BD                 42.85      41.25          4  
  6 Murphy, Michael B    9 Aqua Posse-BD          42.82      42.41          3  
  7 Aguilar Garcia, Ca   9 Itcj-ZZ                42.18      42.68          2  
  8 Armendariz Galvan,   9 Itcj-ZZ                44.12      44.74          1  
  9 Gonzalez, Daniel     9 Desert Sharks-BD       50.58      45.19        
 10 Vazquez, Hector      9 Itcj-ZZ                   NT      45.60        
 11 Aldrete, Pablo A     9 S W A T-BD             47.17      46.38        
 12 Chacon, Pedro        9 Itcj-ZZ                   NT      49.07        
 
Event 26  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.39  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S        10 Aqua Posse-BD          33.36      33.32 TAGS     9  
  2 Aguirre, Luis D     10 Elts-BD                36.32      34.15 TAGS     7  
  3 Licon, Michael D    10 Wett-BD                35.98      34.47          6  
  4 Yu, Wesley          10 Wett-BD                35.92      34.74          5  
  5 Guerra Arriaga, An  10 Itcj-ZZ                36.34      35.61          4  
  6 Oros, Carlo A       10 Elts-BD                43.67      35.72          3  
  7 Lopez, Carlos       10 Aqua Posse-BD             NT      37.42          2  
  8 Adame, Mariano J    10 Aqua Posse-BD          36.64      38.18          1  
  9 Griego, Manny F     10 Fbb-BD                 40.32      38.45        
 10 Vasquez, Daniel     10 Aqua-Slide-ZZ             NT      39.16        
 11 Lucero, Andres H    10 S W A T-BD                NT      39.63        
 12 Sayre, Russell A    10 Lcat-NM                44.40      43.01        
 13 Rios, Sebastian     10 Itcj-ZZ                47.06      44.30        
 14 Rodriguez, Andres   10 Desert Sharks-BD       47.89      44.49        
 15 Olmos, Daniel A     10 Aqua Posse-BD             NT      51.56        
 16 Acosta, Michael L   10 Desert Sharks-BD       58.89      51.66        
 
Event 26  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.99  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Alex       11 Elts-BD                32.26      31.93          9  
  2 De Jesus, Jose R    11 Aqua Posse-BD          35.41      32.87          7  
  3 Gallegos, Hugo A    11 Elts-BD                35.78      33.31          6  
  4 Alvarado, Roberto   11 Wett-BD                37.01      36.17          5  
  5 Reyes, Albert       11 Aqua Posse-BD             NT      38.72          4  
  6 Morales, Orlando U  11 Aqua-Slide-ZZ          38.32      38.88          3  
  7 Bazar, Kevin A      11 S W A T-BD             54.21      40.97          2  
  8 Samaniego, Gerardo  11 Itcj-ZZ                46.83      41.38          1  
  9 Torres, Daniel E    11 Desert Sharks-BD       46.10      46.03        
 10 Blanco, George L    11 Desert Sharks-BD          NT      48.45        
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.99  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Portillo, Anthony   12 Wett-BD                31.51      31.84          9  
  2 Chacon, Luis        12 Itcj-ZZ                32.25      32.08          7  
  3 Claflin, Sam C      12 Wett-BD                35.07      35.91          6  
  4 Hernandez, Aldo     12 Desert Sharks-BD       38.54      36.46          5  
  5 Avila, Jose A       12 Aqua Posse-BD          40.27      40.61          4  
  6 Olmos, Jorge A      12 Aqua Posse-BD          49.84      44.21          3  
 
Event 27  Girls 6 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea        6 Aqua Posse-BD        2:18.68    2:14.70          9  
  2 Abney, Sarah I       6 Lcat-NM                   NT    2:32.39          7  
  3 Murphy, Halie        5 Aqua Posse-BD        3:08.60    2:57.79          6  
 -- de la Garza, McKen   6 Fbb-BD                    NT         DQ        
 
Event 27  Girls 7 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Castrejon, Angelic   7 S W A T-BD           2:11.92    1:55.23          9  
  2 Adame, Ilse          7 Aqua Posse-BD        2:08.40    2:01.71          7  
  3 Sayre, Katelyn M     7 Lcat-NM              2:27.58    2:24.57          6  
  4 Edwards, Victoria    7 Wett-BD                   NT    2:28.86          5  
  5 Trujillo, Lanneya    7 Wett-BD              2:18.19    2:32.79          4  
 
Event 27  Girls 8 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.59  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Ximena        8 Aqua Posse-BD        2:02.89    1:56.29          9  
  2 Claflin, Ivy M       8 Wett-BD              2:01.72    2:00.90          7  
  3 de la Garza, Shann   8 Fbb-BD               3:00.55    2:29.45          6  
  4 Rodriguez, Mariana   8 S W A T-BD           3:11.33    2:41.64          5  
 
Event 27  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.59  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny          9 Fbb-BD               1:28.94    1:32.70 TAGS     9  
  2 Lopez, Renata        9 Aqua Posse-BD        1:47.57    1:43.00          7  
  3 Gutknecht, Olivia    9 Wett-BD              1:41.67    1:46.55          6  
  4 Pearlman, Leah R     9 S W A T-BD           2:15.85    1:55.30          5  
  5 Abney, Alyssa C      9 Lcat-NM              1:54.32    1:56.00          4  
  6 Lopez, Carolina      9 Aqua Posse-BD             NT    2:02.34          3  
  7 Gregory, Katie N     9 Wett-BD              2:05.29    2:10.58          2  
  8 Murillo, Vanessa     9 S W A T-BD                NT    2:18.28          1  
  9 Gonzalez, Danielle   9 Wett-BD              2:14.07    2:22.12        
 10 Reyes, Liz           9 Aqua Posse-BD             NT    2:22.45        
 -- Martinez, Alejandr   9 S W A T-BD                NT         DQ        
 
Event 27  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.59  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lauritzen, Paola R  10 S W A T-BD           1:49.64    1:40.72 TAGS     9  
  2 Torres, Ixchel G    10 S W A T-BD           1:46.82    1:41.04 TAGS     7  
  3 Cervantes, Josette  10 Desert Sharks-BD     1:50.00    1:47.82          6  
  4 Smith, Tierra F     10 Fbb-BD               1:50.39    1:48.03          5  
  5 Trujillo, Vianney   10 Wett-BD              1:39.88    1:50.18          4  
  6 Laryoshyna, Valeri  10 Fbb-BD               1:51.66    1:52.65          3  
  7 Ellis, Lillian      10 Aqua Posse-BD             NT    1:58.55          2  
  8 Ortiz, Dania        10 Aqua Posse-BD             NT    2:00.37          1  
  9 Deer, Aime E        10 Wett-BD              2:07.70    2:12.85        
 10 Rodriguez, Renee    10 S W A T-BD           2:22.41    2:14.71        
 11 Gallegos, Idalis    10 Desert Sharks-BD     2:29.46    2:17.22        
 12 Mansour, Carolina   10 Aqua Posse-BD        2:40.47    2:18.46        
 13 Prieto, Jessica     10 Aqua-Slide-ZZ        2:47.25    2:19.22        
 
Event 27  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.99  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Maddie B   11 Wett-BD              1:24.47    1:28.63 TAGS     9  
  2 Payne, Ashley S     11 Aqua Posse-BD        1:41.79    1:41.29          7  
  3 Vasquez, Madison N  11 Desert Sharks-BD     1:56.03    1:46.05          6  
  4 Garcia, Kathia A    11 Desert Sharks-BD     1:55.61    1:48.34          5  
  5 Ortiz, Diana        11 Aqua Posse-BD             NT    1:49.78          4  
  6 Reyes Garcia, Adel  11 Itcj-ZZ              1:47.66    1:52.40          3  
  7 Aldrete, Carla D    11 S W A T-BD           2:04.15    1:53.00          2  
  8 Carrasco, Natalie   11 Aqua Posse-BD        2:09.92    1:57.00          1  
  9 Montoya, Alejandra  11 Itcj-ZZ                   NT    1:57.27        
 10 Ramirez, Cassie     11 Aqua Posse-BD             NT    1:57.37        
 11 Licon, Anna-Laura   11 S W A T-BD           2:08.70    1:59.52        
 12 Renly, Emma E       11 Fbb-BD               1:52.70    2:05.99        
 13 Arias, Vianhey Y    11 Desert Sharks-BD     2:23.49    2:06.07        
 14 Casas Chavez, Dian  11 Itcj-ZZ                   NT    2:21.84        
 -- Rodriguez, Lynette  11 S W A T-BD           2:33.96         DQ        
 
Event 27  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:28.99  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J        12 Fbb-BD               1:23.58    1:26.81 TAGS     9  
  2 Lore, Tara A        12 S W A T-BD           1:31.17    1:32.44          7  
  3 Trejo, Renee A      12 Desert Sharks-BD     1:34.15    1:33.11          6  
  4 Erives, Paula C     12 Fbb-BD               1:29.10    1:35.39          5  
  5 Mendoza, Szilarda   12 S W A T-BD           1:45.57    1:38.64          4  
  6 Mercado, Mariana P  12 Desert Sharks-BD     1:39.34    1:39.41          3  
  7 Aguilera, Italia    12 Aqua Posse-BD        1:44.36    1:40.12          2  
  8 Trice, Renee L      12 Aqua Shocks-NM       1:44.92    1:41.36          1  
  9 Mendoza, Monica     12 Aqua-Slide-ZZ        1:40.43    1:42.44        
 10 Rede, Nikki M       12 Desert Sharks-BD     2:03.88    1:43.05        
 11 Ellis, Raq G        12 Aqua Posse-BD             NT    1:43.18        
 12 Lopez, Atenea       12 Aqua Posse-BD        1:50.68    1:43.89        
 13 Castrejon, Alejand  12 S W A T-BD           2:07.63    1:46.75        
 14 Vargas, Dafne V     12 Desert Sharks-BD     1:40.30    1:48.33        
 15 Deer, Kathleen M    12 Wett-BD              1:45.79    1:53.07        
 16 Mansour, Alejandra  12 Aqua Posse-BD        1:48.08    1:55.10        
 17 Maese, Sofia I      12 Wett-BD              1:49.48    1:56.06        
 18 Cardon, Taylor T    12 Aqua Posse-BD             NT    2:04.29        
 -- Pinonceli, Estefan  12 Itcj-ZZ                   NT         DQ        
 
Event 28  Boys 7 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hancock, David G     7 Wett-BD              2:23.92    2:30.45          9  
 
Event 28  Boys 8 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.59  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baca, Victor G       8 Wett-BD              1:50.81    1:55.09          9  
  2 Saucedo, Oscar       8 Fbb-BD               1:58.92    1:58.32          7  
  3 Miller, Sean P       8 Aqua Posse-BD        2:05.12    1:58.55          6  
  4 Felix, Alejandro A   8 Aqua Posse-BD        2:04.12    1:59.48          5  
  5 Aguirre, Isai I      8 Elts-BD              1:57.88    1:59.69          4  
  6 Alvarado, Oscar D    8 Wett-BD              2:26.21    2:15.05          3  
  7 Alcoreza, Enrique    8 S W A T-BD           2:22.86    2:24.45          2  
  8 Gomez, Matthew P     8 Desert Sharks-BD     2:41.18    2:32.80          1  
 
Event 28  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.59  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johansen, Delaplai   9 Lcat-NM              1:44.38    1:45.58          9  
  2 Saucedo, Ivan        9 Fbb-BD               1:54.70    1:50.68          7  
  3 Mendoza Villagomez   9 Aqua-Slide-ZZ        2:00.87    1:56.79          6  
  4 Aguilera, Iran A     9 Aqua Posse-BD        1:58.89    1:58.05          5  
  5 Ruiz, Alex           9 S W A T-BD           2:00.18    2:04.10          4  
  6 Chacon, Pedro        9 Itcj-ZZ              2:09.02    2:05.31          3  
  7 Murphy, Michael B    9 Aqua Posse-BD        2:12.19    2:07.13          2  
  8 Vazquez, Hector      9 Itcj-ZZ                   NT    2:13.24          1  
  9 Armendariz Galvan,   9 Itcj-ZZ                   NT    2:26.81        
 -- Gonzalez, Daniel     9 Desert Sharks-BD     2:48.80         DQ        
 
Event 28  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.59  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S        10 Aqua Posse-BD        1:39.82    1:36.96 TAGS     9  
  2 Aguirre, Luis D     10 Elts-BD              1:37.28    1:39.02 TAGS     7  
  3 Licon, Michael D    10 Wett-BD              1:36.87    1:45.43          6  
  4 Adame, Mariano J    10 Aqua Posse-BD        1:48.84    1:47.06          5  
  5 Yu, Wesley          10 Wett-BD              1:40.48    1:47.44          4  
  6 Vasquez, Daniel     10 Aqua-Slide-ZZ             NT    1:47.90          3  
  7 Griego, Manny F     10 Fbb-BD               1:52.84    1:49.39          2  
  8 Lopez, Carlos       10 Aqua Posse-BD             NT    1:49.94          1  
  9 Oros, Carlo A       10 Elts-BD              2:26.44    1:55.83        
 10 Claflin, Noah J     10 Wett-BD              2:01.92    2:04.09        
 11 Rios, Sebastian     10 Itcj-ZZ              2:09.22    2:16.11        
 
Event 28  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:30.99  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Licon, William A    11 Wett-BD              1:19.23    1:22.91 TAGS     9  
  2 De Jesus, Jose R    11 Aqua Posse-BD        1:41.24    1:36.90          7  
  3 Gutknecht, Chase T  11 Wett-BD              1:36.72    1:37.60          6  
  4 Alvarado, Roberto   11 Wett-BD              1:51.66    1:50.00          5  
  5 Gomez, Adam J       11 Desert Sharks-BD     1:55.12    1:51.68          4  
  6 Samaniego, Gerardo  11 Itcj-ZZ                   NT    2:00.87          3  
 
Event 28  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:30.99  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Portillo, Anthony   12 Wett-BD              1:23.76    1:30.15 TAGS     9  
  2 Gonzalez, Mauricio  12 Desert Sharks-BD     1:40.73    1:36.42          7  
  3 Chacon, Luis        12 Itcj-ZZ              1:34.22    1:40.13          6  
  4 Navarro, Raul A     12 Desert Sharks-BD     1:48.72    1:46.98          5  
  5 Claflin, Sam C      12 Wett-BD              1:49.51    1:53.65          4  
  6 Avila, Jose A       12 Aqua Posse-BD        2:04.23    2:00.80          3  
  7 Torres, Fernando H  12 Desert Sharks-BD     2:04.84    2:01.83          2  
 
Event 29  Girls 6 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea        6 Aqua Posse-BD          52.61      50.69          9  
  2 Abney, Sarah I       6 Lcat-NM                   NT    1:24.47          7  
 -- de la Garza, McKen   6 Fbb-BD                    NT         DQ        
 
Event 29  Girls 7 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Castrejon, Angelic   7 S W A T-BD           1:00.11      48.72          9  
  2 Adame, Ilse          7 Aqua Posse-BD          50.64      51.06          7  
  3 Carr, Emma L         7 Aqua Posse-BD        1:12.69      56.26          6  
  4 Edwards, Victoria    7 Wett-BD                58.54    1:02.63          5  
  5 Trujillo, Lanneya    7 Wett-BD                   NT    1:26.55          4  
  6 Sayre, Katelyn M     7 Lcat-NM              1:25.06    1:29.26          3  
 
Event 29  Girls 8 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          38.49  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claflin, Ivy M       8 Wett-BD                46.99      52.03          9  
  2 Lopez, Ximena        8 Aqua Posse-BD        1:04.75      53.65          7  
  3 Blancas, Vianey V    8 S W A T-BD                NT    1:01.60          6  
  4 Ruiz, Sofia          8 S W A T-BD           1:24.94    1:03.12          5  
  5 de la Garza, Shann   8 Fbb-BD               1:36.59    1:22.23          4  
  6 Rodriguez, Mariana   8 S W A T-BD                NT    1:33.04          3  
 
Event 29  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          38.49  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larson, Frannie G    9 Aqua Shocks-NM         42.74      41.55          9  
  2 Gutknecht, Olivia    9 Wett-BD                44.05      44.90          7  
  3 Lopez, Renata        9 Aqua Posse-BD          49.52      47.72          6  
  4 Pearlman, Leah R     9 S W A T-BD             56.83      49.82          5  
  5 Abney, Alyssa C      9 Lcat-NM                50.07      51.56          4  
  6 Gonzalez, Danielle   9 Wett-BD                51.07      53.24          3  
  7 Lopez, Carolina      9 Aqua Posse-BD             NT      54.56          2  
  8 Gregory, Katie N     9 Wett-BD                47.48      54.81          1  
  9 Reyes, Liz           9 Aqua Posse-BD             NT      59.79        
 
Event 29  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          38.49  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hirschi, Sydney A   10 Wett-BD                35.41      36.37 TAGS     9  
  2 Ramos, Alyssa A     10 Aqua Posse-BD          42.73      37.34 TAGS     7  
  3 Rios, Idaly         10 S W A T-BD             43.59      41.03          6  
  4 Trujillo, Vianney   10 Wett-BD                40.74      43.10          5  
  5 Torres, Ixchel G    10 S W A T-BD             44.22      44.34          4  
  6 Cervantes, Josette  10 Desert Sharks-BD       46.00      45.23          3  
  7 Rodriguez, Renee    10 S W A T-BD           1:08.25      56.51          2  
  8 Prieto, Jessica     10 Aqua-Slide-ZZ        1:04.72      56.73          1  
  9 Deer, Aime E        10 Wett-BD                45.20    1:00.99        
 10 Mansour, Carolina   10 Aqua Posse-BD             NT    1:13.12        
 
Event 29  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.39  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Estela       11 Aqua-Slide-ZZ          33.79      33.08 TAGS     9  
  2 Edwards, Maddie B   11 Wett-BD                34.06      34.70          7  
  3 Payne, Ashley S     11 Aqua Posse-BD          38.55      39.72          6  
  4 Garcia, Kathia A    11 Desert Sharks-BD       42.68      40.03          5  
  5 Blancas, Itzel      11 S W A T-BD             44.60      41.45          4  
  6 Reyes Garcia, Adel  11 Itcj-ZZ                   NT      44.39          3  
  7 Vasquez, Madison N  11 Desert Sharks-BD       43.48      44.77          2  
  8 Dueñes, Minerva     11 Itcj-ZZ                44.45      45.46          1  
  9 Gutierrez, Ariana   11 S W A T-BD                NT      45.50        
 10 Rodriguez, Lynette  11 S W A T-BD                NT      47.50        
 11 Licon, Anna-Laura   11 S W A T-BD                NT      54.98        
 12 Carrasco, Natalie   11 Aqua Posse-BD        1:10.08    1:00.80        
 13 Renly, Emma E       11 Fbb-BD                 55.98    1:03.01        
 
Event 29  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.39  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Madero, Moranda R   12 Lcat-NM                33.39      35.29          9  
  2 Erives, Paula C     12 Fbb-BD                 34.43      35.60          7  
  3 Castrejon, Alejand  12 S W A T-BD             38.76      35.73          6  
  4 Trejo, Renee A      12 Desert Sharks-BD       40.77      37.10          5  
  5 Mercado, Mariana P  12 Desert Sharks-BD       39.66      38.06          4  
  6 Lore, Tara A        12 S W A T-BD             38.21      38.81          3  
  7 Hirschi, Faith E    12 Wett-BD                36.46      40.01          2  
  8 Rede, Nikki M       12 Desert Sharks-BD       40.56      41.30          1  
  9 Aguilera, Italia    12 Aqua Posse-BD          42.31      41.77        
 10 Mendoza, Szilarda   12 S W A T-BD             47.47      43.73        
 11 Lopez, Atenea       12 Aqua Posse-BD          46.95      43.79        
 12 Ellis, Raq G        12 Aqua Posse-BD             NT      45.96        
 13 Maese, Sofia I      12 Wett-BD                42.65      46.88        
 14 Vargas, Dafne V     12 Desert Sharks-BD       43.76      47.43        
 15 Deer, Kathleen M    12 Wett-BD                42.14      48.91        
 16 Alcoreza, Narah S   12 S W A T-BD             50.79      48.97        
 17 Pinonceli, Estefan  12 Itcj-ZZ                   NT      50.47        
 18 Cardon, Taylor T    12 Aqua Posse-BD             NT      51.97        
 19 Mansour, Alejandra  12 Aqua Posse-BD          58.41    1:00.68        
 20 Taylor, Makayla S   12 Aqua Shocks-NM            NT    1:00.89        
 
Event 30  Boys 6 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Esteban       6 Aqua Posse-BD             NT    1:11.45          9  
 
Event 30  Boys 7 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rivas, Andre         7 Aqua-Slide-ZZ             NT    1:09.93          9  
 
Event 30  Boys 8 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          39.89  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pinedo, Roberto A    8 Aqua Posse-BD          57.32      47.50          9  
  2 Miller, Sean P       8 Aqua Posse-BD             NT      49.08          7  
  3 Aguirre, Isai I      8 Elts-BD                47.11      50.92          6  
  4 Felix, Alejandro A   8 Aqua Posse-BD          55.92      57.05          5  
  5 Alvarado, Oscar D    8 Wett-BD              1:02.36    1:03.17          4  
  6 Alcoreza, Enrique    8 S W A T-BD           1:11.56    1:14.83          3  
 
Event 30  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          39.89  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramos, Juan M        9 Aqua Posse-BD          43.27      43.64          9  
  2 Aguilera, Iran A     9 Aqua Posse-BD          51.84      47.89          7  
  3 Johansen, Delaplai   9 Lcat-NM                47.88      47.92          6  
  4 Ruiz, Alex           9 S W A T-BD             52.11      49.16          5  
  5 Aguilar Garcia, Ca   9 Itcj-ZZ                   NT      53.91          4  
  6 Vazquez, Hector      9 Itcj-ZZ                   NT    1:01.11          3  
  7 Chacon, Pedro        9 Itcj-ZZ              1:03.94    1:08.07          2  
 
Event 30  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          39.89  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Joe S        10 Aqua Posse-BD          35.16      35.20 TAGS     9  
  2 Aguirre, Luis D     10 Elts-BD                38.95      40.64          7  
  3 Lopez, Carlos       10 Aqua Posse-BD             NT      40.99          6  
  4 Licon, Michael D    10 Wett-BD                39.39      41.33          5  
  5 Adame, Mariano J    10 Aqua Posse-BD          41.77      41.80          4  
  6 Oros, Carlo A       10 Elts-BD                57.37      43.90          3  
  7 Yu, Wesley          10 Wett-BD                43.63      44.03          2  
  8 Guerra Arriaga, An  10 Itcj-ZZ                47.05      47.75          1  
  9 Sayre, Russell A    10 Lcat-NM                51.85      50.57        
 10 Claflin, Noah J     10 Wett-BD                49.06      54.03        
 11 Rios, Sebastian     10 Itcj-ZZ                57.38    1:02.63        
 -- Olmos, Daniel A     10 Aqua Posse-BD             NT         DQ        
 
Event 30  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          34.19  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Licon, William A    11 Wett-BD                33.26      32.53 TAGS     9  
  2 Aguirre, Alex       11 Elts-BD                33.36      33.69 TAGS     7  
  3 De Jesus, Jose R    11 Aqua Posse-BD          37.65      36.92          6  
  4 Gutknecht, Chase T  11 Wett-BD                38.71      37.87          5  
  5 Gallegos, Hugo A    11 Elts-BD                49.22      42.90          4  
  6 Morales, Orlando U  11 Aqua-Slide-ZZ          42.88      42.95          3  
  7 Reyes, Albert       11 Aqua Posse-BD             NT      47.89          2  
 -- Gomez, Adam J       11 Desert Sharks-BD       40.29         DQ        
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          34.19  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Mauricio  12 Desert Sharks-BD       35.67      34.32          9  
  2 Chacon, Luis        12 Itcj-ZZ                37.50      40.24          7  
  3 Navarro, Raul A     12 Desert Sharks-BD       41.19      40.56          6  
  4 Torres, Fernando H  12 Desert Sharks-BD       43.38      41.23          5  
  5 Claflin, Sam C      12 Wett-BD                40.60      41.94          4  
  6 Olmos, Jorge A      12 Aqua Posse-BD          57.65      51.70          3  
  7 Avila, Jose A       12 Aqua Posse-BD          51.47      53.59          2  
  8 Hernandez, Aldo     12 Desert Sharks-BD          NT      55.80          1  
 
Event 31  Girls 6 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Felix, Andrea        6 Aqua Posse-BD        3:49.90    3:40.44          9  
 
Event 31  Girls 7 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Adame, Ilse          7 Aqua Posse-BD        3:28.44    3:30.77          9  
  2 Carr, Emma L         7 Aqua Posse-BD        3:54.16    3:53.26          7  
 
Event 31  Girls 8 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.59  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blancas, Vianey V    8 S W A T-BD                NT    3:56.20          9  
  2 Ruiz, Sofia          8 S W A T-BD           4:49.93    3:58.53          7  
 
Event 31  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.59  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Shanny          9 Fbb-BD               2:30.59    2:32.11 TAGS     9  
  2 Gutknecht, Olivia    9 Wett-BD              2:58.81    3:01.76          7  
  3 Larson, Frannie G    9 Aqua Shocks-NM            NT    3:08.02          6  
  4 Abney, Alyssa C      9 Lcat-NM              3:30.83    3:24.13          5  
  5 Gregory, Katie N     9 Wett-BD              3:37.93    3:46.31          4  
 
Event 31  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.59  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ramos, Alyssa A     10 Aqua Posse-BD        2:44.23    2:33.67 TAGS     9  
  2 Hirschi, Sydney A   10 Wett-BD              2:35.60    2:40.07 TAGS     7  
  3 Trujillo, Vianney   10 Wett-BD              2:53.83    2:50.69          6  
  4 Rios, Idaly         10 S W A T-BD           3:00.99    2:53.13          5  
  5 Ortiz, Dania        10 Aqua Posse-BD             NT    2:59.12          4  
  6 Smith, Tierra F     10 Fbb-BD               3:04.43    3:02.45          3  
  7 Cervantes, Josette  10 Desert Sharks-BD     3:20.00    3:13.83          2  
  8 Laryoshyna, Valeri  10 Fbb-BD               3:33.37    3:16.44          1  
  9 Ellis, Lillian      10 Aqua Posse-BD             NT    3:21.18        
 10 Gallegos, Idalis    10 Desert Sharks-BD     3:58.14    3:45.91        
 11 Samaniego, Jasmin   10 Desert Sharks-BD          NT    3:57.74        
 
Event 31  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:26.69  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Estela       11 Aqua-Slide-ZZ        2:23.08    2:23.72 TAGS     9  
  2 Edwards, Maddie B   11 Wett-BD              2:30.70    2:30.62          7  
  3 Vasquez, Madison N  11 Desert Sharks-BD     2:46.21    2:43.54          6  
  4 Garcia, Kathia A    11 Desert Sharks-BD     2:49.37    2:58.83          5  
  5 Blancas, Itzel      11 S W A T-BD           3:21.64    3:00.52          4  
  6 Ortiz, Diana        11 Aqua Posse-BD             NT    3:06.56          3  
  7 Dueñes, Minerva     11 Itcj-ZZ              3:05.94    3:09.38          2  
  8 Aldrete, Carla D    11 S W A T-BD           3:31.03    3:10.68          1  
  9 Casas Chavez, Dian  11 Itcj-ZZ                   NT    3:40.31        
 10 Renly, Emma E       11 Fbb-BD               3:25.83    3:45.83        
 11 Arias, Vianhey Y    11 Desert Sharks-BD          NT    3:45.89        
 12 Montoya, Alejandra  11 Itcj-ZZ                   NT    3:51.55        
 13 Daher, Mariam A     11 S W A T-BD                NT    4:19.60        
 
Event 31  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:26.69  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Susie J        12 Fbb-BD               2:26.41    2:22.62 TAGS     9  
  2 Madero, Moranda R   12 Lcat-NM              2:25.31    2:30.77          7  
  3 Erives, Paula C     12 Fbb-BD               2:28.52    2:33.00          6  
  4 Trejo, Renee A      12 Desert Sharks-BD     2:46.88    2:37.36          5  
  5 Lore, Tara A        12 S W A T-BD           2:33.55    2:39.37          4  
  6 Mercado, Mariana P  12 Desert Sharks-BD     2:46.59    2:41.24          3  
  7 Hirschi, Faith E    12 Wett-BD              2:40.64    2:44.04          2  
  8 Alcoreza, Narah S   12 S W A T-BD           2:39.74    2:44.73          1  
  9 Rede, Nikki M       12 Desert Sharks-BD     2:49.02    2:50.15        
 10 Aguilera, Italia    12 Aqua Posse-BD        2:54.89    2:52.30        
 11 Mendoza, Monica     12 Aqua-Slide-ZZ        2:51.74    2:52.64        
 12 Trice, Renee L      12 Aqua Shocks-NM            NT    2:58.13        
 13 Ellis, Raq G        12 Aqua Posse-BD             NT    2:59.31        
 14 Maese, Sofia I      12 Wett-BD              2:59.06    3:02.99        
 15 Vargas, Dafne V     12 Desert Sharks-BD     3:04.93    3:06.73        
 16 Pinonceli, Estefan  12 Itcj-ZZ                   NT    3:28.47        
 17 Taylor, Makayla S   12 Aqua Shocks-NM            NT    3:36.57        
 
Event 32  Boys 8 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.79  8 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baca, Victor G       8 Wett-BD              3:16.01    3:05.87          9  
  2 Felix, Alejandro A   8 Aqua Posse-BD        3:16.87    3:13.71          7  
  3 Saucedo, Oscar       8 Fbb-BD               3:24.08    3:20.23          6  
  4 Pinedo, Roberto A    8 Aqua Posse-BD        3:41.23    3:29.99          5  
  5 Martinez, Benjamin   8 Desert Sharks-BD     4:25.49    3:47.43          4  
  6 Gomez, Matthew P     8 Desert Sharks-BD          NT    4:11.70          3  
 
Event 32  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.79  9 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Johansen, Delaplai   9 Lcat-NM              2:58.48    2:50.44          9  
  2 Ramos, Juan M        9 Aqua Posse-BD        2:58.96    3:04.16          7  
  3 Saucedo, Ivan        9 Fbb-BD               3:11.42    3:09.92          6  
  4 Mendoza Villagomez   9 Aqua-Slide-ZZ        3:23.80    3:18.20          5  
  5 Aguilera, Iran A     9 Aqua Posse-BD        3:38.58    3:20.09          4  
  6 Aguilar Garcia, Ca   9 Itcj-ZZ              3:32.30    3:26.00          3  
  7 Murphy, Michael B    9 Aqua Posse-BD        3:29.67    3:28.31          2  
  8 Aldrete, Pablo A     9 S W A T-BD           4:36.85    3:46.55          1  
  9 Armendariz Galvan,   9 Itcj-ZZ                   NT    3:49.33        
 
Event 32  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:45.79  10 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Licon, Michael D    10 Wett-BD              2:47.74    2:43.39 TAGS     9  
  2 Oros, Carlo A       10 Elts-BD              3:48.22    2:50.14          7  
  3 Yu, Wesley          10 Wett-BD              2:55.65    2:55.03          6  
  4 Griego, Manny F     10 Fbb-BD               3:20.47    2:55.84          5  
  5 Lopez, Carlos       10 Aqua Posse-BD             NT    2:56.06          4  
  6 Guerra Arriaga, An  10 Itcj-ZZ              3:08.12    3:00.76          3  
  7 Adame, Mariano J    10 Aqua Posse-BD        3:07.90    3:02.18          2  
  8 Vasquez, Daniel     10 Aqua-Slide-ZZ             NT    3:17.04          1  
  9 Claflin, Noah J     10 Wett-BD              3:21.65    3:23.49        
 10 Rodriguez, Andres   10 Desert Sharks-BD     3:36.86    3:37.69        
 11 Sayre, Russell A    10 Lcat-NM              3:47.79    3:38.26        
 12 Rios, Sebastian     10 Itcj-ZZ              3:56.61    3:56.73        
 13 Acosta, Michael L   10 Desert Sharks-BD          NT    4:04.80        
 
Event 32  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:26.79  11 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Licon, William A    11 Wett-BD              2:18.50    2:24.29 TAGS     9  
  2 De Jesus, Jose R    11 Aqua Posse-BD        2:42.39    2:34.03          7  
  3 Aguirre, Alex       11 Elts-BD                   NT    2:35.06          6  
  4 Gutknecht, Chase T  11 Wett-BD              2:31.82    2:35.14          5  
  5 Gallegos, Hugo A    11 Elts-BD              2:50.97    2:40.63          4  
  6 Alvarado, Roberto   11 Wett-BD              2:49.90    2:44.86          3  
  7 Gomez, Adam J       11 Desert Sharks-BD     2:51.61    2:45.99          2  
  8 Reyes, Albert       11 Aqua Posse-BD             NT    3:04.16          1  
  9 Morales, Orlando U  11 Aqua-Slide-ZZ        3:05.46    3:06.50        
 10 Torres, Daniel E    11 Desert Sharks-BD     3:54.81    3:51.05        
 
Event 32  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:26.79  12 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Mauricio  12 Desert Sharks-BD     2:29.54    2:26.86          9  
  2 Portillo, Anthony   12 Wett-BD              2:40.54    2:37.97          7  
  3 Navarro, Raul A     12 Desert Sharks-BD     2:46.30    2:48.89          6  
  4 Torres, Fernando H  12 Desert Sharks-BD     2:58.09    3:02.82          5  
  5 Hernandez, Aldo     12 Desert Sharks-BD     3:32.61    3:10.80          4  
 
Event 33  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        4:20.99  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    4:32.66         18  
     1) Boushka, Hayley A 14            2) Avila, Lucia 13                
     3) Laird, Megan E 13               4) Regalado, Isabel M 14          
  2 Liebres Itcj-ZZ  'A'                             NT    4:40.77         16  
     1) Chavez, Chantal 13              2) Lopez Arenas, Fanny 14         
     3) Garcia, Julia 13                4) Verdugo Arzaluz, Gabriela 14   
  3 Ft. Bliss Barracuda Swim Team-BD  'A'            NT    4:48.07         12  
     1) Thyfault, MacKayla J 14         2) Worsham, Angela C 14           
     3) Looney, Jordan E 14             4) Tomlin, Kelsey A 14            
  4 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    4:48.59         10  
     1) Thomson, Heather D 14           2) Arias, Claudia A 14            
     3) Lore, Kasey B 14                4) Barnes, Meghan E 14            
  5 El Paso Aqua Posse-BD  'B'                       NT    4:58.39          8  
     1) Gonzalez, Renee 13              2) Corbin, Mae 13                 
     3) Yanez, Lauren R 14              4) Estrada, Vicky E 13            
  6 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    5:10.46          6  
     1) Gandarilla, Gabby 13            2) Urenda, Kaitlyn T 14           
     3) Vargas, Antares V 13            4) Aguilar, Alanna R 14           
  7 Southwest Aquatic Team-BD  'B'                   NT    5:31.31          4  
     1) Bazar, Ana P 13                 2) Rodriguez, Chantel R 13        
     3) Shelton, Taryn M 13             4) Lerma, Dennise 14              
  8 Aqua Shocks of Alamogordo-NM  'A'                NT    5:55.59          2  
     1) Larson, Jana B 14               2) Anderson, Chandelle L 14       
     3) DiRoma, Dani N 13               4) Chesnut, Rachel B 13           
 
Event 34  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        4:16.99  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    4:27.94         18  
     1) Gonzalez, Ruben G 14            2) Salas, Isaiah I 13             
     3) Lira, Luis M 14                 4) Contreras, Rafa R 14           
  2 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    4:30.81         16  
     1) Diaz, Elier 14                  2) Medrano, Emmanuel 13           
     3) Ochoa, Javi 13                  4) Luse, Dustin C 14              
 
Event 35  Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    4:29.11         18  
     1) Perkins, Amber M 16             2) Lubbers, Danica N 15           
     3) Avalos, Lizzy G 16              4) Garcia, Paola P 16             
  2 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    4:39.96         16  
     1) Flores, Stephany I 16           2) Morales, Ileana 15             
     3) Parra, Pamela 15                4) Tomlin, Becca C 16             
  3 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    4:47.22         12  
     1) Osborn, Courtney E 17           2) Ramos, Jennifer 15             
     3) Bazar, Palmira 16               4) Holcomb, Rachel M 15           
 
Event 36  Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    4:03.50         18  
     1) Gonzalez, Carlos A 16           2) Solis, Oscar E 16              
     3) Jimenez, Michael J 15           4) Peyro, Edgar A 17              
  2 Liebres Itcj-ZZ  'A'                             NT    4:07.00         16  
     1) Aguilar Garcia, Omar 17         2) Armendariz Galvan, Victor 16   
     3) Marquez Herrera, David 17       4) Marquez Herrera, Abraham 16    
  3 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    4:10.26         12  
     1) Pinedo, Ruben A 16              2) De Jesus, Jose M 16            
     3) Ellowitz, Micah Z 16            4) Bieganowski, Josh J 17         
  4 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    4:16.95         10  
     1) Bueno, Joe V 15                 2) Broussard, Andrew J 15         
     3) Rubio, Luis A 16                4) Licon, Armando 15              
 
Event 37  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:13.29  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dixon, Rachel A     13 Lcat-NM              1:07.78    1:15.07          9  
  2 Partida, Gaby       13 Wett-BD              1:14.72    1:16.78          7  
  3 Gonzalez, Renee     13 Aqua Posse-BD        1:13.73    1:17.39          6  
  4 Laird, Megan E      13 Aqua Posse-BD        1:15.97    1:17.42          5  
  5 Avila, Lucia        13 Aqua Posse-BD        1:18.21    1:18.55          4  
  6 Chavez, Chantal     13 Itcj-ZZ                   NT    1:20.48          3  
  7 Gandarilla, Gabby   13 Desert Sharks-BD     1:22.80    1:23.86          2  
  8 Moore, Alexandra B  13 Lcat-NM              1:24.61    1:25.79          1  
  9 Gonzalez, Wendy     13 Aqua-Slide-ZZ        1:29.11    1:26.74        
 10 Estrada, Vicky E    13 Aqua Posse-BD        1:29.35    1:28.65        
 11 Corbin, Mae         13 Aqua Posse-BD             NT    1:28.66        
 12 Garcia, Julia       13 Itcj-ZZ                   NT    1:28.93        
 13 Bazar, Ana P        13 S W A T-BD                NT    1:29.06        
 14 Landin Nevarez, An  13 Itcj-ZZ              1:31.57    1:29.17        
 15 Vargas, Antares V   13 Desert Sharks-BD     1:29.60    1:32.25        
 16 Rodriguez, Chantel  13 S W A T-BD                NT    1:37.56        
 17 DiRoma, Dani N      13 Aqua Shocks-NM       1:34.84    1:40.64        
 18 Avila, Ana Karen    13 Itcj-ZZ                   NT    1:48.53        
 19 Chesnut, Rachel B   13 Aqua Shocks-NM       1:51.15    1:52.84        
 20 Glancey, Megan M    13 S W A T-BD                NT    2:04.61        
 
Event 37  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:13.29  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Verdugo Arzaluz, G  14 Itcj-ZZ              1:15.24    1:17.06          9  
  2 Regalado, Isabel M  14 Aqua Posse-BD        1:17.41    1:21.15          7  
  3 Tomlin, Kelsey A    14 Fbb-BD               1:14.74    1:21.31          6  
  4 Thomson, Heather D  14 S W A T-BD           1:18.56    1:21.38          5  
  5 Aguilar, Alanna R   14 Desert Sharks-BD     1:22.10    1:22.08          4  
  6 Lore, Kasey B       14 S W A T-BD           1:19.22    1:22.94          3  
  7 Barnes, Meghan E    14 S W A T-BD           1:25.27    1:23.40          2  
  8 Lopez Arenas, Fann  14 Itcj-ZZ              1:20.09    1:24.14          1  
  9 Larson, Jana B      14 Aqua Shocks-NM       1:19.32    1:24.26        
 10 Lerma, Dennise      14 S W A T-BD           1:25.17    1:24.70        
 11 Boushka, Hayley A   14 Aqua Posse-BD        1:21.63    1:24.94        
 12 Arias, Claudia A    14 S W A T-BD                NT    1:25.19        
 13 Worsham, Angela C   14 Fbb-BD               1:26.59    1:26.94        
 14 Thyfault, MacKayla  14 Fbb-BD               1:18.38    1:27.17        
 15 Oros, Areli         14 Elts-BD              1:38.79    1:31.34        
 16 Yanez, Lauren R     14 Aqua Posse-BD        1:29.99    1:33.96        
 17 Cardon, Meagan A    14 Aqua Posse-BD             NT    1:35.21        
 18 Chacon, Veronica    14 Itcj-ZZ              1:38.76    1:37.95        
 19 Seymore, Morgan W   14 S W A T-BD                NT    1:47.83        
 
Event 37  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:12.29  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Armendariz Galvan,  15 Itcj-ZZ              1:18.70    1:19.15          9  
  2 Parra, Pamela       15 Aqua Posse-BD        1:17.11    1:19.73          7  
  3 Lubbers, Danica N   15 Desert Sharks-BD     1:18.72    1:20.43          6  
  4 Morales, Ileana     15 Aqua Posse-BD        1:21.86    1:23.15          5  
  5 Holcomb, Rachel M   15 S W A T-BD           1:30.55    1:23.95          4  
  6 Ramos, Jennifer     15 S W A T-BD                NT    1:25.02          3  
  7 Arreola, Ingrid     15 Itcj-ZZ              1:27.82    1:25.36          2  
  8 Avila, Talina       15 Aqua Posse-BD        1:21.19    1:25.43          1  
  9 Widtfeldt, Shannah  15 Desert Sharks-BD     1:29.16    1:26.58        
 
Event 37  Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:12.29  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Avalos, Lizzy G     16 Desert Sharks-BD     1:14.53    1:17.69          9  
  2 Guggedahl, Marie M  16 Aqua Posse-BD        1:20.15    1:17.84          7  
  3 Tomlin, Becca C     16 Aqua Posse-BD        1:17.83    1:19.50          6  
  4 Erives, Marcela C   16 Fbb-BD               1:15.93    1:19.79          5  
  5 Williamson, Lauren  16 Lcat-NM                   NT    1:19.88          4  
  6 Flores, Stephany I  16 Aqua Posse-BD        1:23.72    1:23.18          3  
  7 Ruiz Gonzalez, Car  16 Itcj-ZZ              1:22.22    1:24.57          2  
  8 Gamboa, Nancy M     16 Desert Sharks-BD     1:24.91    1:26.53          1  
  9 Wingren, Andrea E   16 S W A T-BD                NT    1:31.29        
 
Event 37  Girls 17 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:12.29  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parra, Annia G      17 Aqua Posse-BD        1:18.45    1:20.22          9  
  2 Stanton, Elora M    17 Fbb-BD               1:22.19    1:23.59          7  
  3 Cook, Morgan E      17 S W A T-BD           1:50.50    1:26.41          6  
  4 Osborn, Courtney E  17 S W A T-BD           1:35.43    1:31.42          5  
  5 Nicli, Layra        17 S W A T-BD                NT    1:32.21          4  
 
Event 38  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:10.19  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guerra Arriaga, Ma  13 Itcj-ZZ              1:13.79    1:14.81          9  
  2 Morvis, Georgie M   13 Lcat-NM              1:21.22    1:23.87          7  
  3 Salas, Isaiah I     13 Desert Sharks-BD     1:24.01    1:25.38          6  
  4 Medrano, Emmanuel   13 Aqua Posse-BD        1:27.83    1:26.47          5  
  5 Silva, Eddie T      13 Desert Sharks-BD          NT    1:33.09          4  
  6 Espinosa de los Mo  13 S W A T-BD                NT    1:35.35          3  
  7 Nicli, Otto O       13 S W A T-BD                NT    1:44.25          2  
 
Event 38  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:10.19  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Rafa R   14 Desert Sharks-BD     1:10.08    1:09.76 TAGS     9  
  2 Gonzalez, Ruben G   14 Desert Sharks-BD     1:11.28    1:12.49          7  
  3 Luse, Dustin C      14 Aqua Posse-BD        1:19.34    1:12.67          6  
  4 Diaz, Elier         14 Aqua Posse-BD        1:13.16    1:13.11          5  
  5 Winstead, Leif M    14 Lcat-NM              1:19.17    1:20.19          4  
  6 Lira, Luis M        14 Desert Sharks-BD     1:43.33    1:24.96          3  
  7 Bohn, Kiefer W      14 Wett-BD                   NT    1:39.30          2  
 
Event 38  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.49  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Licon, Armando      15 S W A T-BD                NT    1:14.61          9  
  2 Bueno, Joe V        15 S W A T-BD                NT    1:15.14          7  
  3 Amezcua, Miguel R   15 Desert Sharks-BD     1:20.66    1:18.74          6  
  4 Jimenez, Michael J  15 Desert Sharks-BD          NT    1:18.84          5  
  5 Geddes, Patrick T   15 S W A T-BD           1:29.49    1:22.11          4  
  6 Broussard, Andrew   15 S W A T-BD                NT    1:23.99          3  
 
Event 38  Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.49  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 De Jesus, Jose M    16 Aqua Posse-BD        1:10.31    1:10.95          9  
  2 Pinedo, Ruben A     16 Aqua Posse-BD        1:12.20    1:11.05          7  
  3 Solis, Oscar E      16 Desert Sharks-BD     1:08.99    1:12.04          6  
  4 Rubio, Luis A       16 S W A T-BD           1:13.76    1:14.97          5  
  5 Rodriguez, Jacob J  16 Desert Sharks-BD     1:19.72    1:17.67          4  
  6 Armendariz Galvan,  16 Itcj-ZZ              1:16.94    1:19.37          3  
  7 Ellowitz, Micah Z   16 Aqua Posse-BD        1:18.55    1:19.56          2  
  8 Salas, Josh F       16 Desert Sharks-BD     1:20.31    1:22.73          1  
  9 Shook, Ben B        16 S W A T-BD                NT    1:27.68        
 
Event 38  Boys 17 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.49  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marquez Herrera, D  17 Itcj-ZZ              1:06.10    1:07.45          9  
  2 Peyro, Edgar A      17 Desert Sharks-BD     1:10.98    1:11.03          7  
 
Event 39  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:40.49  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Avila, Lucia        13 Aqua Posse-BD        2:45.72    2:49.91          9  
  2 Gandarilla, Gabby   13 Desert Sharks-BD     3:03.73    2:54.12          7  
  3 Partida, Gaby       13 Wett-BD              2:46.92    2:56.98          6  
  4 Vargas, Antares V   13 Desert Sharks-BD     3:14.10    3:31.43          5  
  5 Gonzalez, Wendy     13 Aqua-Slide-ZZ        3:45.00    3:42.58          4  
 
Event 39  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:40.49  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hobson, Jorgi L     14 Lcat-NM              2:42.24    3:00.60          9  
  2 Boushka, Hayley A   14 Aqua Posse-BD             NT    3:01.17          7  
  3 Thomson, Heather D  14 S W A T-BD           3:11.60    3:03.18          6  
  4 Barnes, Meghan E    14 S W A T-BD                NT    3:04.32          5  
  5 Aguilar, Alanna R   14 Desert Sharks-BD     3:02.57    3:08.51          4  
  6 Thyfault, MacKayla  14 Fbb-BD               3:16.38    3:16.84          3  
  7 Looney, Jordan E    14 Fbb-BD                    NT    3:31.91          2  
 
Event 39  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:35.19  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lubbers, Danica N   15 Desert Sharks-BD     2:49.77    2:56.63          9  
 
Event 39  Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:35.19  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Erives, Marcela C   16 Fbb-BD               2:51.73    2:45.24          9  
  2 Garcia, Paola P     16 Desert Sharks-BD     2:36.71    2:48.31          7  
  3 Ruiz Gonzalez, Car  16 Itcj-ZZ              2:53.45    2:56.35          6  
  4 Perkins, Amber M    16 Desert Sharks-BD     2:58.88    2:58.25          5  
  5 Williamson, Lauren  16 Lcat-NM                   NT    3:06.37          4  
  6 Gamboa, Nancy M     16 Desert Sharks-BD     3:01.32    3:09.00          3  
 
Event 39  Girls 17 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:35.19  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stanton, Elora M    17 Fbb-BD               2:56.60    3:17.43          9  
 
Event 40  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:33.69  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Salas, Isaiah I     13 Desert Sharks-BD     3:07.31    3:07.12          9  
  2 Medrano, Emmanuel   13 Aqua Posse-BD             NT    3:18.96          7  
 
Event 40  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:33.69  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Rafa R   14 Desert Sharks-BD     2:33.34    2:41.71          9  
  2 Davis, Alberto      14 Aqua-Slide-ZZ        2:55.94    2:58.35          7  
  3 Gonzalez, Ruben G   14 Desert Sharks-BD     2:45.77    2:58.65          6  
 
Event 40  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:22.59  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pinedo, Sergio L    15 Aqua Posse-BD             NT    2:52.19          9  
  2 Jimenez, Michael J  15 Desert Sharks-BD          NT    2:59.25          7  
 
Event 40  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:22.59  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marquez Herrera, A  16 Itcj-ZZ              2:33.92    2:28.61          9  
  2 Rodriguez, Jacob J  16 Desert Sharks-BD     2:28.22    2:37.31          7  
  3 Gonzalez, Carlos A  16 Desert Sharks-BD     2:25.12    2:40.91          6  
  4 Pinedo, Ruben A     16 Aqua Posse-BD        2:33.32    2:41.30          5  
  5 Salas, Josh F       16 Desert Sharks-BD     3:00.98    2:58.06          4  
 -- Haynes, Michael S   16 Fbb-BD                    NT         DQ        
 
Event 40  Boys 17 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:22.59  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peyro, Edgar A      17 Desert Sharks-BD     2:18.36    2:26.92          9  
  2 Aguilar Garcia, Om  17 Itcj-ZZ              2:36.57    2:46.48          7  
 
Event 41  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:23.69  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Renee     13 Aqua Posse-BD        1:23.21    1:26.56          9  
  2 Avila, Lucia        13 Aqua Posse-BD        1:27.15    1:26.62          7  
  3 Dixon, Rachel A     13 Lcat-NM              1:24.70    1:30.97          6  
  4 Estrada, Vicky E    13 Aqua Posse-BD        1:34.11    1:32.54          5  
  5 Bazar, Ana P        13 S W A T-BD           1:53.74    1:38.08          4  
  6 Moore, Alexandra B  13 Lcat-NM              1:42.00    1:38.93          3  
  7 Landin Nevarez, An  13 Itcj-ZZ              1:42.60    1:39.95          2  
  8 Garcia, Julia       13 Itcj-ZZ                   NT    1:39.99          1  
  9 Gonzalez, Wendy     13 Aqua-Slide-ZZ        1:40.16    1:41.01        
 10 Corbin, Mae         13 Aqua Posse-BD             NT    1:41.45        
 11 Chavez, Chantal     13 Itcj-ZZ                   NT    1:42.85        
 12 Shelton, Taryn M    13 S W A T-BD                NT    1:46.83        
 13 Rodriguez, Chantel  13 S W A T-BD           2:12.68    1:52.87        
 14 Avila, Ana Karen    13 Itcj-ZZ                   NT    2:00.56        
 15 DiRoma, Dani N      13 Aqua Shocks-NM            NT    2:00.79        
 -- Laird, Megan E      13 Aqua Posse-BD        1:30.77         DQ        
 -- Glancey, Megan M    13 S W A T-BD                NT         DQ        
 
Event 41  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:23.69  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tomlin, Kelsey A    14 Fbb-BD               1:18.58    1:24.97          9  
  2 Worsham, Angela C   14 Fbb-BD               1:26.12    1:27.91          7  
  3 Verdugo Arzaluz, G  14 Itcj-ZZ              1:26.74    1:31.70          6  
  4 Barnes, Meghan E    14 S W A T-BD           1:32.42    1:34.08          5  
  5 Lore, Kasey B       14 S W A T-BD           1:30.91    1:34.25          4  
  6 Lopez Arenas, Fann  14 Itcj-ZZ              1:29.25    1:34.94          3  
  7 Yanez, Lauren R     14 Aqua Posse-BD        1:31.61    1:37.69          2  
  8 Lerma, Dennise      14 S W A T-BD                NT    1:40.60          1  
  9 Cardon, Meagan A    14 Aqua Posse-BD             NT    1:43.02        
 10 Oros, Areli         14 Elts-BD              1:54.44    1:44.34        
 11 Looney, Jordan E    14 Fbb-BD               1:36.02    1:49.60        
 12 Chacon, Veronica    14 Itcj-ZZ              1:46.33    1:50.17        
 13 Urenda, Kaitlyn T   14 Desert Sharks-BD          NT    1:54.70        
 14 Seymore, Morgan W   14 S W A T-BD                NT    1:55.19        
 -- Hobson, Jorgi L     14 Lcat-NM              1:24.05         DQ        
 
Event 41  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:21.79  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Armendariz Galvan,  15 Itcj-ZZ              1:24.93    1:30.46          9  
  2 Holcomb, Rachel M   15 S W A T-BD           1:37.19    1:35.04          7  
  3 Parra, Pamela       15 Aqua Posse-BD        1:33.24    1:37.52          6  
  4 Arreola, Ingrid     15 Itcj-ZZ              1:40.16    1:40.06          5  
  5 Avila, Talina       15 Aqua Posse-BD        1:35.41    1:41.76          4  
 
Event 41  Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:21.79  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guggedahl, Marie M  16 Aqua Posse-BD        1:22.21    1:25.14          9  
  2 Flores, Stephany I  16 Aqua Posse-BD        1:28.78    1:29.91          7  
  3 Perkins, Amber M    16 Desert Sharks-BD     1:29.24    1:31.35          6  
  4 Tomlin, Becca C     16 Aqua Posse-BD        1:28.67    1:33.28          5  
  5 Avalos, Lizzy G     16 Desert Sharks-BD     1:32.77    1:35.57          4  
  6 Wingren, Andrea E   16 S W A T-BD                NT    1:43.96          3  
 
Event 41  Girls 17 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:21.79  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parra, Annia G      17 Aqua Posse-BD             NT    1:26.88          9  
  2 Osborn, Courtney E  17 S W A T-BD           1:33.69    1:31.88          7  
  3 Cook, Morgan E      17 S W A T-BD           1:35.22    1:37.56          6  
  4 Nicli, Layra        17 S W A T-BD           1:45.23    1:44.27          5  
 
Event 42  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:20.19  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morvis, Georgie M   13 Lcat-NM              1:28.14    1:29.63          9  
  2 Ochoa, Javi         13 Aqua Posse-BD             NT    1:30.77          7  
  3 Medrano, Emmanuel   13 Aqua Posse-BD        1:33.47    1:39.87          6  
  4 Nicli, Otto O       13 S W A T-BD           2:04.33    1:46.91          5  
  5 Silva, Eddie T      13 Desert Sharks-BD          NT    1:56.66          4  
  6 Espinosa de los Mo  13 S W A T-BD                NT    1:57.44          3  
 -- Guerra Arriaga, Ma  13 Itcj-ZZ              1:30.82         DQ        
 -- Shook, Will         13 S W A T-BD                NT         DQ        
 
Event 42  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:20.19  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luse, Dustin C      14 Aqua Posse-BD        1:17.00    1:17.59 TAGS     9  
  2 Contreras, Rafa R   14 Desert Sharks-BD     1:18.40    1:17.74 TAGS     7  
  3 Diaz, Elier         14 Aqua Posse-BD        1:23.03    1:23.72          6  
  4 Davis, Alberto      14 Aqua-Slide-ZZ        1:25.48    1:25.81          5  
  5 Winstead, Leif M    14 Lcat-NM              1:21.94    1:31.62          4  
  6 Bohn, Kiefer W      14 Wett-BD              1:37.14    1:38.31          3  
  7 Lira, Luis M        14 Desert Sharks-BD     2:22.17    1:45.21          2  
 
Event 42  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:12.69  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bueno, Joe V        15 S W A T-BD                NT    1:25.40          9  
  2 Jimenez, Jorge Ign  15 Aqua Posse-BD             NT    1:26.28          7  
  3 Licon, Armando      15 S W A T-BD           1:37.19    1:26.78          6  
  4 Geddes, Patrick T   15 S W A T-BD           1:28.97    1:27.28          5  
  5 Pinedo, Sergio L    15 Aqua Posse-BD        1:36.09    1:29.77          4  
  6 Amezcua, Miguel R   15 Desert Sharks-BD     1:33.01    1:33.53          3  
 -- Broussard, Andrew   15 S W A T-BD                NT         DQ        
 
Event 42  Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:12.69  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 De Jesus, Jose M    16 Aqua Posse-BD        1:10.55    1:13.25          9  
  2 Gonzalez, Carlos A  16 Desert Sharks-BD     1:22.18    1:22.79          7  
  3 Solis, Oscar E      16 Desert Sharks-BD     1:20.25    1:25.19          6  
  4 Marquez Herrera, A  16 Itcj-ZZ              1:26.41    1:25.23          5  
  5 Shook, Ben B        16 S W A T-BD           1:36.25    1:28.56          4  
  6 Rubio, Luis A       16 S W A T-BD           1:26.37    1:28.85          3  
  7 Armendariz Galvan,  16 Itcj-ZZ              1:27.09    1:29.48          1.5
  7 Ellowitz, Micah Z   16 Aqua Posse-BD        1:29.03    1:29.48          1.5
  9 Haynes, Michael S   16 Fbb-BD               1:29.10    1:40.27        
 
Event 42  Boys 17 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:12.69  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hjalmquist, Tyler   17 Aqua Posse-BD             NT    1:16.96          9  
  2 Bieganowski, Josh   17 Aqua Posse-BD        1:19.22    1:23.87          7  
  3 Aguilar Garcia, Om  17 Itcj-ZZ              1:22.05    1:27.20          6  
  4 Marquez Herrera, D  17 Itcj-ZZ              1:27.42    1:28.53          5  
 
Event 43  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:35.39  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Avila, Lucia        13 Aqua Posse-BD        2:40.54    2:43.34          9  
  2 Gonzalez, Renee     13 Aqua Posse-BD        2:41.18    2:48.18          7  
  3 Laird, Megan E      13 Aqua Posse-BD        2:48.46    2:49.50          6  
  4 Dixon, Rachel A     13 Lcat-NM              2:43.10    2:50.58          5  
  5 Gandarilla, Gabby   13 Desert Sharks-BD     2:52.31    2:50.84          4  
  6 Partida, Gaby       13 Wett-BD              2:43.41    2:52.90          3  
  7 Chavez, Chantal     13 Itcj-ZZ                   NT    2:58.05          2  
  8 Moore, Alexandra B  13 Lcat-NM              2:56.30    2:59.96          1  
  9 Garcia, Julia       13 Itcj-ZZ                   NT    3:02.47        
 10 Estrada, Vicky E    13 Aqua Posse-BD        3:06.28    3:06.30        
 11 Landin Nevarez, An  13 Itcj-ZZ              3:12.90    3:11.45        
 12 Gonzalez, Wendy     13 Aqua-Slide-ZZ        3:07.86    3:19.35        
 13 Vargas, Antares V   13 Desert Sharks-BD     3:03.39    3:19.45        
 
Event 43  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:35.39  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hobson, Jorgi L     14 Lcat-NM              2:37.73    2:46.52          9  
  2 Verdugo Arzaluz, G  14 Itcj-ZZ              2:41.26    2:47.07          7  
  3 Tomlin, Kelsey A    14 Fbb-BD               2:36.47    2:50.42          6  
  4 Thomson, Heather D  14 S W A T-BD           2:51.68    2:51.52          5  
  5 Regalado, Isabel M  14 Aqua Posse-BD        2:48.75    2:53.36          4  
  6 Lore, Kasey B       14 S W A T-BD           2:48.19    2:53.68          3  
  7 Barnes, Meghan E    14 S W A T-BD           2:57.80    2:54.07          2  
  8 Aguilar, Alanna R   14 Desert Sharks-BD     2:54.58    2:57.37          1  
  9 Boushka, Hayley A   14 Aqua Posse-BD        3:22.65    2:59.58        
 10 Worsham, Angela C   14 Fbb-BD               2:58.19    2:59.93        
 11 Lopez Arenas, Fann  14 Itcj-ZZ              2:57.09    3:00.57        
 12 Arias, Claudia A    14 S W A T-BD                NT    3:10.46        
 13 Yanez, Lauren R     14 Aqua Posse-BD        3:10.59    3:15.24        
 14 Looney, Jordan E    14 Fbb-BD               3:17.28    3:17.47        
 15 Oros, Areli         14 Elts-BD              3:35.03    3:24.95        
 16 Chacon, Veronica    14 Itcj-ZZ              3:28.42    3:27.96        
 
Event 43  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:34.19  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Armendariz Galvan,  15 Itcj-ZZ              2:42.78    2:46.71          9  
  2 Lubbers, Danica N   15 Desert Sharks-BD     2:46.14    2:49.65          7  
  3 Parra, Pamela       15 Aqua Posse-BD        2:47.88    2:53.78          6  
  4 Holcomb, Rachel M   15 S W A T-BD           3:05.62    2:54.56          5  
  5 Morales, Ileana     15 Aqua Posse-BD        2:53.61    2:57.65          4  
  6 Arreola, Ingrid     15 Itcj-ZZ                   NT    3:03.07          3  
  7 Avila, Talina       15 Aqua Posse-BD        2:55.90    3:03.94          2  
  8 Widtfeldt, Shannah  15 Desert Sharks-BD          NT    3:06.36          1  
 
Event 43  Girls 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:34.19  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Paola P     16 Desert Sharks-BD     2:35.48    2:39.68          9  
  2 Guggedahl, Marie M  16 Aqua Posse-BD        2:44.07    2:45.58          7  
  3 Erives, Marcela C   16 Fbb-BD               2:45.30    2:46.57          6  
  4 Avalos, Lizzy G     16 Desert Sharks-BD     2:44.88    2:47.83          5  
  5 Flores, Stephany I  16 Aqua Posse-BD        2:48.32    2:49.24          4  
  6 Tomlin, Becca C     16 Aqua Posse-BD        2:41.95    2:50.06          3  
  7 Perkins, Amber M    16 Desert Sharks-BD     2:41.42    2:51.08          2  
  8 Gamboa, Nancy M     16 Desert Sharks-BD     2:54.55    2:57.45          1  
  9 Williamson, Lauren  16 Lcat-NM                   NT    3:00.26        
 
Event 43  Girls 17 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:34.19  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Osborn, Courtney E  17 S W A T-BD           3:05.57    2:59.49          9  
  2 Cook, Morgan E      17 S W A T-BD                NT    3:03.22          7  
  3 Stanton, Elora M    17 Fbb-BD               2:46.86    3:08.00          6  
 
Event 44  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:32.59  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ochoa, Javi         13 Aqua Posse-BD             NT    2:56.94          9  
  2 Salas, Isaiah I     13 Desert Sharks-BD     3:00.25    2:58.84          7  
  3 Gonzalez, Victor    13 Itcj-ZZ                   NT    3:06.75          6  
  4 Medrano, Emmanuel   13 Aqua Posse-BD        3:01.69    3:07.78          5  
  5 Silva, Eddie T      13 Desert Sharks-BD          NT    3:24.77          4  
 
Event 44  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:32.59  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Rafa R   14 Desert Sharks-BD     2:26.90    2:30.85 TAGS     9  
  2 Luse, Dustin C      14 Aqua Posse-BD        2:34.72    2:33.55          7  
  3 Diaz, Elier         14 Aqua Posse-BD        2:34.63    2:34.07          6  
  4 Gonzalez, Ruben G   14 Desert Sharks-BD     2:33.14    2:39.16          5  
  5 Davis, Alberto      14 Aqua-Slide-ZZ        2:39.92    2:41.66          4  
  6 Winstead, Leif M    14 Lcat-NM              2:43.54    2:53.78          3  
  7 Bohn, Kiefer W      14 Wett-BD                   NT    3:24.15          2  
 
Event 44  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:22.39  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Licon, Armando      15 S W A T-BD                NT    2:43.83          9  
  2 Bueno, Joe V        15 S W A T-BD           2:46.81    2:45.15          7  
  3 Pinedo, Sergio L    15 Aqua Posse-BD        3:02.25    2:47.05          6  
  4 Jimenez, Michael J  15 Desert Sharks-BD          NT    2:48.30          5  
  5 Geddes, Patrick T   15 S W A T-BD           2:45.67    2:50.16          4  
  6 Amezcua, Miguel R   15 Desert Sharks-BD     2:53.75    2:56.66          3  
  7 Broussard, Andrew   15 S W A T-BD                NT    3:00.49          2  
 
Event 44  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:22.39  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Carlos A  16 Desert Sharks-BD     2:26.19    2:29.98          9  
  2 Marquez Herrera, A  16 Itcj-ZZ              2:28.10    2:30.06          7  
  3 Pinedo, Ruben A     16 Aqua Posse-BD        2:33.05    2:32.22          6  
  4 Solis, Oscar E      16 Desert Sharks-BD     2:26.34    2:35.72          5  
  5 De Jesus, Jose M    16 Aqua Posse-BD        2:29.88    2:37.47          4  
  6 Rubio, Luis A       16 S W A T-BD           2:41.43    2:41.87          3  
  7 Rodriguez, Jacob J  16 Desert Sharks-BD     2:33.55    2:43.32          2  
  8 Armendariz Galvan,  16 Itcj-ZZ              2:44.24    2:47.46          1  
  9 Salas, Josh F       16 Desert Sharks-BD     2:52.63    2:52.59        
 10 Haynes, Michael S   16 Fbb-BD               3:02.68    3:02.44        
 
Event 44  Boys 17 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:22.39  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peyro, Edgar A      17 Desert Sharks-BD     2:19.00    2:26.01          9  
  2 Marquez Herrera, D  17 Itcj-ZZ              2:36.04    2:33.63          7  
  3 Aguilar Garcia, Om  17 Itcj-ZZ              2:31.62    2:39.11          6  
  4 Hjalmquist, Tyler   17 Aqua Posse-BD             NT    2:46.83          5  
 
Event 45  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:16.29  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dixon, Rachel A     13 Lcat-NM              2:20.81    2:31.39          9  
  2 Gandarilla, Gabby   13 Desert Sharks-BD     2:27.44    2:31.54          7  
  3 Laird, Megan E      13 Aqua Posse-BD        2:35.00    2:32.26          6  
  4 Gonzalez, Renee     13 Aqua Posse-BD        2:33.36    2:34.48          5  
  5 Partida, Gaby       13 Wett-BD              2:26.20    2:34.72          4  
  6 Moore, Alexandra B  13 Lcat-NM              2:35.13    2:35.00          3  
  7 Chavez, Chantal     13 Itcj-ZZ                   NT    2:36.61          2  
  8 Garcia, Julia       13 Itcj-ZZ                   NT    2:39.75          1  
  9 Landin Nevarez, An  13 Itcj-ZZ              2:45.46    2:46.32        
 10 Vargas, Antares V   13 Desert Sharks-BD     2:41.19    3:03.81        
 11 Shelton, Taryn M    13 S W A T-BD                NT    3:12.22        
 12 DiRoma, Dani N      13 Aqua Shocks-NM       3:14.36    3:29.32        
 13 Chesnut, Rachel B   13 Aqua Shocks-NM            NT    3:40.69        
 14 Glancey, Megan M    13 S W A T-BD                NT    4:04.29        
 
Event 45  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:16.29  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Verdugo Arzaluz, G  14 Itcj-ZZ              2:21.51    2:28.20          9  
  2 Lore, Kasey B       14 S W A T-BD           2:27.82    2:32.99          7  
  3 Boushka, Hayley A   14 Aqua Posse-BD        2:41.63    2:34.62          6  
  4 Hobson, Jorgi L     14 Lcat-NM              2:39.74    2:34.79          5  
  5 Lopez Arenas, Fann  14 Itcj-ZZ              2:32.55    2:34.92          4  
  6 Thomson, Heather D  14 S W A T-BD           2:34.47    2:35.30          3  
  7 Regalado, Isabel M  14 Aqua Posse-BD        2:25.23    2:35.81          2  
  8 Tomlin, Kelsey A    14 Fbb-BD               2:22.96    2:36.74          1  
  9 Aguilar, Alanna R   14 Desert Sharks-BD     2:30.36    2:37.36        
 10 Arias, Claudia A    14 S W A T-BD                NT    2:46.01        
 11 Worsham, Angela C   14 Fbb-BD               2:50.40    2:48.84        
 12 Thyfault, MacKayla  14 Fbb-BD               2:37.89    2:49.46        
 13 Cardon, Meagan A    14 Aqua Posse-BD             NT    2:52.34        
 14 Larson, Jana B      14 Aqua Shocks-NM       2:50.48    2:53.78        
 15 Looney, Jordan E    14 Fbb-BD               2:43.21    2:57.45        
 16 Oros, Areli         14 Elts-BD              3:19.70    2:58.18        
 17 Yanez, Lauren R     14 Aqua Posse-BD        2:49.17    2:58.75        
 18 Chacon, Veronica    14 Itcj-ZZ              3:03.62    3:01.16        
 
Event 45  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:14.59  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Armendariz Galvan,  15 Itcj-ZZ              2:25.40    2:29.53          9  
  2 Holcomb, Rachel M   15 S W A T-BD           2:39.11    2:31.10          7  
  3 Lubbers, Danica N   15 Desert Sharks-BD     2:27.90    2:32.85          6  
  4 Parra, Pamela       15 Aqua Posse-BD        2:25.33    2:33.29          5  
  5 Morales, Ileana     15 Aqua Posse-BD        2:30.06    2:40.46          4  
  6 Ramos, Jennifer     15 S W A T-BD                NT    2:45.23          3  
  7 Widtfeldt, Shannah  15 Desert Sharks-BD     2:50.48    2:47.62          2  
  8 Arreola, Ingrid     15 Itcj-ZZ                   NT    2:48.01          1  
 
Event 45  Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:14.59  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Paola P     16 Desert Sharks-BD     2:19.64    2:22.03          9  
  2 Perkins, Amber M    16 Desert Sharks-BD     2:15.84    2:22.40          7  
  3 Avalos, Lizzy G     16 Desert Sharks-BD     2:21.91    2:26.04          6  
  4 Tomlin, Becca C     16 Aqua Posse-BD        2:26.41    2:27.05          5  
  5 Flores, Stephany I  16 Aqua Posse-BD        2:25.85    2:28.88          4  
  6 Erives, Marcela C   16 Fbb-BD               2:26.42    2:31.64          3  
  7 Guggedahl, Marie M  16 Aqua Posse-BD        2:34.51    2:33.42          2  
  8 Gamboa, Nancy M     16 Desert Sharks-BD     2:29.74    2:33.94          1  
  9 Ruiz Gonzalez, Car  16 Itcj-ZZ              2:35.66    2:33.95        
 10 Bazar, Palmira      16 S W A T-BD           2:39.86    2:37.73        
 11 Wingren, Andrea E   16 S W A T-BD                NT    2:50.88        
 
Event 45  Girls 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:14.59  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stanton, Elora M    17 Fbb-BD               2:30.44    2:44.15          9  
  2 Osborn, Courtney E  17 S W A T-BD           2:50.86    2:46.74          7  
  3 Cook, Morgan E      17 S W A T-BD                NT    2:47.75          6  
 
Event 46  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:11.39  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morvis, Georgie M   13 Lcat-NM              2:31.82    2:32.23          9  
  2 Guerra Arriaga, Ma  13 Itcj-ZZ              2:31.21    2:34.58          7  
  3 Salas, Isaiah I     13 Desert Sharks-BD     2:39.89    2:42.04          6  
  4 Silva, Eddie T      13 Desert Sharks-BD          NT    2:56.28          5  
 
Event 46  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:11.39  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Ruben G   14 Desert Sharks-BD     2:17.12    2:18.28          9  
  2 Diaz, Elier         14 Aqua Posse-BD        2:16.56    2:18.54          7  
  3 Davis, Alberto      14 Aqua-Slide-ZZ        2:25.12    2:32.50          6  
  4 Lira, Luis M        14 Desert Sharks-BD     3:04.34    2:41.56          5  
  5 Winstead, Leif M    14 Lcat-NM              2:25.86    2:43.02          4  
 
Event 46  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:04.69  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Michael J  15 Desert Sharks-BD          NT    2:24.65          9  
  2 Pinedo, Sergio L    15 Aqua Posse-BD        2:39.82    2:25.52          7  
  3 Licon, Armando      15 S W A T-BD           2:58.02    2:26.55          6  
  4 Bueno, Joe V        15 S W A T-BD                NT    2:30.08          5  
  5 Amezcua, Miguel R   15 Desert Sharks-BD     2:31.21    2:37.32          4  
  6 Broussard, Andrew   15 S W A T-BD                NT    2:38.31          3  
 
Event 46  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:04.69  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marquez Herrera, A  16 Itcj-ZZ              2:10.35    2:11.56          9  
  2 Gonzalez, Carlos A  16 Desert Sharks-BD     2:09.08    2:14.46          7  
  3 Solis, Oscar E      16 Desert Sharks-BD     2:10.00    2:14.85          6  
  4 Pinedo, Ruben A     16 Aqua Posse-BD        2:14.74    2:17.39          5  
  5 Rubio, Luis A       16 S W A T-BD           2:17.12    2:18.58          4  
  6 Armendariz Galvan,  16 Itcj-ZZ              2:21.85    2:23.16          3  
  7 Ellowitz, Micah Z   16 Aqua Posse-BD        2:19.84    2:26.95          2  
  8 Rodriguez, Jacob J  16 Desert Sharks-BD     2:20.68    2:28.93          1  
  9 De Jesus, Jose M    16 Aqua Posse-BD        2:30.96    2:30.42        
 10 Haynes, Michael S   16 Fbb-BD               2:43.36    2:34.91        
 11 Salas, Josh F       16 Desert Sharks-BD     2:33.65    2:47.40        
 12 Shook, Ben B        16 S W A T-BD           3:08.27    2:50.82        
 
Event 46  Boys 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:04.69  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peyro, Edgar A      17 Desert Sharks-BD     2:08.98    2:10.44          9  
  2 Marquez Herrera, D  17 Itcj-ZZ              2:20.78    2:20.10          7  
  3 Aguilar Garcia, Om  17 Itcj-ZZ              2:14.57    2:21.18          6  
 
Event 47  Girls 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
        4:53.99  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    5:10.88         18  
     1) Laird, Megan E 13               2) Gonzalez, Renee 13             
     3) Avila, Lucia 13                 4) Regalado, Isabel M 14          
  2 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    5:29.15         16  
     1) Lore, Kasey B 14                2) Bazar, Ana P 13                
     3) Barnes, Meghan E 14             4) Thomson, Heather D 14          
  3 El Paso Aqua Posse-BD  'B'                       NT    5:31.30         12  
     1) Mehl, Kayla R 14                2) Estrada, Vicky E 13            
     3) Skirmont, Sarah R 13            4) Cardon, Meagan A 14            
  4 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    5:36.40         10  
     1) Morrow, Chelcie M 14            2) Aguilar, Alanna R 14           
     3) Gandarilla, Gabby 13            4) Vargas, Antares V 13           
  5 Liebres Itcj-ZZ  'A'                             NT    5:42.26          8  
     1) Garcia, Julia 13                2) Landin Nevarez, Anahy Lizbeth 1
     3) Verdugo Arzaluz, Gabriela 14    4) Chavez, Chantal 13             
  6 Southwest Aquatic Team-BD  'B'                   NT    6:21.32          6  
     1) Rodriguez, Chantel R 13         2) Shelton, Taryn M 13            
     3) Lerma, Dennise 14               4) Seymore, Morgan W 14           
 
Event 48  Boys 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
        4:46.09  TAGS
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    5:13.05         18  
     1) Gonzalez, Ruben G 14            2) Contreras, Rafa R 14           
     3) Salas, Isaiah I 13              4) Silva, Eddie T 13              
 
Event 49  Girls 15 & Over 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    5:04.42         18  
     1) Guggedahl, Marie M 16           2) Parra, Annia G 17              
     3) Flores, Stephany I 16           4) Havlovic, Katie E 15           
  2 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    5:10.22         16  
     1) Avalos, Lizzy G 16              2) Garcia, Paola P 16             
     3) Lubbers, Danica N 15            4) Perkins, Amber M 16            
  3 El Paso Aqua Posse-BD  'B'                       NT    5:27.47         12  
     1) Avila, Talina 15                2) Veale, Nicole M 16             
     3) Morales, Ileana 15              4) Parra, Pamela 15               
  4 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    5:34.13         10  
     1) Cook, Morgan E 17               2) Osborn, Courtney E 17          
     3) Holcomb, Rachel M 15            4) Bazar, Palmira 16              
 
Event 50  Boys 15 & Over 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 El Paso Aqua Posse-BD  'A'                       NT    4:33.29         18  
     1) Herrera, Jesus 16               2) De Jesus, Jose M 16            
     3) Pinedo, Ruben A 16              4) Jones, Bryan S 15              
  2 Desert Sharks Swim Club-BD  'A'                  NT    4:33.33         16  
     1) Mercado, Mariano P 16           2) Peyro, Edgar A 17              
     3) Gonzalez, Carlos A 16           4) Jimenez, Michael J 15          
  3 Liebres Itcj-ZZ  'A'                             NT    4:42.94         12  
     1) Marquez Herrera, David 17       2) Aguilar Garcia, Omar 17        
     3) Marquez Herrera, Abraham 16     4) Armendariz Galvan, Victor 16   
  4 Southwest Aquatic Team-BD  'A'                   NT    4:52.49         10  
     1) Rubio, Luis A 16                2) Geddes, Patrick T 15           
     3) Licon, Armando 15               4) Bueno, Joe V 15                
 
Event 51  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:03.09  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Laird, Megan E      13 Aqua Posse-BD        1:05.90    1:06.41          9  
  2 Partida, Gaby       13 Wett-BD              1:06.55    1:07.87          7  
  3 Chavez, Chantal     13 Itcj-ZZ                   NT    1:08.25          6  
  4 Gandarilla, Gabby   13 Desert Sharks-BD     1:10.51    1:10.50          5  
  5 Skirmont, Sarah R   13 Aqua Posse-BD        1:11.52    1:13.03          4  
  6 Garcia, Julia       13 Itcj-ZZ                   NT    1:14.45          3  
  7 Landin Nevarez, An  13 Itcj-ZZ              1:17.97    1:16.54          2  
  8 Estrada, Vicky E    13 Aqua Posse-BD        1:16.79    1:16.73          1  
  9 Bazar, Ana P        13 S W A T-BD           1:22.43    1:18.83        
 10 Vargas, Antares V   13 Desert Sharks-BD     1:14.29    1:19.45        
 11 Gonzalez, Wendy     13 Aqua-Slide-ZZ        1:23.22    1:21.63        
 12 Shelton, Taryn M    13 S W A T-BD                NT    1:25.53        
 13 Rodriguez, Chantel  13 S W A T-BD                NT    1:26.84        
 14 DiRoma, Dani N      13 Aqua Shocks-NM       1:28.81    1:29.12        
 15 Glancey, Megan M    13 S W A T-BD                NT    1:45.90        
 -- Avila, Ana Karen    13 Itcj-ZZ                   NT         DQ        
 
Event 51  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:03.09  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hobson, Jorgi L     14 Lcat-NM              1:05.91    1:07.56          9  
  2 Verdugo Arzaluz, G  14 Itcj-ZZ              1:05.79    1:08.07          7  
  3 Regalado, Isabel M  14 Aqua Posse-BD        1:05.16    1:08.71          6  
  4 Aguilar, Alanna R   14 Desert Sharks-BD     1:08.70    1:09.03          5  
  5 Thomson, Heather D  14 S W A T-BD           1:10.16    1:09.36          4  
  6 Thyfault, MacKayla  14 Fbb-BD               1:10.23    1:10.71          3  
  7 Lore, Kasey B       14 S W A T-BD           1:10.06    1:11.32          2  
  8 Mehl, Kayla R       14 Aqua Posse-BD        1:13.69    1:11.65          1  
  9 Barnes, Meghan E    14 S W A T-BD           1:10.55    1:11.67        
 10 Looney, Jordan E    14 Fbb-BD               1:10.22    1:13.89        
 11 Cardon, Meagan A    14 Aqua Posse-BD             NT    1:15.48        
 12 Jacquez, Zoe O      14 Aqua Posse-BD             NT    1:16.59        
 13 Worsham, Angela C   14 Fbb-BD               1:15.96    1:17.43        
 14 Yanez, Lauren R     14 Aqua Posse-BD        1:18.02    1:18.11        
 15 Larson, Jana B      14 Aqua Shocks-NM       1:15.84    1:18.19        
 16 Lerma, Dennise      14 S W A T-BD                NT    1:18.28        
 17 Oros, Areli         14 Elts-BD              1:27.88    1:18.94        
 18 Chacon, Veronica    14 Itcj-ZZ              1:26.93    1:24.67        
 19 Anderson, Chandell  14 Aqua Shocks-NM       1:21.81    1:26.99        
 20 Seymore, Morgan W   14 S W A T-BD                NT    1:31.28        
 21 Urenda, Kaitlyn T   14 Desert Sharks-BD          NT    1:35.63        
 
Event 51  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:02.09  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Havlovic, Katie E   15 Aqua Posse-BD        1:01.10    1:05.42          9  
  2 Armendariz Galvan,  15 Itcj-ZZ              1:04.90    1:08.21          7  
  3 Parra, Pamela       15 Aqua Posse-BD        1:07.81    1:08.77          6  
  4 Holcomb, Rachel M   15 S W A T-BD           1:13.39    1:09.51          5  
  5 Lubbers, Danica N   15 Desert Sharks-BD     1:07.66    1:10.23          4  
  6 Armistead, Anna M   15 Lcat-NM              1:10.54    1:11.43          3  
  7 Ramos, Jennifer     15 S W A T-BD                NT    1:13.56          2  
  8 Morales, Ileana     15 Aqua Posse-BD        1:08.59    1:13.60          1  
  9 Widtfeldt, Shannah  15 Desert Sharks-BD     1:15.33    1:14.19        
 10 Arreola, Ingrid     15 Itcj-ZZ              1:20.22    1:15.79        
 11 Patel, Roshni       15 Aqua Posse-BD             NT    1:48.53        
 
Event 51  Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:02.09  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Paola P     16 Desert Sharks-BD     1:04.15    1:04.48          9  
  2 Avalos, Lizzy G     16 Desert Sharks-BD     1:04.41    1:05.56          7  
  3 Flores, Stephany I  16 Aqua Posse-BD        1:06.46    1:06.80          6  
  4 Perkins, Amber M    16 Desert Sharks-BD     1:03.06    1:08.32          5  
  5 Gamboa, Nancy M     16 Desert Sharks-BD     1:11.08    1:09.43          4  
  6 Erives, Marcela C   16 Fbb-BD               1:06.88    1:09.46          3  
  7 Guggedahl, Marie M  16 Aqua Posse-BD        1:09.48    1:10.26          2  
  8 Bazar, Palmira      16 S W A T-BD           1:11.37    1:10.29          1  
  9 Ruiz Gonzalez, Car  16 Itcj-ZZ              1:12.36    1:12.34        
 10 Veale, Nicole M     16 Aqua Posse-BD        1:08.83    1:13.47        
 11 Wingren, Andrea E   16 S W A T-BD                NT    1:13.97        
 
Event 51  Girls 17 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:02.09  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parra, Annia G      17 Aqua Posse-BD        1:07.52    1:11.25          9  
  2 Stanton, Elora M    17 Fbb-BD               1:06.49    1:11.88          7  
  3 Osborn, Courtney E  17 S W A T-BD           1:14.88    1:12.76          6  
  4 Nicli, Layra        17 S W A T-BD           1:17.67    1:17.90          5  
  5 Cook, Morgan E      17 S W A T-BD           1:21.75    1:18.37          4  
 
Event 52  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:00.29  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morvis, Georgie M   13 Lcat-NM              1:08.63    1:07.96          9  
  2 Guerra Arriaga, Ma  13 Itcj-ZZ              1:08.19    1:08.35          7  
  3 Gonzalez, Victor    13 Itcj-ZZ                   NT    1:10.25          6  
  4 Salas, Isaiah I     13 Desert Sharks-BD     1:14.24    1:11.55          5  
  5 Medrano, Emmanuel   13 Aqua Posse-BD        1:16.98    1:14.64          4  
  6 Silva, Eddie T      13 Desert Sharks-BD          NT    1:21.60          3  
  7 Espinosa de los Mo  13 S W A T-BD                NT    1:26.82          2  
  8 Nicli, Otto O       13 S W A T-BD           1:51.94    1:27.02          1  
  9 Shook, Will         13 S W A T-BD                NT    1:33.15        
 
Event 52  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:00.29  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luse, Dustin C      14 Aqua Posse-BD          59.84      59.52 TAGS     9  
  2 Contreras, Rafa R   14 Desert Sharks-BD     1:01.54    1:01.50          7  
  3 Diaz, Elier         14 Aqua Posse-BD        1:02.83    1:02.31          6  
  4 Gonzalez, Ruben G   14 Desert Sharks-BD     1:01.86    1:03.48          5  
  5 Winstead, Leif M    14 Lcat-NM              1:05.25    1:05.66          4  
  6 Davis, Alberto      14 Aqua-Slide-ZZ        1:06.37    1:06.41          3  
 
Event 52  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          56.59  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ivy, Reid E         15 Lcat-NM              1:00.66    1:02.21          9  
  2 Licon, Armando      15 S W A T-BD           1:17.04    1:02.91          7  
  3 Pinedo, Sergio L    15 Aqua Posse-BD        1:09.18    1:03.01          6  
  4 Jones, Bryan S      15 Aqua Posse-BD          59.37    1:03.75          5  
  5 Jimenez, Jorge Ign  15 Aqua Posse-BD             NT    1:03.83          4  
  6 Bueno, Joe V        15 S W A T-BD           1:03.49    1:04.35          3  
  7 Amezcua, Miguel R   15 Desert Sharks-BD     1:05.90    1:04.73          2  
  8 Jimenez, Michael J  15 Desert Sharks-BD          NT    1:05.02          1  
  9 Broussard, Andrew   15 S W A T-BD           1:08.17    1:08.93        
 10 Geddes, Patrick T   15 S W A T-BD           1:10.69    1:11.45        
 
Event 52  Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          56.59  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Carlos A  16 Desert Sharks-BD       57.80      58.02          9  
  2 Pinedo, Ruben A     16 Aqua Posse-BD          59.67      59.12          7  
  3 Marquez Herrera, A  16 Itcj-ZZ              1:00.44      59.84          6  
  4 Armendariz Galvan,  16 Itcj-ZZ              1:02.47    1:01.60          5  
  5 Mercado, Mariano P  16 Desert Sharks-BD     1:01.21    1:02.07          4  
  6 Rubio, Luis A       16 S W A T-BD           1:03.26    1:02.76          3  
  7 Rodriguez, Jacob J  16 Desert Sharks-BD     1:01.13    1:04.37          2  
  8 De Jesus, Jose M    16 Aqua Posse-BD        1:03.45    1:04.41          1  
  9 Haynes, Michael S   16 Fbb-BD               1:02.72    1:05.66        
 10 Munoz, John E       16 Fbb-BD               1:10.28    1:07.69        
 11 Shook, Ben B        16 S W A T-BD           1:20.97    1:13.42        
 12 Salas, Josh F       16 Desert Sharks-BD     1:12.52    1:14.02        
 
Event 52  Boys 17 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          56.59  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Travelstead, Ben A  21 Lcat-NM                52.59      56.67          9  
  2 Peyro, Edgar A      17 Desert Sharks-BD       59.16      59.06          7  
  3 Macias, Aaron       18 Itcj-ZZ                   NT      59.87          6  
  4 Contreras, Boni J   17 Desert Sharks-BD       59.03    1:00.19          5  
  5 Winton, Mark        19 Aqua Posse-BD             NT    1:00.21          4  
  6 Cordry, Kyle        18 Lcat-NM                   NT    1:01.84          3  
  7 Marquez Herrera, D  17 Itcj-ZZ              1:02.97    1:02.29          2  
  8 Aguilar Garcia, Om  17 Itcj-ZZ              1:02.12    1:02.48          1  
  9 Rodriguez, Paul S   18 S W A T-BD           1:04.61    1:03.44        
 
Event 53  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:59.29  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Avila, Lucia        13 Aqua Posse-BD        3:16.67    3:06.62          9  
  2 Gonzalez, Renee     13 Aqua Posse-BD        2:55.75    3:07.30          7  
  3 Estrada, Vicky E    13 Aqua Posse-BD        3:19.47    3:15.94          6  
  4 Gandarilla, Gabby   13 Desert Sharks-BD     3:36.34    3:27.90          5  
  5 Garcia, Julia       13 Itcj-ZZ                   NT    3:30.69          4  
  6 Gonzalez, Wendy     13 Aqua-Slide-ZZ        3:30.76    3:37.42          3  
  7 Vargas, Antares V   13 Desert Sharks-BD          NT    3:47.50          2  
  8 Shelton, Taryn M    13 S W A T-BD                NT    3:54.32          1  
  9 Avila, Ana Karen    13 Itcj-ZZ                   NT    4:13.15        
 
Event 53  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:59.29  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Worsham, Angela C   14 Fbb-BD               3:09.85    3:11.73          9  
  2 Hobson, Jorgi L     14 Lcat-NM              3:09.94    3:19.01          7  
  3 Lore, Kasey B       14 S W A T-BD           3:08.90    3:20.79          6  
  4 Barnes, Meghan E    14 S W A T-BD           3:20.97    3:26.05          5  
  5 Aguilar, Alanna R   14 Desert Sharks-BD     3:38.78    3:28.96          4  
  6 Oros, Areli         14 Elts-BD              4:00.83    3:35.16          3  
  7 Yanez, Lauren R     14 Aqua Posse-BD        3:29.89    3:38.72          2  
  8 Seymore, Morgan W   14 S W A T-BD                NT    4:06.80          1  
  9 Urenda, Kaitlyn T   14 Desert Sharks-BD          NT    4:30.19        
 
Event 53  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:58.69  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Armendariz Galvan,  15 Itcj-ZZ              3:02.52    3:15.37          9  
  2 Armistead, Anna M   15 Lcat-NM              3:14.66    3:20.61          7  
  3 Holcomb, Rachel M   15 S W A T-BD           3:30.24    3:26.37          6  
  4 Avila, Talina       15 Aqua Posse-BD        3:22.25    3:35.45          5  
 -- Arreola, Ingrid     15 Itcj-ZZ                   NT         DQ        
 
Event 53  Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:58.69  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guggedahl, Marie M  16 Aqua Posse-BD        2:57.42    3:02.51          9  
  2 Veale, Nicole M     16 Aqua Posse-BD        3:01.50    3:05.72          7  
  3 Perkins, Amber M    16 Desert Sharks-BD     3:07.10    3:18.19          6  
  4 Gamboa, Nancy M     16 Desert Sharks-BD          NT    3:27.67          5  
 
Event 53  Girls 17 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:58.69  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parra, Annia G      17 Aqua Posse-BD        2:50.88    3:03.85          9  
  2 Osborn, Courtney E  17 S W A T-BD           3:19.27    3:18.50          7  
  3 Stanton, Elora M    17 Fbb-BD               3:07.35    3:30.76          6  
  4 Nicli, Layra        17 S W A T-BD                NT    3:42.07          5  
 
Event 54  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:54.99  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morvis, Georgie M   13 Lcat-NM              3:07.59    3:10.07          9  
  2 Felix, Raziel       13 Aqua Posse-BD        3:21.44    3:18.64          7  
  3 Medrano, Emmanuel   13 Aqua Posse-BD        3:22.65    3:29.38          6  
  4 Salas, Isaiah I     13 Desert Sharks-BD          NT    3:45.92          5  
  5 Nicli, Otto O       13 S W A T-BD                NT    3:47.34          4  
 -- Silva, Eddie T      13 Desert Sharks-BD          NT         DQ        
 
Event 54  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:54.99  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Rafa R   14 Desert Sharks-BD     2:48.72    2:49.99 TAGS     9  
  2 Luse, Dustin C      14 Aqua Posse-BD        2:55.03    2:55.82          7  
  3 Diaz, Elier         14 Aqua Posse-BD        2:56.77    2:58.19          6  
  4 Davis, Alberto      14 Aqua-Slide-ZZ        3:05.20    3:02.78          5  
  5 Gonzalez, Ruben G   14 Desert Sharks-BD     3:27.15    3:13.13          4  
  6 Winstead, Leif M    14 Lcat-NM              2:59.66    3:14.37          3  
 
Event 54  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:40.59  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Geddes, Patrick T   15 S W A T-BD           3:10.55    3:10.22          9  
  2 Pinedo, Sergio L    15 Aqua Posse-BD             NT    3:11.52          7  
  3 Licon, Armando      15 S W A T-BD           3:34.80    3:12.67          6  
  4 Bueno, Joe V        15 S W A T-BD                NT    3:19.68          5  
  5 Amezcua, Miguel R   15 Desert Sharks-BD          NT    3:26.12          4  
 
Event 54  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:40.59  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 De Jesus, Jose M    16 Aqua Posse-BD        2:38.11    2:46.41          9  
  2 Herrera, Jesus      16 Aqua Posse-BD        2:44.10    2:56.17          7  
  3 Shook, Ben B        16 S W A T-BD           3:31.06    3:13.54          6  
  4 Armendariz Galvan,  16 Itcj-ZZ                   NT    3:14.79          5  
  5 Munoz, John E       16 Fbb-BD               3:26.12    3:22.10          4  
  6 Haynes, Michael S   16 Fbb-BD                    NT    3:38.26          3  
 
Event 54  Boys 17 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:40.59  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peyro, Edgar A      17 Desert Sharks-BD     2:32.14    2:45.32          9  
  2 Contreras, Boni J   17 Desert Sharks-BD     2:51.33    3:00.20          7  
 
Event 55  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:10.99  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Avila, Lucia        13 Aqua Posse-BD        1:17.25    1:15.19          9  
  2 Laird, Megan E      13 Aqua Posse-BD        1:18.78    1:18.56          7  
  3 Skirmont, Sarah R   13 Aqua Posse-BD        1:19.04    1:18.71          6  
  4 Chavez, Chantal     13 Itcj-ZZ                   NT    1:19.23          5  
  5 Partida, Gaby       13 Wett-BD              1:15.56    1:19.43          4  
  6 Gandarilla, Gabby   13 Desert Sharks-BD     1:21.95    1:20.62          3  
  7 Gonzalez, Renee     13 Aqua Posse-BD        1:21.15    1:23.42          2  
  8 Garcia, Julia       13 Itcj-ZZ                   NT    1:26.57          1  
  9 Vargas, Antares V   13 Desert Sharks-BD     1:28.21    1:34.17        
 10 Gonzalez, Wendy     13 Aqua-Slide-ZZ        1:34.15    1:35.31        
 11 Landin Nevarez, An  13 Itcj-ZZ              1:40.30    1:43.08        
 
Event 55  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:10.99  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hobson, Jorgi L     14 Lcat-NM              1:11.84    1:15.90          9  
  2 Thomson, Heather D  14 S W A T-BD           1:19.75    1:18.71          7  
  3 Mehl, Kayla R       14 Aqua Posse-BD        1:19.90    1:20.32          6  
  4 Regalado, Isabel M  14 Aqua Posse-BD        1:14.54    1:21.06          5  
  5 Verdugo Arzaluz, G  14 Itcj-ZZ              1:13.93    1:21.59          4  
  6 Thyfault, MacKayla  14 Fbb-BD               1:23.33    1:22.44          3  
  7 Barnes, Meghan E    14 S W A T-BD           1:18.91    1:23.15          2  
  8 Lore, Kasey B       14 S W A T-BD           1:26.60    1:24.17          1  
  9 Worsham, Angela C   14 Fbb-BD               1:23.07    1:25.01        
 10 Aguilar, Alanna R   14 Desert Sharks-BD     1:22.64    1:26.46        
 11 Looney, Jordan E    14 Fbb-BD               1:21.60    1:31.67        
 12 Morrow, Chelcie M   14 Desert Sharks-BD     1:27.75    1:38.76        
 13 Chacon, Veronica    14 Itcj-ZZ                   NT    1:43.58        
 -- Larson, Jana B      14 Aqua Shocks-NM       1:25.80         DQ        
 
Event 55  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:08.59  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Armendariz Galvan,  15 Itcj-ZZ              1:13.94    1:13.43          9  
  2 Lubbers, Danica N   15 Desert Sharks-BD     1:15.13    1:18.06          7  
  3 Havlovic, Katie E   15 Aqua Posse-BD        1:11.05    1:20.83          6  
  4 Parra, Pamela       15 Aqua Posse-BD        1:21.07    1:22.57          5  
  5 Morales, Ileana     15 Aqua Posse-BD        1:19.41    1:25.09          4  
  6 Holcomb, Rachel M   15 S W A T-BD           1:27.13    1:27.04          3  
 
Event 55  Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:08.59  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Paola P     16 Desert Sharks-BD     1:07.47    1:13.11          9  
  2 Erives, Marcela C   16 Fbb-BD               1:14.50    1:16.45          7  
  3 Avalos, Lizzy G     16 Desert Sharks-BD     1:10.85    1:16.58          6  
  4 Flores, Stephany I  16 Aqua Posse-BD        1:19.11    1:17.44          5  
  5 Perkins, Amber M    16 Desert Sharks-BD     1:15.09    1:20.83          4  
  6 Ruiz Gonzalez, Car  16 Itcj-ZZ              1:20.53    1:21.55          3  
  7 Veale, Nicole M     16 Aqua Posse-BD        1:19.35    1:24.56          2  
 
Event 55  Girls 17 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:08.59  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stanton, Elora M    17 Fbb-BD               1:16.26    1:29.17          9  
 
Event 56  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:07.49  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guerra Arriaga, Ma  13 Itcj-ZZ              1:14.56    1:13.21          9  
  2 Gonzalez, Victor    13 Itcj-ZZ                   NT    1:20.08          7  
  3 Salas, Isaiah I     13 Desert Sharks-BD     1:24.40    1:22.88          6  
  4 Medrano, Emmanuel   13 Aqua Posse-BD        1:28.13    1:26.55          5  
  5 Felix, Raziel       13 Aqua Posse-BD        1:34.34    1:39.52          4  
  6 Silva, Eddie T      13 Desert Sharks-BD          NT    1:45.78          3  
  7 Espinosa de los Mo  13 S W A T-BD                NT    1:50.09          2  
 
Event 56  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:07.49  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Rafa R   14 Desert Sharks-BD     1:09.53    1:11.50          9  
  2 Gonzalez, Ruben G   14 Desert Sharks-BD     1:14.52    1:15.66          7  
  3 Davis, Alberto      14 Aqua-Slide-ZZ        1:16.25    1:19.22          6  
  4 Winstead, Leif M    14 Lcat-NM              1:12.32    1:19.60          5  
 
Event 56  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:01.99  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pinedo, Sergio L    15 Aqua Posse-BD        1:20.25    1:11.28          9  
  2 Ivy, Reid E         15 Lcat-NM                   NT    1:11.52          7  
  3 Licon, Armando      15 S W A T-BD                NT    1:12.28          6  
  4 Jones, Bryan S      15 Aqua Posse-BD        1:08.52    1:14.34          5  
  5 Jimenez, Michael J  15 Desert Sharks-BD          NT    1:15.48          4  
  6 Bueno, Joe V        15 S W A T-BD                NT    1:24.15          3  
  7 Broussard, Andrew   15 S W A T-BD                NT    1:24.93          2  
  8 Geddes, Patrick T   15 S W A T-BD           1:24.09    1:27.92          1  
 
Event 56  Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:01.99  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Carlos A  16 Desert Sharks-BD     1:01.74    1:04.26          9  
  2 Pinedo, Ruben A     16 Aqua Posse-BD        1:03.90    1:04.51          7  
  3 Marquez Herrera, A  16 Itcj-ZZ              1:07.25    1:06.92          6  
  4 Rodriguez, Jacob J  16 Desert Sharks-BD     1:07.73    1:08.23          5  
  5 Mercado, Mariano P  16 Desert Sharks-BD     1:06.77    1:09.48          4  
  6 Armendariz Galvan,  16 Itcj-ZZ              1:12.41    1:12.00          3  
  7 Rubio, Luis A       16 S W A T-BD           1:18.16    1:14.19          2  
  8 Herrera, Jesus      16 Aqua Posse-BD        1:06.58    1:14.24          1  
  9 Salas, Josh F       16 Desert Sharks-BD     1:17.75    1:15.08        
 10 Munoz, John E       16 Fbb-BD               1:19.08    1:20.40        
 11 Haynes, Michael S   16 Fbb-BD                    NT    1:38.08        
 
Event 56  Boys 17 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:01.99  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Travelstead, Ben A  21 Lcat-NM                58.14    1:01.54 SECT     9  
  2 Peyro, Edgar A      17 Desert Sharks-BD     1:02.39    1:02.83          7  
  3 Aguilar Garcia, Om  17 Itcj-ZZ              1:07.19    1:07.87          6  
  4 Macias, Aaron       18 Itcj-ZZ                   NT    1:08.67          5  
  5 Marquez Herrera, D  17 Itcj-ZZ              1:10.23    1:09.54          4  
  6 Rodriguez, Paul S   18 S W A T-BD                NT    1:14.57          3  
 
Event 57  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.09  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Avila, Lucia        13 Aqua Posse-BD          31.11      30.52          9  
  2 Laird, Megan E      13 Aqua Posse-BD          30.79      30.54          7  
  3 Chavez, Chantal     13 Itcj-ZZ                   NT      30.86          6  
  4 Partida, Gaby       13 Wett-BD                30.48      31.92          5  
  5 Skirmont, Sarah R   13 Aqua Posse-BD          32.32      33.53          4  
  6 Garcia, Julia       13 Itcj-ZZ                   NT      33.67          3  
  7 Bazar, Ana P        13 S W A T-BD             35.41      34.07          2  
  8 Gonzalez, Renee     13 Aqua Posse-BD          32.14      34.17          1  
  9 Landin Nevarez, An  13 Itcj-ZZ                35.00      35.14        
 10 Estrada, Vicky E    13 Aqua Posse-BD          35.32      36.15        
 11 Shelton, Taryn M    13 S W A T-BD                NT      37.06        
 12 DiRoma, Dani N      13 Aqua Shocks-NM         40.25      38.03        
 13 Rodriguez, Chantel  13 S W A T-BD             42.44      38.94        
 14 Avila, Ana Karen    13 Itcj-ZZ                   NT      41.97        
 15 Glancey, Megan M    13 S W A T-BD                NT      46.94        
 
Event 57  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.09  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Regalado, Isabel M  14 Aqua Posse-BD          30.35      31.14          9  
  2 Verdugo Arzaluz, G  14 Itcj-ZZ                30.12      31.22          7  
  3 Hobson, Jorgi L     14 Lcat-NM                30.22      31.28          6  
  4 Thomson, Heather D  14 S W A T-BD             32.57      32.29          5  
  5 Mehl, Kayla R       14 Aqua Posse-BD          32.41      32.77          4  
  6 Jacquez, Zoe O      14 Aqua Posse-BD             NT      33.45          3  
  7 Lerma, Dennise      14 S W A T-BD             34.04      33.51          2  
  8 Morrow, Chelcie M   14 Desert Sharks-BD       30.95      33.80          1  
  9 Thyfault, MacKayla  14 Fbb-BD                 31.27      33.83        
 10 Cardon, Meagan A    14 Aqua Posse-BD             NT      33.91        
 10 Barnes, Meghan E    14 S W A T-BD             32.51      33.91        
 12 Worsham, Angela C   14 Fbb-BD                 33.86      35.28        
 13 Anderson, Chandell  14 Aqua Shocks-NM            NT      35.66        
 14 Oros, Areli         14 Elts-BD                40.49      36.05        
 15 Larson, Jana B      14 Aqua Shocks-NM         35.25      36.08        
 16 Yanez, Lauren R     14 Aqua Posse-BD          34.80      36.29        
 17 Chacon, Veronica    14 Itcj-ZZ                39.69      38.95        
 
Event 57  Girls 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.09  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Havlovic, Katie E   15 Aqua Posse-BD          27.97      29.96          9  
  2 Armendariz Galvan,  15 Itcj-ZZ                29.39      30.35          7  
  3 Lubbers, Danica N   15 Desert Sharks-BD       31.06      31.76          6  
  4 Ramos, Jennifer     15 S W A T-BD                NT      31.99          5  
  5 Parra, Pamela       15 Aqua Posse-BD          31.13      32.09          4  
  6 Holcomb, Rachel M   15 S W A T-BD             34.06      32.88          3  
  7 Morales, Ileana     15 Aqua Posse-BD          32.58      32.99          2  
  8 Widtfeldt, Shannah  15 Desert Sharks-BD       33.12      33.34          1  
  9 Arreola, Ingrid     15 Itcj-ZZ                36.16      34.93        
 10 Avila, Talina       15 Aqua Posse-BD          34.32      35.55        
 11 Patel, Roshni       15 Aqua Posse-BD             NT      46.44        
 
Event 57  Girls 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.09  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Avalos, Lizzy G     16 Desert Sharks-BD       29.68      30.96          9  
  2 Flores, Stephany I  16 Aqua Posse-BD          30.69      31.00          7  
  3 Erives, Marcela C   16 Fbb-BD                 31.29      32.22          6  
  4 Bazar, Palmira      16 S W A T-BD             32.19      32.25          5  
  5 Guggedahl, Marie M  16 Aqua Posse-BD          31.83      32.66          4  
  6 Ruiz Gonzalez, Car  16 Itcj-ZZ                32.81      33.00          3  
  7 Gamboa, Nancy M     16 Desert Sharks-BD       32.19      33.23          2  
  8 Veale, Nicole M     16 Aqua Posse-BD          33.25      34.20          1  
  9 Wingren, Andrea E   16 S W A T-BD             34.93      34.22        
 
Event 57  Girls 17 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.09  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parra, Annia G      17 Aqua Posse-BD          31.06      32.86          9  
  2 Stanton, Elora M    17 Fbb-BD                 30.34      32.97          7  
  3 Osborn, Courtney E  17 S W A T-BD             33.70      33.03          6  
  4 Nicli, Layra        17 S W A T-BD             35.10      34.53          5  
  5 Cook, Morgan E      17 S W A T-BD             37.07      35.35          4  
 
Event 58  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          27.49  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guerra Arriaga, Ma  13 Itcj-ZZ                30.36      30.14          9  
  2 Morvis, Georgie M   13 Lcat-NM                30.95      30.52          7  
  3 Gonzalez, Victor    13 Itcj-ZZ                   NT      32.62          6  
  4 Medrano, Emmanuel   13 Aqua Posse-BD          33.14      33.93          5  
  5 Felix, Raziel       13 Aqua Posse-BD          35.12      35.95          4  
  6 Espinosa de los Mo  13 S W A T-BD                NT      37.66          3  
  7 Nicli, Otto O       13 S W A T-BD             44.38      40.06          2  
  8 Shook, Will         13 S W A T-BD                NT      41.64          1  
 
Event 58  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          27.49  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luse, Dustin C      14 Aqua Posse-BD          27.38      27.04 TAGS     9  
  2 Diaz, Elier         14 Aqua Posse-BD          29.28      28.85          7  
  3 Davis, Alberto      14 Aqua-Slide-ZZ          30.85      30.28          6  
  4 Winstead, Leif M    14 Lcat-NM                29.76      30.37          5  
 
Event 58  Boys 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          25.79  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ivy, Reid E         15 Lcat-NM                27.70      27.80          9  
  2 Pinedo, Sergio L    15 Aqua Posse-BD          29.69      28.29          7  
  3 Jimenez, Jorge Ign  15 Aqua Posse-BD             NT      28.40          6  
  4 Amezcua, Miguel R   15 Desert Sharks-BD       29.14      29.01          5  
  5 Bueno, Joe V        15 S W A T-BD             28.49      29.06          4  
  6 Jones, Bryan S      15 Aqua Posse-BD          27.57      29.24          3  
  7 Licon, Armando      15 S W A T-BD             32.54      29.35          2  
  8 Jimenez, Michael J  15 Desert Sharks-BD          NT      29.41          1  
  9 Broussard, Andrew   15 S W A T-BD             30.33      29.81        
 
Event 58  Boys 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          25.79  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Carlos A  16 Desert Sharks-BD       25.88      26.51          9  
  2 Marquez Herrera, A  16 Itcj-ZZ                28.01      27.74          7  
  3 Pinedo, Ruben A     16 Aqua Posse-BD          26.83      27.79          6  
  4 Armendariz Galvan,  16 Itcj-ZZ                27.65      27.85          5  
  5 Herrera, Jesus      16 Aqua Posse-BD             NT      28.81          4  
  6 De Jesus, Jose M    16 Aqua Posse-BD          27.49      28.92          3  
  7 Rubio, Luis A       16 S W A T-BD             29.32      29.03          2  
  8 Mercado, Mariano P  16 Desert Sharks-BD       28.41      29.07          1  
  9 Rodriguez, Jacob J  16 Desert Sharks-BD       28.91      29.34        
 10 Munoz, John E       16 Fbb-BD                 31.88      30.25        
 11 Shook, Ben B        16 S W A T-BD             34.73      33.32        
 12 Salas, Josh F       16 Desert Sharks-BD       33.18      33.80        
 
Event 58  Boys 17 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          25.79  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Travelstead, Ben A  21 Lcat-NM                24.09      25.70 SECT     9  
  2 Cordry, Kyle        18 Lcat-NM                   NT      27.35          7  
  3 Rodriquez, Salvard  20 Itcj-ZZ                   NT      28.16          6  
  4 Contreras, Boni J   17 Desert Sharks-BD       27.81      28.19          5  
  5 Aguilar Garcia, Om  17 Itcj-ZZ                28.35      28.62          4  
  6 Rodriguez, Paul S   18 S W A T-BD             28.83      28.80          3  
  7 Marquez Herrera, D  17 Itcj-ZZ                28.59      29.14          2  
  8 Macias, Aaron       18 Itcj-ZZ                   NT      30.18          1  
 
Event 59  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:37.09  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Renee     13 Aqua Posse-BD        2:36.85    2:45.38          9  
  2 Avila, Lucia        13 Aqua Posse-BD        2:48.75    2:47.18          7  
  3 Partida, Gaby       13 Wett-BD              2:39.08    2:47.29          6  
  4 Laird, Megan E      13 Aqua Posse-BD        2:50.00    2:47.43          5  
  5 Skirmont, Sarah R   13 Aqua Posse-BD        2:54.95    2:55.33          4  
  6 Gandarilla, Gabby   13 Desert Sharks-BD     2:54.07    2:57.07          3  
  7 Chavez, Chantal     13 Itcj-ZZ                   NT    2:59.27          2  
  8 Gonzalez, Wendy     13 Aqua-Slide-ZZ        3:15.11    3:08.09          1  
  9 Estrada, Vicky E    13 Aqua Posse-BD        3:15.33    3:10.78        
 10 Vargas, Antares V   13 Desert Sharks-BD     3:12.25    3:13.56        
 11 Landin Nevarez, An  13 Itcj-ZZ              3:13.93    3:14.97        
 12 DiRoma, Dani N      13 Aqua Shocks-NM       3:34.45    3:38.21        
 13 Avila, Ana Karen    13 Itcj-ZZ                   NT    3:55.98        
 
Event 59  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:37.09  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Verdugo Arzaluz, G  14 Itcj-ZZ              2:43.60    2:47.12          9  
  2 Thomson, Heather D  14 S W A T-BD           2:48.68    2:56.91          7  
  3 Lore, Kasey B       14 S W A T-BD           2:46.15    2:58.88          6  
  4 Aguilar, Alanna R   14 Desert Sharks-BD     2:53.90    2:59.74          5  
  5 Morrow, Chelcie M   14 Desert Sharks-BD     2:44.30    3:01.63          4  
  6 Regalado, Isabel M  14 Aqua Posse-BD        2:46.58    3:02.31          3  
  7 Larson, Jana B      14 Aqua Shocks-NM       2:54.32    3:02.90          2  
  8 Mehl, Kayla R       14 Aqua Posse-BD        2:51.38    3:03.31          1  
  9 Yanez, Lauren R     14 Aqua Posse-BD        3:21.03    3:18.66        
 10 Chacon, Veronica    14 Itcj-ZZ                   NT    3:29.23        
 
Event 59  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:35.59  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Havlovic, Katie E   15 Aqua Posse-BD        2:36.66    2:45.86          9  
  2 Parra, Pamela       15 Aqua Posse-BD        2:43.04    2:48.75          7  
  3 Lubbers, Danica N   15 Desert Sharks-BD     2:45.92    2:49.80          6  
  4 Armistead, Anna M   15 Lcat-NM              2:44.59    2:53.17          5  
  5 Morales, Ileana     15 Aqua Posse-BD        2:52.38    2:56.68          4  
  6 Avila, Talina       15 Aqua Posse-BD        2:54.41    3:03.95          3  
  7 Arreola, Ingrid     15 Itcj-ZZ                   NT    3:08.57          2  
  8 Widtfeldt, Shannah  15 Desert Sharks-BD     3:22.03    3:08.95          1  
 
Event 59  Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:35.59  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Avalos, Lizzy G     16 Desert Sharks-BD     2:39.67    2:05.21 SECT     9  
  2 Garcia, Paola P     16 Desert Sharks-BD     2:38.63    2:40.09          7  
  3 Guggedahl, Marie M  16 Aqua Posse-BD        2:45.42    2:48.28          6  
  4 Perkins, Amber M    16 Desert Sharks-BD     2:50.14    2:58.15          5  
  5 Erives, Marcela C   16 Fbb-BD               2:43.29    3:00.02          4  
  6 Gamboa, Nancy M     16 Desert Sharks-BD     3:03.16    3:03.47          3  
  7 Ruiz Gonzalez, Car  16 Itcj-ZZ              2:51.94    3:03.98          2  
 
Event 59  Girls 17 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:35.59  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cook, Morgan E      17 S W A T-BD                NT    3:01.71          9  
 
Event 60  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:31.79  13 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guerra Arriaga, Ma  13 Itcj-ZZ              2:38.91    2:43.45          9  
  2 Salas, Isaiah I     13 Desert Sharks-BD     3:05.09    2:58.30          7  
  3 Gonzalez, Victor    13 Itcj-ZZ                   NT    3:02.08          6  
  4 Felix, Raziel       13 Aqua Posse-BD        3:28.05    3:13.75          5  
  5 Silva, Eddie T      13 Desert Sharks-BD          NT    3:18.72          4  
  6 Espinosa de los Mo  13 S W A T-BD                NT    3:33.44          3  
 
Event 60  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:31.79  14 TAGS
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Contreras, Rafa R   14 Desert Sharks-BD     2:28.21    2:29.35 TAGS     9  
  2 Diaz, Elier         14 Aqua Posse-BD        2:37.54    2:40.24          7  
  3 Gonzalez, Ruben G   14 Desert Sharks-BD     2:34.73    2:40.97          6  
  4 Luse, Dustin C      14 Aqua Posse-BD        2:34.00    2:40.99          5  
 
Event 60  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:23.39  15 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ivy, Reid E         15 Lcat-NM              2:25.81    2:38.54          9  
  2 Jimenez, Michael J  15 Desert Sharks-BD          NT    2:50.34          7  
  3 Amezcua, Miguel R   15 Desert Sharks-BD     2:47.24    2:58.45          6  
  4 Broussard, Andrew   15 S W A T-BD                NT    2:58.90          5  
 
Event 60  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:23.39  16 SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marquez Herrera, A  16 Itcj-ZZ              2:28.45    2:30.21          9  
  2 Mercado, Mariano P  16 Desert Sharks-BD     2:27.54    2:31.26          7  
  3 Pinedo, Ruben A     16 Aqua Posse-BD        2:35.51    2:36.48          6  
  4 De Jesus, Jose M    16 Aqua Posse-BD        2:32.92    2:38.98          5  
  5 Herrera, Jesus      16 Aqua Posse-BD        2:31.49    2:42.58          4  
  6 Rubio, Luis A       16 S W A T-BD           2:44.41    2:43.40          3  
  7 Gonzalez, Carlos A  16 Desert Sharks-BD     2:39.08    2:46.80          2  
  8 Rodriguez, Jacob J  16 Desert Sharks-BD     2:43.30    2:47.99          1  
  9 Salas, Josh F       16 Desert Sharks-BD     2:49.01    2:56.70        
 10 Haynes, Michael S   16 Fbb-BD                    NT    3:09.24        
 
Event 60  Boys 17 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:23.39  17&O SECT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marquez Herrera, D  17 Itcj-ZZ              2:22.33    2:27.22          9  
  2 Contreras, Boni J   17 Desert Sharks-BD     2:24.63    2:30.85          7  
  3 Peyro, Edgar A      17 Desert Sharks-BD     2:33.52    2:35.33          6  
  4 Aguilar Garcia, Om  17 Itcj-ZZ              2:33.51    2:40.64          5  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 60                    
 
  1. El Paso Aqua Posse                 2355   2. Desert Sharks Swim Club            1450
  3. Southwest Aquatic Team             1198   4. West Texas Typhoon SC               999
  5. Liebres Itcj                      710.5   6. Ft. Bliss Barracuda Swim Team       573
  7. Las Cruces Aquatic Team             493   8. East Lake Tiger Sharks              245
  9. Aqua-Slide                          242  10. Aqua Shocks of Alamogordo          58.5